Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 5 kismacskát találtam - tanácsokra lenne szükségem, tudtok segíteni? fórum

5 kismacskát találtam - tanácsokra lenne szükségem, tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
11. lgaga (válaszként erre: 6. - 6f257fd90e)
2013. júl. 18. 07:28
azért facebookon megpróbálhatnál keresni önkénteseket, akik táplálják őket, vagy legalább egyet-kettőt. az is sokat jelentene.
2013. júl. 18. 07:27
Nem tudom helyileg hol vagy, de próbáld felvenni a kapcsolatot macskamentő alapítvánnyal, szerintem ők tudnak segíteni.
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - 6f257fd90e)
2013. júl. 18. 07:23

Minden elismerésem, meghajlok előtted!


Döbbenet, milyen trágya emberek vannak :(

2013. júl. 18. 07:18

Nem tudom nekünk még a felnőtt macskának se javasoltáka tejet, ha néha kikunyerálják,akkor is fosnak tőle....

De a táp majd jó lesz.

Ha most nyílik a szemük, akkor max 10 naposak, 6 hetes korukig csak anyatejesek lennének. Szóval még van legalább 2 hetet ami húzós lesz. Éjjel is fel kéne kelni etetni, meg napközben is többször.

Tudom nem megoldható meló mellett, csak mondom, amit nekünk mondtak annak idején.


Olyan felelőtlenek az emebrek...Miért olyan marha nehéz ivartalanítani az állatokat? Kell a kutya meg a macska, de költeni rá....Magyarországon szégyen az állattartás, meg az állatvédelem.

7. lgaga (válaszként erre: 6. - 6f257fd90e)
2013. júl. 18. 07:15
minden elismerésem azért, hogy gondozod őket. jó ember vagy.
6. 6f257fd90e (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2013. júl. 18. 07:07

A tápszert ma szerzem be, eddig az állatpatikában az állatorvos tanácsára vízzel hígított tehéntejet kaptak, fele-fele arányban, egy tojással. Utánanéztem a netem, két kategória volt, az egyik szerint NEHOGY EZT ADD NEKIK!!, a másik szerint az állatorvos javasolta, tehát jó kell legyen. Hát most délig ez marad nekik, más megoldás egyszerűen nincs. Ebédszünetben megpróbálok hazajönni hozzájuk, meg elintézni néhány napot, hogy itthonról dolgozzak. Úgy nézem, hogy kb ez az egy hét lesz húzós, utána már fognak önállósodni.


Annak aki otthagyta őket én is mindenféle "jót" kívántam. Legszivesebben vele is ezt tenném, elvinni olyan messze, ahonnan nem tud visszajönni és otthagyni. Lássuk, hogy boldogul... Mivel sajnos nem az egyedüli eset (az egyik kutyasétáltatós ismerősöm - fogalmam nincs, hogy hívják, csak a kutyája nevét tudom - mesélte, hogy ő 5 kiskutyát talált múlt héten, hasonló körülmények között). Hetente látok facebookon és egyéb portálokon hasonló segélykérő üzeneteket, általában inkább kevesebb, mint több sikerrel. Jelenleg én magam sem tudom, mi a francot kezdek velük, ki fogja örökbefogadni őket, a másfél szobás panelbe túlzásnak érzem az 5 macsekot meg az öreg kutyát. Plusz mi, ugye.

5. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 3. - 6f257fd90e)
2013. júl. 18. 06:41

Ez szép, remélem leszárad a kedves gazdi keze!!!!!!!!!!!! Legalább várná meg míg tudnak maguktól enni.


Csak macskáknak való tejpótlóval etesd őket!!!!

Különben meghalnak, mert nem tudják megemészteni. Royal Caninnak van ilyen. 3 óránként kell enniük. A dobozon sztem az adagolás is rajta van. De megkérdezhetsz egy állatorvost is.

Nem lesz egyszerű életben tartani és felnevelni őket...

Esetleg próbál meg pórmamit találni nekik, facen szoktak ilyen keresni...

4. 6f257fd90e (válaszként erre: 2. - Ba7da9cfc0)
2013. júl. 18. 06:22
A város széli mezőn, az erdő határában egy dobozban... Sajnos minden reményem ellenére nem hiszem, hogy az anyjuk vitte őket oda :(
2013. júl. 18. 06:21

Tegnap délutáni sétánkkal a kutyával, Lábassal, 5 kismacskát találtunk elhagyatva egy dobozban (mármint inkább a tuta találta, én csak nem értettem miért fülel). Öten vannak, a szemük most kezd kinyílni, innen gondolom, hogy kb 2 hetesek lehetnek. Szerencsére "jó" állapotban vannak, ami azt jelenti, hogy nincsenek lesoványodva, kiszáradva. Persze nem hagyhattam őket a város szélén, a mezőn, itthon vagyunk, mind a 8-an a másfél szobás panelben, a párom, a tuta, én és az öt virnyogó kis dög.


Vettem nekik cumisüveget, macsektáp nem volt, ma próbálok utánajárni a dolognak. Kb 80 ml-ert ettek tegnap összesen, este 7kor és 11kor etettem őket, majd ma hajnalban elég keveset. Ha símogatom a hasukat, pisilnek, de az a problémám, hogy kicsit keveset - legalábbis szerintem. Van erre valami adat, hogy mennyi a "normális"?

2013. júl. 18. 06:19
Hol találtad? Lehet csak az anyjuk viszsi haza őket és épp nálatok van a "gyűjtőhely".
2013. júl. 18. 06:18
5 kismacskát találtam - tanácsokra lenne szükségem
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook