Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 éves kisfiamról kiderült, hogy vérszegény. Mit tehetek, hogy javuljon a helyzet? fórum

5 éves kisfiamról kiderült, hogy vérszegény. Mit tehetek, hogy javuljon a helyzet? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. Szamó
2008. ápr. 14. 19:16

Köszönöm a válaszokat!


Próbálok "okos" lenni.....

12. Pirosalma (válaszként erre: 11. - Gyerekeim)
2008. ápr. 14. 19:02

Szia!


Mit értesz természetgyógyászati vitamin alatt? A vitamin az vitamin...

2008. ápr. 14. 18:49
Próbáld állati és növényi eredtű dolgokkal pótolni a hiányt ha pontosan kiderült,hogy milyen hiánya van.S,ha ez nem elég akkor gyógyszer helyett mindenképp természetgyógyászati dolgokkal támogasd,tudom ajánlani az ÖKONET vagy a DR.Lenkei Gábor vitaminjait.Mert ami a patikákban kapható az egyik sem természetgyógyászati vitamin csak az van rá írva.Nekünk bejöttek igaz nem ilyen hiánnyal kapcsolatban.
2008. ápr. 14. 18:17

Szia, Szamó!


Ki kell deríteni, milyen típusú a vérszegénység (vas-, B12-, B6-, folsav-, rézhiány, nehézfémterhelés, csontvelői vagy hormonális ok), és annak megfelelően kell kezelni.


Ezt kizárólag a gyermekorvos utasításai alapján lehet kivitelezni!

9. c299b9bcdc (válaszként erre: 3. - Suhi)
2008. ápr. 14. 18:00

A növényekben lévő vas hiába magas, a felszívódásuk tudtommal sokkal rosszabb, mint a vöröshúsok vagy a májban lévő vas felszívódása.


Szóval nekem a tanácsom az lenne, hogy inkább állati eredetű ételekből vidd be a vasat. Én is vérszegény vagyok, és tapasztalom is ezt, hogy az állati eredetű források jobban használnak.

2008. ápr. 14. 17:53
feketeribizli szorp
2008. ápr. 14. 17:31
Azt hiszem van egy Krauter blut nevű természetes készítmény vashiány kezelésére. A patikában utána tudsz kérdezni.
2008. ápr. 14. 16:36

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!


Igyekszek minél több vastartalmú kaját csinálni:-))))

5. Suhi
2008. ápr. 14. 16:35
amúgy meg keress rá a keresőben, biztos sok találat jön arra, mely élelmiszerek tartalmaznak vasat!
2008. ápr. 14. 16:34
Vasat tartalmaz:spenót,vörös húsok,szeder,szilva,cékla,tojás.
3. Suhi
2008. ápr. 14. 16:33

szia!


disznómáj!

lencse (több vas elérhető belőle, mint a spenótból)

bab

meg vannak műzliféleségek, melyekre rá van írva


amúgy a maltofer fol egész jó a vastabik közül, én is szedtem azt. Az összes többitől beteg voltam.

Ja és a vas csak úgy szívódik ha van C vitamin is, szóval gyümölcsök is jól jönnek :)

Gyors jobbulást:)

2008. ápr. 14. 16:26

Sziasztok!


Van egy 5 éves kisfiam, akiről a napokban kiderült, hogy vérszegény. A doki nénije vastablettát írt neki(Maltofer Fol), amiből napi fél tablettát kell szednie, kb. fél évig.


Van valakinek ötlete, hogy mivel emelhetném a szervezetében a vasat? Milyen kajával, gyümölccsel?


Nem szeretném gyógyszerrel tömni.....

2008. ápr. 14. 16:24
5 éves kisfiamról kiderült, hogy vérszegény. Mit tehetek, hogy javuljon a helyzet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook