Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dobhártya beszakadás fórum

Dobhártya beszakadás (beszélgetős fórum)


1 2
2016. jan. 26. 10:11

Sziasztok! Hát elég dühös vagyok. Fülészeten úgy kimosták a fülem, hogy beszakadt a dobhártya. Most 3 napos antibiotikumot szedek és morgok.

Volt már valaki így? Mennyi idő alatt gyógyul be? hétfőn kell visszamennem kontrollra.

2012. nov. 25. 10:08
senki?? :(
2012. nov. 24. 08:42
Sziasztok! SZerdán eltaláltak labdával, és beszakadt a dobhártyám. Voltam orvosnál, kaptam rá antibiotikumot, és fájdalomcsillapítót is. (mára szerencsére már nem kaparom a falat a fájdalomtól), de mióta beszakadt a dobhártyám azóta váladékozik a fülem. Eleinte áttetsző folyadék volt, mára meg már véres. Ez természetes ilyenkor? Meddig tart? Kedden kell visszamennem a dokihoz, de addig is nagyon zavar. Be lehet dugni a fülem, tehetek a fülkagylóhoz óvatosan, nem túl mélyre vattát?
52. Angyalka11 (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2011. máj. 28. 22:41
Nem nem rakott bele semmit mert az amúgy antibiotikumos csík..és tilos bedugni.most nem jó ha a genny befele(visszafelé)folyik.Az árt a hallásra..reggelre (bocsi )rengeteg folyt ki a fülemből..este tettem egy textil pelenkát a párnámra hát volt rajta 3 nagy folt.olyan rossz volt egész éjjel a bal oldalamon aludni .de sokat segítettem vele.egész na csordogált..és ma csak 2 fájdalomcsillapítót kaptam be :)))
51. cef15f164f (válaszként erre: 48. - Alkeszosz)
2011. máj. 27. 22:55
Dehogy nincs baj. Kényelmetlen a fekhely, WC messze, hideg. Plőőő :P
50. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Angyalka11)
2011. máj. 27. 22:54

jajaj, Te szegény!!


valami gyógyszeres vattacsíkot nem dugtak a füledbe a hallójáratgyulladásra?? Párom azt kapott, mikor egyszer volt ilyen neki.


Az antibiotikum biztosan segíteni fog!


Kitartás!

2011. máj. 27. 22:43

Ma ismét a fülészeten kötöttem ki ..a fájdalom fokózdótt :(( és folyni is elkezdett :((

semmit nem csináltak vele csak fájdalomcsillapítót kaptam .A beszakadt dobhártya mellé kaptam egy hallójárat és egy középfüll gyulladást..pedig nem is érte víz .


Bocsi ,ohgy most nem reagálok külön mindenkire de pótolom majd....

48. Alkeszosz (válaszként erre: 46. - Cef15f164f)
2011. máj. 26. 11:00

Na jó, lehet hogy mi sem voltunk elég körültekintőek, és elképzelhető hogy egy hangya játszótér kellős közepén állítottuk fel a sátrat. Talán benézett egy hangyamama, aki azt hitte cirkuszi sátor. Aztán gondolta kimegy a vészkijáraton, és belemászott a feleségem fülébe. Ott eltévedhetett, és kopogtatni kezdett a dobhártyán, hogy ébredjen, és engedje ki. Az is lehet hogy visított egy nagyot. De lehet hogy a hangya nem tud visítani. :)



Összegezve. A sátorozással nincs semmi gond, de jól meg kell nézni hol állítjuk fel. :)

2011. máj. 26. 10:55

Volt egy kedvenc strandfürdőnk. Egyszerűen imádtam, mert hangulatos kellemes volt, és sehol ilyen vendégszerető strandosokat nem láttam még.

De két éven keresztül minden ottani strandolást követően begyulladt a fülem. Pedig utoljára kismackó koromban történt hasonló. És hiába próbáltam bármilyen füllcseppet, a végén mindkét alkalommal a fül or gégészeten kötöttem ki. Ott nagynyomással kimosták, és tettek bele valamilyen gyógyhatású szmötyit, amitől néhány napon belül meggyógyult.


Sokat jártam uszodába, strandokkra, de soha sehol nem történt hasonló. Itt a vízben van valami moszatszerűség. Állítólag attól gyógy a víz. Ugyanebben a medencében van egy dögönyöző.

Talán akkor moszatolódik tele a hallójárat, ha a dögönyözőt használjuk? Nem kisérletezem tovább. Nem merek már oda menni.

A doki szerint mocskos lehet a víz.

46. cef15f164f (válaszként erre: 36. - Alkeszosz)
2011. máj. 26. 10:54
Eddig sem szerettem sátorozni :P
45. cef15f164f (válaszként erre: 35. - Alkeszosz)
2011. máj. 26. 10:53
Azért kell a dobhátrára a fülzsír, mert az tartja rugalmasan. Ha eltűnik a zsírréteg, akkor száraz és merev lesz, nem is funcionál rendesen és könnyen sérül. A fültisztító pálcával vigyázni kell, nem szabad túl mégyre nyúlni. Ennél még egy rosszabb van (mert ha jól használja az ember, nem árt vele, nem kell az agyunkat is megkaparni :) ), ha az ember szappannal mossa a fülét, mert az tutira feloldja a zsírt.
44. Alkeszosz (válaszként erre: 42. - Angyalka11)
2011. máj. 26. 10:49

Egy kempingben voltunk akkor éjjel. nekem az első gondolatom az volt hogy nyomás a zuhanyzóba, és csapassuk vízzel a füllecskét ezerrel. Utólag kiderült hogy ép dobhártya esetén tényleg ez a legjobb megoldás. Bizony otthon is bármi belemászhat, de már tudom hogy mi a teendő.

Nagy levegő, és fejet a víz alá, füllel a csobogás felé. :)

43. cef15f164f (válaszként erre: 27. - Angyalka11)
2011. máj. 26. 10:48

Ne aggódj, ha begyógyul tényleg rendesen fogsz hallani :) Nekem más miatt de az előző hétben nem érhette víz a fülem 2 naponta mosok hajat, hát nem volt egyszerű :/ én vízálló sebtapasszal tagasztottam le.

Mielőbbi gyógyulást! :)

42. Angyalka11 (válaszként erre: 36. - Alkeszosz)
2011. máj. 26. 10:17

Aztaaaaa...a hideg is kirázott :((

na de ez otthon is előfordulhat nem kell sátorozni... :O Nekem halálfélelmem lett volna az tuti :O

41. Angyalka11 (válaszként erre: 35. - Alkeszosz)
2011. máj. 26. 10:15

szia!

igen ezt nekem is mondta a dr nő tegnap...használjam sminkeléshet de a fülem közelébe ne vigyem :) használjam az audi fültisztítót :))naa de amikor viszket??? nekem szokott!!!

40. Angyalka11 (válaszként erre: 34. - Evawitch)
2011. máj. 26. 10:12
egy hét tuti.kontrolon még rákérdezek..de addig a hajmosás is tilos...naa ez naagy gáz... :((
39. Angyalka11 (válaszként erre: 33. - Wienermelange)
2011. máj. 26. 10:11

Lehet nekem magas a fájdalom küszöböm..olyan mint amikor kezd begyulladni a fül..tegnap este vettem egy fájdalomcsillapítót azóta sem..Nekem nem folyik hála..azt mondta a dr nő ha elkezdene folyni akkor azonnal vissza hozzá :(((

Akkor egy középfülgyulladás alakul ki..és sok kárt csinál...

38. Angyalka11 (válaszként erre: 32. - Evawitch)
2011. máj. 26. 10:08

Szia!

A dr nő azt mondta egy hét múlva látni akar mert akkor már el kell kezdenie összegyógyulnia :))

37. Evawitch (válaszként erre: 36. - Alkeszosz)
2011. máj. 26. 09:49
Sátorozni se megyek többet. :S
2011. máj. 25. 23:51

A feleségemnek egy sátorozás alkalmával éjjel belemászott valami a fülébe.

Arra ébredt hogy valami kapargatja a dobhártyáját.


Robogtam vele az ügyeletre , de az úton is csak kaparászott a fülében valami. A doki kérdezte hogy ép a dobhártyája? Vagyis eddig még nem volt beszakadva ?

Nem volt, így nagy nyomással vizet fecskendezett a fülébe, ami a dobhártyáról visszaverődve kimosta a hallójáratból a betolakodó hangyát.


Azt mondta a doki, hogy az a nagy szerencse, hogy ép volt a dobhártyája, így könnyen lehetett segíteni. Azt tanácsolta még, hogy ha bármikor belemászik valami a fülünkbe, akkor a legfontosabb, hogy ép dobhártya esetén "árasszuk el" vízzel a hallójáratot, hogy a betolakodó megfulladjo mert a rázkódás, és egyéb tényezők hatására képes szétfurkálni a dobhártyát, és komoly galibát okozni.

2011. máj. 25. 23:45

Egyik ismerősömnek még katona korában beszakadt, és nem csinált vele azóta semmit.

Ma csak az egyik fülére hall. Állítólag meg lehetne műteni, de attól meg fél. Nagyon vigyázzni kell a dobhártyára!


Én a fültisztítóról eddig csak rosszat hallottam. Egyrészt a füllnek valamilyen szinten szüksége van fülzsírra. Ne kérdezzétek miért. Így hallottam.:) De a lényeges dolog, hogy leggyakrabban a fültisztító lyukasztja a dobhártyát. De nem ritka az sem, hogy a vatta, ami rajta van gyulladást okoz a fülben ha egy pici szála a fülbe tapadva marad.

Az megint nem egy kellemes dolog.


Összegezve. Ne használjatok fülltisztítót! Többet árt mint használna.

34. Evawitch (válaszként erre: 33. - Wienermelange)
2011. máj. 25. 23:30
Meddig nem érheti víz? Én azóta se folyatom bele a vizet...
2011. máj. 25. 23:27

Én kaptam egyszer 1 fülest, iszonyat fájdalommal járt, nem mentem egyből orvoshoz, azt gondoltam majd elmúlik, de begyulladt és orvos lett a vége, akkor tudtam meg, hogy berepedt a dobhártya és azért folyik a fülem mert be is gyulladt.

Kellett járni kezelésre, vmi só szerű port tett fülembe az orvos minden kezelésen és valóban nem érhette víz.

32. Evawitch (válaszként erre: 27. - Angyalka11)
2011. máj. 25. 23:20
Akkor jobban jártál, mint én. Már csak abban kell bízni, hogy mielőbb begyógyul. :)
31. Angyalka11 (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2011. máj. 25. 21:36

Szia! nem vészes..csak fúra :))

köszi :))

30. Angyalka11 (válaszként erre: 28. - 859d58d4d8)
2011. máj. 25. 21:36

Szia!


köszi :)

29. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Angyalka11)
2011. máj. 25. 20:57

szegény!

jobbulást kívánok!

28. 859d58d4d8 (válaszként erre: 27. - Angyalka11)
2011. máj. 25. 20:57
Jobbúlást!
27. Angyalka11 (válaszként erre: 26. - Evawitch)
2011. máj. 25. 20:23

sziasztok !

Igen be van szakadva :(((A dr nő gratulált a művemhez ,egy borsónyi repedés van a dobhártyán :((

egyből kaptam antibiótikumot és nem érheti víz .egy hét múlva kontroll..addigra el kell kezdenie összezárulni .Remélhetőleg ha nem lesz gond akkor a hallás is visszatér.nem raktak bele semmit..a vattás bedúgaszolást sem javasolják..max ha nagy a szél és ki kell mennem...most fáj..vettem be fájdalomcsillapítót .


köszi a dukkokat :))

26. Evawitch (válaszként erre: 24. - Angyalka11)
2011. máj. 25. 11:51
Oké, már elmentettem a fórumot! Kíváncsi vagyok! Minden jót! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook