Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A beavatásokról fórum

A beavatásokról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A beavatásokról

1 2 3 4
28. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 27. - 2f7db3f503)
2012. jan. 6. 20:08
Hát...a nos igen, az titok... :)
27. 2f7db3f503 (válaszként erre: 26. - D7ba7bf7ff)
2012. jan. 6. 20:06
láttamláttam, csak m ivel ismerem a könyvet, feltüünt, hogy benne élsz. Mi a nos igen?
26. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 23. - 2f7db3f503)
2012. jan. 6. 20:04

Valóban a Vörös Oroszlánra gondolok.


De ha megnézed lentebb is említést tettem róla.


Nos,....igen...


:)

25. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 17. - Gyöngyöcske anyuci)
2012. jan. 6. 20:01
És tudod mi az az út, amit keresel?
24. 2f7db3f503 (válaszként erre: 23. - 2f7db3f503)
2012. jan. 6. 19:54
azt persze ne kérdezd, igaz-e, amit a csaj írt, de nem lennék a helyében...
23. 2f7db3f503 (válaszként erre: 22. - D7ba7bf7ff)
2012. jan. 6. 19:49

Valahol a hiten múlik, nem?


Amúgy szerintem nagyon a Vörös Oroszlánra támaszkodsz. Nem szippantott be Téged kicsit eröösebben? Jó, persze, én beszélek, pár napja kezdtem el másodszor olvasni...


Amúgy tény, ha már beavatásoknál tartunk, hogy egy angyal-tanfin részt vett lány egyszer nyitott egy fórumot (nem itt) és szörnyen félt, mert akikkel "beszélgetett", kommunikált a tanfolyamukon tanított módon, kiderült, vsz. korántsem angyalkák. A csajszi totál halálra rémült.

2012. jan. 6. 19:27

Kerüljétek az úgynevezett beavatásokat. Ezt nem adhatja akárki, és nem kaphatja meg bárki.


Törekedjetek az egyensúlyra és a lelki békére.


Ha ez megvan, akkor készen állsz, és ha szerencséd van, kapsz olyan lehetőséget hogy még tovább fejlődj...de ezt neked kell eldöntened.


Mindenkinek magának kell megdolgozni az eredményeiért...


Ismerd meg önmagad!!! Ez az egyetlen út. Ha megismered önmagad (önismeret) akkor megismersz másokat.


És aki ismeri önmmagát, az ismer másokat is. Tudja kihez forduljon, és bízik a gondviselésben.


Az ember mikrokozmosz, a makrokozmosz kicsinyített mása, mégsem elkülöníthető a kettő, mert amit kívül érzékel, azt magában is érzékelheti...


Ismerd meg önmagad, és megismered a világot!

Ismerd meg a világot, és megismered önmagad!


Aki érti, értse...

21. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 18. - Gyöngyöcske anyuci)
2012. jan. 6. 19:16

Jobb ha nem tudod...


De adok egy támpontot:


[link]

20. 2f7db3f503 (válaszként erre: 19. - 94073d53bf)
2012. jan. 6. 08:01

én is tudnék ajánlani, de nem biztos, hogy mindenkinek egy az útja. sosem írtam még le, pont ezért. Csak sejtésem, hogy az ember önmagában visszanézve tudja megtalálni a neki valót.


Amúgy vannak kedves ismerööseim, akikrööl kiderült, reikiznek, ne érts félre, nem vagyok az ellensége;).

Mi a véleményed, mennyire távolodott el az eredetitööl? Ès egy személyes kérdés, engem mindig érdekelt, miért tették fel a netre a szimbólumaitokat? Bár lehet, tévedek és valójában ez nem is eredeti, csak egyszer rákerestem.

2012. jan. 6. 01:20
reiki beavatást mindenkinek szivből ajánlom,és hozzá akasha-olvasást. ez segit az útkeresésben
18. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 16. - D7ba7bf7ff)
2012. jan. 5. 23:59
Mik azok az érzékalatti világok?
2012. jan. 5. 23:56
Én is kereső vagyok, ha lehet így fogalmazni. Már gyermekkorom óta szetetném megtalálni az utam. Mostanában érzem azt, hogy közel járok, de még tapasztalnom kell..
16. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 15. - Liza00)
2012. jan. 5. 23:33

Az áldást bárki megkaphatja aki szomjazik az Egészségre, netán egy mesterre. Tulajdonképpen már a mester közelében lenni egy áldás, de ha szóval, vagy egyéb módon megáld, az még hatásosabb. Amikor áldást kapsz, akkor a Fény által őriz téged. Segít hogy az utadon maradj. Ez nagy dolog. El kell fogadni, és mérhetetlenül hálásnak kell lenni. De mint minden más, ez is csak hiteles mester függvényében értendő.


Itthon nem sok olyan ember van, akinek maga a jelenléte hitelesség (itt most ismert személyekről van szó) de azért akad.

Ha tisztaságot látsz, és jó szándékot érzel, (mellesleg örömöt) akkor jó helyen jársz.


Emellett jó ha kéred hogy vezessenek el a hiteles emberekhez, amikor eljön az ideje.


Igen, borzasztó veszélyes következményekkel járhat egy álbeavatás, egy hiteltelen mester, és a te személyes felkészületlenséged.


Ha többet akarsz megtudni erről, akkor olvasd el a Vörös Oroszlánt. Senki nem kaphatja meg az elixírt amíg meg nem érett rá. Ha mégis megkapja, azzal saját magát küldi veszélyes vizekre...


Vannak "sajnos" érzékalatti világok, alacsonyabb szférák amikkel nem ajánlatos felvenni a kapcsolatot mert onnan nem könnyen szabadul az ember...


Ezeket ellenerőknek nevezik amik pontosan az ellenkezőjét, egy ellenbeavatást kívánnak megkísérelni, ha az ember akaratilag gyenge és kiszolgáltatott állapotba kerül.


Az ellenbeavatás pont az ellenkezője a beavatásnak, mert a fény helyett a sötétség erőivel jön létre a kapcsolat.


Ezen érdemes elgondolkozni...

15. liza00 (válaszként erre: 14. - D7ba7bf7ff)
2012. jan. 5. 20:33
A beavatások nagyon veszélyesek lehetnek.Tényleg nem mindegy ki és mire avat.Mivel kereső vagyok sok helyen megfordultam,de beavatni nem engedtem magam.Egyedül Sai Baba áldását engedtem meg.
14. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Lélekgyógyász)
2012. jan. 5. 20:08

Azért szögezzük le hogy ez nem ilyen egyszerű.


Többféle beavatás létezik. Ezenkívül vannak korhű és idejétmúlt, valódi és álbeavatások.


Nagyon ritka az, hogy valaki a saját mesterévé válik.


Egy beavatásra meg kell érni.


A testet-lelket rendbe kell tenni (lelki béke), mert különben nagy bajok származhatnak belőle.


Ezenkívül nem mondanám hogy nem szükséges egy hiteles mester fizikai vagy szellemi jelenléte, ugyanis enélkül korántsem beszélhetünk nagy beavatásokról.


Az ok-okozat világába átlépni nagyon keveseknek adatik meg.


A beavatás egy tudatszintváltás, tudatállapot-váltás. Ha ezt valaki megtapasztalja, minőségileg megváltozik az egész élete.


Keleten a pillanatnyi beavatás a szatori, a tartós beavatás pedig a szamádhi.


Ez még nem a megvilágosodás, csupán a felvilágosodás, a megértés és az igazi tudás állapota.


Olvasgasd "Sri Chinmoy: Mester és Tanívány" kötetét. Ebben sokminden benne van.


De egyéb kötetében is szó esik érdekes dolgokról.

2012. jan. 5. 19:41
Sokszor az a beavatás, amikor meglátunk valamit, ami mindig is ott volt, csak vakok voltunk rá...és egyszer csak kinyílik a szemünk rá. És ez olyankor tényleg olyan, mint egy csoda.
12. winny
2012. jan. 5. 18:13

Nagyon jó cikk-:)

A beavatás az életünket alakítja át mert máskép látunk és gondolkodunk.

Nem kell az embereket megváltoztatni majd amikor eljön az Ő idejük akkor átalakul a világuk.

11. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 7. - 9f86e86d50)
2012. jan. 5. 14:18
persze,persze....én arra kérdeztem rá,hogy ő mit él meg csodaként..vagy bárki más,aki olvassa ezt a topikot,pl.te ? :)
2012. jan. 5. 13:25

Nagyon jó cikk!!!


Nem kritika, csak közben eszembe jutott, hogy vajon szándékosan hagytad-e ki a keresztelööt, konfirmációt, elsööáldozást, bérmálkozást. Nem mintha fontos volna, vagy hiányozna a cikkbööl, csak miközben olvastam, jött a kép. Ne kérdezd, honnan:).

2012. jan. 5. 13:19

őszintén: nem erre számítottam.

viszont nagyon pozitívan csalódtam:)

tetszett a cikk, gondolom azért, mert egyetértek vele.:)

8. liza00 (válaszként erre: 1. - Lélekgyógyász)
2012. jan. 5. 13:06

Jó volt olvasni az írásodat,észre se vettem,hogy szétcsúsztam.Nagyon betaláltál nekem.Az írásod helyemre tett.Igen ha tudatos vagyok,és nem merengek a múlton és a jövőn hanem a jelenben vagyok,akkor az egység bennem van,és megjelennek a "csodák".

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!!!!!!!!

Szívem teljes szeretetét küldöm.

2012. jan. 5. 12:21
bálömböki attól függ mi csoda. Nincsenek hétköznapi pillanatok. Rengetegjel van amit nem érzékelünk, mert nem figyelünk rájuk, helyette rohanó kapkodó életforma lett a "trendi". Elöszőr is nem árt helyretenni az önismereti dolgokat, célokat, stb.
6. cel (válaszként erre: 1. - Lélekgyógyász)
2012. jan. 5. 10:37
Tetszett, egyetértek.
2012. jan. 5. 10:36
Maximálisan egyet értek: minél közelebb igazi valódhoz, annál beavatottabb vagy, hisz annál többet tudsz, látsz. A csodát pedig sztem nap mint nap átlehet élni, csak a tapasztalatodat vagyis a nézőpontodat kell megváltoztatnod.
4. 4e1fcae85e (válaszként erre: 1. - Lélekgyógyász)
2012. jan. 5. 10:11

Szia, őszintén gratulálok a cikkedhez, minden egyes sorával maximálisan egyetértek.

Szuper az írásod, minden egyes mondata, gondolata nagyon igaz.

Régóta gondolkodom ezeken a dolgokon (mesteri beavatásom is volt már), és próbáltam is magamnak megfogalmazni, ezért is volt nagyon jóleső érzés így egyben olvasni ezeket a gondolatokat.

Szép napot!:)

2012. jan. 5. 09:49

Szivemből szóltál:)

Pár éve még én is azt gondoltam, hogy nem leszek másképp gondolkodó, ha nem leszek "beavatva", de valahányszor ilyen helyre invitáltak, valahogy sosem jutottam el.

Ma már tudom, hogy azért nem, mert ez "csak" külsőség.

2012. jan. 5. 09:46
mesélj,hogy mit élsz meg az életedben úgy,hogy csoda...
2012. jan. 5. 09:38
Még a „hétköznapi” emberek is - akik nem foglalkoznak minden nap spiritualitással, legalábbis ezt gondolják magukról - találkoznak a beavatás fogalmával, a leggyakrabban különböző témájú filmekben. De mit is értünk valójában beavatás alatt?

Ugrás a teljes írásra: A beavatásokról
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook