Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 15 hónapos oltás következményei. fórum

A 15 hónapos oltás következményei. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. ápr. 5. 10:54
Jó tíz évvel, vagy talán több is...egy angol orvos azt gondolta, hogy van összefüggés az autizmus és az MMR között. Szerintem erre gondolt a védőnő mikor beszélt veled.
2012. ápr. 5. 10:53
Ezt a cikket én is olvastam, amiben az autizmusra, mint oltás következményére hívják fel a figyelmet. Érdekes, mert épp a megalkotói írták a cikket, akiket ezután el is távolítottak a munkájuktól, és másik orvoscsapat állapította meg, hogy nem okoz semmilyen szövődményt. Elég ellentmondásos dolog ez, vadidegenekre bízzuk gyermekünket, én is rettegve vártam, hogy lesz-e következménye... Sajnos nem jut eszembe az orvosok neve most...
2012. ápr. 5. 10:53
2012. ápr. 5. 10:51

Az én fiam kissé megkergült tőle kb. 1 hétre rá alig evett, kicsi hőemelkedése volt, az addigi alvásrendje megváltozott.

Kellett vmennyi idő, mire visszarázódtunk a megszokott kerékvágásba....

-egyértelműen az oltást okoltam, mivel azelőtt nagyon jó evő volt és az alvásával sem volt baj, még fogzáskor sem.

8. olivia2244 (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. ápr. 5. 10:50
Az autizmust még a régi védőoltásokkal hozták kapcsolatba (több, mint 10 éve), és ha jól emlékszem, akkor is a higany miatt. Szerintem a mostani védőoltásoknál nem kell félned attól, hogy emiatt lesz autista a gyermeked. Az mindenképpen fontos, hogy az oltás időpontjában ne legyen beteg a gyerkőc. (Védőnő szakon végeztem 2010-ben).
2012. ápr. 5. 10:50

Köszönöm hogy írtatok:)

akkor nem tudom miért mond ilyeneket a mi védőnőnk:(

2012. ápr. 5. 10:49

Azt én is tudom hogy beteg,náthás gyereket nem oltanak,nem is vinném!!!!

csak kicsit félelmetesen hangzik hogy egykötelező oltásnak ilyen következménye lehet...

2012. ápr. 5. 10:48

Nekünk nem volt vele semmi gond, be sem lázasodott. Csak egy kicsit megkeményedett a combja. Ennyi.

Mi tegnap kaptuk a 18 hóst.

2012. ápr. 5. 10:47

Baromság....a 15 hós oltást kiütéses betegségek ellen kapjátok... MMR-Morbili.Mumps-Rubeola...

Én eddig semilyen mellékhatást nem tapasztaltam, pedig hetente több picúrt is beoltunk... nem volt még visszajelzés..Nem kell félni tőle

2012. ápr. 5. 10:46

[link]


Itt hasznos dolgokat találsz. A kérdésedre is benne van a válasz. Láz és kiütés jelentkezhet, én is ezekre hívtam fel leginkább a figyelmet. (Védőnő vagyok.)

Beteg gyereket nem soha nem oltunk,nem csak ennél az oltásnál.

2. egypt (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. ápr. 5. 10:41

Én a Science-ben olvastam, hogy cáfolták, miszerint bármilyen védőoltás autizmust okozhat, ez egy nagy baromság szerintem. Ha a gyerek épp beteg, akkor semmilyen oltást nem kaphat meg, mert hevesebb reakciót válthat ki.

A 15 hósnál egy hét múlva jelentkeznek a tünetek, nálunk magas láz volt, de lehet kiütés, nátha, kötőhártyagyulladás.

2012. ápr. 5. 10:39

Holnap lesz a kötelező 15hónapos oltás.Erről szeretnék kérdezni.

Azt mondja a védőnőnk hogy ez az oltás kicsit veszélyesebb mint a többi!?Nagyon odakell figyelni mikor adatjuk be nehogy nátha vagy bármin átessen a gyerek mert autizmus lehet a következménye...

Hallotattok már ilyesmiről?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook