Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A folyamatos éhségérzet mitől lehet? fórum

A folyamatos éhségérzet mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2014. jan. 15. 17:09

A páromnak extra gyors az emésztése (napi három széklet), ő is csak úgy tud elmenni, ha van nála kaja csomag. De mit is tartalmaz a csomagja? Csupa egészséges dolgot: banán, alma, egy pirítós földimogyoró krémmel, dió, mogyoró egy dobozkában, zabból készült cukrozatlan keksz.


A teljes kiőrlésű dolgokat felejtsd el, az majdnem olyan rossz, mint a fehér lisztes dolgok. Csupán annyiban különbözik, hogy a hánt, a héj is benne van, de ugyanaz a fehér liszt egyébként.... Tovább a pocidban marad, lassabb elemészteni, de a szervezetednek ugyanúgy rossz...

2014. jan. 15. 17:04

Minderről a helytelen táplálkozásod tehet. Éhes vagy és csak eszel és eszel, a súlyod meg szépen gyarapodik. Rengetegen vannak így, nyugi, nem csak te. Szívesen megosztom veled a tapasztalataim, amikre az utóbbi években rájöttem.


Pár éve kezdtem bele az egészséges táplálkozásba, eleinte igen nehéz volt, meg ötleteim se voltak, hogy miket is készíthetnék, de mára már elképzelhetetlennek tartom, hogy úgy egyek, mint rég, hogy folyton éhes legyek és sok-sok extra kiló legyen rajtam.


Mi az, ami csak eteti magát és hízlal? Minden, amiben fehér liszt és mesterséges cukor van. Minden. Csupán ezeket az ételeket és italokat kell elfelejteni. (Persze ez radikális változtatást jelent, ami elsőnek lehetetlennek tűnik, pedig nem is nehéz.)


Mit érdemes inni? Vizet, üres teát, gyümölcs-zölcségpréssel nyert gyümölcs és zöldségleveket, gyümölcs- és zöldségturmixokat. Zöldséglé: ha egy ananászt kipréselsz, plusz bármilyen zöldséget, többféle zöldséget, sokkal nagyobb mennyiséget, mint az ananász, akkor is isteni finom lesz, nem fogod érezni, hogy zöldségek vannak benne, egészséges és teli leszel kirobbanó energiával, ha napi egyszer fogyasztassz ilyet. Gyümölcs és zöldségturmixxal kiválthatsz egy teljes étkezést is, ha még zabot is teszel hozzá, akkor még laktatóbb. :)


Miket kell elfelejteni az étrendből? Mindenféle édességet, mindent, amiben liszt van, kenyérfélék, tészták, stb. A fehér rizs is felejtős. Nomeg a krumpli. Ezekkel az a probléma, hogy megeszed, hirtelen felviszi a vércukorszinted, majd amilyen hirtelen felment, olyan hirtelen le is esik... Ami az éhségérzetet okozza a testedben. Ha a kenyérről nem tudsz lemondani, akkor a lehető legsötétebbet válaszd és abból is csak keveset egyél. Elárulom, hogy a felvágottakban is rengeteg cukor van (ki gondolná?), szóval azokat se jó enni, a kenyeredre mehet sajt, túró és zöldségek, saláta, magvak, dió, stb. Ha valami szendvics félét eszel, akkor nagyobb részt zöldség és sali legyen. Pl isteni finom két szelet pirítós között túró, sütőben megsütött zöldségek, mazsola és dió. Plusz egyéb friss zöldségek mellette a tányéron.

Krumpli helyett használhatsz édes krumplit (csak a neve krumpli, amúgy semmi köze hozzá), vagy pl sütőben sült zöldségeket, mind mondjuk felkockázott édes krumpli, répa, fehér répa, karalábé, cukkini, piros paprika, friss cékla, mehet rá extraként pl fenyőmag, mandula, szezámmag.

Tört krumpli/krumplipüré helyett karalábé és fehér répa püré, répa és fehér répa püré, édes krumpli répa és fehér répa püré, édeskrumpli és brokkoli püré, édeskrumpli brokkoli és borsó püré, stb. Rengeteg féle a választék, az ízek pompásak, nagyon változatosak.


Reggelire leggyakrabban zabot eszek tejben megfőzve (kókusz tejet, mandula tejet vagy bio szójatejet használok, mert allergiás vagyok a tejre). Ebbe mehet gyümölcsféle, ha édesnek szeretném, majd fahéjjal ízesítem. Ha még édesebbre szeretném, akkor mézet teszek bele - az természetes édesítőszer. (A kalóriát semminél nem kell nézni, ez természetes édesítő, így nem okoz gondot.) Hogy krémesebb legyen, mikor elkészült lehet bele keverni egy kis natúr joghurtot, én szója joghurtot szoktam bele tenni. Szimplán mazsolával, joghurttal és fahéjjal isteni. De csak magában is nagyon finom.

Ugyanakkor készítheted sósra is, mikor megfőtt teszel bele pl füstölt halat és avokádót, plusz johgurtot keversz bele, isteni. De persze azzal ízesíted, amiket te szeretsz. Ehhez egy nagy bögre teát megiszok.

Ebből egy jó nagy tányérral eszek meg reggelire,

ebédig simán kibírom. Ha mégis megéheznék, akkor megeszek egy almát és egy jó nagy bögre (kb fél liter) gyógynövényteát megiszok.

Másik szokásos reggelim valamilyen műzli. De nem valami sz@r cukrozott, hanem jóféle, magadnak is elkészítheted. Zab, aszalt gyümölcsök, magvak, keverhetsz bele friss gyümölcsöket is.


Ebédre általában levest eszek valamilyen szendviccsel (mint ahogy korábban írtam), sok-sok zöldséggel. A leveseim legtöbbször valamilyen zöldséglevesek, habarást nem készítek rájuk, mert totál fölösleges. Csak elegendő zöldség kell bele, aztán elő a botmixert és adok neki. :P Isteni finom krémlevesek, hozzá eszem a szendvicset. Én német rozs kenyeret eszek, nálunk az a neve, hogy rye bread. A nagy bögre tea elmaradhatatlan.

Ha vacsoráig megéheznék, akkor jöhet egy kis gyümi és dió, mogyoró és társaik és egy nagy bögre tea.

Vacsorára valami főtt vagy sült kajcsit eszek, nekem ez a főétkezés. Heti 2-3 alkalommal eszek húst, ebből legalább egyszer halat. A többi alkalommal zöldségeket. Vegetáriánus szakácskönyvekből és a netről nagyon jó vega recepteket lehet találni. Régebben minden nap húst ettem hússal, azt hittem, hogy hús nélkül éhes maradnék. Hát nem. :) Elsőre furcsa, mert így táplálkozva nem eszem degeszre magam, nem érzem azt, hogy majd szétrobbanok, annyit ettem. Pedig így is teli vagyok, de étkezés után is teljes értékű ember vagyok és ez valami isteni. Ha néha-néha eszek valami nehéz ételt, akkor utána vagy két óráig az a borzasztó puffasztó érzésem van... Meg is bánom, hogy olyat ettem...


Az éhségérzet így nem mardos állandóan, nincs az a rossz szétdurranok telített érzésem, a bőröm rengeteget változott, ezelőtt zsíros bőröm volt, időközönként kijött 1-2 pattanás rajta, meg elég sok miteszerem volt, nameg csillogott a zsíros bőröm, homlokom. Normál lett a bőröm, nincsenek pattik, a szépségtől ragyog a bőröm.

A hajam erősödött, fényesebb lett.

Teli vagyok energiával és viádm vagyok - míg régebben folyton álmos voltam, vagy a hangulatom volt nem a legjobb.


Ha megfogadod a tanácsaim, az életed gyökeresen meg fog változni, máshogy fogsz az ételekre gondolni, nem leszel egyfolytában éhes, meg fogsz szabadulni a fölös kilóidtól, boldogabb leszel, sugározoni fogsz. A jó szándék beszél belőlem, nekem sikerült, környezetemben sokaknak sikerült, neked is sikerül, csak céltudatosnak kell lenned.

Ha ötletekre van szükséged, szólj nyugodtan.

33. 2e0923665c (válaszként erre: 31. - Tejkaramella)
2014. jan. 15. 16:53
ja és nem hipóztam utána.sőt,inkább 13 vagy 10 volt utána a cukrom.és utálok enni...a gyomom üres a hsam meg tele...az agyam nem is akarna enni csak szarul vagyok az éhségtől és üres a gyomrom foylton.
32. 2e0923665c (válaszként erre: 31. - Tejkaramella)
2014. jan. 15. 16:52
én nem,én megszem a kis 6deka kenyeret vagy akármit és elgyengülök utána,de ez akkor volt amikor nagyon szigoruan tartottam a diétát.és a gyógyszer...attol tényleg dupla olyan éhes voltam a szigoru diéta mellett.vettem mérleget amivel mértem a 6deka rizst mindent.és mégis.akkor mondták h ez nem rezisztencia,meg az amugy sem jár iylen foku éhséggel mint ami nekem van..ezért tartják vszinűnek h az inzulint a daganat termeli és ezért nem is kellene nekem merck ami csak fokozza az inzulin termelést
31. Tejkaramella (válaszként erre: 30. - 2e0923665c)
2014. jan. 15. 16:43

Én akkor voltam rosszul kaja után (hipózás) ha túl sok szénhidrátot ettem, és a megnövekedett inzulintermelésre leesett a cukrom. Ugye ez ördögi körforgás. A gyógyszer csak segíti bejutni a sejtekbe az inzulint, így még jobban oda kell figyelni a diétára.

Mióta tartom a 160g CH diétát rendesen (nincs benne csalás)nem szédelgek, és nincsenek falásrohamaim. Sajnos ez egész életre szól, hacsak nem akar az ember cukorbeteg lenni, mert ugye ez az előszobája.

2014. jan. 15. 16:35
ja,úgy jön az éhség h rögötn azonnal ennem kell,és ha nem tudok azonnal enni akkor ugye szarul vagyok és kaja utén elgyengülök...valami nagyon nem okés..:/
29. 2e0923665c (válaszként erre: 13. - Lexibaba)
2014. jan. 15. 16:29
ja és épp ez a poén..mindegy h teljes kiörlésűt ezsek vay sem vagy jol sem lakok vagy fél,egy óra mulva ujra éhes vagyok.nem kívánom senkinek...régen felkeltem kávéztam nem is reggeliztem csak ha beértem munkahelyre,most meg tényleg csak teli táska kajával tudok elindulni bárhova is.
28. 2e0923665c (válaszként erre: 23. - Tejkaramella)
2014. jan. 15. 16:28
2napja már nem,akkr mondta endokrinologus ne éheztessemmagam amig ki nem derül mi ez.valaki felvetette a pajzsmirigyet,az okozhat ilyet?
27. 2e0923665c (válaszként erre: 24. - Yellow sun)
2014. jan. 15. 16:27
NEM BIROM KI H NE EGYEK már reggel ugy ébredek h rosszul vagyok az éhségtől.diétáztam sokat tudom mi ez de most rosszul vagyok h anem eszek,ez a gond.ez nem rendes éhség,hogy kitágult a gyomrom ilyesmi.ez tényeg valami komolyabb,boltb ais csak kaja után tudok gyors elmenni mert max 1óra és jön az éhség.
26. 2e0923665c (válaszként erre: 21. - Tejkaramella)
2014. jan. 15. 16:24
igen ez megvan.irtam ir-em van.de nem attol vagyok éhes,annak ez nem tünete és a diétára se javul sőt a merckformintól csak még éhesebb lettem.
2014. jan. 15. 16:23
Próbáld meg a B6-ot!!
24. yellow sun (válaszként erre: 1. - 2e0923665c)
2014. jan. 15. 16:20

Mert sokat ehetsz és attól kitágul a gyomor és éhes vagy. Igyál meg 1 vagy 2 pohár vízet, ha a reggeli ebéd vacsin kívül éhes vagy! Vagy bírd ki, hogy nem eszel 1 hétig akkor sem, ha éhes vagy és összeszűkül. Sokszor fogyóztam eleinte rossz volt, ma már tudom hogy működik ez. :)

Szerencsére 2 éve sikerült 10 kg fogyni.

23. Tejkaramella (válaszként erre: 20. - 2e0923665c)
2014. jan. 15. 16:20
Diétát tartod?
22. 2e0923665c (válaszként erre: 19. - 3b1a5ec920)
2014. jan. 15. 16:20
:D :D :D ha sokat eszek is másfél ora mulva ujra éhes vagyok...vagy felzabálja valami vagy tényleg pajzsirigy,most olvasgatok arrol.
21. Tejkaramella (válaszként erre: 17. - Ancsika688)
2014. jan. 15. 16:19
Inzulinnal együtt nézzék a cukrot. Nekem jó volt a cukrom mindig, csak az inzulinom volt hozzá magas. Endokrinológus tudja kiírni a kettőt együtt, vagy magánlaborban csináltatod.
20. 2e0923665c (válaszként erre: 17. - Ancsika688)
2014. jan. 15. 16:19
az megvolt,ir egyértelműen,aláment a terheléses.inzulintermelő daganat,éhomi inzum 55.de ez ir miatt lehet,de azt mondta az h óráként éhes vagyok,az a daganat tünete.viszont a daganat állando alacsony vércukorral jár állitolag,én meg csak eleinte hipóztam.szalidegebteg vagyok.elhihetitek...29évesen arra várok h akkor most mi a szar bajom van...
2014. jan. 15. 16:19
reggelire 6 tojasbol szalonnas rantotta, 3 zsemle, fel liter tea, tejeskave, kakao; garantaltan nem leszel delig ehes!
18. 2e0923665c (válaszként erre: 15. - 27c72ee00a)
2014. jan. 15. 16:17
nem fáj,én is gondoltam erre,mert van Helikobakterem.Amiatt gondolja h daganat mert nagyon magas az inzulinszintem,és nem hiszi h a rezisztencia miatt lenne magas.mondjuk az tény és valo h a rezisztencia elleni gyogyszer csak rontott az állapotomon.
2014. jan. 15. 16:17
Terheléses cukorvizsgálatot kérjél az orvostól.Mégis milyen daganatra gyanakszik?
16. 2e0923665c (válaszként erre: 13. - Lexibaba)
2014. jan. 15. 16:16
ari vagy :-) eszek ha ugy van de odafigyelek mit,édességet hónapok ota nem ettem miota ez van.mert ugye én is inzulinrezisztenciára gyanakodtam.biztos valami oka van,ez nem normális éhség sajna.
15. 27c72ee00a (válaszként erre: 7. - 2e0923665c)
2014. jan. 15. 16:16

Le kell cserélni sürgősen azt a dokit, aki mindenféle vizsgálat nélkül megelőlegez egy daganatot látatlanban.

Szinte hihetetlen.

Amúgy a gyomorfekély is okozhat állandó fájdalmat, ami pont olyan, mintha éhes lennél.

14. 2e0923665c (válaszként erre: 12. - Lexibaba)
2014. jan. 15. 16:15
nm tudom,ezt látod nem tudom,de vizsgálják,főleg h foylton tiszta ideg vagyok.a tsh jó,a hormonokat nézik hozzá meg az ellenanyagot.
2014. jan. 15. 16:14

Am nekem is van egy ilyen ismerősöm, akinek nagyon gyors az anyagcseréje. Még apujától örökölte. Aránylag sokszor eszik, mégis nagyon szép vékony. Ha nem eszik, akkor szinte szédül, meg elgyengül.

Lehet, hogy felébredt a tested.

Szóval vizsgáltasd ki azért magad mindenre.

Vércukor szint, pajszmirigy, daganat.

De egyél nekem, ha éhes vagy. As zervezeted kaját akar ennyi. Igyál meg napi 2-3 liter vizet. Egyél teljeskiőrlésű gabonás kekszeket, zabpelyhet is reggelire. Ezek nem hatnak olyan gyorsan, mint egy csoki, de tovább ad energiát.

De ha az lesz a vizsgálatok után, hogy nincs semmi bajod, akkor örülj annak, hogy az anyagcseréd visszarázódott. És ne félj enni :)

2014. jan. 15. 16:09
a pajzsmirigy túlműködés vagy alul működés is valami ilyet csinál nem?
11. 2e0923665c (válaszként erre: 5. - Nbandus)
2014. jan. 15. 16:08
nem,semmit.csak savlekötőt.de azt is az éhség után kezdtem már szedni.ez ettől független.
10. 2e0923665c (válaszként erre: 3. - Gatto4)
2014. jan. 15. 16:07
ja igen,eleinte pánikoltam ideges voltam aztán jött az éhség
9. 2e0923665c (válaszként erre: 3. - Gatto4)
2014. jan. 15. 16:06
igen sokat iszok.és nem hízok.egyszer hiztam hrtelen 9kilot mikor a cukros gyógyszerrel tömtek,akkor ennek a duplája volt az étváyam,na akkor híztam,de amugy most ugy 6hete egy dekát sem.
8. 2e0923665c (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2014. jan. 15. 16:05
talán,ha elolvasod,látod h szarul vagyok az éhségtől,nem csak korog a gyomrom vagy ilyesmi.egyébként totál egészségesen eszek!azelőtt is így volt minidg figyeltem a súlyomra.szal nem ez a gond.
7. 2e0923665c (válaszként erre: 6. - 72497ec515)
2014. jan. 15. 16:04
az ir miatt nem lehetek ilyen éhes,én is ezt hittem csinálom a diétát,szedem a mercket de el is vették mert csak még éhesebb lettem tőle,ezért mondja a doki h daganat lehet a ludas.pedig nem is alacsony a cukrom.de diéta előtt is ugyanilyen éhes voltam,szal nem a déta miatt vagyok éhes,félreértés ne essék,mostmár csak tk cuccokat ezsek de nem 3óránkánt hanem mikor éhes vagyok.
6. 72497ec515 (válaszként erre: 1. - 2e0923665c)
2014. jan. 15. 16:00
Én is rögtön az inzulinra gondoltam,de ne legyél azért ennyire negatív biztos nem daganat. Tésztát ilyeneket kerülni kell,de én a helyedbe az orvos mellet egy dietetikust is megkeresnék.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook