Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 60 éven felüliek retró kávézója fórum

60 éven felüliek retró kávézója (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2013. júl. 1. 18:59

Sziasztok!

De jó olvasni Titeket!


A könyvekkel kapcsolatban tényleg úgy igaz, hogy vannak, és voltak időszakok, amikor más, más témájú olvasmány kötötte le az ember figyelmét.

Én most arra kaptam rá az interneten, hogy a Wikipédiákat olvasgatom. Ha eszembe jut valaki, akár színész, vagy bárki, megnézem az életrajzát.


Az ízlések változásáról pedig, a gasztronómia jutott most az eszembe, hogy a táplálkozás területén is mennyit változott az ember. Legalább is én.

Régen borzasztóan szerettem a savanyúságokat, most pedig sokszor megeszem azt az ételt, amihez illene savanyúság, és eszembe sem jut, hogy kikészítsem.

(Persze, ha "vendég" jön, akkor ez nem fordul elő)

Vagy, rákaptam a cukkinire, padlizsánra, amit régen csak hírből ismertem.


Csendes nyári estét Mindenkinek!

2013. júl. 1. 18:16

Sziasztok!

Lányok most is vannak kötelező olvasmányok, ma éppen a Tündér Lala után kutattam, mert az az egyik nyári kötelező olvasmány.

Valahogy, ha én dönthetnék mit keljen olvasni egy gyereknek, tuti 5-6 könyv közül választhatnának. Annyira mások vagyunk fiúk és lányok, meg nem tudom ki és hogy van vele, de nekem vannak korszakaim, hogy valami más érdekel mint éppen félévvel ezelőtt. Pont azzal veszik el a gyerekek kedvét az olvasástól, ha azt kell olvasniuk, ami kicsit sem fogja meg őket.

Azért én azt tapasztalom, hogy elég sok gyerek olvas a környezetemben. De a jó könyvek nagyon drágák, könyvtárak meg sorra zártak be. És az én tapasztalatom az, ha ott volt a szülő és gyerek közelben, szívesen benéztek vittek haza könyveket, de ha már utazni kell érte, kevésbé veszik a fáradtságot.

577. d1d0eece08 (válaszként erre: 574. - C29e4a0941)
2013. júl. 1. 15:33

A könytárba járás és a könyvek cseréje hozzá tartozott a tevékenységeinkhez.

A könyvtárban is folyhatott ismerőssel egy kis diszkurzus, s egymásnak ajánlás könyvről.

576. d1d0eece08 (válaszként erre: 571. - Mafalda)
2013. júl. 1. 15:25

Lehet,hogy semmit.

Helyesbítek:idősebb, valóban igazabb e szóhasználat.

575. c29e4a0941 (válaszként erre: 571. - Mafalda)
2013. júl. 1. 14:41
Mafalda akkor meg azt mondjuk, hogy kezdjük előlről és tinik leszünk:))
574. c29e4a0941 (válaszként erre: 569. - D1d0eece08)
2013. júl. 1. 14:39

Rózsa tényleg eszembe juttattad, hogy a suliban kellett ezekre az újságokra előfizetni. Még kötelező volt orosz órára az orosz nyelvmestert is előfizetni, húúú de nem szerettük, mert nagyon nehéz volt fordítani.

Bizony a kötelező olvasmányokat el kellett olvasni, mert az nélkül lehetetlen volt dolgozatot írni belőle.

Én is szerettem az útleirásokat is és szerettem a híres emberek életrajzát. Mi tényleg sokat olvastunk, emlékszem hogy még a járműveken is habzsoltuk a jó könyveket. Én sokat jártam könyvtárba, imádtam a hangulatát:))

573. c29e4a0941 (válaszként erre: 572. - C29e4a0941)
2013. júl. 1. 14:31

Bingó!!!

Dzsúlika akkor mi egy évben érettségiztünk:)

2013. júl. 1. 14:29

Sziasztok a második félév első napján!


Dzsúlika örülök hogy túl vagy a herce-hurcán, és csak félreértettük a szavaidat. Most már tudsz többet pihenni, és már csak kis apró rámolgatások lesznek. A tésztát én is szerettem nyersen, amikor szárította anyukám, mindig lopkodtam belőle. A csigatészta készítésben én is sokat segítettem, főleg ünnepek előtt csináltnk sokat. Vasalni csak nagyon ritkán szoktam, és amit nagyon muszály. Szerintem is szebben mosott a forgótárcsás gép, viszont műszálasakat nem lehetett vele mosni, hát meg azért macerásabb is volt.

Dzsúlika Te mindig teszel fel találós kérdéseket, most akkor megnézem mikor szálltak le a holdra Amstrongék:))

571. mafalda (válaszként erre: 570. - D1d0eece08)
2013. júl. 1. 13:44

Tudom:)))De akkor is olyan nagyon-nagyon izé:)))

majd 90 felé.Akkor mit mondunk,ha már elhasználjuk ezt a szót??

570. d1d0eece08 (válaszként erre: 564. - Mafalda)
2013. júl. 1. 13:38
Konkrét legyek . a matróna jelzőt kizárólag magamra értettem!!!!
2013. júl. 1. 09:25

Szép napot kívánok Mindenkinek!

D1zsúlika túl vagy a nehezén, örülök, hogy jól érzed Magad, maradjon is így !!

Anélkül , hogy kioktatnálak, a pálpusztai sajt , attól volt kükönleges, mert igen intenzív "illatot" árasztott, ízvilága is külömbözőbé tette ezáltal.

Nem szeretnék tudálékoskodni, de véleményem szerint az olvasást akkor kedvelhettük meg, amikor kicsit rá vlotunk kényszerítve, hogy igenis olvassunk, mert voltak kötelezően előírt olvasmányok,,s az un. olvasmány-naplóban le kellett írni a rövid tartalmat. Amennyiben nem olvasta el valaki a regényt, bizony nem végezte el a házifeladatát. Irodalom osztályzatba beszámított.Utána pedig érdeklődés alakult ki a könyvolvasásra. /privát/ véleményem.

A Pajtás újságra, IM.magazinra,pedig az iskolában fizettünk elő.Az Élet és Irodalom is érdekes olvasmányos újság volt.Romantikus könyveket szerettem, az útleírásokat.Idővel természetes a szerzők is változtak, vele együtt a témák is.

További szép napot !!

2013. jún. 30. 21:53

Szép jó estét Mindenkinek!

Most értem ide a kávézóba, de már az "új helyemről" írok! (Nagyon jól érzem magam, a tervezettnél is jobban haladtam, és köszönöm, hogy drukkoltatok!)

Félre értettetek azonban, de bizonyára én írtam félre érthetően, mert én csak azon, és akkor keseregtem, ha kevesen voltunk!

De, most nagyon örülök, hogy ennyien eljöttetek.

Ez már döfi! :)


A könyvekről annyit, hogy én könyvmoly vagyok!

Ha nincs tartalékban legalább két új könyvem, már beteg vagyok. Többségében, romantikus könyveket olvasok, megvannak a kedvenc írónőim, azt hiszem van könyvem bőven. (Volt is most mit pakolnom!)

Hát én már csak ilyen, romantikus retrós csaj vagyok! :)


Én nem keményítek semmit, legfeljebb "bekeményítek", ha nyűgös vagyok! :)

A vasalással pedig úgy vagyok, hogy hangulat kell hozzá. Ha van hangulatom, akkor még a harisnyanadrágot is kivasalom.


A forgótárcsás mosógépet én nagyon szerettem, mert szebben mosott, mint a mostani, fütyülő, csili-vili automata mosógépek. Szerintem.


Pálpusztai sajtot ettem már bizonyára, de nekem nem volt büdös! :)

Nem lehet, hogy Ti romlottan

ettétek azt a sajtot?!!? :))))))

A ruszli is büdös, képzeljétek szeretem.

Szerettem, amikor nagymamám tésztát gyúrt, felcsíkozta, egymásra rakta, és mielőtt vágta volna a metéltet, a tészta felső lapját a tűzhely platniján megpirította nekem. Finom volt.

Ja, én pedig akkor érettségiztem, amikor leszálltak a holdra, Armstrongék, hűű, de régen volt! :)))

567. alfoldi13 (válaszként erre: 566. - Mafalda)
2013. jún. 30. 20:57
az embernek romlik a szeme így ma olvasás helyet mivel ma már van hangos könyv is sőt rádiószínház könyvtár a neten és meghallgatható olyan sok sok minden szóval nem olvasom hallgatom legtöbbször sőt miközben netezek is mindig hallgatok valamit
566. mafalda
2013. jún. 30. 16:31

Szia Krisz!


Az illattról jutott eszembe:milyen jó lenne egy kis süti szagocska innen a sütőmből:)))


Kösz a kv-t de már ittam:))


A pálpusztait szerettem,néhány éve még láttam.És volt a kvargli.Jól írom?Az még büdösebb volt azt hiszem.Nagypapámmal ettünk sokat.

Ó a keményítő!Bizony az elengedhetetlen volt.Nem is értem miért?Biztos az volt a divat:)))De vasalni nem szerettem.Be kellett előtte spriccelni:))

Igen,ezeket az újságokat olvastuk.

Néhány lányregényt olvastam,de én a fiúsabbakat szerettem,az indiánosokat és a háborúsokat.Ma is szeretem az ilyet és a történelmit.Meg sok mindenfélét:))))

Sajnálom,h már kevés fiatal szeret olvasni,pedig az olyan jóóóó!

2013. jún. 30. 16:16

Sziasztok retrósok!


Beugrottam egy kis habos kávéra és meghívlak Titeket is, mafaldának külön pöttyös csészében tálalva:)

Én a pálpusztai sajtra is emlékszem, munkahelyen tilos volt enni a "finom" illata miatt, nem tudom lehet-e még olyat kapni.

A keményítőt anyukám is használta, még az ágyneműt is keményítette, nem tudom minek(???) utána meg olyan nehéz volt vasalni.Jajjj a damaszt abroszt meg ágyneműk vasalása sem volt könnyű. A puplin férfi ingeket sokat szidták az asszonyok amikor vasalni kellett:((

Pajtás fényképezőgépem nekem is volt, milyen büszke is voltam rá.

Emlékeztek még a régi újságokra? Pajtás, Dörmögő dömötör, Ifjúsági Magazin, Élet és Tudomány.

A régi ifjúsági könyvek közül a pöttyös és csíkos könyvek a kedvenceim voltak, de gyerekkoromban imádtam Verne könyveit is. Milyen sokat olvastunk akkoriban, ma már a gyerekek nem szeretnek olvasni, mindent filmen és neten néznek meg, így az önálló fantáziájuk sem alakul ki annyira.


Dzsúlika remélem csak vicceltél, hogy nem kuksizol be egy-egy kávéra:))


Ja én 69-ben érettségiztem...


További szép napos illatos vasárnapot!

564. mafalda
2013. jún. 30. 15:50

Szia Mindenkinek!


Komolyan megüt a guta!!!!!!!!!!!!!

Másodszor járok úgy h megírok egy hosszú levelet és mentéskor elszáll.Mi a fene van evvel a géppel?


Nem kezdem újra.Csak címszavakban:a tyúk megpuhult,

én 66-ban érettségiztem(ki a matróna itten??)

szeretem a gőzölös vasalót

őrzöm apukám régi fényképezőgépét,amivel az egész gyermek és fiatalkorom megvan örökítve:)

szerettem a Rakéta porszívót

remélem hallunk még Dzsuliról!


Örülök,h itt voltatok,...további szép vasárnapot!

2013. jún. 30. 15:15
itt esőre készül az idő szél borulás még nem esik olyan kávézós az idő
2013. jún. 30. 14:36
ma eszembe jutott a forgó tárcsás mosógép a centrifugával vagy az orosz porszívónk... a kis táskarádiónk a régi fényképezőgépünk mibe még negatív kellett..és persze a nagymamám csigatésztát sodró dolgai....amii még egyesével kézzel gyártotta a csiga tésztát a levesbe
2013. jún. 30. 08:44

Sziasztok!


Legyen mindenkinek csodás napja! Mára már biztos mindenkinek elvitte a rossz érzéseket az éjszaka. :)


Lehet írtátok már, de nekem most a számomra rémes és édes mese sajt jutott eszembe.

560. d1d0eece08 (válaszként erre: 557. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 30. 05:44

Szép jó reggelt Enissa!

Nem tudhatjuk miért gondolta D1zsúlia , hogy elköszön,de reméljük csak viccelt!!

Ha kifogta Mafalda a "retró"tyúkot,több órás elfoglaltság már tuti.

Szép napot kívánok.

559. d1d0eece08 (válaszként erre: 556. - Mafalda)
2013. jún. 30. 05:36

Szia Mafalda!

Igen, én is gyermek voltam néha az ellenőrzési feladatot láttam el,lehet-e már a damaszt abroszt vasalni, vagy a keményített ruhadarabot, aminek nagyobb hő kellett, hasonló sebet én is szereztem.

Nagyon sajnálnám én is, ha D1zsúlia elköszönne, bízzunk, hogy csak pillanatnyi nem kellően átgondolt megjegyzés volt.Ugyan olyan napsugaras, szép napot kívánok, mint amilyen nálunk.

558. d1d0eece08 (válaszként erre: 555. - D1zsúlika)
2013. jún. 30. 05:24

Szia D1zsúlika!

Céloztam már egy alkalommal arra, hogy valószínű matróna korú vagyok köztetek, /idén lesz az 50éves /érettségi találkozó,ha valaki egyáltalán szervezi.Ugye mit jelent 6-8 évi difi???

Ami a közeledben tartott bulit illeti nem irígyellek, ez esetben pihenésről álmodni sem lehet.

Hogyan gondolod hogy elköszönj,vagy éppen én zavarnálak???Ne tedd!!!

A gőzölős vasalót én sem szeretem hasonló okok miatt, egész egyszerűen nem töltök bele vizet.

Napsugaras szép napot kívánok, nálunk ragyogó napsütés van kellemes hőmérséklettel.

2013. jún. 29. 22:33

Sziasztok!

Én csak néha bekotyogok, de nem láttam én sem sem semmi olyat,hogy bántotta volna valaki D1zsúlikát.

Szép álmokat retrósok.

Mafalda, remélem a tyúk az nem retró :DDD

556. mafalda
2013. jún. 29. 22:21

Rózsa,..jól van.Nem bulizunk:)))Dzsúli már kiélvezete a szomszédok jóvoltából(biztos esküvő volt)én meg eljátszadozom itt még 1 kicsit,megvárom míg a tyúk is megpuhul,..és lefekszem.Félre ne értse valaki,..a tyúk a levesben puhul:))


A faszenes vasalóra nagyon jól emlékszem.Igen kellemetlen élményem fűződik hozzá.56-ban volt.Vasalt anyu és én ellenőriztem,h meleg-e még a vasaló.Az volt:(((Iszonyúan fájt az ujjam,de akkor még nem volt divatban a vízzel hűtés,így talán tojással kenték be.És akkor jött a légiriadó(vagy mi)de le kellett mennünk a pincébe a biztonság kedvéért.(közel laktunk a Parlamenthez)És ott "szenvedtem"a fájós ujjammal órákon át és fujkáltam.


Nem tudom Dzsúli kinek a köreit zavarhatná?Miért akar elköszönni????Nem szeretném.Írt valaki priviben valamit?Mert itt nem történt semmi olyan.

Remélem azért meggondolja magát!!!


Jó éjszakát kívánok,aludjatok jól!

2013. jún. 29. 22:01

Virágszálaim!

Kedves Rózsa és Mafalda!


Mafalda sorain jót nevettem, de hiszen szombat van! Már csak nem fogunk sírni!


Mosolyogtam Rózsa "pihenés, és alvásán" is, mert hozzánk nagyon közel, olyan nagy buli van, hogy esküszöm azt hittem kitörik az ablak üveg, a tűzijáték durrogásától.

Soraitokat olvasva, felmerült bennem a kérdés.

Na, akkor most mi legyen, buli vagy alvás?!

Mindkettő csábító! :)


Igen Mafalda, már csak szinte hárman írogatunk, vagy Enissával négyen.

Lehet, hogy hétfőtől elköszönök, mert lehet, hogy zavarom mások köreit, és jobb a békesség.

Természetesen előtte, úgyis elköszönök.


A faszenes vasalót drágáim én nem ismerem, mert én még fiatal vagyok ahhoz, hogy ezt a retrós dolgot ismernem kéne! :)))))))

(Megsúgom, nincs gőzölgős vasalom, mert félek, hogy a víz és áram'= kicsi jucuskát agyon üti az áram!)

Csillagos szép éjszakát, ma már nem jövök!

554. d1d0eece08 (válaszként erre: 551. - Mafalda)
2013. jún. 29. 21:29
Szombat van az igaz, de Júlia kimerült, a költözködés kiszívta minden energiáját, így a bulit elhalasztjuk.Marad a pihenés és alvás.
553. d1d0eece08 (válaszként erre: 550. - D1zsúlika)
2013. jún. 29. 21:25

D1zsúlika!

Kedves soraidat olvasva nem szabad és lehet hervadozni, így már éledezem.

Mivel a holnapi teendőimet tervezgetem egy retrós dolog jutott eszembe.Nevezetesen a faszenes vasaló.Húúú de más volt, mint a villanyvasaló!

Jó éjszakát.

552. mafalda
2013. jún. 29. 21:06
jav.cask=csak
551. mafalda (válaszként erre: 547. - D1zsúlika)
2013. jún. 29. 21:04

Júlia drágám!


Ha te nem lennél,tényleg elhervadnánk:)))

Látod víz helyett a "hülyeség" jobb locsolóanyag:DDD (ezt az uránért!!!1x nem olvasom át,mit írtam,máris lecsapsz rá.OK.Fő az éberség:)))


Az uránt elvitte a hatóság,így kénytelen voltam rakott kelt ebédelni:)))


Úgy látszik ez a fórum cask néhányunk magánlevelező fiókja lett.Nem baj.Elvagyunk:)))

További jó nosztalgiázást kívánok és persze pihenj eleget!


Rózsának és neked is jó bulit ma estére,(hisz szombat van!!)azután pihenjétek ki magatokat!

550. D1zsúlika (válaszként erre: 549. - D1zsúlika)
2013. jún. 29. 20:03

Ja, és elfelejtettem!

De hát, ez a retró oldal, miért ne felejthetnénk?! :)


Ha illatozol, ha nem, én annak is örültem, hogy jelentkeztél, és észrevehetően, jobban tetszett a hangulatod, ami átjött nekem!

Csillagos az est továbbra is! :))

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook