Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 50-es pulzus, szédülés, szerintetek igényel kivizsgálást? fórum

50-es pulzus, szédülés, szerintetek igényel kivizsgálást? (beszélgetős fórum)


1 2
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 17:28

A tájékoztatójában benne van, ne szedje akinél alacsony pulzust okoz.

Lehet idáig nem okozott problémát, most már igen.

Beveszed, vagy sem, a te dolgod, a felelősséged, én nem venném be, de ez én vagyok, a te egészségeddel nem szórakozhatok.

Ha a h.orvos nem foglalkozik veled, kérj beutalót kardiológiára és döntse el a szakember.

Jobbulást!

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Sz123)
2023. szept. 6. 17:26
tájékoztatásban az áll h a vérnyomást
22. Sz123 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. szept. 6. 17:22
A béta-blokkoló nem a vérnyomást csökkenti, hanem a pulzust.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. szept. 6. 17:20
Bisoblockot szedek :/
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. szept. 6. 17:17
3 mondatból ezt , hogy tudtad kiszűrni?
19. Greeneyed (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. szept. 6. 17:17

"Az orvosokat egyáltalán nem érdekli, hogy mi okozza. Nem veszik a fáradtságot a kivizsgálásra, egyszerűen adnak gyógyszert és le van tudva."

Ez sajnos igaz a legtöbbjükre.

Nekem is van egy "magas vérnyomás-betegség" diagnózisom. Aztán a magán kardiológus mondta, miután alaposan megvizsgált, és megnézte a laborleleteimet, hogy nincs semmilyen szív- és érrendszeri betegségem, hanem gyulladás okozta az eltéréseket (bélgyulladás volt). Amióta az akut gyulladás megszűnt, teljesen normális a pulzusom és a vérnyomásom. Előtte sem volt magas soha.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. szept. 6. 17:14

Semmi köze a gyógyszer fajtájának hozzá.

Ismerős imádja az anyját, állandóan összeesett, kórházba került, nem javult.

Egyszer kérdeztem tőle, szed valamilyen gyógyszert? Mondta, vérnyomás csökkentőt, megkérdeztem szoktátok mérni mennyi neki, ja azt nem mérték, majd vettek egy v.nyomás mérőt, kiderült az anyja 90/50-es vérnyomására, még csökkentőt adtak. No comment! Ahogy abbahagyták, a mama jó lett. Nem esik össze, nem viszi a mentő kórházba.

olyan ez, mint amikor cukor gyógyszert szed valaki, és a 3-as cukor mellé is beveszi. Naná, hogy rosszul lesz, netán bele is hal.

A kezünkben vannak az ellenőrzési lehetőségek, használni kell!

17. Channa* (válaszként erre: 15. - Greeneyed)
2023. szept. 6. 16:46

Biztos van ilyen is.

Nekem nem tudom, hogy milyen van. Az orvosokat egyáltalán nem érdekli, hogy mi okozza. Nem veszik a fáradtságot a kivizsgálásra, egyszerűen adnak gyógyszert és le van tudva. Már az is csoda, ha valamelyik megnézi, hogy jó e, amit felírt és ha nem, akkor lecseréli.


Én, sosem voltam túlsúlyos, még is ingadozik a vérnyomásom. Én tudom, hogy a pajzsmirigy műtétem után kezdődött. Gondolom a hormonális változás miatt lett ilyen. Hiába kezelnek, a vérnyomás csökkentőt nem hagyhatom abba.

16. Channa* (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 6. 16:43

Ehhez is kellene tudni, hogy mit szed.

A legtöbb vérnyomáscsökkentő tájékoztatójába benne van, hogy ha elkezdi szedni, nem hagyhatja abba, max. lecserélni lehet.


Néhány éve nekem is volt ilyen gondom. A dokim azt mondta, hogy felezzem, de abba ne hagyjam, ha csak nem akarok agyvérzést kapni.


A FI kiírásából kiindulva, nem hinném, hogy magától megszűnne ez az állapot.

15. Greeneyed (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. szept. 6. 16:36
Lehet, ha megszűnik a kiváltó ok (pl. a túlsúly).
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. szept. 6. 16:32

Már, hogy a viharba ne lehetne.

A vérnyomás emelkedést több minden okozhatja, ha az okozó probléma megszűnik, akkor simán abbalehet hagyni. Amikor meleg van kitágulnak az erek eleve csökken a vérnyomás, ha arra még beveszi a gyógyszert, attól fog elájulni.


Tudod, hogy mennyien halnak bele a gyógyszerek mellékhatásába?

Izraelben, amikor az orvosok hosszabb ideig sztrájkoltak, csökkent a halálozások száma. Elgondolkodtató.

13. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 16:20
A vérnyomás csökkentőt nem lehet abbahagyni.
2023. szept. 6. 15:24

Elsőként azt tudom javasolni, hogy ne pánikolj rá, azzal csak rosszabb lesz.

A gyógyszer és a sürgősségi nem megoldás, maximum átmenetileg kezeli a tüneteket.

A szervezeted csodákra képes. Csak tegyél is érte mindennap. Szerintem gondold át mit eszel, olyan mozgást csinálj, amit nem magadra erőltetsz, hanem szívesen teszed.

Egyszerűen kezdj egészséges életet élni! Fokozatosan átállhatsz rá, csak a te döntéseden múlik.

Türelem és kitartás!

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 15:21

Lehet valami vírus lappang benned, a rosszulléted független a pulzusodtól. Sok gyerek beteg, beindult az iskola, azok majd adják tovább a felnőtteknek.

Hogy be menj-e? Arra jó szívvel senki nem tud mondani semmit, maximum feleslegesen mész be, ha nagyon vacakul érzed magad.

Lehet pánikolsz, az is okozhat hasonló tüneteket.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 15:17
Mi a neve? Pl. Concor.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. szept. 6. 15:13
Csak ezt kell szednem, de egésznap rossz a közérzetem,ilyen gyenge még nem voltam.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Sz123)
2023. szept. 6. 15:12
vérnyomásra kaptam anno (3 éve )
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Sz123)
2023. szept. 6. 15:11

Ha olyan, hogy nem kell folyamatosan szedned, akkor ne szedj pár alkalommal vagy felezd az adagot.


Milyen gyógyszert szedsz?


Egyébként a vérnyomás is alacsonyabb melegben, így a pulzus is.


A mozgás nagyon fontos lenne. Sétálj, ha más nem megy!

2023. szept. 6. 15:04
Hát 50-es pulzusnál biztos, hogy nem vennék be béta-blokkolót...
2023. szept. 6. 14:57
helyezem magam egyből leesik, gondolkodtam rajta h nem veszem be :( nagyon kellemetlen :( és aztse tudom most be mennyek e vagy nee
2023. szept. 6. 14:56
-5kgnál tartok igaz 1,5 hónapja de nehezen megy, viszont ahogy nyugalomba h
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 14:45

Mozogj, guggolj párat, azonnal felmegy a pulzusod.

Ami jó gyógyszer sokáig, egy idő után "ellenségeddé" is válhat.

Van amikor szed valaki évekig x gyógyszert, majd allergiás reakció lép fel.

Mi lenne, ha nem vennéd be a B.blokkolódat, lehet a szervezeted telítődött.

2023. szept. 6. 14:40
Mozogj!!!...próbálj ledobni pár kilót...és a lelki egyensúly is fontos!
2023. szept. 6. 14:09
Nem sportolok semmit, túlsúlyos vagyok. Bétablokkolot szedek napi 1x,viszont pàrnapja fáradtnak gyengének érzem magam, mikor jött egy " rossz furcsa közérzet " megmértem a pulzusom és folyamatosan esik, a legalacsonyabb az 50 volt de este 50-60 között mozog, napal 55-65 között . Edig 80 alá blokkoloval sem ment, háziorvos azt mondta ma hogy normális az ilyen érték és hogy a túlsúly miatt vagyok fáradt... Na de 2 hete is volt túlsulyom és nem voltam fáradt ! Azon gondolkodok be e mennyek sürgőségire vagy túl dramatizálom?? Nem tudom mit tegyek már rá is pánikoltam amennyi hirtelen szivhalált ír a google.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook