Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A derekamat mintha árammal összehúzná, a hátam beszakad a bal combizmomig fáj az egész..Mi lehet ez? fórum

A derekamat mintha árammal összehúzná, a hátam beszakad a bal combizmomig fáj az egész..Mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 20. 15:23

Hát már régen volt itt valaki, de azért leírom.

Leginkább valóban porckorong sérvre emlékeztető tünet, de mindenképp ki kell vizsgáltatni.

Én sajnos 20 éve küzdök vele. 13 év telt el avval, hogy nem kezeltek rendesen. Még egy röntgen felvételt sem csinálnak. Azt hajtogatták, hogy fiatal vagyok hozzá. Egy ismerős orvoshoz vitt a férjem (semmi köze a mozgásszervi betegségekhez), és ő kezelt. Injekció, krémek, tanácsok, de sokkal jobban sosem voltam. Aztán 2000-ben eszembe jutott a sport kórház, elmentem és egy szuper dokihoz kerültem, aki rögtön elküldött CT-re, stb. Kiderült, hogy 5 db porckorong sérvem van, ami 5 műtéttel jár, a gerincemet fémmel kellett volna körbe lemezelni, stb. Nem nagyon akartam a műtétet, mert féltem a tolókocsitól, így az orvosom elküldött egy nagyon jó gyógytornászhoz. Azóta szinte semmi bajom. Én szinte minden nap tornázok, de persze van amikor hónapokig nem, ha el kezdem érezni, hogy fájdogál újra tornázok és minden rendben lesz.

Mindenkinek azt javaslom, hogy ilyen betegségnél a tornát próbálja ki. Persze nem akkor, amikor nagyon fáj.

10. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - 0bc15d9cef)
2009. jan. 5. 19:11

Nekem is kisugárzott a lábba, én egy majdnem sérves, porckorongkicsúszásos diagnózist kaptam. Gyógytornáznom kell, és az úszás még a legjobb, erősíti a mélyhátizmokat!


Egyébként én is azt ajánlom, hogy menjen el körzetihez, aki a reumatológiára ad beutalót, onnan meg a doki küldi tovább. Ct-re mindenféleképpen el kellene jutni...

2009. jan. 5. 09:31
Idegszál becsípődés, szerintem.
2009. jan. 5. 09:29

Ha a derekad fáj+kisugárzik lábba, az azt jelentheti, hogy a kilépő idegpályákat zavarja/nyomja vmi. Ez a vmi akármi lehet így látatlanban. Tehát háziorvos, úgyis ő tud beutalót adni bármelyik szakorvoshoz.


És valóban a legtöbb hát-, derékfájdalommal nem nagyon van mit tenni, a legeslegjobb ha a környéki izmokat az ember karban tartja-fejleszti, hogy a lehető legtöbb terhet át tudják venni a gerincoszlopról.

2009. jan. 5. 08:46
Nagyon sajnállak,mert tudom,hogy milyen érzés nekem is nagyon fáj a derekam ha 3 négyzetmétert seprek akkor ugy érzem,hogy ketté akar törtni a derekam annyira fáj,hogy ordítani tudnék olyankor.Fáj a lában hetek óta a derekamtól lefelé és azt mondta az ideggyógyász,hogy valószinű vese gyengeségem van és ezért nemtudom megtartani a derekamat és erre nincs semmiféle orvosság csak torna.Erre azt mondtam az orvosnak ha a tornát megtudnám csinálni akkor nemmentem volna orvoshoz.Azt tudom ajánlani,hogy keress fel privát egy reumatológust és mond meg neki,hogy küldjön el ct -re. Kívánom,hogy sikerrel járj.
2009. jan. 5. 08:40
Scheuermann szindróma? Mindenképpen kellene egy gerinc MRI. A röntgen nem sokat ér, elég felületes.
2009. jan. 5. 08:30

gerincsérv??


De menj el orvoshoz, mert ez komoly!!

2009. jan. 5. 08:12
Vesemedence- gyulladás?
2009. jan. 5. 07:58
Nem emelted, rántottad meg magad véletlen? Ilyen nyilaló érzésed van, vagy milyen?
2009. jan. 5. 07:46
Bocs áram húzná össze..
2009. jan. 5. 07:45
A derekamat mintha árammal összehűzná, a hátam beszakad a bal combizmomig fáj az egész..Mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook