Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van értelme angolt tanulni úgy, hogy közben a kiejtését sosem halljuk? fórum

Van értelme angolt tanulni úgy, hogy közben a kiejtését sosem halljuk? (tudásbázis kérdés)


2020. dec. 30. 22:02
Szerintem fontos a kiejtés, írás, olvasás. A legelső mégis a hallás és válasz, tehát a beszéd. Három nyelven tanultam, ebből egyet egyedül. Egész jól megy.
27. 53a8a9f73d (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2020. dec. 20. 17:12
A kiejtést azt persze nekem is mondták, de azt is hogy lassan a tempóval, és ne mindjárt a beszéd legyen a cél, hanem az olvasás írás stb,, meg nyílván az, hogy értsem amit hallok....
26. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 20. 17:01
Ha csak megérteni akarod, még akkor sem. Nem értenéd azt, mikor beszélik, mivel sok esetben teljesen más a kiejtés.
25. Amaunet (válaszként erre: 22. - 53a8a9f73d)
2020. dec. 20. 16:11

Egyetértek. De nem lehet úgy tanulni, hogy a kiejtést sosem halljuk.:)

Nem mondhatja el magáról az aki csak olvasni/írni tud, hogy tud angolul.

2020. dec. 20. 14:50
Én az angol tudásomat a Neményi András által emailen elküldött leckékből frissitettem fel.Ajánlom figyelmetekbe,mert igen hasznos és gyakorlatias.Egyébként a könyvesboltokban több cd-vel ellátott nyelvkönyvet lehet kapni,mindent ami a te vagy ti elvárásaitoknak is megfelel.Nekem a Neményi féle bejött.
23. 53a8a9f73d (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
2020. dec. 20. 14:48
A duo nem sokat ér a szakemberek szerint, szép meg vicces, meg minden, de csak a zöld bagollyal , nem tanulsz meg angolul.
22. 53a8a9f73d (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2020. dec. 20. 14:44
Mert sokan csak olvasni, vagy érteni szeretnének angolul, sőt nekem angol tanár mondta, hogy ne mindjárt az legyen a cél, hogy angolul beszéljek, hanem, hogy neten tudjak angolul, olvasni tv műsort eredetibe hallgatni, csetelni angolul stb. Aztán jöhet a többi.
2020. dec. 20. 14:40
nincs...
20. mszucs
2020. aug. 26. 12:13
Jobb ha az ember hallja a kiejtést is. Aki nem akar tanárhoz járni, de szüksége van tanári magyarázatokra, annak ajánlom a Youtube csatornámat. Rengeteg magyarázó videót feltöltöttem már, és még fogok is. Érdemes megnézni, és válogatni a videók között, hátha találnak valami hasznosat. Itt most mellékelem az egyik linkjét: [link]
2020. júl. 14. 14:26
Szerintem elengedhetetlen, hogy halld a kiejtést is. Segítenek a filmek, sorozatok, zenék. Nekem még a Pons-os nyelvtanfolyamok jöttekbe.
2020. máj. 18. 13:45

Jav:

Doulingo

2020. máj. 18. 13:45

Én Doukingozom.

Nagyon szeretem!!!

2020. máj. 17. 15:19
Nagyon sok hangos CD van forgalomban,ahol ismételni kell a kiejtést.
15. michelle.r (válaszként erre: 10. - Garabonciás)
2020. máj. 17. 13:53
Igazad van. Én közel anyanyelvi szinten beszélek, UK-ben tanultam, de az ausztrálok a mai napig nagyon meg tudnak izzasztani.
14. michelle.r (válaszként erre: 10. - Garabonciás)
2020. máj. 17. 13:52

Kifejezetten nehéz úgy válaszolni, ha nem érti a kérdést 🙃


Röhögni fogsz, van egy brit-amerikai házaspár barátom, tudnak úgy beszélgetni, hogy nem értik, mit mond a másik.

13. michelle.r (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2020. máj. 17. 13:47
A youtube is tele van oktatóvideókkal, még azt is kiválaszthatja, hogy amerikai, brit, ausztrál angolt akar tanulni. Lehet, hogy több is van, én ezekbe botlottam. Ingyenes, és tökéletes.
12. michelle.r (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2020. máj. 17. 13:46
Egyet értek, ráadásul lehetetlen megtanulni anélkül, hogy hallaná is.
2020. máj. 17. 12:24
Nalunk a gimiben az angol tanar csak angolul beszelt pölö óran, pedig nem ott szuletett. Egy mukkot nem mondott soha magyarul, oran kivul persze, de egyebkent nem.
2020. máj. 17. 12:19
Ugy nincs, szerintem. A halló ertes sokkal fontosabb mint hogy te most bemagolod amit kell. Lehet hogy valaszolni tudsz majd, de megérteni hogy mit kérdeztek azt nehezen. Tele van az angol nyelv dialektusokkal, még az is nehezen érti meg aki angol nyelvteruleten él, aztan nap mint nap talalkozik olyannal aki anyanyelvi szinten beszel. Nezz inkabb sok angol nyelvu filmet felirattal, abbol tobbet tudsz tanulni szdrintem, vagy emlitettek mar itt a Duolingót, az is nagyon jo nyelvtanulasra.
2020. máj. 17. 12:16
Nyelvet tanulni mindig megéri, de mi magyarok hírhedten fertelmes angol kiejtéssel beszélünk. Jómagam is egyébként, mert mikor tanultam, a nyelvtanon volt a hangsúly. Szóval nem baj azért ha nem úgy beszélsz mint politikusaink, áj em Orbán Viktor :))
8. Amaunet (válaszként erre: 5. - E758aa0143)
2020. máj. 17. 11:43

De ha már belefekteti az energiáit, akkor miért ne tanulná kiejtéssel. Jó és helyes kiejtéssel. Mert ha rossz kiejtéssel kezdi az rögzül és nagyon nehéz utána korrigálni.

Ha valaki most kezdi, akkor javaslom, hogy egy kurzust végezzen el eredeti angol tanárral.

7. 9cf0877606 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 11:30
Van. (Lásd Arany János Shakespeare-fordításait.)
2020. máj. 17. 11:28

Létezik a Villám angol. Van könyvük és ahhoz hanganyag,feladatok. Ez is nagyon jó tanulási lehetőség.

Illetve, ha a nyelvtani részét is szeretnéd perfekt tudni és nagyon jól elmagyarázva, erre tudom ajánlani a SZAMÁRPAD című könyvet 3 részből áll, amit nem értettem meg a tanártól, azt megértettem ebből a könyvből.

5. e758aa0143 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2020. máj. 17. 11:22
Azért ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Akkor is van értelme egy nyelvet tudni, ha az ember a kiejtést nem tudja, ha mondjuk csak olvasni tud az adott nyelven. Csak nem értem, miért pont az angolnál tette fel a kérdező a kérdést, amikor végtelen mennyiségű információ a rendelkezésére áll írott és audio formában egyaránt.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 11:20

A neten vannak olyan oldalak, ahol a kiejtést is hallod. Pl. a duolingo ilyen, beállíthatod úgy is, hogy amíg nem tudod helyesen kimondani a szót, addig nem enged tovább, de ez ki is iktatható, mert a metrón nem kell mindenkinek hallani, hogy gyakorolsz, ez egy példa csak.

Fordíttat hang alapján és a leírt szöveg alapján is.

Ez teljesen ingyenes.

Vannak fizetősek is, ami nem egy nagy összeg. De a BBC-nek van sok hanganyaga.

Illetve nézz sok mesét angolul, ott megtanulhatod az alapokat.

Sok sikert! A kérdésedre a válasz, igen van értelme tanulni így is.

2020. máj. 17. 11:17

Nincs.

Hacsaknem az a cél, hogy soha meg sem fogsz szólalni angolul. De akkor meg miért tanulod?

2. e758aa0143 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 11:16
Mire célzol pontosan? Szerintem érdemes a kiejtést is elsajátítani, a kezdeti szakaszban hallgatni hangoskönyveket, rádiót, podcastet, sorozatozni, tévét nézni. Ez az internet korában már nem lehet akadály.
2020. máj. 17. 11:05
Van értelme angolt tanulni úgy, hogy közben a kiejtését sosem halljuk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook