Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek van tapasztalata az ANYAGCSERE meghatározásos életmód váltásban? Megosztanád velem? fórum

Kinek van tapasztalata az ANYAGCSERE meghatározásos életmód váltásban? Megosztanád velem? (tudásbázis kérdés)


13. Mucmuc987 (válaszként erre: 10. - Orchidea71)
2011. okt. 30. 06:29
Én voltam ilyen mérésen és életem egyik legjobb döntésének tartom (az ezt megelőző előadást Szántai Zsolt tartotta). Mindig azt hittem, h nekem sok fehérjét kell ennem és kevés szénhidrátot, és pont az ellenkezője jött ki a mérésből (nekem ezért nem jönne be sem az Atkins, sem a paleolit diéta). Az orvostechnikai eszköz, amivel mérnek, a saját tested által adott reakciók. Tehát nem tudod befolyásolni. Hisz nekem pont az járt a fejemben, h biztos az jön ki, hogy sok fehérjét egyek. Rengeteg könyv van a piacon az egészséges táplálkozásról, de hogy valójában a saját testünknek mi a jó, azt csak a mérés tudja megmutatni. Nekem pl. a kávé sem jó, elvileg attól nem hízik az ember, de mivel a legfőbb hormontermelő szervemet stimulálja, ezért éhséget okoz. A mérés előtti héten nem ittam kávét és már attól fogytam egy kilót. Én még az elején tartok, de érzem, h máris könnyebb az emésztésem, mintha egy mázsás kő kezdene lehullani rólam. Azt is be tudják mérni, h az étrend kiegészítő, amit szedsz, jó-e neked, megemeli-e az energiaszintedet vagy inkább leviszi az energiád. Én mindenkinek csak javasolni tudom. Hosszú távon anyagilag is megéri mert pl. nekem nem javasoltak a tejtermékek így azokat meg se veszem a boltban. Ja, és fogyi bogyókra sem kell többé költenem, amire azért kiadtam nem is keveset. Ez egy életmódváltás, nem fogyókúra.
12. emagdi
2011. márc. 11. 15:38

tegnap én is elmentem egy ilyen előadásra, csak mert kíváncsi voltam már megint mit akarnak eladni:)


maga az alapelv az szerintem rendben van, mindenkinek testtípusától függően más-más arányokban van szüksége az egyes tápanyagokra.


de azért elég behúzunkacsőbe érzetem volt végig, és valahogy a háttérben felsorakozott tanácsadónőkből sem sugárzott az életenergia.


ez is csak egy újabb módszer, amit túlmisztifikálva próbálnak eladni, holott gondolom egy könyvet elolvasva az ember már tudná is hogy kb miből mennyit kellene ennie. (én pl egyértelműen ki tudtam szűrni az én 'kategóriáimat' a mutatott leírások és ábrák alapján)


25ezerért egyébként egy alap mérést csinálnak, és adnak 1 hetes étrendet. egy havi azt hiszem valami 50e körül volt, a hosszabb meg 100e.


de azért kíváncsi lennék, hogy van-e aki a gyakorlatban is próbálta, nem igen találtam a neten semmit erről (ami szintén gyanús).

11. Mari20 (válaszként erre: 10. - Orchidea71)
2011. márc. 7. 12:45

szia drága

igen erre a mérésre gondoltam, mit jelent hogy a kineziológiát használják fel?


megosztod velem

köszike

MAri

10. orchidea71 (válaszként erre: 6. - Mari20)
2011. márc. 6. 12:35

Azt hiszem, én tudom melyik előadásról beszélsz. Nálunk egy srác, Szántai Zsolt tartotta. Számomra csalódást okozott.

Az alapelvvel egyetértek, miszerint mindenkinek más diétára van szüksége. Sőt a kategorizások és a sokoldalú megközelítés is közel áll az én felfogásomhoz. Tapasztalatból tudom, hogy ami az az egyik embernek beválik, attól a másik lehet, hogy hízik. Eddig mindennel egyet értettem.

De nagyon szkeptikussá váltam az előadás azon pontján, mikor magáról a vizsgálatról beszélt. Ekkor kiderült számomra, hogy tulajdonképpen szubjetív a "mérés", hiszen a kineziológiát használják és ezt táplálják be egy gépbe. Na ekkor döntöttem el, hogy ez nem nekem való!

9. Mari20 (válaszként erre: 8. - Judyt640)
2011. febr. 22. 08:19

szia drága

hol csinálták a Metabolic... felmérést és mennyiért?

tudsz elérhetőséget adni


köszi MAri

8. judyt640 (válaszként erre: 6. - Mari20)
2011. febr. 15. 21:05
Én csináltam egy olyan metabolic balance fogyit.Vérvétel ebböl állapitották meg a napi 3* étkezést.2 hónap alatt 9 kiló.A lényege 5 óranként ehetsz amit meghatároznak,közbe semmit fehérje + zöldség,napi 4 szelet abonett és minden étk után egy alma.Persze a 2-3liter viz nemmaradhat el.Tartósitott élelmiszert nem ehetsz E betüset sem ételizesitö pl.Lehet hogy erre gondoltál?
7. f64f0d9a69 (válaszként erre: 6. - Mari20)
2011. febr. 15. 13:41

Háááát a fogyni vágyókat sok mindenre rá lehet venni....

Küldtem egy kis olvasnivalót, ami segíthet elérni a célod!

2011. febr. 15. 12:02

voltam egy ismertető előadáson, ingyen, de amit nyujtanak azért fizetni kell, csak azt akartam megtudni van-e valakinek tapasztalata a Metodic cég anyagcsere meghatározáson alapuló életmód tanácsadás. mivel a következő lépés 25500 ft gondoltam érdeklődőm.


igen tudom, hogy fejben dől el minden, csak nem értem mit csinálok rosszul, hogy nem dől el....


mert minden erőmmel, hitemmel, tudásommal, akaratommal, józan eszemmel le akarom dolgozni a felesleges kilókat, de erősen ragaszkodik hozzám.... ezért mindent amit lehet kipróbálok, amit megvalósithatónak találok, és megtehetem anyagilag is. Valami ilyesmire gondolok.


köszönöm ha segit valaki, és irányt mutat....

boldog hétköznapokat kivánok MAri

5. 9f98008a3b (válaszként erre: 4. - Judyt640)
2011. febr. 11. 18:40

Mit hogy csinálok?

Mire gondolsz?

4. judyt640 (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2011. febr. 11. 18:15
Szia te hogy csinálod?
3. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Mari20)
2011. febr. 11. 14:10

Ezek a diéták meghatározott időre szólnak. Van 1 hetes is pl. Ez nem életmódváltás.

Én pl. a vércsoport szerinti étrendet használom.

Ez életmódváltás.(Főleg, ha még mozgok is rendszeresen mellette.) Néha azért megszegem :D

2011. febr. 11. 14:03

Mire gonolsz?

Szétválasztásos módszer nekem frankó bejön, most is azt csinálom, és nincs hiányérzetem, bár néha igenis bűnözöm, de így is hatásos.

Amúgy meg sokadjára mondom itt, hogy először minden a fejben dől el...

Akaraterő nélkül semmi nem ér semmit!

És ez nem csak egy diétára értendő!

Miben segíthetek?

2011. febr. 11. 13:18
Kinek van tapasztalata az ANYAGCSERE meghatározásos életmód váltásban? Megosztanád velem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook