Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A főzésről férfiszemmel fórum

A főzésről férfiszemmel (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A főzésről férfiszemmel

1 2 3 4
16. Epresturmix (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2019. aug. 10. 12:59

Tényleg? 😆😆

Inget vasalni, bort és pezsgőt nyitni is onnan tudok. 😁

2019. aug. 10. 12:47

Köszönöm, ez jó kis cikk, és férfiak, lehet gyakorolni!

Az igazság, akinek van olyan vénája, az szeret, és tud is főzni, az én bátyám is szuper szakács!

A feltett étkeid is, tükrözik a főzés szeretetét!

14. Alessandro (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2019. aug. 10. 12:42
Ha zalai vagy, akkor gondolom neked is megy a dödölle, a kerékrépa leves, a búzaprósza, a kukoricaprósza, a krumpliprósza, a tökös-mákos rétes, a babos káposzta vagy éppen a zalai lakodalmas perec elkészítése. 😊 Rétest tudsz-e nyújtani?
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2019. aug. 10. 12:25
Detto :D
2019. aug. 10. 12:19
Visszatérve a főzésre, én magamtól tanultam meg főzni. Nem mondom, hogy a kisujjamban volt, mert azért bènáztam eleget, de 18 éve rendszeresen főzök. Most már bármit elkészítek. Nem okoz gondot egy csirke alkatrészeire szedése sem. Azt viszont youtube-ról tanultam.☺️
11. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Alessandro)
2019. aug. 10. 12:13
Köszi, átadom nekik. Én sem élek már ott, lassan 2 éve. 😄
10. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - 0adc8842b1)
2019. aug. 10. 12:04

Ezt nem vettem magamra...korosztályom már nem főz....én imádok főzni és férjem szerint jól is űzöm...párszor már egy szállodai szakácsot is lefőztem😁

Oké nem pasi vagyok,de a cikk jó...

Férjem 2 csinált tükörtojást és 1x káposztás kockát,ehető volt...de abban maradtunk,én főzök,ő fizet érte😂

9. Alessandro (válaszként erre: 5. - Andita1)
2019. aug. 10. 11:58

Örülök, hogy tetszett a cikkem. És hogy ne kelljen sokat keresgélned, íme itt van a Zalai paradicsomos káposztaleves receptje:

[link]

Aki a káposztát, a paradicsomot és a finom húsokat szereti érdemes kipróbálnia.

De vigyázat, mert függőséget okoz! 😊

8. Alessandro (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2019. aug. 10. 11:50
Üdvözlöm a Nagykanizsaiakat! Én Budapesten születtem és 35 évig éltem ott. De Anyukám Zalavári. :)
7. syria (válaszként erre: 2. - 0adc8842b1)
2019. aug. 10. 11:46
Ha csak a fiatalok lennének messze! A minap döbben tudtam meg egy 65 éves ismerősömről, aki állandóan arról beszél, hogy milyen isteni dolgokat süt, főz (mert szereti csinálni), hogy nem tud hagyományos, netán basmati rizst pergősre főzni, mancsos lesz neki, ezért gyorsrizst használ. Elképedt, amikor elárultam neki a titkot. Én, aki köztudottan utálok főzni; ám ez nem jelenti azt, hogy nem tudok. :)
6. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Alessandro)
2019. aug. 10. 11:35
Tősgyökeres zalai vagyok, nagykanizsai. 😍 És te?
2019. aug. 10. 11:31

Tetszik a cikk! Én is elsősorban apukámtól tanultam főzni.

Én még nem ettem és nem is hallottam erről a zalai levesről, de ha káposzta van benne, rossz nem lehet. Ki fogom próbálni. Köszi!

4. Alessandro (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2019. aug. 10. 11:28
Köszönöm szépen kedves Epresturmix! Igazad van! Anyai ágon Zala megyei vagyok én is, apai ágon meg Győr-Moson-Sopron megyei. Csak nem te is érintett vagy?
2019. aug. 10. 10:33

Szuper vagy! 😊

Plusz 1 pont a zalai káposztàèrt. Annak nincsen párja! 😍

2. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Alessandro)
2019. aug. 10. 10:29
Én is szívesen főzök és hidd el, a mai világban nagyon sok fiatal Anyuka messze van a finom húsleves készítésétől. A rántott dolgok meg nem nagy tudás, ha legalább panírozni tud valaki. Inkább a hús sütések a kényesebbek, csirke, hal, marha, vagy bárány, nyúl, őz.
2019. aug. 10. 09:35
Általában a főzés a legtöbb családban a nők privilégiuma és ez rendben is van. Valóban nincs finomabb a nagymamák sütikölteményeinél, befőttjeinél vagy éppen a mesés lekvárjainál. Az édesanyák utánozhatatlanul jó ízű húslevesein, rántott csirkéin, szilvás gombócain számos generáció nőtt már fel. Ám mégis vannak olyan férfiak, mint jómagam, akik szívesen főznek.

Ugrás a teljes írásra: A főzésről férfiszemmel
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook