Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 2 évesem még mindig nem alszik éjszaka :-( fórum

A 2 évesem még mindig nem alszik éjszaka :-( (beszélgetős fórum)


1 2
23. hobnobs (válaszként erre: 1. - Madyson)
2010. nov. 9. 15:08
cumitémára megoldás: foszforeszkáló cumi (avent- tényleg működik! dm-ben kapható)
22. hobnobs (válaszként erre: 13. - 1e76158442)
2010. nov. 9. 15:07
mi az a vánkus?
2010. nov. 9. 15:00
Hát szia mi ugyanígy voltunk :kezdődött a hasfájással folytatódott a fogzással.Én is azt gondoltam hogy így marad.Minden éjszakám azzal telt hogy vissza altassam aztán meguntam.Mindenki ellenzésére fogtam és odaraktam magam mellé akkor töltötte a kettőt és onnantól aludt mint a tej.És most 3 évesen nincs belőle gond mert ő egyedül akar aludni már mert ő már kis nagy ány.:))))
2010. nov. 9. 14:52

Nálunk többnyire átalussza az éjszakát az 1 éves fiam. Ritkán van olyan, hogy felsír, olyankor cumit kap, és visszaalszik. Ha nem akkor ölbeveszem és ringatni kell. Van úgy, hogy csak ötödjére tudom úgy visszatenni az ágyába, hogy végre nem sír fel. Az ilyen éjszakák borzasztó fárasztóak és dühítőek, hogy már megint miért sír fel?!!! Miért nem hagy már békén, meg ilyenekre gondolok, de végtére is ezt vállaltam akkor amikor gyereket akartam.

Hiába vagyunk itthon nekünk ez nehéz munka, hisz nincs egy nyugodt pillanatunk. Álmunkban is fülelünk. Az apja fel sem ébred már, mert nem neki kell bemenni a gyerekhez. Rossz ez, de a mosolyuk, és minden jó dolguk feledteti később, hogy voltak rossz éjszakák. Ez biztos.

19. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Madyson)
2010. nov. 9. 14:49

Külön alszik?

Amióta velem alszik a gyerekem azóta este 7-től reggel fél 7-ig nyomja a szunyát.

Előtte kínlódtam én is állandóan felkeltem hozzá.Biztonságban érzi magát mellettem,és nem ébred fel.

2010. nov. 9. 14:49

Hasonló cipőben járok én is 2 és fél éves fiammal, most látszik megoldódni a dolog.


Azt olvastam, hogy az agy - idegrendszer érésének fokától függ, hogy átalussza-e az éjjelt egy gyerkőc. Tehát amíg nem érik meg erre, csak próbálkozni tudunk...


Nálunk is minden ki lett próbálva, és ami eddig bevált: visszaköltöztem Vele egy szobába, természetesen éjjelifény van, nap közben nagyon figyelek arra, milyen mesét néz, mert pl. a Micimackóban is voltak olyan epizódok, amitől minden éjel felriadt... Ha nem nézte, nem kelt éjjel fel.. Többször kipróbáltam és mindig bejött.


Vannak még mindig felriadós éjjelek, de mióta a lányom megszületett, másfél hónapja és hazajöttem Vele a kórházból, érdekes módon szinte nulla az éjjeli felriadások száma... Még akkor is alszik, ha a leányzó felsír... Hihetetlen jól alszik azóta, mintha azt gondolná: "ó, már alhatok, megjött a váltás!" :D


Szóval kitartás mindenkinek!

2010. nov. 9. 14:47
Az én kisfiam is 3 éves koráig szinte minden éjszaka 4x-5x felkelt. Hiába vettem el tőle a cumisüveget akkor is rosszul aludt. Volt úgy, hogy már nem bírtam felébredni és odatettem magunk közé, ugyanúgy felébredt csak nem kellett kimásznom az ágyból. Egy természetgyógyász ismerősöm azt mondta, vannak gyerekek akik sokkal érzékenyebbek, és az éjszakai alvásukra is ez jellemző, mindent megéreznek és felsírnak. Már 4 éves elmúlt, elég nehezen tudom külön szobában altatni, mert 2-3 óra körül már felébred, az apja átmegy és együtt alszanak tovább. A 7 hónapos kis csöppségem bezzeg teljesen az ellentéte, remélem az is marad mert iszonyatosan meg tudnak egyik napról a másikra változni.
16. 1e76158442 (válaszként erre: 15. - 2ed619333f)
2010. nov. 9. 14:47
mázlid van:)))
2010. nov. 9. 14:45

Az én fiam négy és fél éves, sosem voltak alvási gondjaink, szerencsére, 3 hetes kora óta végigalussza az éjszakákat (leszámitva persze, ha esetleg beteg), összesen egyetlen "nemtudniazokát" átsirt éjszakánk volt.

Aztán onnantól kezdve, hogy nem kellett éjjel sem pelusozni, eleinte a bilit tettem be neki éjjel a szobába, így sosem ébresztett fel azért sem, ha pisilni kell neki. Most esetleg csak arra kelek föl, ha ő éjjel felébred, hogy pisilnie kell, hogy ugrál a fürdőszoba villanykapcsolójánál, hogy felkapcsolja magának a villanyt, és hát a kis lába dübög olyankor:DD De kis édes, nem húzza le éjjel a pisit, hogy nehogy fölébredjek a zajra.:)))

Ezenkivül én mindig teszek a szobájába az ágya mellett lévő kis asztalkájára egy pohár vizet, egy pohár rostost, így ha véletlenül szomjas lesz, akkor még válogatni is tud, hogy melyiket igya. így azért sem ébreszt föl. Reggelente, ha hamarabb ébred mint én, akkor kimegy a hűtőhöz, kinyitja, odahúzza a széket és kiveszi a tejszeletét, mert ez jól lakatja addig, amig én fel nem ébredek reggelit csinálni. :)))

Tehát az én javaslatom az, hogy előszőr tegyél neki oda innivalót, és ha fel is ébred, mondd neki, hogy ott van, igyon..(tedd csőrös pohárba, vagy abba a biztonsági záras üvegbe, igy nem lesz üvegtörés, talán eleinte kiborul egy kis innivaló, de kit érdekel), egy idő után már tudni fogja, hogy ott van és nem ébreszt föl. Csinálhatod ugyanigy a bilivel is, csak lehet még öltözni kell segiteni neki, de majd kitapasztalod, hogy egy kis laza gumijú pizsinadrágot milyen hamar fel tud húzni...az elején volt úgy, hogy melléült félálomban a fiam, dehát a cél szentesiti az eszközt.:)) Kitartást!

2010. nov. 9. 14:43
Enyém sem:-((Most ráadásul meg is van fázva még rosszabb,kész hulla vagyok most lettem kész a dolgaimmal és persze ő addig aludt egyet!:-)
2010. nov. 9. 14:43

az én kicsikém 3 éves elmúlt,és még egyszer nem aludta at az éjjelt,énis vártam mikor lesz már vége,mikor lesz már nagy fiú és nyugodtan pihizhetünk,de mindig más korszak van és mindig másért kel fel,3 éves koráig még éjjel is evett,csak azért adtam neki,mert nappal sem jó evő,hát akkor a kicsi gyomra had nyelje,most már éjjelente pisilni járunk kétszer,cumi kell,igazitsd meg a vánkusom,be akarok takarozni,aztán meg vándorol hol a tesó szobájába,hol a mamáéba,aztán meg visszajön:)

de remélem mire a harmadik megszületik már nem ő vele kell foglalkoznom:)))

2010. nov. 9. 14:41

szia!


sajna kicsit keménynek kell lenni.. és kicsit hagyni.. nem jó ha "ugráltat"..ha tudod,készíts mindent a keze ügyébe: cumi,víz,maci stb.

lehet h fél. vegyetek neki valamit amit felkapcsolhat magának-mi ikeában vettünk egy szellemet,spöka lámpa,fel lehet tölteni,és nincs vezeték,nem kell bedugni,fel-le kapcsolhatja


vagy: ami a legjobb: tedd sima ágyba h önellátó legyen. tegyetek rácsot az asjtajára,azon nem tud kijönni,babaőr és ennyi. így ha felkel,elfoglalja magát,odasétál ahhoz ami kell neki


nálunk ez vállt be,másfél évesen kezdte a műsort,addig minden éjjel aludt 12 órát.utálta h a rácsosban van..


nappal alszik? mert lehet h nem fáradt eléggé. az enyém már rég nem alszik nappal,mert akkor éjfélig pörgött. így újra 12órát alszik


hirtelen csak ez jut eszembe..

2010. nov. 9. 14:37
Az én ikreim januárban lesznek 3 évesek és még mindig nem alszanak felváltva kelnek.Bezzeg a lányom 4 hónapos kora óta átalussza az éjszakát.
10. kikata (válaszként erre: 1. - Madyson)
2010. nov. 9. 14:37
Szia. Mintha magamat olvastam volna:) Én is két átaludt éjszakával büszkélkedhetek, és januárban lesz két éves. Teljesen együtt érzek veled:(
2010. nov. 9. 14:35
Én az első fiamnál 3 éves koráig keltem ixszer éjjelente. Aztán ahogy közösségbe került egy csapásra átaludta az éjjeleket. Ezen okból kifolyólag sokáig hallani sem akartam tesóról, mondván nem csinálom még egyszer végig ugyanezt,aztán meggondoltam magam. Ő két éves koráig rengetegszer kelt , most már csak pisilni, vagy összebújni. Már vannak olykor végigaludt éjszakáink. Persze csak neki , mert én takargatom őt, annyira hozzászoktam az ébredésekhez:)
8. Szeszipuszi (válaszként erre: 1. - Madyson)
2010. nov. 9. 14:35
Nem ma volt ugyan, de az tisztán megmaradt bennem, hogy a nagyobbik lányom 3 évesen aludta át először az éjszakát. A kicsi akkor született és így Apussal megosztottuk magunkat az első hetekben. Én a kicsivel aludtam, Apa pedig a nagylányával. Onnantól kezdve nem volt gond az éjszakai alvással. Akkor sem, mikor már a két lány együtt aludt és a kicsi felsírt.
2010. nov. 9. 14:35
Nekem 4 és 2 évesek, de egyik sem alussza végig az éjszakát! Mi ott tartunk, hogy egy szobában alszunk, mivel a 3-at várom, már nem bírok annyit éjszakázni. Nekem férjem sem aludt egyedül, talán tőle örökölték.
6. 56e930fc2a (válaszként erre: 1. - Madyson)
2010. nov. 9. 14:35

Szia.

Az Én kislányom is sokáig felébredt éjszaka, főleg inni kért. Ma már tudom, hogy csak megszokásból kelt fel :) A nyáron elvettem tőle a cumisüveget (mert abból ivott),volt egy pár nehéz napunk, de megérte !!! Azóta egyszer sem kel fel éjszaka !!! Ha megébred akkor is visszaalszik magátol.

Nem tudom, hogy a Te gyermeked miből iszik még, de nálunk a cumisüveg volt a ludas.

5. szecsilla (válaszként erre: 1. - Madyson)
2010. nov. 9. 14:34
az enyém is 2 lesz januárban és ő sem alszik, igaz ő még a cicit kéri.
4. Andyka888 (válaszként erre: 2. - Fáradt*)
2010. nov. 9. 14:33
Pfffffffff...ez aztán a biztató :)))
2010. nov. 9. 14:33

Én 6 éves koromig nem aludtam szinte semmit.Anyu máig emlegeti:D

Szerintem ez gyerekfüggő.

2010. nov. 9. 14:32

:-)

Fárasztó!az én párom már 59 éves,de még mindig nem alszik éjszaka.Hol éhes,hol szomjas,hol wc-re kell menni.Így született,így szokta meg.Nappal épp olyan aktív,mintha jól aludt volna egész életében.

Jó kis vigasz ugye?

2010. nov. 9. 14:28

Sziasztok!


Tudom már lerágott csont,de most jött el az a pont,hogy belefáradtam!!!2 év alatt 2 "átaludt" éjszakánk volt!Idáig nyugtattam magam:Majd ha nem szopizik éjszaka,majd ha ki jönnek a fogai,majd ha 1 éves lesz,majd ha 2 éves lesz....Elmúlt 2éves,és még minden éjszaka legalább 3x/ez a minimum/de van hogy 10x felkel.Hol a cumit keresi,hol inni kér/vizet iszik/ Ha dél körül nem alszik még rosszabb!

Van más is hasonló cipőben,én már nagyon el vagyok keseredve?!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook