Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 évesen angolt tanulni?! fórum

5 évesen angolt tanulni?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
26. simple (válaszként erre: 22. - 57aa4ea1e8)
2009. okt. 15. 19:06
Így van, ezt én is így gondolom. Ha lesz gyerekem, egyikőnk születésétől fogva angolul, másikunk mayarul fog hozzá beszélni.
25. simple (válaszként erre: 18. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 19:05
A te fiad 6 éves koráig még nem tanult meg magyarul? Ezt nem kommentálnám inkább. Szerintem te alábecsülöd a gyerekeket.
2009. okt. 15. 19:05

Bocsi, de nem veszitek észre, hogy másról beszéltek, mint amit a kérdező kérdezett?

Ennyire elbeszélünk egymás mellett?

Neki van egy konkrét szituja. Az a kérdés.

23. simple (válaszként erre: 13. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 19:03
Két külön dologról beszélünk. Annak hogy valaki angolul tanul mi köze ahhoz, hogy a nyelvtan órán mi van? Nem értem.
22. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Simple)
2009. okt. 15. 19:03

AKár kettőt is!


Bébiszitter voltam angliában. A kiskölök három nyelven beszélt 3 éves korára. Arabul, angolul és héberül.

Mindenkiről tudta, hogy hogy szólhat hozzá. Nagymama pl csak arabul dumált. Anyuciék angolul, és héberül. De apa főleg csak héberül a gyerekkel. Simán vette az akadályokat.


Barátnőm fiai franci apától vannak. Tudják, hogy melyik apa, és melyik anya nyelve, és azon beszélnek, értenek. A nagy majdnem 5 éves, simán beszél magyarul, igaz, akcentussal, mert francia környezetben nevelkedik, csak az anyjával beszél magyarul, és ha hazajönnek, évente háromszor. A kicsi 1 éves, és érti mind a két nyelvet.

A nagyobbik pont olyan ütemben tanult meg beszélni, mint bármelyik másik gyerek. Az elején volt egy kis szókeveredés, de nem volt igazán feltűnő. Két-három hónap alatt a gyerek a helyére rakja a dolgokat.


Ebben a korban a gyerekek olyanok, mint a szivacs. Mindent megtanulnak! Nem szabad veszni hagyni a lehetőséget!


Az én lányom énekel angolul, és mesét néz. Én csak néha beszélek hozzá angolul, de ha igen, tudja, hogy mit mondok. Két és fél éves.

21. egypt (válaszként erre: 18. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 19:02
Megelőztél, pont ezt írtam...:)))
20. egypt (válaszként erre: 7. - Simple)
2009. okt. 15. 19:02

Igen, az anyanyelve tanulását! Azt sem tudja úgymond "anyanyelvi szinten" hat éves korára megtanulni, pláne ha egy plusz nyelvvel bekavarsz.

A kétnyelvű családban nevelkedő gyerekek esete egész más, nem róluk beszélek. (Bár ők sem tudják egyik nyelvet sem tökéletesen.)

19. simple (válaszként erre: 12. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 19:02
Nem azt mondtam, hogy nem volt meg hanem hogy LEHET hogy nem volt meg.
18. 2d5a00656a (válaszként erre: 7. - Simple)
2009. okt. 15. 19:02
Anyanyelvi szinten?A saját anyanyelvét sem tudja 6 éves koráig elsajátítani,most viccelsz????
17. cbae83ef4f (válaszként erre: 14. - Egypt)
2009. okt. 15. 19:01

Egyidejűleg írtuk a hsz-t veled, egypt.

Teljesen így van.

2009. okt. 15. 19:01

A baratunk kislanya 5 eves korara 2 nyelvet beszelt (holland es spanyol) es egy harmadikon egyre ugyesebben elboldogult (angol)... a szulo szabja meg a gyereke hatarait.

Az ovodaban is volt idegennyelvoktatas (azt mar csak megemlitem, hogy a laptopot is a gyerek jol kezeli, olvas, bepotyogi word-be a betuket, kicsit girbegurban, de nagybetukkel kezzel is leir szavakat- ezeket is ovodaban tanitottak, ahol iskolai elokeszito van...).

15. cbae83ef4f (válaszként erre: 7. - Simple)
2009. okt. 15. 19:00

Szia,

Nem véletlenül mondtam, hogy nem anyanyelvi környezetről van szó.

Heti 1 óra (ami 45 perc) szerinted elég az anyanyelvi szint elsajátításához?

Na, ne röhögtess!

Üdv

14. egypt (válaszként erre: 1. - D781f12808)
2009. okt. 15. 19:00

Szia!


Én azokkal a pszichológusokkal értek egyet (Vekerdy, Ranschburg), akik szerint a korai nyelvtanulás ártalmas, mert míg az anyanyelvi struktúrák nem szilárdulnak meg, addig nem szabad idegen nyelvvel terhelni a gyereket, később pl. szövegértési nehézségeket és egyebeket okoz. Amerikában már jelentkeztek is az okosbaba-programok káros következményei az iskolás gyerekeknél.

Persze a játékos tanulás kis korban nem árt, de haszna nincs, csak fölösleges pénzkidobás. Azok a gyerekek, akik csak iskolában kezdik a nyelvet tanulni, pillanatok alatt beérik őket.

Én is nyelvtanár vagyok egyébként, anyukám is az, ő oviban és általánosban tanított nyelvet, és a saját tapasztalatai is alátámasztják a leírtakat.

Szóval bőven elég az az egy óra, remélem, csak dalokat meg ilyesmiket tanul, és nem "rendes" nyelvoktatás zajlik az oviban.

13. 2d5a00656a (válaszként erre: 10. - Simple)
2009. okt. 15. 18:59
És ezek a gyerekek hogy teljesítenek az általános iskola alsó tagozatának magyaróráin a nyelvtan szekcióban....?!Túlérétékelik a nyelvanulást és főleg a kezdési idejét...
12. 2d5a00656a (válaszként erre: 11. - Simple)
2009. okt. 15. 18:58
A nyelvérzékhez/AMI ÁLLÍTOLAG NEM VOLT MEG/annyit hogya fiam angoltanára/aki amerikai és nem beszél magyarul szinte/azt mondta hogy az elmúlt 20 év legjobb nyelvérzékű tanítvána a gyerekem/ja és ez Budapest 3. legerősebb gimijében...azt hiszem ez nem volt oka a dolognak...:)
11. simple (válaszként erre: 9. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 18:52
Ne haragúdj meg, hogy ezt mondom, de a nyelvtanuláshoz nyelvérzék is kell. Lehet ez nálatok nem volt meg.
10. simple (válaszként erre: 9. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 18:51
??? Egyik barátnőm is gyerekeket tanít. Már három éveseket is, ők 250 szót tudnak. Angolul beszél hozzájuk, értik amit mond és megcsinálják amit kér.
9. 2d5a00656a (válaszként erre: 5. - 98fe18e14c)
2009. okt. 15. 18:47

Igen ezt ismerem.A gyerekem az angolórás/ovis/ oktatás után:::

/fonetikusan/:hed en tozed nizentóz nízentóz ájz endírzen nózentóz hedennízentóz...etc...

Van ennek szerinted értelme????Semmit nem fogott belőle de szépen eltáncolta,de azt hogypl.a "had" fejet jelent nem jött le neki.../Ma már 16 éves és középfokúra készül,de nem azért mert az oviban eljáttszották a "hedensolderszt"/A kisebbet már nem tettem ki ennek,és most már ő is ötödikes és ötös angolból...

8. simple (válaszként erre: 1. - D781f12808)
2009. okt. 15. 18:46
Szerintem dalokkal, mondókákkal. Mikor mondasz neki egy szót mutasd is meg aminek a nevét mondod-például alma.
7. simple (válaszként erre: 2. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 18:44
Mi? Felesleges? 6 éves koráig meg tud tanulni egy nyelvet anyanyelvi szinten! Igenis el kell kezdeni a nyelvtanulást mielőbb!
2009. okt. 15. 18:43

Szia,

Maximálisan egyetértek csalánlevél 2.sz. hozzászólásával.

5 évesen heti 1 órának egyetlen eredménye: a tanárnak van bevétele.

Hidd el, tapasztalatból mondom: 9-10 évesen, mikor a mondatelemzés kezdődik, akkor érdemes elkezdeni legkorábban (itthon, nem nyelvi környezetben). Ekkor is olyan tanárral, aki ebben jártas.

Robot módján egy-két mondókát, énekecskét visszamond angolul, annak semmi haszna.

Segíteni - tényleg nem tudok jobbbat -: tanulja meg minél szebben az anyanyelvét.

Üdv

2009. okt. 15. 18:41
Én ovisoknak tanítok angolt egy játszóházban:). Nagyon gyorsan fejlődnek,és imádják, szerintem érdemes ilyen korán elkezdeni, de úgy van igazán értelme, ha innentől kezdve mindig tanulja, kapcsolatban van a nyelvvel. Sok angol nyelvű ovis dal van, amihez van játék is, így a magyar beszéd fordítása helyett a cselekvések után rögzülnek a szavak.Ilyen dalok pl.Make a circle,Walking walking, Head, shoulders,knees and toes stb. De lehet nekik otthon is egy kis akadálypályát építeni és közben mondani nekik angolul hogy most ide mászni, oda mászni, alá, fölé stb. Szólj nyugodtan, ha tudok még segíteni:).
4. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 3. - Ca2ffaf6c3)
2009. okt. 15. 18:31
azokat lehet bennük erősíteni, de szerintem újat ne taníts nekik
2009. okt. 15. 18:30

esetleg ha angol éneket énekelsz neki

én csináltam olyat az ovisoknak, hogy karton papírra, rajzoltam gyümit és táírtam magyarul és a másik oldalára angolul

kérdezd meg az oviba hogy mely szavakat tanítják

2009. okt. 15. 18:28
Tanítsd magyarul helyesen,ennél többet nem is tehetnél.Felesleges 5 éveseket idegen nyelven tanítani,ha még a saját/igen bonyolult/anyanyalvét sem érti nyelvtanilag....
2009. okt. 15. 18:26

Kislányom 1 hónapja az oviban angolt tanul heti 1 alkalommal 1 óra!

Tudnátok segíteni, hogy itthon hogy tudnék neki a tovább fejlődésben segíteni!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook