Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hetesen 4 mm embrió, 14 mm petezsák, nincs szívhang, reménykedjek vagy szerintetek elhalt? fórum

7 hetesen 4 mm embrió, 14 mm petezsák, nincs szívhang, reménykedjek vagy szerintetek elhalt? (tudásbázis kérdés)


9. Sz123 (válaszként erre: 8. - Melii90)
2020. júl. 4. 19:31
Mi lett végül?
8. Melii90 (válaszként erre: 7. - Ba7da9cfc0)
2020. jún. 16. 10:15
Még nem, vár a doki 1 hetet hátha csak később fogant.
2020. jún. 16. 09:36
Elhalt, már kellene szívhangnak lennie és jóval nagyobbnak is kellene lennie. HCG szintet nem néztek?
6. Melii90 (válaszként erre: 5. - Sz123)
2020. jún. 16. 05:46
Mensi kimaradás után 2 nappal. Azaz május 26án
2020. jún. 15. 22:56
A teszted mikor lett pozitív?
4. Melii90 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 15. 18:18

Köszönöm, én is utána olvastam már ezeknek, van egy 1,5 éves kisfiam, egyszer már végig jártam az utat :)

Ma 7+3 hetes vagyok, ha jó a számítás akkor már nagyobbnak kéne lennie, bízom benne csak le van maradva/később fogant.

2020. jún. 15. 17:58

6 HETES MAGZAT

A szív kezdeménye, a szívcső kapcsolatba kerül az erekkel, és a ritmusos összehúzódás következtében a hét végére beindul a vérkeringés. Az emésztő- és a légzőrendszer szintén fejlődésnek indul. A törzsön növekedésnek indulnak a végtagbimbók, amelyekből a végtagok fognak kifejlődni. A később kialakuló ujjakat sugaras lefutású barázdák választják el egymástól, az ujjak tehát nem kinőnek a végtagbimbókból, hanem az egységes kéztelep hasad fel a megfelelő részekre. A velőlemez alsó részének két széle sánc alakjában kezd kiemelkedni, majd a nyitott könyv becsukására hasonlító folyamattal összezárul. Ezzel kialakul a velőcső, amely a majdani gerincvelőt alkotja. Az agy méretében is jelentős változás áll be. A fej ebben az időszakban még aránytalanul nagy a törzshöz képest. Megjelennek a szem és a fül kezdeményei, a szemkehely és a hallóhólyag, illetve a száj kezdeti nyílása. Ez a rengeteg izgalmas fejlődés rendkívül kis méretben zajlik le: az embrió ekkor még nem hosszabb 2-4 mm-nél!


Ez a terhesség hétről, hétre található.

2020. jún. 15. 16:26
Igen, ez 6 hetes méret. 7mm-es embrióig kell megjelennie a szívhangnak, ha akkor sincs, akkor gond van.
2020. jún. 15. 16:03

1 hét múlva kontroll, 30 napos a ciklusom. 2 orvosnál is voltam, egyik azt mondta 6 hetesnek felel meg, 3 hét múlva kellene oda vissza mennem, ma a másik szerint valószínű nem él, már kellene szívhangnak lennie, oda 1 hét múlva kell vissza mennem.

Van remény? Volt már így valaki hogy később lett szívhang?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook