Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 60 év körüli nagymama kijelenti, hogy nem akar az unokákra vigyázni. Hát ennyire rossz dolog nagymamának lenni? fórum

60 év körüli nagymama kijelenti, hogy nem akar az unokákra vigyázni. Hát ennyire rossz dolog nagymamának lenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jún. 6. 15:45
Az én anyukám négykézláb is eljönne ha vigyáznia kellene a lányomra. Nyáron a szüleim vigyáznak rá egy hónapot, mert a munkába állás és a bölcsi kezdése között ennyi idő telik el. Azért anyósom már nem ugyanez...
42. judit0625 (válaszként erre: 41. - 7934d1ac97)
2008. okt. 12. 19:31
Minden szavaddal egyetértek!!! Az, hogy néha vigyáz rá, még nem jelenti azt, hogy neki kéne nevelnie. De tényleg vannak helyzetek, amikor jól jön a segitség. Én szerencsés vagyok, az anyukám bármikor szivesen vállalja a fiamat, éppúgy, mint annakidején a lányomat, és még előtte a bátyám lányát is.
41. 7934d1ac97 (válaszként erre: 39. - 82f54af148)
2008. okt. 12. 19:27
Bocsánat, de én nem azt mondtam hogy nevelje az anyám a gyerekeimet, csak ha épp valami elintézni valóm van, pl. gyed/gyes iratok elintézése hivatalos helyen, vagy nőgyógyászhoz kell menni pl. szülés után kontrollra vagy ilyesmi, ahova az ember nem szívesen cipeli a picibabát, egyrészt azért hogy a baba ott hisztizzen, másrészt, mert a babának is nem ilyen helyen van a helye, hanem családja, játékai körében, főleg ha közbe alvás, vagy evés idő van stb. Ilyen esetekbe kéném meg anyámat hogy vigyázzon rá, és biztos vagyok benne hogy még sokan mások is, mert a babysitter egyrészt drága, másrész idegen, és a gyereknek is joga van megismernie és megszeretni a nagyanyját. És erre tökéletesen alkalmas lehetne olyan idő amikor ő vigyáz rájuk. Néha! És nem nevelnie kellene őket! Csak nagy ritkán pár órát elleni velük!! Ez meg hogy nem fér bele a magán életébe, hát sajnálom, de nagyon szánalamas.
40. 7a319416e1 (válaszként erre: 39. - 82f54af148)
2008. okt. 12. 15:32
Érdekes régen nem volt probléma hogy egy nagyi vigyáz az unokára,ez természetes volt.Engem is szinte a nagyszülők neveltek fel.Viszont már én se kérhetem meg anyukámat hogy vigyázzon mert van magánélete.A mai világban igenis szükség van a családban megoldható felügyeletre,mivel mindenki a megélhetésért küzd,nem szívesen költi senki babysitterre azt a kis pénzt.Egy családnak összetartani kellene,és nem hiszem hogy a rengeteg szabadidőben olyan óriási probléma ha vigyázni kell az unokára olykor.Azt nem tartom jónak tényleg ha folyamatosan kihasználja vki a nagyszülőket,de akkor meg kell szabni a határokat,hogy ne legyen senkinek problémája.Sajnos olyan a gazdasági helyzet,hogy állandóan dolgozni kell a szülőknek a létfenntartás miatt,a nyugdíjasoknak sem könnyű a helyzetük.Egy család nem "szapulni "akarja a nagyszülőket hanem ebben a nehéz helyzetben keres egy gazdaságosabb megoldást,hogy az ne váljon a gyermeke kárára.Ki máshoz fordulhatnánk?Kinél van a gyermekünk a legnagyobb biztonságban?
2008. okt. 12. 14:35

Furcsa módon fogják fel egyesek a nagymama szerepét.Anno nekem is két gyerekem volt,építész

lévén,férjem katona tiszt volt.Sohasem kértük meg a nagyikat,felügyelet ellátására.Mindig megoldot- tuk elfogadható módon.Most szinte bűn,ha egy nagyi éppen a saját kis magánéletét akarja élni, miért? Neki nem lehet,már felnevelt "Téged" ugye?

Én ugyan beleestem a bölcsességem csapdájába,mert mert két unokát neveltem,nevelek teljes "szülői" segítség nélkül.Meg kell tennem,ha nem akarom Őket

egy idegen mellett találni.

Na de kedves fiatal anyukák a gyermek az ugyebár áldás? Akkor miért a nagyikat szapuljátok?

38. winny
2008. okt. 12. 14:25

Nagyon felkavart a panaszod.

Miért történt ez így?

Nekem is vannak unokáim soha-semmilyen körülmény miatt nem utasítanám el őket.

2008. szept. 18. 19:04
Nem tudom,de én 17 éves vagyok és soha nem vigyázott rám egyik nagyim se.Ez van.
2008. szept. 18. 18:39
Én éppen a múlt héten kértem az anyámat h vigyázzon a gyerekre, nemet mondott. Pedig még sohsem kértem erre. 70 km-re lakik, én utaztam volna velük és még sem kellenek neki. Szomorú vagyok h ilyen anyám van!
2008. szept. 18. 14:12

Nálunk a nagymamák 300 km-re laknak. AZ én anyukám dolgozik a munkahelyén, mezőgazdálkodással foglalkoznak munka után. Mégis bármikor vihetem hozzá a lányomat. Mindent félretesz, és a gyerek az első. Nála töltötte a bölcsiszünet nagy részét. Imádja. A másik mama anyuéktól 5 km-re lakik. 58 éves, nyugdíjas és van autója. És nem hogy nem vigyázna rá, de még csak el sem megy megnézni, csak ha a párom veszekszik vele egy sort előtte.

A lányom tudja ugyan, hogy ő is MAMA, de nem foglalkozik vele, nem emlegeti soha. Sajnálom, mert a páromnak fáj ez a legjobban.

2008. szept. 18. 10:17
A legnagyobb boldogság nagymamának lenni. Szebb szabadabb, kötetlenebb állapot, mint a hajszolt anyaság. Ezt is át- és megéltem. Nyugdíjas vagyok az időmet én osztom be, tehát ha az unokákra vigyázni kell a dolgaimat hozzájuk igazítom. Valamennyi unokámat örömmel várom - öten vannak - de szivesen megyek hozzájuk is ügyelni. De azt is el kell mondanom, és nektek fiataloknak meg kell érteni, hogy az idős embereknek is vannak nehéz napjai, krónikus betegségei, fájdalmai. Nekem is több komolyabb betegségem van, ami rendszeres kontrolt igényel. Egyik Budán, a másik Vácon, a tobbi a lakóhelyemen. Ez utazgatással, és egész napos kimaradással jár. És még mi is teljes életet élünk. Férjem van, akinek tiszta otthont, ruhát, vacsorát szeretnék biztosítani, mert megérdemli. Sajnos már nem megy olyan ütemben az otthoni munka végzése, mint fiatal koromban. Ezért csak alkalmi felügyeletet tudok vállalni, ezt is egyeztetni kell az én előjegyzéseimmel. Hosszú távra, úgy hogy a mama dolgozik és nálam van a gyerek, teljes felelősséggel nem vállalkoznék. A menyeimmel, gyerekeimmel nagyon jó a kapcsolatom, tudják, ha nemet kell mondanom, annak komoly oka van. Akkor a másik nagymama van csatasorba állitva, vagy egyéb más megoldást kell találni.
33. ea19b3e51c (válaszként erre: 32. - 01c8755c79)
2008. szept. 18. 09:37
Ez tök jó! Büszke lehetsz mindannyiójukra:))
2008. szept. 18. 09:33
Nálunk a mamák mindig haptákban álltak, ha szükség volt rájuk. Anyu, apu nem csak a gyerekeimre, de a fél osztályukra vigyázott. nyárban sorban álltak a sátrak az udvaron. Apu este csinálta nekik a tábortüzet... azóta már nagyobbacskák (13, 16)... és elkezdődött a viszont... a gyerekeim mennek minden hétvégén, mert "mi vagyunk a mamáék életének az értelme"... aprókám 13 éves, nyáron már permetezte a mamának a szőlőt. Megy fát vágni, hogy ne a papának kelljen. Cóóóóóval kölcsön kenyér visszajár... :o)))
2008. szept. 18. 09:31

Az én édesanyám több mint egy hónapja nem látta az unokáit, pedig 500 méterre sem lakik. Mindig határidős munkája van... Ez is egy kifogás.

Bár én azt hiszem az embernek arra van ideje, amire ö maga szakít időt.

2008. szept. 18. 09:28
Az én anyukám sem vigyáz az unokájára.Nem lehet rábízni.Ezért aztán nemis szereti a lányom őt igazán. Egykislány megérzi,hogy ki szereti is Őt valójában. Sajnos nagyon sokan vannak olyan nagymamák akik nemigazán szeretik az unokát.
2008. júl. 30. 07:50
Rosszul esik az embernek, főleg, ha a saját édesanyjától kapja ezt, de tényleg nem lehet itélkezni fölöte, két oldala van az éremnek. Az unokákkal, hogy bír, mennyire tudja megértetni magát velük, a nagymama nem -e küzd be nem valott betegségben pl: depresszióban, mert akkor teher lenne a kedves unoka is sajnos. Akár szülő akár házastárs ezt a betegséget nehezen vallják be, de szülök még nehezebben. Lehet, hogy Ő szorul segítségre. Beszélni kellen vele, talán kiderülne pontosan mért nem akar vigyázni az unokákra.
2008. júl. 28. 19:57
Ezek szerint.
27. a74de3d08a (válaszként erre: 17. - Supin)
2008. júl. 28. 19:15

ez azért nagyon durva!

hogy lehet ilyet tanácsolni bárkinek is.....

nem is tudod, hogy miért nem akar vigyázni a gyerekre. hogy lehet így előre pálcát törni felette....

26. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - Supin)
2008. júl. 28. 19:13

attól még szeretheti, mert nem akar vigyázni rá....

egyáltalán nem muszáj valakinek betegnek lennie csak azért, mert nem akar gyerekre vigyázni....

2008. júl. 28. 18:55
hát az én nagymamám nem akkor volt kissé ideges ha vigyázni kellett ránk hanem akkor amikor nem lát minket h hogy vagyunk mi hogy ki hogy... de már nagyok vagyunk és szerintem ez a dolog hogy nem vigyáz az unkákra... tipikus kakukk... a kakukk is kitoja a tojást gondosan becsempészi és ennyi volt a törődés... nagymama esetén megvannak ügyübügyü gügy gügy aztán ennyi volt!
2008. júl. 28. 18:30
ÉN ÉPPEN 60 ÉVES VAGYOK, 4 CSODÁLATOS UNOKÁM VAN, 10, ÉS 15ÉV KÖZÖTTIEK. ÁLLANDÓN JÖNNEK, MENNEK, ÉS NAGYON ÖRÜLÖK NEKIK! ŐK AZ ÉLETEM ÉRTELMEI!NAGYMAMÁNAK CSODÁLATOS DOLOG LENNI!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. jún. 30. 18:19
Ez attól is füg,hogy mennyi idős unokákról van szó.Meg nyilván ,hogy mennyi ideig kellene vigyázzni a lurkókra.
2008. máj. 21. 20:35
Nekem 5 unokám van, de mindennap ünnep, amit velük tölthetek.
2008. máj. 21. 07:10
Én is kiugranék a bőrömből,ha unokám lenne,és ha lesz biztosan alig várom majd hogy lássam!
20. e71af41436 (válaszként erre: 17. - Supin)
2008. máj. 20. 22:53
azért ez így elég sarkított,hogy majd ha BETEG LESZ AZ ÉDESANYJA,AKKOR NE NÉZZEN RÁ,MERT Ő NEM VIGYÁZOTT A NAGYMAMÁRA.ha valaki szül gyereket,akkor nem a nagyszülőknek szüli,nem?ha a mamának nincs kedve vagy ereje a pesztrához,akkor azt el kell foagdni.na de ezért majd leszarnai ha beteg?és amikor a gyereke volt beteg?ő is leszarta?
2008. máj. 20. 22:29
Én nagyon tudnék örülni, ha sokat lehetnék együtt az unokámmal,csak sajnos 220 km.-re laknak!De ha szükség lesz rá,hogy menjek, hát röpülni fogok!
2008. máj. 20. 09:09
NEKEM NÉGY UNOKÁM VAN, ÉPPEN 60 ÉVES VAGYOK. AZ UNOKÁIM 15, 13, ÉS KÉT 10 ÉVES.NEM TUDOK NAGYOBB ÖRÖMET, MINT HOGY VELÜK LEGYEK, ÉS HÁLÁS VAGYOK A SORSNAK, HOGY MINDEGYIK NAGYON MAMÁS!
17. supin
2008. máj. 17. 16:51
Mint mamika azt ajánlom ha megtudod oldani nélküle a helyzetedet akkor tedd úgy. Majd ha leesik a lábáról akkor add vissza neki...Az ilyen nem érdemel mást. A családunkban van cukorbeteg nagyi-sajnos már inzulinos /lányának mivel vissza kellett menni dolgozni/ Ugyanis ha nem megy akkor mást vettek volna fel a helyére.Ő vigyáz napközben a z 1 éves kis leánykára. Meg sem fordult a fejében,hogy betegsége miatt nem vállalja..Ilyen az igazi nagyi!!
16. csibiusz (válaszként erre: 15. - 7934d1ac97)
2008. máj. 17. 16:24
akkor nem értem, ezt a hozzá állást, mi a nagymamák többsége annak örülünk, ha unoka van a közelünkben,"vigyázhatunk" a gyerekekre.
15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 10. - Csibiusz)
2008. máj. 16. 22:19
cukorbeteg, némi vérnyomás de semmi egyéb, hát mint ami 60 évesen a magyar lakoság legtöbbjét érinti, de abszolult aktív
2008. máj. 16. 18:39
minden nagyapa nagymama jelentkezik... csak épp nincsenek itt:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook