Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 56 os pulzus belefér még az életmód váltásba vagy más lehet a baj? fórum

56 os pulzus belefér még az életmód váltásba vagy más lehet a baj? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Cidanoi (válaszként erre: 45. - Csillagszem38)
2022. szept. 23. 23:15
:)
45. Csillagszem38 (válaszként erre: 44. - Eandi78)
2022. szept. 23. 22:03
Hu Sztem ne melyedj így el benne.. neki az alapok is hiányoznak....😳 Csak a rossz példa van előtte, ez a kiindulási alap, más ismerete nincs
44. eandi78 (válaszként erre: 42. - Cidanoi)
2022. szept. 23. 21:07

Kalóriadeficittel lehet intenzív edzések mellett is. Nekem sem fix a tömegem. Ha nem figyelek vagy sokat nassolok, stresszes vagyok és kajálok felszalad pár kiló. Ha kevesebbet kell enni, nem az edzés előtti/utáni kajából veszek el. Egy spinninghez pl. kell az energia és némi gyors ch előtte. Ha éhesen megy neki garantált az izomvesztés. Erős túlsúlynál inkább aerob mozgás kell, de ott is kb. 60 percnyi mozgás.

Ha csak a mozgás kalóriáját nézzük, valóban nem sok. Ma 40 perc intervall futásom volt 10x200 m teljes erőbedobással futás volt benne. 329 kcal óra szerint. Előtte zabszelet, utána tk tortilla lazaccal, zöldségekkel. Naponta 2000-2400 kalóriát viszek be, nem hízok, 2000-nél már inkább éhes vagyok. Sport nélkül, 2000-től is híztam. Valamiért jól hat a szervezetre úgyis, hogy “csak” 329 kcal. De én 60 kg sem vagyok, egy nagyobb test megmozgatásához több energia kell.

Mindenesetre ha ész nélkül zabál valaki edzés után, annak tényleg nincs sok értelme. 4:1 arányú fehérje:ch javasolt, de ha valaki fogyni akar és nem volt intenzív, fehérje is elég. Én nem veszem annyira komolyan, hogy ennyire figyeljek rá;)

43. Csillagszem38 (válaszként erre: 42. - Cidanoi)
2022. szept. 23. 20:16

Ahhh!


Ezt minden mozgás mellett lefogyott ember nevében és a sajatomeban kikérem magamnak!


Attól hogy sok hülye, akaratgyenge nem tudja megállni és edzésre való hivatkozással edzés után zabal, mint állat, attól még ez igenis működik! Légyszi ne erősítsd ezt a butaságot másokban!


Az életmódváltás több pillérből áll, te mèg csak a felszínt kapargatod,vha hosszú távon gondolkodsz, akkor bizony tájékozódj mèg tovább!


És mindenki mozogjon!!!! A fentiek ellenére is!!

42. Cidanoi (válaszként erre: 41. - Eandi78)
2022. szept. 23. 20:09
Teljesen igazad van. De a trend amit latok a dagadtaknál, mint én voltam. Leadnak nagy keservesen egy edzés alatt 300 kalóriát, és edzés alatt a téma milyen éhes vagyok. Siet haza, mert leesett a vércukra, meg amúgy is felkell tölteni a glikogén raktárakat. Majd bedob vacsorára gyenge ezer kalóriát. Szuper felvan töltve a glikon raktár és a zsírsejtek is, az inzulin meg az egekben. És csodálkozik, minden edzés ellenére felfelé megy a súlya. Intenzív sportal nem lehet lefogyni, ha az a cél. Élsportoló ettöl még lehet🙂
41. eandi78 (válaszként erre: 35. - Cidanoi)
2022. szept. 23. 19:32
Egy intenzív edzés után a glikogén raktárakat vissza kell tölteni, sőt aminosavakra is szükség van, hogy ne épüljön le az izom. A spinning már komoly intervallokat is tartalmaz, nem annyira aerob munka, sokkal inkább anaerob. Egy túlsúlyosnak a séta, kerékpározás, úszás az aerob munka, ahol kis szerencsével még zsírégetés is lehet. Anaerob munkánál az izom épül le, ha nincsenek feltöltve rendesen a glikogén raktárak. Alapvetően a kajáláson múlik a fogyás. A “torna” címszóval végzett mozgások inkább a megmozgatott izomcsoportot erősítik, kardio mozgás kell, ami kb. 130-140-es pulzus, de ez egyéni.
40. Csillagszem38 (válaszként erre: 37. - Cidanoi)
2022. szept. 23. 16:58
Ahh, ne szurj szíven ismét
39. Csillagszem38 (válaszként erre: 35. - Cidanoi)
2022. szept. 23. 16:56
Jesszusom 🙈🙈🙈
2022. szept. 23. 16:31

Pulzus: 56 nem olyan alacsony, nekem 50 alatt is van. EKG-n is 60 alatt volt nem mondták, hogy rossz. Attól is függ mivel méred. Okosórák mérnek alul néha.

Fogyás: 100 g ch nagyon kevés, a többi mi? Fehérje és zsír? Bevitel 40-50%-a ch, csak legyen lassú felszívódású és legyen mellé fehérje, megfelelő zsír, sok zöldség. Dietetikus sokat tud ebben segíteni. Ki kell alakítani olyan étrendet, amit életed végéig tudsz tartani. A divatdiéták erre nem alkalmasak. Fogyni kalóriadeficittel lehet, persze nem mindegy mit eszünk😉 napi 1500 kcal csokiból nem túl szerencsés:D

37. Cidanoi (válaszként erre: 34. - Csillagszem38)
2022. szept. 23. 16:10
Az még lemaradt, mozgással nagyon kevés kalóriát lehet elégetni. Amugy még 25 kg kell le adnom. Izmok rendben :) haladok, igaz lassaban, de jó az irány.
36. apeeng (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 15:58

a vérnyomásod jó, a pulzus kiváló, az oxigénszint tökéletes. Ilyen nagy súlyról lefogyni bizony igencsak kihívás. (tudom magamról)

Néhány hónap kell, hogy a szervezet észrevegye a változási szándékot. Ez után már jobb lesz minden.

Egy biztos: nem szabad bűnözni, még icipicit tokoskodni sem..lesznek irigyek, rosszakarók, aki rádumálnak néha egy kis bűnözésre.


Na akkor vágod haza a szervezeted.


Sok ám az a 142 kg. Még a 100 is. De valamikor el kell kezeni.


Drukkolok, hogy sikerüljön. Hogy tudd, ez a 40 kiló legalább két év, ezt még jól viseli a szervezeted.

35. Cidanoi (válaszként erre: 34. - Csillagszem38)
2022. szept. 23. 15:56
Ez nem kifogás. Nem is írtam, hogy mellőzőm. De kerülöm pl. a kardió dolgokat és a Hit edzésformákat. De rendeteget gyaloglok és van súlyzóm amit használok is. Szóval nincs kifogás, mégha annak gondolod is. Látom a sok spinningest izzadni az fitnesz üzletekben, majd utána rohannak a gyorsétterembe, mert leesett a vércukruk. Amit leizzadtak nagy nehezen, 5 perc alatt visszaveszik, erre nincs szükségem :)
34. Csillagszem38 (válaszként erre: 33. - Cidanoi)
2022. szept. 23. 15:50

Neeee :) ezt a kifogást se hallottam mèg így 😂🙈


nyilván minél többet mozogsz, annál több kalóriát égetsz :) de ha már elérted a megfelelő súlyt, utána már az izom építéshez bizony többet kell enni ;) nem tudom hol tartasz, akarsz e még fogyni. A mozgást ne mellozd, nagyon fontos.

33. Cidanoi (válaszként erre: 32. - Csillagszem38)
2022. szept. 23. 15:47
Köszönöm, kedves tőled. Persze, hogy tornázgatok. De, csak módjával, mert a túlzott testmozgás falási rohamokhoz vezet. Mozgás fontos, kell az anyagcsere sebességhez és az ízületek tápanyagellátáshoz.
32. Csillagszem38 (válaszként erre: 28. - Cidanoi)
2022. szept. 23. 15:41
Őszintén gratulálok neked! Remélem tornazgatsz is :)
2022. szept. 23. 15:40
Modszer nincs, rossz a kérdés :) amire te gondolsz, az a fogyókúra, nem az életmódváltás:)
30. Cidanoi (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 15:25
70 kg. Nincs módszer, csak meg kell ismeri a tested működését. Mindennap szánnod kell időt, az elméletre. De ne a nők lapját olvasgasd, és a dietetikusok tanácsait, mert ott mindig azt a maszlagot fújják, ami nem fog előre vinni hosszútávon. Szóval, az, hogy kevesebb szénhidrátot eszel, kevés lesz az üdvösséghez. A fogyás nem lesz lineáris folyamat, olyannyira, hogy megfog állni, hosszú hónapokra, és jönnek vissza a kilók. Egyszóval mindig kell a b terv és a stratégia. Készülj mert nem lesz leányálom :)
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Cidanoi)
2022. szept. 23. 15:16
megkérdezhetem mennyi súlyt adtál le, és milyen módszerrel? Gratulálok!
2022. szept. 23. 14:40
Csak még egy utolsó komment. Anno 180 kg ra híztam, mert nem figyeltem oda magamra, 5 fajta gyógyszert szedtem, volt benn béta blokkoló is és koleszterincsökkentő is. Mára csak 2 van amit eszek, és azt is elhagyom lassan. Mert amikor valaki meghízik, pl. duplájára hízik, nem kap még egy szívet, nem kap még egy tüdőt, és vesét sem, ezek mind túlmunkára vannak fogva. Ha lefogynál helyre állhat a régi egészséged.Én 1,5 éve csinálom, és sok munkám van benne. De, vannak napok amikor pizzát eszek, vagy épp egy szelet sütit, mert akkor boldog vagyok :) Sok sikert neked!
2022. szept. 23. 14:03
jesszus... és az a félelmetes, hogy ezen tényleg beparázol...
2022. szept. 23. 14:02

teljes mértékben értettem, érthetően is válaszoltam


NINCS KÖZE A PULZUSODNAK AHHOZ, HOGY A CUKROT ÉS A LISZTET MEGVONTAD! Az alapbetegségedet vizsgáltasd ki.

25. Cidanoi (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 13:57
Nem kell edzőterem. Menj el sétálni, meg vegyél súlyzót, de ne az 1 kg-t. Mozgással nem lehet lefogyni, az azért kell, hogy megőrizd a mozgásszervrendszered egészségét.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Cidanoi)
2022. szept. 23. 13:51
Igen tudom, mindenkép folytatni fogom, és nagyon várom hogy eljussak arra a pontra hogy elmerjek menni edzőterembe, mozgásom jelenleg szinte semmi, a tornán kívűl :/
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Pasionella)
2022. szept. 23. 13:49
magas volt, volt holteres mérésem és az alapján kaptam
2022. szept. 23. 13:48
Nen a 6kgra gondoltam hanem az hogy meglett vonva az ami edig volt.. de köszönöm hogy neked ez vicces.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Cidanoi)
2022. szept. 23. 13:47
szerintem már előny hogy nem használok olajakat, lisztet, nem eszek kenyeret, nem iszok cukros innivalókat, igaz mégcsak 3 hete de ezen kívűl hogy tegnapóta rossz a közérzet, alacsony a pulzus plusz ma szédelgek, edig nem volt gond. Mozgást probálom bele hozni de ülő munkám van, haza megyek rendrakás,főzés..és kezdődik minden újra előröl.. :(
2022. szept. 23. 13:47

hát ez nem befolyásolja a pulzusodat már ne is haragudj XD

A fogyásod csak víz egyelőre. Dokival egyeztess

19. Cidanoi (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 13:16
Ez alapjában még nem életmód váltás, hanem csak diéta. Elég drasztikusan adod elő, lefog esni az anyagcseréd rohamtempóban, és a fogyás megáll, majd visszafogod hízni a súlyod ez az igazság. Úgy számolj, fél év alatt 700 kalóriát esik az anyagcseréd, csak hogy értsd 700 kalóriával kevesebbet fogsz elégetni és nem lesz mozgástered. Mert vagy még lejjebb kell vigyed az evést, vagy többet kell mozognod. De egyik sem lesz kivitelezhető. Nálad nem lesz meg a fél év sem, ilyen alacsony kezdéssel.
18. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 13:07
Mi az Istennek szedsz béta blokkolót? Milyen idióta orvos írja fel ilyen vérnyomás és pulzus mellé?
17. Cidanoi (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 13:05
Na jó :) Ment le egy pici, nem akarom a kedved szegni. Csak ügyeskedjél ;) Sok változást hoz az életmódváltás, de azt tudnod kell, hogy egy életre kell szóljon. Mert, ha feladod és visszatérsz a régi életmódodhoz, akkor két melltartóból kell egyet készítened :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook