Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A családi házam konyhájában van a fatüzelésű kályhám. Ehhez tartozó falból koromszag árad, akkor is ha nincs tüzelés. Megszüntethető? fórum

A családi házam konyhájában van a fatüzelésű kályhám. Ehhez tartozó falból koromszag árad, akkor is ha nincs tüzelés. Megszüntethető? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 26. 15:34
Ha nincs kibéleleve a kémény, ki kell béleltetni. Mostanában ezt rozsdamentes króm csővel csinálják, de elég drága.
2. Maryka1962 (válaszként erre: 1. - Bióember)
2013. máj. 26. 14:57
Szia!Nem tudom, mi lehet nálad a gond, mindenesetre leírom ami nálam volt. Én is koromszagot éreztem. Mire rájöttem, hogy ott, ahol a kéménylyuk volt a falban, (ahol a kormot lehetett kitisztítani) ott a fal nagyon is meleg. Kibontottuk, és összeállva izzott benne a hamu. Sajnos, olyan fát tüzeltünk benne, ami bontásból származott, és fáradtolajjal volt kezelve. Attól összeállt a korom a falban, és olyan erős koromszagot árasztott, hogy csak na. Ez volt mondjuk a szerencse, mert így időben rájöttünk. Remélem, azért nálatok nem ilyen drasztikus a helyzet.Üdv
2013. máj. 26. 14:35
A családi házam konyhájában van a fatüzelésű kályhám. Ehhez tartozó falból koromszag árad, akkor is ha nincs tüzelés. Megszüntethető?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook