Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férfiak szeretik, ha verset írnak nekik? fórum

A férfiak szeretik, ha verset írnak nekik? (beszélgetős fórum)


21. Channa* (válaszként erre: 20. - Dafke)
2022. febr. 8. 19:06

😁


Nincs azzal semmi gond, ha valaki nem olvas el mindent, csak ne mondjuk azért valakire, hogy faék, mert nem szeretne verseket kapni/adni.


Valljuk be, hogy a férfiak nem a romantikázásukról híresek;)


Fél információt írtam, mert a fiamnak van egy kis plusz képessége, ezért neki nem okoz gondot, akár egy teljes regényt kívülről tudnia:DDDD


Ja, a férjem is értékelne egy vicces feldolgozású verset;) és rendszeresen átkölt mindent, de azokban egy csöpp romantika sincs!


Ha küldenék neki egy ilyen nyálas valamit, akkor tuti, hogy azonnal mentőt hívna, hogy bediliztem:DDDD

20. dafke
2022. febr. 8. 18:49

Hehe, eszembe jutott a régi "bezzeg Channa" komment Babyapocakban-tól :)

Mindezek mellett a bocsánatodért esedezem ezért a firkálmányért, 5 percet szántam rá, ez meg is látszik. Csak próbáltam humorral rávilágítani, hogy kevés férfi van, akit megfog a költészet.

Nem érzem magam szuper intelligensnek, a Rómeó és Júliát sem olvastam, bevallom Dante Pokla közelebb áll hozzám. A filmet meg elvből nem néztem meg.

Azért tegyük hozzá azt is, hogy nem ismerjük F.I. költészetét, tehát ne feltételezzük rögtön, hogy nyálas.

19. Channa* (válaszként erre: 17. - Dafke)
2022. febr. 8. 17:35
Nem a Toldi egyik "feldolgozása" is tetszik a pasiknak:DDDDD
2022. febr. 8. 17:35

A fiam bármikor elmondja fejből a hamlet-et, Rómeó és Júliát és még sorolhatnám.


A férjem rengeteg verset tud szintén fejből elszavalni (Radnótit, Karinthyt, stb.)


Mindkettő a suliban tanultak mellett tud olyan verseket, műveket fejből, amiket sokan nem is ismernek, illetve életükben nem olvastak el 2 mondatot sem egyikből sem.


Azért kíváncsi lennék rá, hogy az itteni szuper intelligens emberek közül elolvasta e valaki a Rómeó és Júliát. Szerintem szinte mindenki inkább a rövidített filmből ismeri a történetet, ha egyáltalán emlékszik is bármire belőlük.


Szerintem itt legtöbben max. google segítséggel tudnának ideírni egy Radnóti verset.


Ja, és a férjem 50 éve befejezte az általános, és még mindig tudja azokat a verseket is, és olvas is rengeteget.


Tehát, nem IQ nélküli, de a nyáladzó idézetektől és versektől öngyi lenne.

17. dafke
2022. febr. 8. 13:56

Ilyet tudok elképzelni egy firkapapíron, hogy örömet okoz:


Kedves drága Ödönke,

meghűlt már a söröcske.

Édesanyám elutazott

a világ végére baktatott

Nem jött többet mihozzánk,

náluk már nem szipog ám.

Elköltözött Madagaszkárra

nem ér ide buszra szállva.

Iszogasd a Borsodit,

Hívd el nyugodtan Lacit, Zolit.

Egészségedre, áldott lelkem

Hagytam lóvét a kredencen!

16. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 8. 13:42
Nevetségesnek tartanák.
15. hpetra22 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 8. 13:38
Minden csak általánosítás itt. Döntsd el te, aki ismered a címzett férfit! Szerintem van olyan hímnemű, aki tudna értékelni egy verset, nem mindenki olyan egyszerű, mint a faék és érzelmeik is vannak, még ha nem is divat ezt vállalni. Az idézetekben is sok olyan üzenet van, ami épp megérinti a másikat, mert annak ellenére, hogy például egy költő fogalmazta meg, az aktuális helyzetben megállhatja a helyét a szövege és ad valamit a másiknak.
2022. febr. 8. 13:32

Szerintem nem szeretik, akkor sem, ha egyébként szeretnek verseket olvasni.


Én még nem ismertem olyan férfit, aki elalélt volna egy neki írt verstől, és hozzáteszem, hogy én is inkább a kardomba dőlnék, ha ilyet kapnék, mint örülnék neki;)


Én a bárhová becitált idézetektől is frászt kapok. Ezek mégis mire jók? Nincs szókincse annak, aki így próbál kommunikálni? Nincs saját gondolata?

2022. febr. 8. 13:05
Szerintem a többség örülne. Akkor is ha nem kedvelik a verseket, mert személyes ajándék.
12. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 8. 13:00
Szinte biztos, hogy nem.
2022. febr. 8. 10:51
A pasi intelligenciájától és a mű minőségétől függ. Egy vers nem csak nyál lehet, hanem lehet igazán érték is.
10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 8. 10:49

A pasik többsége a romantikát csak a nő kedvéért műveli. Elsősorban nem lelki életet akarnak élni. Persze vannak kivételek, akikben túlteng egy kicsit a női hormon.


Másik, hogy egy pasinak csak a hiúságát legyeznéd egy ilyen hozzá írt szerelmes üzenettel és azt közvetítenéd, hogy behódoltál neki, nem kell már semmit tennie érted.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2022. febr. 8. 10:36

Kb. mint a képzetlen opera énekes:

Hangom betölti az egész termet, és egyben ki is üríti.

8. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 8. 10:32

-"Ki fedezete fel hogy a költészet míly sikerrel űzi el a szerelmet?"


-"Én mindeddig úgy tudtam hogy táplálja."


-"Egy erős szerelmet talán igen, de ha vékonyka a vonzalom,egy soványka szonettől végleg elsorvad"


(Jane Austen):))

7. Mazee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 8. 10:30
Nagyon elenyeszo szazalekuk ertekeli szerintem.
2022. febr. 8. 10:07
Biztosan van aki. Attól függ, ki írja. Szerintem.
2022. febr. 8. 09:56
Kevés ilyen férfit ismerek. 😄 Ha 🐖 verset írsz, talán...
4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 8. 09:53
Én nem tenném.
2022. febr. 8. 09:49
Egy férfi nem, egy hímnemű öntömjénező talán.:/
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 8. 09:47
Syerintem nem, de lehet hogy én csak kivétel vagyok. Nem vagyunk olyan galamblelkűek mint a nőcik.
2022. febr. 8. 09:44
Szerinted szívesen olvassák? Érdemes odaadni nekik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook