Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5D ultrahangos vizsgálatot hol csináltathatnék? fórum

5D ultrahangos vizsgálatot hol csináltathatnék? (tudásbázis kérdés)


14. alidamolnar (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2017. júl. 13. 06:28
Igen, egy jó nagy parasztvakítás.
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2017. júl. 13. 00:24

Én annak is örülök, ha a 3 megvan.


Nagytudású szembeszomszédom egyik múlhatatlan szólása, amikor megkérdeztem, hogy van a várandós felesége:


Jól van, de el kell mennie 8 dimenziós ultrahangra, mert lecsúszott a méhlepény.


No comment...

2017. júl. 12. 14:03
Amúgy meg mindegy, gondolom, ezzel a névvel lett brevettálva ès ezzel le is van zárva:D
11. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Töprengő)
2017. júl. 12. 14:02

Igen, ezek a fontosak. De bánom is én, szép dolog a mozizás is, csak miért nevezik 5 dimenziósnak? 3 dimenziós felvételről van szó.


Vagy tényleg ez kell a népnek, hogy bibibi, én 4 dimenzióson néztem, bibibi én meg 5, és fokozzuk még?:DDD


Istenem, ha az emberi szem képes lenne 3-nál több dimenziót érzékelni...

10. töprengő (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2017. júl. 12. 13:50

Biztosan " maradi vagyok ". Végtatgja, szervei meglegyenek. Downra és még néhány genetikára kíváncsiak.

3D még oké. Minek mindenféle videó?

9. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2017. júl. 12. 12:26

Magyarán nincs semmilyen 5. dimenzió, hanem egy 3 dimenziós mozgóképet láthatnak.


Ennyi erővel az összes 3D rajzfilmet mától 5D-snek kellene nevezni. Egyszerűbb lett volna, ha a dokik 3D tovàbbfejlesztett változatának nevezték volna el a 4D-t is, csak gondolom, kellett valami szenzációs megnevezés:D

8. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2017. júl. 12. 12:19
Kb èn is így gondolom. De ha van ez a húrelmélet, egy kisbabán még mit kell nézni vele? Mert onnantól hogy látni az arcát, testét, szerveit, csontjait uh-val, mi olyan dolog van, amire muszáj még egy dimenziót látni?
7. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. júl. 12. 12:16
5D?! Ezmiez? Időutazóknak?:)))
2017. júl. 12. 10:57

Megtaláltam, végül is 5D-nek mondják a fejlettebb technológiát.


[link]


Sima guglis kereséssel meg lehet találni a legközelebbi helyet, ahol végzik.

2017. júl. 12. 10:54

Elvileg az idő már a negyedik dimenzió, egy UH pedig ne legyen már kvantumfizikai szintű kategória...


Wikipédia:


A fizikai tér dimenziója


A téridő, amelyben élünk, négydimenziósnak tűnik. Erre legcélszerűbb háromdimenziósként tekinteni, a negyedik pedig az idő. A tér egy bizonyos pontjából fel/le, balra/jobbra, és előre/hátra vagyunk képesek elmozdulni. Bármely más irányba történő elmozdulás felfogható ezen elmozdulások együttesének (lineáris kombinációjának).


Az időt egy negyedik dimenziónak lehet tekinteni. Kicsit eltér a másik háromtól, mivel csupán egy létezik belőle, valamint látszólag csak egy irányban lehet benne haladni. A szemünkkel érzékelhető nagyságrendű fizikai folyamatok nem szimmetrikusak az időre nézve. A szubatomikus Planck-skála szintjén azonban majdnem az összes fizikai folyamat időszimmetrikus (azaz az egyenletek, melyek leírják ezeket a folyamatokat, nem függenek az idő irányától), ez azonban nem jelenti azt, hogy a szubatomikus részecskék képesek az időben visszafelé haladni.


A húrelmélet és más hasonló nézetek azt állítják, hogy a térnek, melyben élünk, valójában sokkal több dimenziója létezik (a legtöbben 10, 11 vagy 26 dimenziót tételeznek fel), de az univerzum kiterjedése a plusz dimenziókban szubatomikus méretű.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Ba7da9cfc0)
2017. júl. 12. 10:52
Nekem már az is sok, de még belefér. :D
2017. júl. 12. 10:50
Nem inkább 4D?
2. Habospite (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. júl. 12. 10:41
De mi az 5. dimenzió? :-o
2017. júl. 12. 09:26
5D ultrahang hol van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook