Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? fórum

50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
9388. szabot.88 (válaszként erre: 9386. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 2. 08:30
Ebben sok minden igazság van...(abban is, h sok a részeg paraszt) de a régi bio zöldség esetében még minden háznál volt 2-3 tehén, aki egész évben termelt annyi trágyát ami elég volt a földjükre. Most az egész faluban nincs 2-3 tehén...mert nem éri meg....amikor azt látod, h a magyar gazda locsolja ki a tejet, a hipermarketekben meg ott a sok szlovák tej....Most próbálj meg műtrágya nélkül termelni.... Persze vannak szabályok ami be kell(ene) tartani...Nagyon összetett dolog..és senkit nem akartam megbántani...:)
9387. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9384. - 4b6a2525df)
2010. dec. 2. 08:29
Még egy gondolat. Nyáron nálam a zöldség bevásárlás úgy kezdődött, hogy fogtam az ásót.... Most meg lemegyek a pincébe.
9386. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9384. - 4b6a2525df)
2010. dec. 2. 08:20
Emeletes erkélyes lakás árán még egyelőre lehet családi házat venni hatalmas kerttel, de falun! Ha megfordul ez a "trend" (hogy faluról menekülnek az emberek) már nem lesz ilyen egyszerű. Csak sajnos a propaganda, pontosabban a falut lejárató propaganda (miszerint ott csak részeg parasztok laknak stb. - értük meg amúgy sem kár) még mindig nem ért véget. Pedig ha belegondolsz, a régi világban mindenük megvolt az embereknek, megtermelték a saját bio(! csak akkor még nem tudták hogy az az) élelmiszerüket, volt közösségi élet, és még mozgásból sem volt hiány a termelői munka révén. Ma szenvednek a városban (falun is, mert ott is ugyanazt a szemét ételt eszik, meg műtrágyáznak meg gyomirtóznak), és az ember falka lény mivolta ellenére próbálja élni az egyszemlyes falka (singli stb.) életét (ez már egy másik propaganda), ami ugyanúgy nem működik....
9385. 4b6a2525df (válaszként erre: 9377. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 2. 07:12

Ezért miért dobnának ki?


Tulajdonképpen akkor hogyan is étkezel?


leirhatnád, hogy 2-3 nap mit eszel, már csak iránymutatásnak, hogy merre inuljak.


A "tököt" receptjeid tök:) jók, ezeket megcsinálom:)

9384. 4b6a2525df (válaszként erre: 9365. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 2. 07:07

Akarhatok én egészséges, saját termesztésű zöldséget egy emeletes ház erkélyén?

Nem vitázni akarok.

Mire Pestre felkerül a bioboltba a zöldség vagy rondán fonnyadt és rothadásnak indult, vagy mefizethetetlen az ára. Itt értem azt, hogy 1 kg sárgarépa 1.200 Ft. És még akkor nem is tudom, hogy igaz-e hogy bio....


Neked sok sikert e termesztéshez és at egészséges élethez.

És még minimum 50 évig ilyen lendületet:)

9383. 4b6a2525df (válaszként erre: 9363. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 2. 07:01

Megnézem kösz.

Himalája sót 4 éve használok és semmilyen más sót nem. A patika sót nem ismerem, miben különbözik a himalájától?

2010. dec. 1. 22:22
Még annyit,hogy lehet több napravalót is megycsinálni,fedeles tégelybe a hüttöbe tartod és bár mikór előkapod.Nem kel velée minden nap babrálni.Általában 3 napig oxi.puszi
2010. dec. 1. 22:19

Na! Receft.Tököt hámozod,megrottyantod mint az alamkompótot,fele vagy 1 kicsivel több levit leöntöd és botmixerrel habosra kevered.Bele teszel kurkuma,fahély,gyömbér.Ez baromira lugosít és én egész télen minden nap eszem.De van mikór a tökkrémbe teszek örőlt mákot és az említett sok füszert.Igaz a mák savasít de nekünk banyáknak minden nap kell fogyasztani a csontok miatt.De van olyan is mikór ezta tökkrémet örőlt mákkal keverem,mazyolával, ami szintén lúgosít és a sok füszert bele.Ezek nagyon finom és gazdag kaják.Kalóriában is jók.De van,hogy apróra darálom a nyers tököt géppel,reszelek bele almát és sok füszert.Ez esetben a nyers tök igazán kifejti hatását.De sütve is nagyon sokat fogyasztok.Ez 1 téli kincs,5 mázsa van a pincémbe.

De sok mindent nemtudok leirni mert még vár 1 csomó levél.Jó éjt puszi

9380. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9376. - Andi6020)
2010. dec. 1. 22:09
Minden oooooooxi!Semmi gond!!!!
9379. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9369. - Cullinan)
2010. dec. 1. 22:08

Háááát!Mit csinálok a sok tökkel!!!Jaaaaj de jó!

Ez a téli adagom.Mindjárt irom a receftet ha még leszek

9378. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9376. - Andi6020)
2010. dec. 1. 22:05
Már késő! Kiírtam magam,de azért megnézem, meg mailon elértak ha kirugnak puszi
9377. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9371. - Andi6020)
2010. dec. 1. 22:04

Majd összeálitottam az étrendemet de közben baleset ért,fekvés 2 hónapig.Majd amikór már feláltam mankóval,kikisérleteztem 1 mozgást ami a hasam és a seggem levitte,párosítva az étrendemmel az emlitett növényekből.De sok aproság van az egész dologban ami fontos.Ezért kel könyvet irnom és minden apró fortélyt és hasznos tanácsot leirok ill. leirtam.Kiadás előtt ál a könyv és a tornáról a dvd.Ami a boltokban van, az csak arra jó,hogy esetleg megtömöd a hasadat,esetleg jó laksz vele.Deeeeeeeeeeeee!!!!

Amit megettél annak a hatása nem röktön jelentkezik,beépúl a szervezetbe és roncsól,,,miért is mert szinte műűűűű kaját ettél.Értéktelen és még vegyszeres is.Aminek nincs beltartalmi értéke,ami a mi szervezetünknek nagy szüksége van.Tehát elsavasodsz és jön a sok betegség.Az elsavasodott szervezetből adódik a betegségek nagy része,cukór,infakt.dagiság, és milió.Tehát kiválogattam ami növény lugosít és így az egész szervezetem szinte át dolgoztam.Nem éheztem,nem vólt semilyen hiányom,maggyógyultam és soha többé a számba nem veszek semilyen csomagólt kajának nevezett mérget.Na! Hát ezért lehet,hogy kizárnak a lapról.Ha holnapig nemjövök akkór,, likvidáltak,ha jövök akkór vagyok.És rólam semmi rosszat ne gondólj.Kb 60 betegem van akit irányitok a neten és van közötte olyan is aki eldobta az inzulint,Puszi mindenkinek

9376. andi6020 (válaszként erre: 9375. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 1. 21:57

Köszi!

Nincs harag, ment privi!!

Olvasd el légyszi, mielőtt folytatod :-))))))

9375. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9371. - Andi6020)
2010. dec. 1. 21:49
Andika!Csalán teával és sok megy evéssel kezdtem mert majd bele pusztultam olyan sok betegségem vólt.Elkezdtem csak gyümit és zöldséget enni.Sokat olyat ettem ami már megvólt főzve de ezeken 10 évet kisérleteztem éás rájöttem arra,hogy a főtt zöldségek az hólt növények,, tehát hatástalan.És elkezdtem élőket enni.De ez sem mindegy mert amit vettem a nagyoknál az eredménytelen vólt.Elkezdtem magam tarmelni de arra is rájöttem,hogy nem elég,hogy megtermelem mert gazdagon trágyázott földben terem meg az aminek értelme van.Majd gazdagon megtrágyáztuk a földet és ezeket fogyasztottam.Ezek a 100%os növények amira az e,bernek szüksége van.Ezekben rejlő vitaminok,enzimek tudnak beépülni a szervezetbe.MINDJÁRT FOLYTATOM HA ENGEDIK
9374. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9372. - Inci47)
2010. dec. 1. 21:42
Szia!Köszi, Jól látod!ÍÍÍÍÍgy van.
9373. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9371. - Andi6020)
2010. dec. 1. 21:41

Dehogy,dehogy!

Nagyon szivesen!Csak nemakartam leirni megint ezt a címet.Jaaaj félre értetted.Van olyan nap,hogy 40 levelet irok.Azt akartam ezzel a címmel mondani,hogy itt minden szinte le van írva amit mondanék.

9372. inci47 (válaszként erre: 9371. - Andi6020)
2010. dec. 1. 21:38

Szia!


..szerintem nem akart megbántani/ nem vagyok az ügyvédje☺/ de ő ilyen, olvasd el amit ajánlott, és ne sértődj meg kérlek!

9371. andi6020 (válaszként erre: 9364. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 1. 21:22

Most mi bajod van?

Normálisan kérdeztem valamit.

Derogál arra normálisan válaszolni?

Csupán érdekelt volna, hogy hogy csinálod. De ha nem mondod el, hát tartsd meg magadnak.

Üdv.

2010. dec. 1. 21:10
Szia!Köszi!Nem mindenki érdeke,hogy én ezen a lapon minden jót megírjak.De néha beszolok amikór már látom,hogy szükséges.Figyelmedbe ajánlom amit irtam 9368.-ba sok mindenre válszt kapsz.De rakok fel mindjárt képet az én spájzomról.Én csak ezekben bizom amit a család termel.Ezt be is bizonyitottam.Amerikába erre sok milió dollárt költöttek.Néha majd jövök üdv
9369. cullinan (válaszként erre: 9368. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 1. 19:43

Szia!


olvastam itt több hozzászólásodat, érdekeseket irtál, megnéztelek, háát nem semmi ez az életmód váltás, teljesen más ember lettél.

Sokat lehetne tanulni töled, irj sokat, hogy mi is átvegyük tőled ezeket a hasznos dolgokat.

Azt hogy érted, hogy amik az üzlet polcain vannak, azokat nem fogyasztod?? akkor mit??

annyi sok szürnyüséget lehet nap mint nap olvasni és hallani, hogy sok élelmiszer mennyire káros, jobban kellene figyelnünk ezekre, mert ezek a multi cégek tönkre teszik az embereket a csábos, mü élelmiszereikkel, beetetés az egész a még nagyobb haszon érdekében:(

Köszi a hasznos információkat, és minden jót!

9368. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9367. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 1. 19:19

Szia! Én is olyan alergiás voltam,hogy tavasszal már maszkba jártam.Szinte mindenre reagáltam.

Amiota fogytam azóta minden bajom eltünt.Nem gondoltam soha,hogy én valaha még egészséges leszek.Csak nem szabad visszanyulni a régi étrendhez.Ami csomagolt és az üzlet polcán van azt én a himalája só és a nád cukor kivételével semmit nem fogyasztok.Minden jót

9367. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9366. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 1. 12:51
Még folytathatnám a sort, de ezek már csak a "finomhangolás" részei. Miután elhagytama tejet (de ehhzem minden olyan vacakot el kellet hagynom, amiben akár csak nyomokban található tejfehérje) eltűntek az évtizedekig rajtam virító gyulladt akné szerű kelések. Ezekkel sehogy máshogy nem tudtam leszámolni, mosószer, öblítő, szappan, műszálas minden meg lett gyanúsítva. A tej volt a hunyó. Suliban Lui Armstrongnak csúfoltak, mert minden franctól folyott az orrom, és trombitáltam :) . Szénanátha. parlagfű stb. Na ez is hirtelen a múlté. Zsebkendőt csak megszokásból tartok magamnál. Tehát ilyen allergia szerű betegségeknek is lehet teljesen más oka.
9366. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9361. - 4b6a2525df)
2010. dec. 1. 12:44

Miért nem ehetsz húst? Netán köszvényed van?

Nekem kb. 2 és fél éve kezdtek fájdogálni az ujjaim ízületei, vállam meg a könyököm. (életem része a sportolás, nem engedhettem meg magamnak ezt a luxust, hogy ne bírjak súlyzózni. Az ujjaim úgy fájtak, hogy a bringa váltóját alig bírtam átkattintani) Ha akkor orvoshoz megyek, akkor a reumatológián kötök ki. Ez akkor jelentkezett, mikor az egészség jegyében átálltam a teljes kiőrlésű pékárura, és rengeteg sajtot, túrót, joghurtot és kefírt kezdtem fogyasztani. Gondoltam megér egy kísérletet, elhagytam ezeket az ételeket, és lám szinte minden elmúlt. Ezentúl fájdogált a könyököm meg a vállam. Ezt az autóm klímájára fogtam, de a történet itt még nem ért véget. Teljesen kirekesztettem ezeket az ételeket, majd jött a napraforgó olaj, és minden ami sok omega6-ot tartalmaz. Halolaj kapszullák, rengeteg tengeri hal, kagylók stb.,lenolaj, repceolaj, és disznózsír váltotta ki a sok omega6-ot. A vállfájás is a múlté. Husit fogyasztok, és rengeteg tojást. Naponta átlag 4-et, de ezek a szabadban kapirgálós tyúkjainktól van. Ja, és rengeteg zöldséget, gyümölcsöt. Zöldséget termeszteni nem nagy művészet, mint a kishörcsög, telehordtam vele a pincét. Gabonát szinte teljesen lejkerült az étlapomról. Azért nem 0 a gabona fogyasztásom, mert mondjuk a panír zabpehelyből készül, de ugye havonta 1 alkalommal ez sem sok. (kenyeret múlt év szilveszterétől nem ettem, de más tésztát sem vagy 3/4 éve!) Minap csináltattam egy nagylabort, hát amit kicsillagoztak, az a vérsüllyedés volt, 1 értékkel, referencia 2-12, aztén a HDL koleszterin 2.13, meg az meg a szérum albumin. De mind olyan érték, ami egy picivel jobb mint az elvárt. Tehát nem panaszra való okok. A CRP értéke 1,40 tehát ez is csak azt támasztja alá, hogy a gyulladás a múlté. Ja, a húgysav 278, ami teljesen normális. Háziorvsom szinte elhajtott mint a magzatvizet, hogy minek nekem ilyen kivizsgálások, hisz makk egészséges vagyok :)


Persze egyre több helyen találni kutatásokat, amik azt bizonyítják, hogy a köszvényt a nagy mennyiségű fruktóz (mint diétás édesítő) és a gyorsan felszívódó szénhidrátok okozzák. Alacsony glikémiás indexű táplálék és a fehérje meg éppen javít a köszvényen. Paleós berkekben meg tömegesen találkozhat olyan emberekkel, akiknek alacsony GI CH + fehérjegazdag étrendtől csökkent a húgysav szintjük. De egy ilyen tanulmányt már belinkeltem lejjebb, aki meg nem hiszi, és nem ér neki annyit a saját egészsége, az meg hadd szenvedjen. Úgy kell neki! Hisz elrettentő példára is szükség van, kit hogy kezel félre a nyugati orvoslás.

9365. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9361. - 4b6a2525df)
2010. dec. 1. 12:33
Még annyit az elöző levelemhez,hogy mindent meglehet oldani,csak akarni kel.És mérlegelni azt,hogy neked mennyit ér az életed.És azt milyen minöségben kívánod leélni.üdv
9364. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9362. - Andi6020)
2010. dec. 1. 12:29

Szia!

Az az én az én vagyok és nem Te.üdv

9363. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9361. - 4b6a2525df)
2010. dec. 1. 12:28

Szia! Amióta nincs hús és gabona az étrendembe, azóta van energiám,de nem akár milyen.Még éjjel 1-2-kór is melozom.Több mint 10 féle betegségemből gyogyultam meg.A sót azt a patikában veszem vagy himaláját bió boltba.Kutakodjál a neten a szennyezett só méreg.

üsd be. Egészséges talaj egészséges élelmiszer dr.Márai Géza.Mindenre megkapod a válszt.Amit én megcsináltam,ő leirja.üdv

9362. andi6020 (válaszként erre: 9359. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 1. 07:25

Szia!


Hogy érted azt, hogy "Én több mint 1 éve semmilyen gabonát nem fogyasztok"?

9361. 4b6a2525df (válaszként erre: 9359. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 1. 06:54

A csajszinak a fotói az első könyve végén vannak.


Húst nem ehetek. Ha a gabonát is elhagyom, megpusztulok:)


Ha elhagyom az un "nyugati étrendet, akkor mit egyek?


Vegyszermentes zöldség? Talán 50 év múlva, de csak azon a területen, ahol 50 évig nem műtrágyáznak.

Az nem vegyszermentes zöldség, hogy nem permetezik semmivel.


Mi az a tiszta patikai só?

9360. inci47 (válaszként erre: 9359. - Pacalpörkölt)
2010. nov. 30. 20:26
Neem!...csak akkor nyúlok bele, ha már napok óta nem aludtam!
9359. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9361. - Inci47)
2010. nov. 30. 20:11

Szia!

Köszönöm.Fontos az egészséges étel,,, ez az alapja.Mielőbb gyógyulj meg csak ne a dobozba keresd a megoldást.üdv

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook