Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A csecsemő hordozásra születik fórum

A csecsemő hordozásra születik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csecsemő hordozásra születik

2012. szept. 3. 14:29

hordozo pont hu

használatában is segítenek, meg lehet, hogy a durva kendőre is tudnak okosat mondani

23. vickka
2012. szept. 3. 09:53

Sziasztok!


Ki milyen alternatív hord.eszközt választott?

Én a kendő mellett döntöttem. Vettem is egyet, de durvának tartom. Nem rugalmas.

Szeretnék rugalmas kendőt venni, ha valaki tudna nekem ajánlani, hogy hol vegyem meg, azt megköszönném.

2010. máj. 29. 16:39

Aki még esetleg nem hallotta:

2010. június 6-án (vasárnap) tartjuk – hagyományteremtő szándékkal – Magyarország első Hordozásünnepét.

Részletek az olbebaba.hu-n

21. babahordozas (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2010. máj. 15. 21:55
Ez is egy jó hordozós sport: gyerekkel futni :-) hahaha
2010. máj. 14. 21:30
Na, itt is elmesélem, hogy ma a hároméves nagylányommal kellett mt-oznunk, természetesen nekem kellett őt cipelnem a tesója novíúj cuccában, apa meg lazáskodott a picivel, kendővel. Szerencsére most nem futottunk bele a kínai turistákba. Bár kipróbáltam, és futni is tudok vele :-)
19. babahordozas (válaszként erre: 18. - 39ff6fe670)
2010. máj. 13. 21:02
Örülök, hogy sikerült tisztázni :)
18. 39ff6fe670 (válaszként erre: 15. - Babahordozas)
2010. máj. 13. 21:00

na, most már tökéletesen értelek!! :)))


köszönöm a választ :)))

17. babahordozas (válaszként erre: 15. - Nemiklose)
2010. máj. 13. 20:48

Gratulálok a lányodhoz, a kitartásához! Sok sikert a szakdolgozatához!

És milyen jó lesz majd neki egy támogató nagymama, amikor ő is édesanya lesz. Sok boldogságot kívánok nektek!

Ha van rá lehetőség, szívesen elolvasnám a szakdolgozatot.

16. babahordozas (válaszként erre: 3. - Sara1986)
2010. máj. 13. 20:45
Sara! Szintén zenész ;-)
15. babahordozas (válaszként erre: 12. - 39ff6fe670)
2010. máj. 13. 20:43

Nem gondolom, hogy vitázol vagy kötözködsz, én az érdeklődést látom a soraid mögött. Ezért is írtam azt, amit.

Igen, 6 hós kor után is jobb befelé nézni a babának. Sőt: 1, 2 vagy 3 éves kor után is. Lehet, hogy csak nem ugyanúgy fogalmazunk. A pontos megfogalmazás úgy szól, hogy hordozás közben "a baba mindig arccal feléd nézzen". Háton is úgy viszed, hogy feléd fordul, tehát ha így vesszük, "befelé néz". Csak csípőről és hátról jobban kilát a nagyvilágba, ezért (is) célszerű négy hós kor után csípőn és háton hordozni, mert ebben a korban már nagyon kíváncsiak, és az elöl hordozási pozíciókból nem látnak ki olyan jól, mint csípőn és háton.


Nem gondolom, hogy kínoznád a gyermeked. Amikortól már áll a baba, nem tesz benne kárt, ha nincs terpeszben a lába. De sokkal kényelmesebb neki, ha terpeszben ül, és nem az ágyékára nehezedik a teljes súlya (lányoknak sem kényelmes, hát még fiúknak!).

14. 39ff6fe670 (válaszként erre: 9. - Nagyir)
2010. máj. 13. 19:44

jaj azért ne már.. ez tényleg kötözködés :) tudom, hogy addig hivatalosan csecsemő, de egy hathósra azért már a magazinok is a baba kifejezést használják :)


biztosan értetted mit szeretnék mondani, azért van némi különbség egy 1 hós meg egy 6-7 hós baba viselkedése, igényei között.. szóval ne legyél szőrszálhasogató. :)

13. 39ff6fe670 (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2010. máj. 13. 19:41
lehet :D:D
12. 39ff6fe670 (válaszként erre: 11. - Babahordozas)
2010. máj. 13. 19:41

én csak kíváncsi vagyok, egyáltalán nem kötözködni akartam.. csak a gerinc kímélése mellett úgy értelmeztem, hogy 6 hós kor után a babának még mindig jobb befelé nézni.. de háton nézhet kifelé lehet és nem értettem miért nézelődhet hátul ha elöl nem.


Kicsit alaposabban olvasd el a hsz-eimet:


-csak érdekel a dolgok miértje mert egy dolog kijelenteni de meg is kellene indokolni


-én kézben viszem a babámat vagy a bevásárló kocsiban ül, és 9 hós úgyhogy nem kínzom, ne aggódj

Magától áll és az ortopéd szakorvos azt mondta már 5 hósan, hogy nem kell terpeszteni tovább. Szóval ütközik egy szakorvosi véleménnyel.. de én aztán nem vitázom, sőt.. pontosan azért kérdezek mert érdekel.

11. babahordozas (válaszként erre: 7. - 39ff6fe670)
2010. máj. 13. 19:22

Elevensors! Az anyuka gerincének és gátjának kímélése nem elég indok a nagy súlyú baba elöl hordozása ellen? Nekem elég indok. Egyébként a terpesz valóban fontos, amíg megtanul (magától) felállni a gyermek, és valóban a gerince is homorít kifelé fordított helyzetben. De csak gondolj bele: milyen lenne, ha téged agy hordoznának? Ugye fura lenne? Pl. gondold el, ha a férjed vinne (vagy kedvesed vagy valaki más...) Ugye, hogy felé fordulnál? Ugye, hogy ölelnétek egymást? Ugye, hogy kényelmetlen/természetellenes lenne kifelé fordítva/fordulva? A babáknak pont ilyen érzés...

A Baba Patika áprilisi számában írtam a helyes hordozásról. Ha nem tudsz hozzájutni már a patikákban, itt elolvashatod a cikket: [link]

2010. máj. 13. 19:21

Sziasztok!

Örülök, hogy tetszik a cikk és segíthettem. Elnézést, hogy csak most értem ide és köszönöm a segítséget, a hozzászólásokat.

9. Nagyir (válaszként erre: 1. - 39ff6fe670)
2010. máj. 13. 15:34
Szia! Csak egy megjegyzés, a kérdésre remélem, már választ kaptál. :) Egy kisgyermek 2-től 12 hónapos koráig csecsemő. :)
8. drnéni (válaszként erre: 7. - 39ff6fe670)
2010. máj. 13. 15:18
Nem kötözködés tényleg, annyi a dolog veleje, hogy a gerinc kettős görbülete csak a járástanulás után alakul ki fokozatosan, addig először egységes íve van, majd egyenessé válik. Szerintem egyébként pár perces, negyedórás kifelé fordítástól nem lsz semmi baja, de órákig kifeszíteni a kis gerincét biztosan káros. Egyszer kell jól hátratenni, aztán már nem is akarod máshogy vinni.
7. 39ff6fe670 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2010. máj. 13. 14:49

9 hós a lányom, gyönyörűen ül, lassan már jár és az ortopéd szakorvos szerint nem kell terpesztenie már.. az elöl kifele hordozás mégis káros még neki?? :S


jó..hozzáteszem, már nem hordozom sehogyse, a bevásárló kocsiba ültetem már vagy viszem kézben. Ez a hátrakötözés dolog akkor lehet frankó ha valaki sokat megy..vagyis sokáig. Nem zavar elöl és nem olyan megterhelő..

6. 39ff6fe670 (válaszként erre: 3. - Sara1986)
2010. máj. 13. 14:45
:D:D:D:D az vicces lehet, visszapillantó :)))
5. drnéni (válaszként erre: 3. - Sara1986)
2010. máj. 13. 12:25
Nem is lehet szerintem se mt-ban elég magasra kötni. Az viszont jó benne, hogy legalábbis nekem könnyebb le-fel szerelni, akár utcán is. Mondjuk ha valaki nagyok szégyellős, ne vállalkozzon rá, mert tuti nagy nézőközönsége lesz.
4. drnéni (válaszként erre: 1. - 39ff6fe670)
2010. máj. 13. 12:24
Hát a baba gerince és csípője miatt.
3. sara1986 (válaszként erre: 2. - 39ff6fe670)
2010. máj. 13. 11:57

ha elég magasan van a gyerek, akkor látod, ha hátrafordítod a fejed. Én ezért szeretem a kendőket, mei-taiban sosem tudtam elég magasra tenni.

És létezik már kistükör, olyan mint egy visszapillantó :D de én ezt csak egy felesleges plusz kacatnak tartom, ha elég magasan van, akkor látod mi van vele.

2. 39ff6fe670 (válaszként erre: 21. - Sara1986)
2010. máj. 13. 11:19
értelek.. szóval 6 hós kor után kifele háton jobb neki minden szempontból.. ezzel egy a baj: megőrülnék, hogy nem látom a gyereket :D
1. 39ff6fe670 (válaszként erre: 27. - Mágika75)
2010. máj. 13. 11:18
jó.. akkor kihangsúlyozom 3-szorra is :).. a kérdésem: 6 hós kortól miért nem lehet kifele elöl hordozni az anyuka gerincének kímélésén kívül? :)

Én értelek.. de a cikkben inkább a csecsemőkről van szó.

Ugrás a teljes írásra: A csecsemő hordozásra születik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook