Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? fórum

50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
9418. kisnejulcsi (válaszként erre: 9417. - 4b6a2525df)
2010. dec. 6. 13:35

aaaaazt is szeretemmmmmm :)))))


Olyan vagyok , mint Kabos : káposztát káposztával , hétvégén csináltam a családnak rakott savi-kápit , abból is loptam :)))-persze sok káposztát , kevés rizset ............

9417. 4b6a2525df (válaszként erre: 9416. - Kisnejulcsi)
2010. dec. 6. 11:10
én meg paradicsomos káposztával:)
2010. dec. 6. 09:56

Sziőka !


Én ma kápilevessel fogyizok , és még szeretem is :))))

2010. dec. 6. 07:20
Fogyásban gazdag hetet kívánok:)
9414. 4b6a2525df (válaszként erre: 9413. - Inci47)
2010. dec. 5. 21:27

Én ennek a könyvnek a bemutatóján voltam (a 3.-nak) múlt pénteken a Mammutba:)


Te még a Mikulás is holnap jön, mit keresett nálad a Jézuska?

9413. inci47 (válaszként erre: 9412. - 4b6a2525df)
2010. dec. 5. 20:26

..óh te nagy öreg!!!Akkor én , mit szóljak!!


Meg fogom keresni a dagi képemet, és fel fogom tenni!

.. most nem fogyózom, de meggondolom, miket eszek meg...a Jézuska hozott nekem 3 könyvet, amiben kilófaló sütik, ételek vannak, na ezekre fogok átállni, mert nem bonyolultak, és finomak, legfeljebb nem a megszokott lisztből és fehércukorral készítem majd őket!

9412. 4b6a2525df (válaszként erre: 9410. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 5. 08:50

Biztos igazad van. 15 évvel ezelőt még elgondolkodtam volna rajta, de ma már nem.


Vakamibe ugyis meg kell halni, hát legfeljebb éhen halok, ha a fiatalabb nemzedék fel fog lázadni és csökkenteti a nyugdijakat.

9411. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9410. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 5. 02:00

Szia! Jól látod,érzed és csinálod.Én sem turtam a földet,mindenütt parkositottunk és tujákat ültettünk.De ezek után,hogy a sok hulladékot akarják élelmiszer gyanánt eladni,így rájöttünk arra,hogy az a biztos amit mi megtermelünk..

Műanyag ételből nincs egészséges élet.Ezt az okosok is tudják és azt is,hogy a jó élelmet csak jó minöségű főldben lehet megtermelni.De még nálunk sokan a mámorban élnek és az agymosás hatása alatt.Már eljött az idő,hogy felébredjenek,de sokan még nem értek meg erre mert még van 1 kis egészségük.És egyre több van aki már nemtud felébredni mert nincs lehetősége.

9410. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9408. - 4b6a2525df)
2010. dec. 4. 22:54

Ebben nem lennék ilyen biztos. Nem tudni mit hoz a jövő, de van olyan gyanúm, hogy nem a kényelemről fog szólni. Én világ életemben útáltam a földet túrkálni, igen, szüleim nyakig benne voltak. Inkább csavarhúzóval próbáltam pénzt keresni, mint műszerész. Mostanában viszont kimondottan szeretem a kertészkedést, és már most szenvedek a szobafogságtól, alig várom a tavaszt.


Más megközelítésben nézve a dolgokat:

"A fiatalabb nemzedékek fellázadhatnak a nyugdíjasok ellátásának terhei ellen és ki fogják kényszeríteni a nyugdíjak csökkentését. "


[link]


Ebben az esetben mit tennél? Ekkor már tényleg csak a virágcserepeidben fogsz tudni egy két zöldséget megtelmelni. Nem lesz kérdés, hogy mivel lehet diétázni és fogyni. Inkább az lesz, hogyan lehet jóllakni, és hogyan lehet nem éhenhalni...

9409. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9408. - 4b6a2525df)
2010. dec. 4. 19:13

Net az a meleg szobában van,minden eléd tárúl.A tavasz meg csalogat ki a kerti munkákhoz.Én sem vagyok szakértő de a kényszer nagy úr.Amíg nincs nagy baj addig kevesen gondolnak a változtatásra.De így 60 magasságában már kezdenek előjönni és a megváltást

a patikákban remélik sokan.Az egészséget nemlehet a polcról levenni,tenni kell érte.Nekem ez a véleményem.üdv

9408. 4b6a2525df (válaszként erre: 9390. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 4. 15:56
Az ember közel a 60-hoz már nem vág bele olyanba, amihez egyáltlán nem ért.
9407. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9405. - Cullinan)
2010. dec. 3. 14:01

Szia! Köszönöm.Tök az nagy kincs!A narancsokat és a déligyümölcsöt isten sem tudja mivel permetezik.Nem az uniohoz tartoznak szabadon használt vegyszerek vannak.Most sok csirkemáj Braziliából jött,mert nekünk ugye nincs.Valahól visszamondhatták a vegyi vizsgálat miatt,és nálunk landólt.Mint az olcsó örőlt pirospaprika.

Köszi üdv

9406. szabot.88 (válaszként erre: 9405. - Cullinan)
2010. dec. 3. 10:59
A link amit beírtam az élelmiszer mérnök oldala....én is hallgattam.
9405. cullinan (válaszként erre: 9403. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 3. 10:47

Nagyon köszönöm a sok infót, kedves vagy, és mindenben igazad van.

Épp ma reggel a Morning show müsorában Balázséknál volt vendég egy élelmiszeripari mérnők, vagynem tudom pontosan, és kitárgyaltál az élelmiszereket, hááát döbbenetes, ő maga is elismeri, hogy mennyire egészségtelen a legtöbb élelmiszer, felvágottat abszolut nem javasolja fogyasztásra, meg a tejtermékek is tele vannak rákkeltő anyaggal,mint sok egyéb más.

Ez szörnyü!

A tököt énis apukáméktól hozom, vidéken termelik, mindig erőltetik rám, néha hozok, akkor is csak itt áll, a gyerekeim nem igazán kedvelik,de nekem a gyerekkort idézi, amikor nagymamám sütötte , arra az illatra és izre még most is emlékszem!

Köszi mégegyszer, jobbulást a fiadnak, neked meg sok erőt a könyvhöz!

Üdv, szép napot mindenkinek!

9404. szabot.88
2010. dec. 3. 10:03
tudomanyeseletmodponthu
9403. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9402. - Cullinan)
2010. dec. 2. 23:25
Szia! Csináld úgy,hogy egy két literes flakont megtöltesz vizzel és azt oszd be 1 napra.Óránkét igyál 2 dl, az nem sok hidd el.Ezt tedd kötelezövé és úgy érezd azt mintha ez lenne az életed megmentője.Ugyan is az!A mennyiséget folyamatosan növeld.Én napi 3 de inkább 4 litert iszom,igaz,hogy én minden nap éjfél és 1-ig dolgozom, és reggel 6-kór már szaladok.A tököt azt törvénybe hoznám,kötelezővé tenném az embereknek a téli fogyasztásra.Gondol el,hogy télen keveset süt a nap,kevesebb vitamint esznek az emberek és ez a tök az ami igazán helyettesiti a vitaminhiányt.Általában az emberek lerohanják az idegen országból érkező,idegen anyaggal kezelt déligyümölcsöt télen sok pénzért,, hól ott nálunk megterem és harapni is lehet bele.Az élettani hatását már nem is emlittem.Álitom azt,hogy nagyon sok 15-20 éves fiatal még nem is evett sülttököt.De olyan depressziósak,hogy éppen csak léteznek.Az meg külön előnyös,hogy egész télen van illetve el ál.Az emeleten élőknek is a spájzban.Csak hát macera van vele mert nem zacskóba van.A kényelem miatt óóóóriási árat fizetnek az emberek.Még annyit kell tudni,hogy a töknek a mindene a szerves trágya.Amit nagyüzemi előálitással nemtudnak biztosítani.Ezért van az,hogy sokan nemszeretik mert nem is tudják az igazi ízét.A vegyszeres az vizes a sütés után is,lottyatt az állaga és semmi finomíze nincs.A trágyás az olyan mint ha a gesztenyébe harapnál.Az illata átjárja a lakást és páratlan ízvilág tárúl elénk.Ez utóbbi minöségű felyti ki hatását a szervezetbe.A könyvem megjelenése sajnos 1 kicsit elhúzódik,nagy az anyag és a fiamat motórbaleset érte,nyakig gipszben,,ez nagyon vissza fog.Ami anyag lessz a könyvben azokat úgy is nagy részét tavasszal kell megtermelni és beszerezni.Nagyon igyekszem.üdv
9402. cullinan (válaszként erre: 9379. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 2. 20:01

Ez igen, sok jó ötletet irtál, végigolvasgattam, nekem is itt van már egy ideje két sütni való tök, de mindig csak félre tettem, most meg fogom ezek alapján csinálni.

És amire felfigyeltem, te is sokat emlited,hogy inni, inni!!úű

Ez már belátom, nagyon fontos, deolyan nehezen megy:((

Te mennyit iszol naponta, és vizet???

A könyvedet mikor lehet olvasni?

9401. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9400. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 2. 14:27
Még 1 fontos,hogy a tárlat tartalmát a családom termelte.100%-os a bertaltarmi értékük.
9400. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9398. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 2. 14:25
A képeimet látván,,, a pincetárlat az nem véletlen.12 vólt a cukrom,,,,,most 3.8 és 4 között.NO COMMENT....
9399. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9397. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 2. 14:20
Gratulálok!Ez 1 jó futam vólt amit leirtál.És ez mind igaz.Én nem hivatkozom a könyvemre ennyi sok tudományos dologra,mert ezeket mind átéltem és a tapasztalataimat osztom meg mind azokkal akik igényelik.Őszintén és leplezetlenűl.Nekem momdhat akár mit már 1 orvos,számomra az a mérvadó amit átéltem és csináltam.40 évig nemtudtak velem mit kezdeni és annyi csalódás ért,hogy maradok a jó bevált módszereimnél és a puritán életmód vitelénél.Nekem nem a csomagolás és a csili-vili áruházak az értékrendem,előtérbe helyezem az egészségem állapotát.Mert ha 1 anyának az meg van akkór minden van a családban.De ezt már irtam,hogy az embereknek még úgy tünik idő kell. Köszönöm üdv
9398. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9396. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 2. 12:25
Például úgy, hogy eltiltják a cukorbeteget a sütőtöktől. Valóban szénhidrát bomba, de ha már cukorbeteg lennék, ezerszer inkább a tökből venném fel a szénhidrátot, mint valami teljes kiőrlésű lisztből. Ráadásul a tök lúgosít, míg a gabona (feleslegesen) savasít. A tökben meg ráadásul van karotin, ami éppenséggel javítja az inzulin érzékenységet. Répában is. Ezt tudják az orvosok is, de azt mondják, hogy ennek a hatását alátámasztja a szakirodalom, de gyakorlatilag olyan kicsi, hogy hanyagolható. No comment.....
9397. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9396. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 2. 12:15

Ha nagyanyánk nem is voltak cukorbetegek, de cukorbetegség volt. Diabetes mellitus. Maga a mellitus ("mézízű") kifejezés Thomas Willis angol orvostól származik, aki a vizeletet megízlelve 1674-ben leírta annak édes ízét. Azt, hogy a vizelet édes voltáért annak szőlőcukor-tartalma a felelős, csupán 1838-ban állapította meg a francia Apollinaire Bouchardat. Köszvény szintúgy.

Az írásos feljegyzések szerint az egyik legrégebbi emberi betegség, melyet már az egyiptomiak ismertek i.e. 2640-ben, és Hippokratész is leírta i.e. 5. században. Eredetileg a betegséget a gazdagsággal és jóléttel kötötték össze, ezért a "királyok betegségének és a betegségek királyának" nevezték (3). Az írott történelem során a köszvény olyanok életét keserítette meg, mint Nagy Sándor, Nagy Károly, VIII. Henrik, Benjamin Franklin, Alexander Hamilton, Alfred Lord Tennyson, Voltaire, Isaac Newton, Charles Darwin, Leonardo da Vinci, stb. Történetileg a köszvényt összekötötték a jóléttel, bőséggel, s a nagyétkűségnek és az alkoholfogyasztásnak tulajdonították.

Érelmeszesedés nyomait már egyiptomi múmiákon kimutatták.


[link]


Igazából a gabonák fogyasztásával összefüggésbe hozható, márpedig abban az időben csak teljes kiőrlésűt fogyaszthattak, mert nem volt mód a finomításra. Tehát a mai dietetikai nézőpont szerint paradicsomi állapotok uralkodtak, mégis voltak már civilizációs betegségeik. Bár rákot nem találtak náluk, ez valóban újdonság. Erre még rátett eg lapáttal a közegészségügy napfóbiás ajánlása, így krónikus D vitamin hiányt előidézve a tömegekben. Sok esetben a napozó szerek maguk is rákkeltők. Igaz nem vagyunk angolkórosok, de jóval alacsonyabb a D vitamin szintünk, mint indokolt lenne.


Hogy nagyanyáink nem kaptak cukorbetegséget, az a szegénységnek volt köszönhető (bár ők ezt nem így értékelték). A cukorbaj kimondottan úri betegségnek számított. Mai gombnyomogatós világunkban fordult (ellenünk fordult) a kocka.

A többivel egyetértek, és valóben engem is ez dühít, hogy már a 30-as és 40-es években történtek kutatások, amik a mi igazunkat támasztják alá. Valóbn tudnak róluk az orvosok, de nekik úgy van betanítva, hogy ezek 30-ad rangú dolgok, valahol a sor végén. Mint például a lektinek kérdése.....

9396. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9395. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 2. 11:53

Mostg nincs időm átolvasni ezeket amiket írtál,de át fogom.De,de,de, nagyon jól tudják a tudosok azt,hogy étrend változtatásával elkerülhető a cukorbetegség.Nagyon egyszerüen.Meg azt is tudják,hogy amit a kajákba belekevernek milyen következményei vannak,csak akkór mit csinálnának az orvosok és legfőként a gyógyszergyárosok akik uralják a világot.A fegyver után ez a legnagyobb biznisz.Sok milió dollárt költöttek arra amerikában arra amit én megcsináltam egyedűl.

Nagyanyáink hó voltak cukorbetegek?

A szervestrágya az nemhazudik.

üdv

9395. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9381. - Pacalpörkölt)
2010. dec. 2. 10:04

Erre a lúgosításra már kezdenek felfigyelni a fehérköpenyes orvosok is.


[link]


Másik kedvencem pedig az a tanulmány, ahol orvosok ellenőrzöt körülmények között kezeltek 2. típusú cukorbetegeket paleo étrenden, a kontroll csoport pedig a klasszikus cukorbeteg diétán élt. Ami az egészben a legszebb, hogy a cardiovascular diabetology oldalán jelent meg a tanulmány!


[link]


Na mi ilyesmire várhatunk.....

9394. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9384. - 4b6a2525df)
2010. dec. 2. 09:18

Köszönöm! A drága az szerintem amikór a patikába 30-40 e ft kellene othagyni a semmiért.Meg azért vannak hobi kertek és lehet is bérelni.Meg lehet kertes házaknál olyat kialakítani ahól a terményeidet tárolod és havonta oda mész a dolgaidért.De sok megoldás van csak azok nem a plázákba és a multiknál található és nem is a tv előtt.De hidd el,hogy sok megoldás van.Meg az a meglátásom,hogy amíg nincs baj addig mindenki csak tolja a bevásárló kocsit megpakolva a sok gagyival, de ha gond van akkór szidja az egészségügyet meg,hogy milyen drága a gyógyszer.

Köszi üdv

9393. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9386. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 2. 09:11
Nagyon egyszerű lesz majd a menekülés amikór majd belátják,hogy nincs más megoldás mert az életükről és családjukról van szó, ha egyáltalán lessz idelyük menekülni.üdv
9392. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9387. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 2. 09:08
Ez olyan mint ha beleolvastál volna a könyvembe,hogy a fogyókúrát az ásónál kel kezdeni.De sokan úgy gondolják,hogy a polcon dobozba van a megoldás.Majd erre is rá jönnek csak még idő kell.köszi üdv
9391. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9385. - 4b6a2525df)
2010. dec. 2. 09:05

Szia! Éjjel nappal a könyvemen dolgozom mert nagyon elvagyok vele késve.Mindenkinek nemtudom a sok apró részletet leirni,, amik nagyon fontosak.

10 év tapasztalatát így összefoglaltam a könyvbe.Hiába irnám le most a 2 napi kajám amikór ki kellene térnem a füszerkeverékekre ami iszonyatosan fontos.Arra,hogy részletesen taglaljam ez a nap nem elég.De ha már kész a füszerkeverék utánna már egyszerű a használata és nagyon hatásos.

A tököset csak izelitönek dobtam be,hogy mindenre van megoldás.A könyvembe ki térek az emeleten élőkre is.A napot vizzel kezdem és gyümivel folytatom,majd de. a mákosbanán,viz elötte és utánna, majd később gyümi,délben szántódi saláta ami nagyon laktató,délután 2-3 óra fele sült tök vagy püré vagy valami dinctelt káposzta a füszer keverékemmel. vagy cékla sok füszerrel és almával. De a sok víznek meg kel lenni.Estefele valamilyen gyümi,esetleg 1 tőkehalmáj.De a sok víz az fontos,meg a füszerkeverékem ami én álitok össz és termelek meg.De lehet csirkemel pároltan.De handsujozom még sok apró részlet van ami nem bonyolult,,, nagyon egyszerű csak erre sok idő lenne mire elmondanám.üdv

9390. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9384. - 4b6a2525df)
2010. dec. 2. 09:05

[link]


Lehet barátkozni a jövő városi megoldásaival.... Nekem az a véleményem, hogy egyszerűbb váltani, elköltözni míg időben van. Belinkeltem, bár én magam meglehetősen utópisztikusnak tartom azokat a megoldásokat. (fuldoklónak szalmaszál)

9389. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9388. - Szabot.88)
2010. dec. 2. 08:56

Ez így van. Hidd el, nekem is rendszeresen adják a tippeket a szomszédok. Mit milyen gyomirtóval - permettel kezeljek. Persze 2 fülem van, egyiken be, másikon ki. Ők rajtam röhögnek, mert én csak városi paraszt maradok a szemükben, hisz mindent olyan bonyolultan csinálok, és szerintük pazarlom a szabadidőmet, mert tolókapával irtom a gyomot, nem permetezővel. (nekik meg több idejük jut TV-re, de mindig megkérdem tőlük, hogy mi az a TV? ) Szóval az út másik felének is a másik felén megyek, valóban nem könnyű. Tehenem nincs, és nem is szándékozom tartani, hisz nem fogyasztok tejtermékeket, de tyúkok meg nyúlak biztosítanak elegendő trágyát a komposztáláshoz. Aztán a komposztot taligázom szét a kertbe, nem a szart. Ezzel hietetlen mértékben feljavítható a talaj termőrétege. Nem elfogy, hanem egyre több lesz. Ha már itt tartnk, akkor van még pár"project" amit a közeljövőben szeretnék megvalósítani. Dióhéjban (képekben)ennyit:


[link]


[link]


Hogy megéri vagy nem, nézőpont kérdése. De ha beleszámolod a gyógyszertárban kifizetett számlákat, meg a kondibérletet, már nem biztos hogy nem éri meg. Azt az életminőséget pedig szerintem nem lehet pénzben mérni, amit cserébe kapsz.

Ami még a műtrágyázást illeti, a nitrogén, kálium, foszfor utánpótlás is kérdéses lesz a közeljövőben. A Föld foszfor készletei kimerülőben, nitrogén is egyre drgább lesz, hisz drágul a kőolaj, káliummal meg amúgy is mérgeznek minket konyhasó formájában (némelyik 40% kálium klorid tartalmú. Szándékosan nem írok márkákat, tessék tanulmányozni címkéket a boltokban)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook