Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 90 évesen combnyaktöréssel...? fórum

90 évesen combnyaktöréssel...? (beszélgetős fórum)


24. Charlize (válaszként erre: 23. - Adrienne~~2)
2021. dec. 13. 05:24

Egész éjjel rá sem néztek? Milyen hely ez???

Ahh, nagyon sajnálom!

Bíztatni-bíztatni-bízatni és reménykedni kell!

23. Adrienne~~2 (válaszként erre: 22. - Liliom10)
2021. dec. 12. 09:06

Egyedül volt egy kórteremben. Sajnos zavaró volt az éjszakai pakolása és különbözö matatasai, így nem volt szobatarsa. Reggel a WC előtt találtak meg összetörve.

Most a bal oldal tört el. Múltkor a jobb. Már a trauman van.

22. liliom10 (válaszként erre: 21. - Adrienne~~2)
2021. dec. 11. 10:54

Nagyon sajnálom... és Téged is ! Hogy esett el ? Nem volt oldala, rácsa az ágynak ? Vagy felkelt, megszédült ? Már megoperálták ?

Muszáj reménykedni, hogy meggyógyul ! Legalább annyira, hogy veletek lehet, nem kórházban.

2021. dec. 11. 10:28

Mai nap margójára.

Anyukám elesett a rehabilitációs osztályon Mezőkövesden.

Másik oldali combnyaktöres.


Ehhez már szólni se tudok.

Csak ülök és remélek. Bár azt sem igazán tudom mit..

2021. dec. 10. 14:25

Köszönöm szépen.

Sajnos a mostani helyzet még nehezebbé teszi az egészet. Meg egy jobb képességű embert is Meg zavarna.

2021. dec. 4. 22:40
Sajnos ez a rossz, hogy aki még ha szellemileg ép is, leépítik a kórházban. Az én Nagyim is otthon önellátó volt, az esése napján még maga főzött. A kórházban meg pelenka, meg kikötés, meg "hát demens". Nem, nem volt az. A folyamatos nyugtatózás, meg a gyógyszerek megzavarják őket. Előtte kb 1 évvel is 3 napot volt bent, totál zavartan került haza. Nem is emlékezett a 3 napra hogy hol volt. 5-6 nap elteltével újra kitisztult. Szóval ha előtte nem volt demens, most sem az. Csak a gyógyszerek okozzák. Sajnálom tényleg és együtt érzek.
18. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Adrienne~~2)
2021. dec. 2. 13:41
Nagyon sajnálom! Reméljük, hogy beáll valami javulás nála, és akkor majd ő is valamivel könnyebben viseli a bentlétet.
17. Cicamica3 (válaszként erre: 15. - Adrienne~~2)
2021. dec. 2. 13:27
Sajnos kettő évvel ezelőtt átéltem ezeket a dolgokat.Amikor Anyukámat felvették az osztályra már akkor jelezte az orvos ,hogy az időseknél nem a műtét jelenti a kockázatot,hanem a fekvés,a félelem,a kiszolgáltatottság,a pelenka stb.Minden nap mentem 3 héten keresztül hozzá és láttam,hogy sok ilyen beteget kénytelenek voltak kikötni,mert az infúziót kiszaggatták,nem akartak enni,inni stb.De ez csak 1-2 hétig tart.Igen,a legfontosabb a rehabillitáció,a gyógytornász,minnél hamarább használja a járókeretet.Sajnos az az igazság,hogy a rendkivül tevékeny idősek nagyon nehezen viselik el a fekvést,még a fiatalabbak is,nemhogy az idősek.Mindenképpen tartsátok vele a kapcsolatot,nap ,mint nap.Biztatni...biztatni és biztatni....Jobbulást kivánok és neked sok lelkierőt kivánok!
16. Scherlock (válaszként erre: 15. - Adrienne~~2)
2021. dec. 2. 12:56

Ó te jó ég! :(


Nagyon sajnálom.


Várható volt, hogy covidos lesz.:/


Biztos, hogy ki van kötve? Ezt miből gondolod?


Elképzelhető, hogy szimplán elment az életkedve?

15. Adrienne~~2 (válaszként erre: 13. - Charlize)
2021. dec. 2. 12:09

Nagyon sajnalom😢

Sajnos azt hiszem haza sem tudjuk hozni.

Itthon hova kössem ki? Mérni kellene mennyit iszik. De nem iszik. Folyamat infúzión van.

Látom a szennyes ruhakbol amit elsem mondanak.

De zoknit se bugyit nem használ.

Totálisan összezuhantam.

14. Adrienne~~2 (válaszként erre: 9. - 184481d874)
2021. dec. 2. 12:04

Nem tud telefonálni. Mütet után Covidos lett. 1hetig volt kB covid osztalyon. Most már rehabilitáción van.

De folyamatosan infúzió és pelenka.

Gondolom ki van kötve. Mert most már nem lábon járó demens.

13. Charlize (válaszként erre: 1. - Adrienne~~2)
2021. nov. 8. 06:42

Nagymamámnak medence törése volt márciusban, 95 évesen. Megműtötték, fel tudott állni, járóketettel tett is pár lépést, pl. kiment a konyhába meg vissza. De nem volt hajlandó csinálni a rehabon amit mondtak, idő előtt hazaküldték, otthon is hiába jött gyógytornász. Valahogy megcsimborodott az agya. Pelenkáztatta magát. Aztán a mozgás hiánya miatt keringés gondok lettek a lábában, elkezdett üszkösödni a lábujja. Nem csinált semmit a háziorvos, nem fogadták érsebészeten. Az egész lábfeje feldagadt és júniusban angyal lett szepszis miatt. Pedig meglett volna az esélye, hogy felépül, fizikailag. De lelkileg nem ment neki. 😞

Erre kell vigyázni, hogy ez ne következzen be!

12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Bellabi)
2021. nov. 7. 06:55

Szerintem is inkább otthon, családi környezetben lenne a legjobb helye. Persze csak akkor, ha tudna valaki vele együtt lenni és amire szüksége van, azt elkészíteni neki. A gyógytornász kimenne oda is. Kérdés, hogy államilag finanszírozott, vagy csak maszek lenne?

Az, hogy hazavinni és otthon napközben egymaga ahogy bír úgy botladozzon, ha akar egy pohár vizet magának, stb. stb. az veszélyes dolog lenne.

2021. nov. 7. 00:40

A legjobb esélye akkor lenne, ha haza tudnátok hozni, és odajárna a gyógytornász.


Ha mindenképpen rehabilitáció (de amúgy is) mindenképpen kapjon 3. oltást, lehetöleg mrns vakcinát.


Amúgy meg ahogy tud, sétáljon, ûljön, ne hagyja el magát.

2021. nov. 6. 22:57
Jó volna ha mozgatná gyógytornász napi többször sétálna. Az én Nagyimat nem mozgatták csak feküdt és tüdőgyulladást kapott ez kéne elkerülni
2021. nov. 6. 22:49

Igen,az Édesanyám 2019 áprilisában.A traumatológus azt mondta,hogy ha lelkileg átvészeli akkor nem lesz baj.A műtét mindig jól sikerül ugyanis.A rehab.is sokat segit majd.



Ha tud telefonálni Anyukád akkor mindenképpen hívjátok minden nap.És írjatok neki levelet is.Ezt tudom csak tanácsolni.Jobbulást kivánok Anyukádnak!

2021. nov. 6. 19:34

Nagyon kedvesek vagytok köszönöm. Ki akarták adni a covid miatt, de atviszik rehabilitációs központba Mezőkövesdre.Szerintem nagyon fontos, hogy szakemberek foglalkozzanak vele.

Otthonba semmiképpen sem adnám..

2021. nov. 6. 18:40
Szia! Egyik utca beli néni 80 körüli,hasonló gondja volt de kerettel eljárkál még..A legjobbakat nektek!
6. kisj
2021. nov. 6. 18:27

Barátnőm édesanyja így járt 80+-osan.

Feléült belőle elég jól,

5. Scherlock (válaszként erre: 1. - Adrienne~~2)
2021. nov. 6. 18:18

Szia!


Egy hasonló nénit gondozok, neki meg lett fejelve kulcscsont töréssel, és mindenhol protézis beépítéssel.


Ha akar, minden lehetséges. :)



Ó igen! Ha lehet, a kórházból ne otthonba kerüljön, hanem haza, és a gyógytorna fontos.

És amikortól mindent lehet csinálnia, akkor gyakoroljon, trenírozzátok.

4. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Adrienne~~2)
2021. nov. 6. 17:46

Szia!


Persze, van rá esély. Ez elég sok dologtól függ.

Volt olyan 80+ - os ismerősöm, akit műtöttek is, és szinte teljesen felépült.


Mielőbbi gyógyulást!

2021. nov. 6. 17:44
Mielőbbi felépülést kívánok édesanyádnak.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Adrienne~~2)
2021. nov. 6. 17:43

Reméljük, hogy gyorsan hazaküldik!

A házban lakó egyik hölgyet vitt el a mentő ősz elején, hogy combnyaktörés. Még nincs 90, "csak" 73 éves. 3 nap múlva kiadták, nem combnyak, hanem medence csont törése lett. Kétoldali mankóval, járókerettel lakáson belül tipeg. A család és a szomszédok vásárolnak neki... covid miatt jobb, ha mielőbb kijön onnét.

2021. nov. 6. 17:33

Sziasztok!

Anyukám sajnos combnyaktörest szenvedett. Van köztetek olyan akinek rokona, hozzátartozója így járt?

Anyu 90 éves,amugy jók a leletei. De ugye Covid miatt látogatni se lehet. Ki jöhet ebből még jól? Már a lehetőségekhez képest.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook