Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 55 -60-as nők életében a férfiak fórum

55 -60-as nők életében a férfiak (beszélgetős fórum)


1 2
2020. nov. 12. 00:08
A Fóruminditó gondolataihoz: csak a saját mostani helyzetemből és előző évtizedeimből tudok kiindulni,tehát benne van az,ha valaki másképpen látja a dolgokat.A férfiak mindig is benne lesznek az életünkben,amig világ a világ és ember él a földön.Az időszakok,az életünkben a változásokat párunkkal,társunkkal vagy anélkül éljük meg,de az érdeklődésünket nem veszitjük el irántuk.Szükségünk van rájuk,attól függ ,mikor mit testesitenek meg éppen az életünkben.VAn amikor munkatárs,főnök vagy egy szimpatikus eladó képében vagy netán egy undok ,bunkó lakótárs aki sohasem köszön...Már leirtam máshol is...Az életemben az igaz szerelem 50 éves "fejjel" köszöntött be,pedig már nagyok voltak a fiaim.Hálás lehetek a sorsnak.Sohasem gondoltam volna korábban ,hogy még lesz "férfi" aki nagyon sokat jelent majd nekem,a szó igazán nemes tiszta értelmében.Volt egy tíz év az életemben amikor férfit ismét nem tudtam volna elképzelni a "párnámon".De úgy látszik CSAK a legjobbra vártam,olyanra akivel együtt öregszünk meg.
39. Érdekes73 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 11. 23:23
A férfiak nem gondolkodnak annyit mint amennyit a nők agyalnak a megnyilvánulásaikon. Egyszerűen mások.
2020. nov. 11. 22:08

De jó, hogy kommenteltél! Az első válasz, ami hangulatában kapcsolódik a FI kérdésemhez. Lehet, hogy oda kellett volna betennem azt a könyv részletet, ami miatt a saját gondolataimmal keveredve felvetődött bennem a kérdés. Oda már nem tudom beírni sajnos, de ide most talán érdemes. Akit érdekel a téma, úgyis megtalálja itt is. Az idézett szöveg Lángh Júlia Macskák és férfiak c. könyvéből van.


"Vacsora legközelebbi barátnőimmel, kérdezem őket férjükről, élettársukról. Hogy milyen a viszony. Az egyik a férjéről voltaképpen nem érzi, hogy igazi társa lenne, nem tud kapcsolódni azokhoz a dolgokhoz, amelyek őt érdeklik, de közben nem érzi jól magát a bőrében, amióta nyugdíjba ment, keresi, mi lenne a dolga, ő, az asszony meg egyedül érzi magát. A másik nő, nevetve: amikor együtt töltjük az időt, mindig csak arról van szó, hogy ő hogy van, mit csinál, mik a gondjai a munkában, egészségben, rólam nem sok szó esik. Na, hát ez ismerős. A harmadik legyint, mit vártok, így is, úgy is egyedül van az ember. Aztán hirtelen azt mondja: ellenség. El akar taposni, be akar kapni,lenyelni, meg akar semmisíteni. DE nem, mert én taposom el! Ezen elhűlünk, leginkább én. Félelmetes lehet folyamatos harcban tölteni az életet. Bár talán nekik ez a jó, ha egyszer így csinálják. A negyedik csak annyit mond a harmincvalahány éve mellette élő férjéről: soha nem fogom megtudni, mit gondol. És mindegyikük: képtelenség megbeszélni azt, hogy akkor most voltaképpen mi is zajlik kettőjük között.Mert náha nagy zajlások vannak. De úgy látszik, ez csak a nőket izgatja."


Hát ilyesmiről szerettem volna én ezt a fórumbeszélgetést. Minden, a fentihez hasonló gondolatok az élet értelmén keresztül nézve kapcsolódik az elmúláshoz.


De a koronavírus járványhoz nem óhajtottam volna átérzéseket kelteni. :)

2020. nov. 11. 06:51
Igazad van a hurráoptimizmusban és a nincs szabályban is.
36. VendrinerPiroska (válaszként erre: 8. - Semleges)
2020. nov. 11. 00:02

Ahogy körülnézek, mind gyakorlati, mind átvitt értelemben, nem sok okot látok az általános hurráoptimizmusra.


Visszatérve a FI kérdésére, bár még nem vagyok 55: szerintem a számvetés nem kor kérdése, sem az, hogy milyen szerepet játszanak valaki életében a férfiak. Mondjuk a 65 éves rokonom inkább megszabadulna a párjától, az 50-es barátnőm is, bár ő épp most újított be magának egy újabb szeretőt, a jelenleg szingli 50-es barátnőm meg vidáman elvan pasi nélkül, mellesleg én is. Szóval nincs szabály.

35. Bichi (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 22:43
Hát nekem nem jut eszembe az elmúlás, egy probléma jut eszembe, amit meg kell oldan. Nálunk a családban senki nem fél, a környezetemben is nagyon kevesen...
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Birebora)
2020. nov. 10. 20:34
:)
33. 0bfe13f953 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 18:22

Jól írtad :

"Senkinek sem sikerült még örökké élni, tehát tudomásul kell venni bizonyos dolgokat."

Épp ezért élni kell a napokat, heteket, az időt, ami jut. Miért kéne a véggel foglalkozni amit úgy sem tudok befolyásolni mikor következik be! Viszont azt igen, hogy addig hogy élek! Tojok a covidra, a mutáns influenza bacikra, meg minden félnivalókra. Vigyázok magamra, embertársaimra, és megkeresem a szépet minden napban.

32. birebora (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 15:54
Tudjuk Mici007 vagy. Dehogynem figyelünk.
31. birebora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 15:51
Én névvel válaszolok mindenre. Nem lennék bátrabb vagy megmondóbb ha anonim tenném.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Df1e1c376c)
2020. nov. 10. 15:22
Ezt próbálom magyarázni. Hogy nem figyeltek jól. Már rég nem névtelen ez sem.
29. Lávli* (válaszként erre: 27. - Df1e1c376c)
2020. nov. 10. 15:22
👩‍🚀 asszem inni kell egy jó kávét.
28. df1e1c376c (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 15:20
Szerintem is kodos a nevtelen kezdes.
27. df1e1c376c (válaszként erre: 20. - Lávli*)
2020. nov. 10. 15:18
Tudd meg, a covid mindenre valasz.
26. Lávli* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 15:15

Abból indultam ki, hogy te nem félrecsúszol, hanem a témához visszacsatolsz és mederben akarod tartani a folyamatot.

Na mindegy.

25. birebora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 15:13
Vidd, de szerintem még ennyi hsz sem lesz.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Lávli*)
2020. nov. 10. 15:13
Mert nincs is köze a nyitóban leírt gondolatokhoz. Ahhoz van köze amit Kabóca kommentelt. Lefordítva az én hozzászólásomat: ha a mostani covidos helyzetben valakinek nem jut eszébe az elmúlás, hát az nagyon érdekes ember lehet. Nem hiszem el, hogy nem félnek az emberek most. (Ennek a hsz-nek sem volt köze a nyitóhoz.)
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Lávli*)
2020. nov. 10. 15:09
Ha pontosan követed a hozzászólásokat, látod hol csúszik félre. Nem is értem, hogy vontad le az előbbi következtetést. De tényleg!
22. Lávli* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 15:08

Érthetően fogalmazz.

Hátha én is megértem, hogy mi köze a fórumcímnek és indító hsz-nek a covidhoz vagy fordítva.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Lávli*)
2020. nov. 10. 14:53
Úgy látszik nem érdemes finoman fogalmaznom.
20. Lávli* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 14:50
Most ez komoly? A korona vírus lenne az oka, hogy 55 felett a nő számot vet az életével, és hirtelen " .. a férfiak egyik pillanatról a másikra elveszítik azt a részt az életünkből, amit hosszú évtizedeken át betöltöttek. " (Idézet tőled)
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Auróra2010)
2020. nov. 10. 14:49
Úgy legyen!
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 0bfe13f953)
2020. nov. 10. 14:46
Vagy a koronavírus, hogy itt csapkod körülöttünk...
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Semleges)
2020. nov. 10. 14:44
Senkinek sem sikerült még örökké élni, tehát tudomásul kell venni bizonyos dolgokat.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Semleges)
2020. nov. 10. 14:42
Szerintem köze nincs a depresszióhoz. Egész egyszerűen az ember folyamatosan változik az élete során. A különböző szakaszok különböző hozzáállást váltanak ki.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2020. nov. 10. 14:41
Ha ti is anonimitásba tudnátok vonulni, könnyebb lenne. Kár, hogy nincs olyan beállítás. Vagy vigyem be zárt ajtók mögé? Egyáltalán az lehetséges?
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Martini64)
2020. nov. 10. 14:37
Oké, ahogy engedi a rendszer, hogy új fórumot indítsak, meglesz. Mici007
13. 0bfe13f953 (válaszként erre: 10. - Semleges)
2020. nov. 10. 10:26
Biztos a ködös, szomorkás idő hozza elő ezt a hangulatot sok embernél. Pedig ebben is annyi szépséget találni !Az őszi színek, a levegő illata, a hulló hó szépsége, az ünnepi készülődés stb... Pár nap és 60 éves leszek, de eszembe sem jutnak ilyen gondolatok, pedig talán okom is lenne rá. Pár napja halt meg a bátyám, 10 év alatt 5 rokonomat vesztettem el. De akkor is az élet ami foglalkoztat, nem az elmúlás.
12. semleges (válaszként erre: 11. - Idhikai)
2020. nov. 10. 09:20
Nem baj, a világ attól színes, hogy sok félék vagyunk.
11. Idhikai (válaszként erre: 10. - Semleges)
2020. nov. 10. 09:19

Tényleg benn vannak ezek a szavak is. :)

Én olvastam egész más szemüveggel. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook