Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 83 nap alatt 5-8 kilót szeretnék fogyni, tudsz tanácsot adni? fórum

83 nap alatt 5-8 kilót szeretnék fogyni, tudsz tanácsot adni? (beszélgetős fórum)


28. Jellina (válaszként erre: 26. - CsillagTM)
2011. máj. 9. 14:18

Neeeeeeeeeeeeeeem. Dehogy gáz !!!!

Nem azért mondtam !!!

Nekem aztán - az én evési szokásaimat tekintve- nagyon nincs "jogosítványom" arra, hogy bárkit bíráljak, hogy mit eszik !

Csak mondtam, hogy a saját magunk által készített a tuti :)


Egyébként van egy csomó kaja, ami nem tart sokáig.


Persze, Te mondtad, hogy Neked kell a főtt, meleg étel. Az más.


Én hetekig-hónapokig elvagyok hideg kaján :)

27. CsillagTM (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2011. máj. 9. 14:06

nézted a fotómat? vess egy pillantást a combjaimra, kérlek :S :)


nem vagyok anorexiás, de tudom és érzem, h h vagyok jól a bőrömben. NEM akarok 55 kiló lenni, 58 a cél, 55 az a határ, ami alá SEMMIKÉPP nem mennék.


lehet, h egy átlagember jó lenne így 62-63 kilósan, de én nem ilyen alkat vagyok. egyrészt mint ex-versenyúszó, másrészt genetikailag sem. figyi:


apum 176 cm, kb. 55 kg

anyum 172 cm, kb. 52 kg

nagyobbik öcsém kb. 180 cm, kb. 62 kg

hugim 172 cm, 52 kg

kisebbik öcsém kb. 185 cm és kb. 64 kg (ja és vízilabdázik)


és mint írtam, én - amíg nem hanyagoltam el magam, plusz nem volt elsz@ródva a hormonrendszerem - 55 kg voltam a 172 centimhez.

na ennyit a genetikáról.


ja, testzsír% emlékezetből: asszem 55 % körül van.

26. CsillagTM (válaszként erre: 21. - Jellina)
2011. máj. 9. 13:22

biztosabb és jobb, amit te csinálsz, valóban.


én lehet, h gáz vagyok, de egyszerűen NEM tudok egész hétre előre főzőcskézni (márpedig nekem kell a meleg kaja), mert rohadt sok dolgom van. nem azért eszem ilyet, mert trendi (mellesleg nem is olcsó), hanem mert nincs más. ennyi...

25. CsillagTM (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2011. máj. 9. 13:20

köszi:)


ezek szt félreérthetően fogalmaztam...nem a sali MELLÉ eszek kenyeret, furi is lenne, hanem VAGY salit, VAGY (ritkán) kenyeret eszem.

24. andi6020 (válaszként erre: 23. - Andi.nagy)
2011. máj. 9. 06:48

Meg az enyém.

Még így is 20,95 a BMI értéked, 55 kg-osan 18,6 lenne. Ez már majdnem alultáplált kategória.

Nem tűnik fel senkinek?

És most ne mondjátok, hogy a BMI hülyeség, mert igaz, hogy nem minden, de igenis ad egy alapinformációt. 62 kg-osan a testzsír százalék sem lehet sok.

Inkább menjen el sportolni, válasszon egy intenzív kardió edzést, és akkor átalakul ott ahol esetleg kell. Bár a képen nem igazán látom, mi lenne a gond. :SS

23. andi.nagy (válaszként erre: 3. - CsillagTM)
2011. máj. 9. 06:39
Szerintem a 172 cm-hez jó a 62-63 kg. 55 kg-osan nagyon sovány lennél, de ez az én véleményem.
2011. máj. 9. 06:35
Én a szétválasztó diétát javaslom (90 napos diéta)
21. Jellina (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2011. máj. 9. 01:42

Ja. Ez igaz.

Mondjuk én sok szemetet megeszek (kényszeres csokifüggő vagyok), de nincs az az isten, hogy én valaki által előre megfőzött, műanyagba csomagolt, ipari hulladéknak minősülő "hű-de-trendi-vagyok-mert-ezt-eszem-étrendet" megennék.

Sokkal biztosabb a saját magunk által készített.

20. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Jellina)
2011. máj. 9. 01:40
kétlem, hogy a rendelt ebéden látni, mennyi szénhidrát van benne...
19. Jellina (válaszként erre: 14. - CsillagTM)
2011. máj. 9. 01:39

A kenyér az CH. Tök mindegy, hogy tönkölymittudoménmi. Szénhidrát és kész :D


De szerintem ha meg is eszel egy nap 1v 2 szeletet és a többi CH-t kerülöd, simán leadod azt az 5-8 kilót !!!!!!

2011. máj. 9. 01:34

előre szeletelt kenyér? megnézted az összetevőit, hogy nincs-e közte E-akármi, cukor, és teljes kiőrlésű liszt hány %? iszonyú sok becsapós csomagolású meg mindenféle egészségesnek feltüntetett, de közben valami színezővel barnított kenyeret lehet kapni.


erre a kenyérdologra érdemes odafigyelni...

2011. máj. 9. 01:32

Ja bocs, csak most néztem meg, tulajdonképpen te csinos vagy :)

De megértem, ha esküvőre darázsderekat szeretnél.


A tönköly- meg teljes kiőrlésű kenyerek is lisztből vannak, és majdnem ugyanolyan bazira hizlalnak, mint a fehér lisztből készülők, csak sokkal, de sokkal jobbat tesznek a beleidnek, mert több bennük a rost és a vitamin.


Szerintem próbáld meg este azt a salátát kenyér nélkül megenni, viszont egy fél kanál olívaolajat keverj el a zöldségeken, mert sokkal jobb, "teljesebb" ízt kapsz, az olívaolaj pedig jót tesz hajnak, körömnek. Elsőre bizti szokatlan lesz a kenyér nélkül, de biztasd magad azzal, hogy reggel majd ehetsz. Három nap alatt megszokod.


Mondjuk gasztronómiailag szerintem a salátához nem is illik a kenyér egyáltalán, inkább próbálkozz néha változatosabb salátákkat, például waldorf, tonhal, lencsesaláta, annyiféle finom sali van, hogy csak na. És önálló ételek, nem kell kenyér hozzá :)

Szóval ne csak mindig uborka meg paradicsom legyen a saliban, hanem legyél bátor a konyhában, sokan azért adják fel a diétát, mert mindig ugyanazokat a dolgokat eszik, naná, hogy elunják...

16. CsillagTM (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. máj. 9. 01:23
15-öt nem akarok 62-63 kilóból leadni, Isten ments...kb. 17-18 éves koromtól 53-55 kiló voltam, egészen olyan 3 évvel ezelőttig tartottam is egyébként az 55-öt, azért gondolom, h nekem az az ideális. de megelégednék 58-cal is egyébként. csak ne így nézzek ki :( (fotómat néztétek?)
15. CsillagTM (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2011. máj. 9. 01:21
az esti sali annyit jelent, h összevágott zöldséget...semmi öntet. majonézt sztem hónapok óta nem ettem pl. nagy ritkán natúr joghurtot öntök rá. a kenyerem meg tönkölybúza/rozs...az csak nem hízlal annyira. és ilyen kis vékony szeletek, tudod (előre szeletelt kenyér)...
14. CsillagTM (válaszként erre: 10. - Jellina)
2011. máj. 9. 01:19
el van hagyva...írtam, h sose krumplit/rizst eszek, hanem zöldséget köretnek/salit.
13. Jellina (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. máj. 9. 01:15
Köszi :D
2011. máj. 9. 01:13
és ha teljesen elhagyod a lisztet, ahogy Jellina mondta, akkor nem 5 kilót fogsz fogyni, hanem akár 15-öt is.
11. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - CsillagTM)
2011. máj. 9. 01:11

Ez nem vészes egyáltalán - bár mint mondtam, én a "fitt menüket" is becsapsnak tartom -, de pontosan az esti 2 szelet kenyér, ami betesz neked.


Az esti vacsit kellene lisztmentessé tenni, például a salátát úgy készíteném el, hogy a zöldségek mellé esetleg rákockáznék sajtot - de mértékkel, mert a sajt zsíros -, és az öntetet mindenképp vinaigrettenek készíteném el, semmi majonéz meg egyéb ilyen brutálul hizlaló trutyik...


egyébként kevés sovány hús párolása esetleg egyféle zöldséggel sokszor hamarabb megvan, mint sokféle zöldséget felaprítani a saliba.


és jó lenne, ha du 4-5 körül 1 szem gyümölcsöt megennél, lehetőleg ne banánt meg szőlőt. én például nagy szilvapárti vagyok, azt szoktam, meg néha mangót, körtét, narancsot, mandarint(az almáért nem rajongok nyersen). ebben van fini vitamin, ébren tartja az anyagcserét. biztos hallottad, hogy ha nagy "lyukak" vannak az evésben, pl nem eszel 5-6 óra hosszat, az nem jó a fogyónak.


az esti lisztbevitel az, amit mindenképp el kellene hagyni.

10. Jellina (válaszként erre: 3. - CsillagTM)
2011. máj. 9. 01:08
A szénhidrátokat hagyd el teljesen, fehér hús+zöldség. Garantált fogyás.
9. CsillagTM (válaszként erre: 6. - C42aaaac41)
2011. máj. 9. 00:52

délelőtt: 2 szendvics (otthon készült, sajt+csirkesonka+vaj+tönkölybúzakenyér,esetleg zöldség), 1l víz


du. 2 körül: ebéd (ld. előző hsz-em)


du: még min. 0,5 l víz/Plussz


este: zöldségsali/2 szelet kenyér, sonkával-sajttal-sok zöldséggel, még kb. 0,5 l víz

8. CsillagTM (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2011. máj. 9. 00:50

akkor te ügyesebb vagy, mint én, vagy nemtom...én, amikor hazaesek mondjuk este 8 után munka+"másodállás" után, és mondjuk vár a mosnivaló+az esküvőszervezés, és este 11-ig mindig van valami, már nem tudok nekiállni olyankor főzőcskézni...


egyébként rendelni vagy ilyen fitt menüs dolgot (3-500 kcal, vmi natúr hús párolt zöldséggel), vagy salátát szoktam ebédre.

2011. máj. 9. 00:19
Ja és én is napi 10 órát dolgozom, de az összes kaját magam csinálom, vagy ha veszek is, salátát (igaz, itt komplett óriássalátákat lehet ebédre kapni, ez otthon még nem divat..)
2011. máj. 9. 00:18
Mikor és mit eszel?
2011. máj. 9. 00:17

A rendelt kaják nem mondhatni, hogy nagyon egészségesek lennének, mindent rántanak, habarnak, cukroznak, paníroznak, meg szétázott, fagyásból felengedett zöldséggel készítenek, amit az esetek többségében még jól szét is főznek. Én rengeteg ilyet láttam, mert a spórolós kollégák ahol dolgoztam, ilyeneket ettek, hááát....


Legalább a kalória rá van írva?


Egyébként nem tudom elképzelni, hogy ne tudnál előző nap összeaprítani egy salátára valót, meglocsolni egy kis olajjal, meg venni hozzá egy teljes kiőrlésű zsömlét, és magaddal vinni?


Este meg mennyi idő megmosni egy brokkolit, 20 deka csirkemellet, és megpárolni?


Nem koplalni kell ám, hanem tényleg egészséges dolgokat enni, akkor lehet többet is. Egy joghurttal nyakonöntött, kis mézzel elkevert gyümölcssaláta ezerszer többet ér tápanyagban és fogyásban is, mint valami szétázott zöldbabfőzelék szójával felturbózott, több órája megsült bélszínrolóval... szerintem...

4. CsillagTM (válaszként erre: 2. - 3436656412)
2011. máj. 9. 00:04
rendelt kaját eszek, nincs időm főzőcskézni.
2011. máj. 9. 00:04

83 nap múlva esküvőm lesz. Addig szeretnék 5-8 kilót fogyni.

Most 172 cm-hez 62-63 kiló vagyok (a "versenysúlyom" 55 kg volt). Kevesebbet enni már nem nagyon tudok, egészségesnek kb. egészségesen kajálok (no cukor, no krumpli-rizs, édesség alig, napi kb. 2 l folyadék, ...).


Sajnos a hormonrendszerem eléggé meg van borulva, így nehezebben fogyok, mint egy egészséges ember.


Dolgozok napi 8-10 órában, így mozogni korlátos időm van csak...


Hát egyelőre ennyi, kérdezz nyugodtan. És ha van bármi tipped, megköszönöm!!

2011. máj. 9. 00:02
Norbi update1
2011. máj. 9. 00:01
83 nap alatt 5-8 kilót szeretnék fogyni, fénykép a profilomban. Tudsz tanácsot adni? (részletek hsz-ben)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook