Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 60 éven felüliek retró kávézója fórum

60 éven felüliek retró kávézója (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
609. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 607. - D1d0eece08)
2013. júl. 3. 11:22

Kedves Rózsa!

Nem nekem szólt a hsz., remélem Te sem és más sem fog megharagudni, hogy írok. Én csak olvastam, és nem úgy érzem, hogy ez bántás akart lenni. Inkább kedveskedés, hogy helyes kislány lehettél.

Tapasztaltad már, vannak igazi kis hölgyek, és vannak a fiús lányok, én is az utóbbiak közé tartoztam. Tetszett máson a habos-babos ruha, de én piszok rosszul éreztem magam benne. Alig volt lány barátom, mert nyafkának tartottam őket, inkább a fiúkkal játszottam. Lehet azért mert nem volt a környékünkön lány, inkább fiú többség volt. Fociztam, indiánosdit játszottam. stb.

Nekem van egy állandó fórumon a Csevegjünk...., ha beleolvasol néha miket írunk egymásnak, és nem bántásból, mert szeretjük egymást, csak néha a napi problémákat némi ökörködéssel vezetjük le.

Gondold át az egészet! Persze nem vagyunk egyformák, ha Neked ez sértő volt akkor, bocsánatot kérek a magam részéről, mert poénkodtam a muffal én is.

2013. júl. 3. 10:26
Sziasztok! Mindenkinek szép és vidám napot!
607. d1d0eece08 (válaszként erre: 599. - Mafalda)
2013. júl. 3. 02:30

Gúnyolj nyugodtan!!!

/599/hozzászólásod, de azért köszönöm.

Továbbiakban részemről:NO COMMENT

2013. júl. 3. 02:21

D1zsúlia!

Igaz nem nekem jegyezted meg a hozzászólásod a muff-al kapcsolatban, de mivel én kérdeztem, így én reagálok. A muff egy téli öltözék kiegészítő volt,nem egyébre céloztam. Az, hogy létezett azt, mi sem bizonyítja jobban, mint Mafalda 597.kommentje.A Mafalda gúnyolódó válasza is már kiverte nálam a biztosítékot.Először gondolkoztam reagáljak-e, nem tettem, most azonban már nem fogtam magam vissza.Sajnálom, hogy zavartalak benneteket mindannyiótok megnyugtatására távol maradok, köszönöm az eddigi jeleket.

605. D1zsúlika (válaszként erre: 603. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 21:27

szia Enissa!

Én olyan retrós csaj vagyok, aki nem néz sorozatokat.

Nincs türelmem kivárni a sorozatok végét! :))

Azt már tudjuk, hogy egyikünk sem szereti a sapkát, de közlöm, hogy az ernyővel is hasonlóképpen vagyok mint Te.


A muffal is egy húron pendülünk! :))

Sőt, én olyat akartam írni - jó, hogy nem tettem! -, hogy az már nem is malacság, hanem már a disznóság fokát is elérte volna. :))


Én a napszemüveggel voltam úgy, mint Te sapkával.

Irigyeltem, akinek a vezetésnél az volt az első, hogy nyúlt a napszemüvegért, és abban vezetett.

Engem meg nagyon zavart, úgy éreztem, mintha valamint a fejem köré, vagy a fejemre húznának!

(Nem láttam a Borostyánt)


További szép estét Neked is!

604. D1zsúlika (válaszként erre: 602. - Mafalda)
2013. júl. 2. 21:16

Megmosolyogtattál Mafalda, szia!


Ami a sapkát illeti, én is ugyan úgy cselekszem mint Te, a "csuklyával".


A Szulejmán nem szerda esténként van?

Egyébként én megnéztem az első két részt, mert nem tudtam, hogy sok-sok részes lesz. Aztán itt hoxán indítottam egy olyan fórumot, hogy "mi a véleményetek a Szulejmán c. filmsorozatról". Azóta azt olvasgatom, megy magától, és abból megtudok mindent. Van egy "lipe" nevű 22 éves szerb lány, aki mesél. Náluk sok rész lement már, és Őt szokták kérdezgetni. "Lipe" pedig rendületlenül mesél, csak mesél, én pedig csak olvasgatok, csak olvasgatom. :)))


További szép estét Neked is, és próbálj meg helyben "összegabolyodni" valakivel! :))))

2013. júl. 2. 20:27

Sziasztok!

Én néztem a Szulejmánt, de nagyon elhúzták, így aztán nekem nincs türelmem nézni. Meg közre játszott, hogy 4 hetet külföldön töltöttem, és ott nem volt lehetőségem nézni. Nagyjából megnéztem törökül, ugye náluk már lefutott, fent van a neten. Én olyan sorozatokat nézek csak,ami önmagában is egy kerek történet. Vagy csupán néhány részből áll. A Borostyán pl. tetszett nagyon. Nem tudom láttátok-e?

Én sem szerettem semmit a fejemen,valahogy olyan érzés mintha egyből süket is lennék, vagy abroncs lenne a fejemen, még a hajpánttól is fáj a fejem. És utálom az esernyőt is, inkább bőrig ázom, de nem tartok esernyőt, Ilyen bogaras vagyok. :)

Az a fajta muffom nem volt amilyenre gondoltatok :) Nem csak bogaras, malac is vagyok.

602. mafalda
2013. júl. 2. 20:14

Nem baj Dzsuli ha Mindenki vagyok,jobb mint ha senki lennék!Különben is belémgabalyodtál,és ez a legjobb,ami ma történt velem:)))


Sapkát,kendőt én se szerettem hordani,..a hajam miatt.De nem is fáztam anno.Na és irgalmatlanul rosszul állnak!!!Egyedül a tatáros kucsma féle volt jó.De már az se:(((Így télen csuklyás kabátot hordok,és ha már a fülem lefagy,magamra húzom a csuklyát hogy ki sem látszom belőle.Jobb az mindenkinek:)))


Nektek is további szép estét!

Nézitek a Szulejmánt?

601. D1zsúlika (válaszként erre: 600. - Mafalda)
2013. júl. 2. 18:32

Sziasztok!


Emlékszem a táncdalfesztiválokra, úgy vártuk, mint a Messiást. Mindig volt kedvencem, és nagyon tudtam izgulni, az aktuális kedvencemért.

És fújtuk a slágereket, én is nagyon tudtam fújni, sajnos, én nem lettem híres! :))))))))


Muffom nem volt, de bizonyára elegáns darab volt.

Sem kendőt, sem sapkát, azaz semmit nem hordtam sohasem, mert mindig "féltettem" a hajamat! :)

Vénségemre sem igazán viselek fejrevalót, de szerintem nekem semmi nem áll jól! Ezt mindig bebeszéltem magamnak. Irigylem aki kalapot hordhat.

Ha én kalapot tennék a fejemre, úgy összenyomna, hogy már liliputinak sem nevezhetnének! :)))))


Mindenkihez szerettem volna most szólni, de valahogy "Mafaldába gabalyodtam bele"!


Bocsi Mafalda, most Te lettél a "Mindenki"!


További szép estét kívánok!

600. mafalda
2013. júl. 2. 17:09
A táncdalfesztiválokra emlékeztek még?Rengetegen lettek híresek közülük!
599. mafalda (válaszként erre: 598. - D1d0eece08)
2013. júl. 2. 16:14
Elegáns kislány voltál biztos!Igazi kishölgy a muffban:)))De a játékhoz,havazáshoz tényleg nem lett volna jó a muff.Nálatok sem:DDDD
598. d1d0eece08 (válaszként erre: 597. - Mafalda)
2013. júl. 2. 16:07
A muffot gyermekkoromban hordtam, nem gimnazistaként.Azonkívül kesztyűim is voltak, mert játszani, hócsatázni igen csak körülményes lett volna muffban.Nálunk.
597. mafalda (válaszként erre: 585. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 13:38

Szisztok!


Szép napot mindenkinek:)))


Én a középiskolás kötelezőket láttam puhafedelű olcsóban.Amit te írsz,az horror összeg:(((


Dzsúlika,örülök,hogy már az újban vagy:)))Érezd nagyon jól magadat!!!


Nem volt muffom.Anyumnak és nagyinak volt.Gyerek koromban nem lett volna praktikus,gimiben meg már senki nem hordott ilyet.Nálunk.De a kezem mindig fázott,2 ujjas irhakesztyűt hordtam,amikor már nagyon "odavoltam".Érdekes módon idősebb koromban már évek teltek el,hogy elő sem kellett vennem:))

596. d1d0eece08 (válaszként erre: 594. - D1d0eece08)
2013. júl. 2. 13:26

Sziasztok!

Volt-e valamelyikőtöknek muffja??? Én imádtam.

595. d1d0eece08 (válaszként erre: 594. - D1d0eece08)
2013. júl. 2. 13:24

Bocs!

teljesen

594. d1d0eece08 (válaszként erre: 593. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 13:22
Nagyon aranyos vagy köszönöm. Egyébként pedig nem olyan vészes a dolog már tejesen megszoktam, egyáltalán nem zavar.
593. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 592. - D1d0eece08)
2013. júl. 2. 09:32

A jó szándékom meg volt. :D ..tegyél be egy relax csicsergést.


Egy szavad nem lehet hoztam csak Neked...és aki kedveli.

[link]

592. d1d0eece08 (válaszként erre: 591. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 09:20
Madárcsicsergés helyett járműforgalom, nem ugyanaz,ez van!!!
2013. júl. 2. 07:43
Madárcsicsergős jó reggelt!
2013. júl. 1. 23:20

Sziasztok!


Nyugodalmas jó éjszakát kívánok Mindenkinek!

589. D1zsúlika (válaszként erre: 587. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 1. 23:19
:)))))))))))
2013. júl. 1. 22:47
Mindenkinek szép éjszakát! Ébredjetek frissen és vidáman!
587. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 581. - D1zsúlika)
2013. júl. 1. 22:46

Szia D1zsúlika!


Gratulálok a jó jegyeidhez!!! :DDDD


Én a fiamnak kettest szereztem műszaki rajzból, pedig amikor én voltam iskolás mindig ötöst kaptam.

586. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 582. - D1d0eece08)
2013. júl. 1. 22:44

Szia Rózsa!

Hú én a verselemzéseket sosem találtam jó ötletnek. Úgy érzem nem engedik az emberfantáziáját élni.

Hiszen ha elolvasunk egy-egy verset mindig mást tudunk beleképzelni, hangulatunktól élettapasztalatunktól függően. Én erre akkor csodálkoztam rá, és bosszant azóta is, amikor gimis voltam és nem tudtam, hogy melyik verselemzésből kell készülni. Én a verset olvastam el gyorsan és nem az elemzést. Kettest kaptam, mert a tanárnő azt mondta látja a verset elolvastam, de az elemzést nem. Nagyot csalódtam, mert én akkor azt úgy gondoltam az a vers nekem ezt adta át. Igaz megtanultam egy életre akkor a saját véleményen fabatkát sem ér bizonyos estekben.

585. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 584. - Mafalda)
2013. júl. 1. 22:33
Szia Mafalda, 2600 Ft a Tündér Lala, szerintem nem igazán olcsó.És a mostani nem klasszikus kötelező olvasmányok is, mind ilyen áron kaphatóak.A könyvtárak sem készültek fel ilyen nagy keresletre.
584. mafalda
2013. júl. 1. 21:54

Sziasztok!


A kötelező olvasmányok már kaphatók olcsó kiadásban is.Ez nem lehet gátja az olvasásnak.És készülnek könyvek,melyben a kötelezőket elemzik.Könnyebb a dolguk így.Igaz,hogy nagyobb is a követelmény sajnos.Nem szeretnék mai gyerek lenni.Mai öregnek talá jobb:)))

583. d1d0eece08 (válaszként erre: 578. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 1. 20:04

Szia!

Ilyen közeli rálátásom nincs a mai gyermekek kötelező olvasmányára, abban teljesen igazad van, hogy a könyvek árai sokat változtak,drágák. Sajnálatos jelenség a könytárak bezárása is.Nem a látogatottság hiányával magyarázzák a bezárásokat??? Szomorú.

582. d1d0eece08 (válaszként erre: 581. - D1zsúlika)
2013. júl. 1. 19:53
Gratulálok az érdemjegyeidhez,igazán sokat segítettél az unokádnak,igen ez a mai technika. Tulajdonképp ámulunk, rácsodálkozunk dolgokra, s bizony rengeteg ismeretanyaggal is bővül a mi tudásunk is.Röviden:Az internet is maga a csoda, bár a pedagógusi, ovónői ,bölcsödei gondozónői személyes meghallgatást, vers elemzés, mondóka tanulást, nem pótolja, /magán vélemény/.Az étkezési szokásaink is változnak,a családi háznál mi sok padlizsánt fogyasztottunk, így amikor nálunk is megjelent a piacon egyre kedveltebb lett a mi étkezési szokásunkat is úgy alakítottuk, hogy idényben hetente 1 alkalommal legyen. A cukkinit is beiktattam.Haladunk a korral, "Süssön Váncza" sütőporral!!!További szép estét!
581. D1zsúlika (válaszként erre: 569. - D1d0eece08)
2013. júl. 1. 19:12

Igazad van Rózsám, mi rá voltunk kényszerítve az olvasásra.

A mai gyerekeknek ott van a technika, vagyis az internet.

Én, pár hónapja, az "Egri csillagokat" olvastam ki,

egy-két nap alatt, mert az volt a "kötelező" olvasmány. Aztán az olvasási naplót, email-ben küldtem az unokámnak. Persze, csak avval a feltétellel, ha itt-ott, a saját szavaival helyettesít a szövegben.

Az elmúlt tanévben, három ötöst is kaptam! :)))))


Inkább így, játékosan, sok mindent megbeszélve, mentem bele a "segítésbe", minthogy az internetről kimásolják az olvasási naplót, vagy "hangos olvasás" legyen!

580. D1zsúlika (válaszként erre: 573. - C29e4a0941)
2013. júl. 1. 19:03

Tinikém!


Én tudtam, hogy bingó lesz!!! :)

Máris azon gondolkoztam, hogyan szóljon hangosan ez a "bingó"! :)

Persze, hogy egyszerűbben is lehetett volna írni, hogy "én is akkor", de annak mi értelme? :)))

Elvégre ez egy retró kávéző, és Armstrongék is már egy retró korszak! :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook