Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicámnak orvosi előírásra fogynia kell 4 kg-ot. Most 9 kg. Tudtok tanácsot adni nekem? fórum

A cicámnak orvosi előírásra fogynia kell 4 kg-ot. Most 9 kg. Tudtok tanácsot adni nekem? (beszélgetős fórum)


1 2
43. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Đraculea)
2010. febr. 19. 18:01
Talán ha külön etetnéd őket, akkor annyit enne, amennyit kap.
42. Đraculea (válaszként erre: 41. - 20eebe3d4c)
2008. dec. 11. 07:36
Az mire lenne jó? Ő is az volt, egy darabig... Miskárolva lett.
2008. dec. 10. 21:09
Kanmacskák.)
2008. dec. 10. 12:36
levesek, sovány husik, futópad :)
39. a1baa7edcc (válaszként erre: 38. - Đraculea)
2008. dec. 10. 12:30
A sor ehhez nagyon keves moivacio lenne, a kocsmarol nem is beszelve...
38. Đraculea (válaszként erre: 36. - A1baa7edcc)
2008. dec. 10. 10:44
Jó fej a férjed! Előtte megnézném Őt is hasonló helyzetben! Kikötném a kocsma elé, és a sört csak megmutatnám neki!
37. a1baa7edcc (válaszként erre: 36. - A1baa7edcc)
2008. dec. 9. 22:28
De jobb, ha az elottem hozzaszoloktol alkalmazol valami modszert :)
2008. dec. 9. 22:22
Kosd ra egy futopadra es neha ontsd le egy kis vizzel, hogy ki ne szaradjon... (a ferjem szerint)
2008. dec. 9. 21:05
Eressz el minden nap egy élő egeret a lakásban és zárj be minden ajtót ablakot és hagyd hogy a macska fogja meg a vacsoráját.
34. Đraculea (válaszként erre: 33. - Moonlight1984)
2008. dec. 9. 19:00
NAgyon sokat segítettél! Köszi. Mindenképpen írom, hogy hogy alakul a helyzet. Remélem, nem fogja olyan nehezen viselni a fogyókúrát.
2008. dec. 9. 18:56
Nagyon szívesen,remélem segítettem vele!Majd kíváncsian várom a fejleményeket!
32. Đraculea (válaszként erre: 30. - Moonlight1984)
2008. dec. 9. 18:55

Hű, köszi! :)

Ki is másoltam ezt a receptet! Megpróbálom, lehet elsőre meglepődik, de szerintem tetszeni fog neki. Lehet, hogy így, hogy több mindent tartalmaz, a májat is megeszi , de ha nem, akkor majd felváltom valami más husival. KÖSZÖNÖM.

2008. dec. 9. 18:49
A csirkenyak nagyon jó!Ha nem szereti a májat,próbálj halat adni olykor.A zöldségeket ki kell tapasztalni,mi az amit szeret.
2008. dec. 9. 18:47

Fogyis recept,amit eddig minden cicám megevett:

10 dkg baromfiszív

10 dkg baromfimáj

20 dkg sovány baromfihús

10 dkg rizs

10 dkg zöldség apróra vágva (répa,petrezselyem,zöldbab,kevés konzerv kokorica,borsó is lehet)

minimális só

A húsokat,zöldségeket apróra vágva megfőzni,a rizst mikróban megpárolni,a lébe keverve kicsit összefőzni,A zellert is szokták szeretni a cicák.Hogy könnyebben megszokja,lehet eleinte konzervvel keverni.Lehet csak egy-egy húsfélével készíteni is,darált marhahússal is.Májat nem szabad folyamatosan adni.Ez az összeállítás álltalában megfelel nekik.a víz mennyisége attól függ,mennyire szaftosan szereti a macska.Ez az adag több etetésre elég,ki kell tapasztalni mennyit igényel.

29. Đraculea (válaszként erre: 28. - Moonlight1984)
2008. dec. 9. 18:45

Szoktam időnként adni főtt csirkevesét, meg nyakat azt imádja, érdekes, hogy a főtt májat nem szereti olyan nagyon. Van egy konzervmárka, amelyben vannak zöldségek, az ízlik neki, szereti. Megpróbálok ellenállni, és nem megszánni amikor kéreget. Biztos hatékony, csak nagyon nehéz, olyan mint egy gyerek, nem hagy békén. Először amikor megjelentek rajta a plusz kilók körbejártam a szomszédokat, azt hittem titokban etetik, de nem így van.

A főtt rizst még eddig nem, de ezután megpróbálom. Jó ötlet.

2008. dec. 9. 18:36
Jutalomfalatként is adhatsz neki főtt hús vagy májdarabokat,értékelni szokták!A legjobb mondjuk az lenne,ha minél kevesebbszer kapna étkezés között nasit.
2008. dec. 9. 18:34
Az egyetlen megoldás,ha különzárod őket,és az etetések idején kívül nem hagysz elől élelmet.Eleinte nehéz mgvalósítani,de hamar megszokják
26. Đraculea (válaszként erre: 23. - 7130b15964)
2008. dec. 9. 18:34
Nem, akkor őrülten viselkedik, és egy percre sem hagy békén, sőt még lop is, adott esetben, amikor előkészítem a saját megfőzni való ételem.
25. Đraculea (válaszként erre: 22. - Moonlight1984)
2008. dec. 9. 18:33

Nem szoktam adni neki, csak nagyon ritkán egy-egy falatot, amikor nagyon koldul :):)

Egyébként ez is érdekes, hogy addig addig nyávog amikor valamit szeretne, amíg meg nem esik a szívem, és akkor egy kis jutalomfalat stb...

Ennek nehéz ellenállni, mert hihetetlenül tud hízelegni.

2008. dec. 9. 18:32

A főtt rizs jó alternatíva lehet konzervvel keverve.

A legjobb ha némi főtt sovány baromfihúst vagy szálkamentes halat kap főtt rizssel,és zöldségekkel.Állateledel boltokban álltalában lehet olcsóbban fagyasztott húsféléhez jutni.A répa,zöldbab álltalában lemegy nekik.Az enyémmel eleinte úgy etettem meg,hogy konzervkukoricát kevertem bele,mert imádja,aztán egyre kevesebb került bele..Olykor májat,baromfiszívet is érdemes készíteni.Ha összevetjük a táp árával,ez se kerül többe,viszont jól lakik a cica,és a zsírszegény,rostdús tápláléktól fogyni is fog.

23. 7130b15964 (válaszként erre: 17. - Đraculea)
2008. dec. 9. 18:29
És olyankor mit csinál, ha beleun? Kevesebbet eszik? Mert akkor lehet, hogy egy darabig csak unalmasan kellene etetned...
2008. dec. 9. 18:25

A párizsi nem való felnőtt ivartalanított macskának!jutalomfalatként,csemegének elmegy.De hosszú távon tönkreteszi a veséjét,a macska ugyanis csak kismértékben tolerálja a sót és adalékanyagokat,amiből a párizsiban van bőven.

.

21. Nívea
2008. dec. 9. 18:20
Szerintem fő a rendszeresség. Be kellene állítani, hogy egy nap hányszor és hánykor adsz neki enni. Én a reggeli és du. 3 óra körülit javaslom, mert azután van ideje emészteni. amikor evett a cica, tedd el a tányért. Lehet neki olcsóbb párizsit is adni, konzervet is. A tápokat is adhatod, de azt kevesebbet, mint a konzerv fele, mert nehezebben emészthető. A mozgás maradjon. Ezt egy ismerősöm mondta, neki is fogyasztani kellett a cicáját még évekkel ezelőtt.
2008. dec. 9. 18:20
Ne addjál enni neki
2008. dec. 9. 18:16
Lehet kapni csökkentett kalóriatartalmú konzervet, főzz hozzá rizst és keverve add. A vitaminokon nem kell aggódni felnőtt cicánál, de ha gondolod, adhatsz neki LaVet Multivitamin tablettát, az megfizethető és teljesen jó is.
18. Đraculea (válaszként erre: 10. - Moonlight1984)
2008. dec. 9. 18:15
Az orvos is azt mondta, hogy hormonális változások is állhatnak a háttérben. De nem mondott semmi, hogy mégis hogyan lehet ezt ellensúlyozni. Csak annyit, hogy fogynia kell, mert nagyon megterheli a cica máját. :(
2008. dec. 9. 18:13
Elég változatosan szoktam táplálni, mert hamar beleun , ha nincsenek új ízek. Lehet, hogy ez a baj.
16. Đraculea (válaszként erre: 7. - Moonlight1984)
2008. dec. 9. 18:12

Igyekeztem mindig meggondolni, milyen tápot vélasszak, de úgy látszik hibáztam. A többi miatt nehéz elkülöníteni, mert nagyon erőszakos, hanem elégneki a kaja, eltúrja a többit a tálaktól, és felfalja a többi cica ételét.

Nagyon örülnék, és megköszönném, ha küldesz receptet! Hálás lennék!

15. Đraculea (válaszként erre: 5. - Zizisicc)
2008. dec. 9. 18:09
Száraztápot, konzervet is kap, meg időnként érett cicáknak kifejlesztett zacsis tápot, a vitaminok miatt.
2008. dec. 9. 18:08
Én gyakran főztem/főzök a macskuszoknak,szerintem egészségesebb mint az állandó táp,ha felváltva vagy kiegészítve táplálkoznak a kétféléből.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook