Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 éves kisfiamról kiderült, hogy vérszegény. Mit tehetek, hogy javuljon a helyzet? fórum

5 éves kisfiamról kiderült, hogy vérszegény. Mit tehetek, hogy javuljon a helyzet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. szept. 7. 06:16
Szereti a húst és a májat? Mert az természetes gyógymód erre.Főleg a tőkemáj.Konzervben árulják mint a szardéniát
2010. márc. 12. 18:16
És ami szintén nagyon jó: csalántea! Rendkívül magas a vas tartalma, tisztítja a vért és a vesét is. Csak áztatni szabad, mézzel, viszont citromot nem szabad tenni bele.
41. Wenta
2010. márc. 12. 16:37
Doki mit modott. Én kisfia 4 éves neki maltofet írtak c vitaminnal és folsavval karöltve.
2010. márc. 12. 16:33
Máj: sütve, főzve, rántva, párolva, hagymával, grízgombócba stb.
2009. okt. 8. 14:19
Napi egy alma, az orvost távol tartja! De tényleg, sok benne a vas.
38. winny
2009. febr. 13. 16:15

Tőkehalmáj.

Kis citrommal és vajas piritóssal.

2008. dec. 20. 17:24
Kukoricadarát tejben megfőzni úgyanúgy mintha tejbegrizet főznél!
36. ipi
2008. dec. 19. 14:26
Darált mákot keverd össze mézzel és napi egy kanállal adj neki.
2008. szept. 23. 00:48
Lencsében sok a vas. Spenótot el lehet felejteni, alig hasznosít vmit belőle a szervezet. És nagyon fontos a sok C-vitamin, az segíti a vas beépülését!!!
2008. szept. 16. 20:11
nagyon jó vérképző minden piros szinű dolog, cseresznye, piros opaprika, cékla. Azonkívűl lehet kapni kozmikus vasat is, az nagyon jó, valamint a mák.
2008. szept. 16. 17:19
Ha szereti a mazsolát nyert ügyed van,rengeteg vas van benne.
2008. szept. 16. 15:32
A családban sajnos jellemző a vashiány. Hiába szedtem orvosi készítményeket vérképzőket, vastablettákat. Hiába ettem céklát, brokkolit, spenótot az állapototm csak romlott. Később próbaként a természetgyógyászathoz fordultam ott is használtam pár terméket. De egyről el tudom mondani hogy hat és használ. Ez a Cellin. Az Energylife cég gyártja.Ezt iszom a mai napig. Ez egy szirup Feketeberkenyéből és még 39 gyógynövénysűrítményből készül. Csak ajánlani tudom.
31. supin
2008. júl. 11. 19:49
Cékla,sóska,máj,gyümi....
2008. júl. 11. 17:40
Flavon Kids! Mindennél jobb, teljesen természetes és nagyon hamar látszik is a hatása.
29. ALLICS
2008. júl. 9. 14:14
Sóska,máj+vitamin.
28. supin
2008. máj. 8. 08:27
Sok gyümölcs,máj, .+ amit az orvos felir.
2008. máj. 7. 13:34
Ahhoz, hogy a vas felszívódjon C vitamin kell. Lehet, hogy C vitamin hiánya van, emiatt hiába szeded a vasat, vagy eszed az ilyen tartalmú ételeket. A kettő együtt igazi.
2008. máj. 7. 12:11

Cékla, nyersen, fözve, salátának, stb.


céklával vigyázzni kell higitani kell aranyosan!! ha nyers! föként egy gyerköcnél;)


én gyerköcöm is az volt! de kinőtte és segitettünk helyre hozzni ezt a dolgot!

cékla de higitva, máj, soska ,spenot, és olyan vitamin apap anyagu készitmény ami jó ,egyszerü sima patikai !

2008. ápr. 17. 10:01

Cékla, nyersen, fözve, salátának, stb. (székletétől ne ijedj meg piros lesz!)

vasfűtea csipkebogyóval kamillával kispohárba kávéskanálnyit kell áztatni, rossz az utóize, de 2 hét alatt hat!

Vagy tudok neked ajánlani, egy olyan vastartalmú kiegészítőt, amit a gyerek is szívesen bevesz és nem tartalmaz semmiféle adalékot! Növényekből készült.

Privin segíthetek bárkinek

24. Szamó (válaszként erre: 23. - Akkor van)
2008. ápr. 15. 15:51
Köszi! És érdeklődhetek, hogy milyen homeopátiás szert szedtetek? Privi?
2008. ápr. 15. 14:57

Hali.

Iker fiaim kórós vérszegénységel születtek, kissebb szünetekkel folyamatosan szedtük mi is a Maltofert. 4-5 éves kor körül hagytam el nekik, a labor eredményük most jó. Ja és szedtünk homeopátiás készítményt is.

22. Szamó
2008. ápr. 15. 13:48

Köszönöm az ötleteket!


Nyilván követem a doki néni utasításait, szedi a gyógyszert, csak azért vetettem fel a kérdest, hogy mit tehetnék, hogy ne kelljen fél évig szednie......


Próbálom az étkezésébe bevinni a magas vastartalmú ételeket, remélem segíteni fog:-))))

2008. ápr. 15. 06:31
Szerintem is az orvos utasításait kell betartani!
2008. ápr. 15. 06:29

Az étrendjén tudsz véltoztatni. A vastabletta mellett.

A növényi vas nehezen szívódik fel, érdemes az állati termékekkel együtt bevinni a szervezetbe. Pl a sóska, spenót, hússal, tojással nagyon jó.

S főleg a vörös húsokban van vas, pl sertés, marha.

19. Szamó
2008. ápr. 14. 23:01

Köszi mindenkinek!


Ahogy számítottam, van minden féle vélemény:-))))


Na, most aztán.......Majd alakul......

A gyógyszert persze szedi, de a kaján is változtazok egy kicsit, hátha segít!

2008. ápr. 14. 21:01
Szerintem tartsd be az orvosi utasítást. Ha normál tápálkozás mellett alakult ki a vérszegénység, azon a táplálékkal bevitt vasmennyiség nem tud segíteni. Könnyen kezelhető, de nem szabad elbagatellizálni, mert fertőzéshajlam, fejlődés lassulása következhet be.
17. böbe83 (válaszként erre: 15. - Gyerekeim)
2008. ápr. 14. 20:12
szerintem a vitaminokban annyi van, amennyi rá van írva. Viszont a vérszegénység valami miatt kialakult. A gyümölcs azért jobb, mert ha a vas hiányzik, más is hiányozhat, és azokban sok az egyéb ásványi anyag is. Sztem a bioboltos vitaminban is csak vitamin van. Viszont a piacon szerzett gyümölcs... és most jön a tavasz nyár ősz: fel lehet töltekezni: eper, málna , meggy cseresznye, barackok MHH már alig várom:)
16. Pirosalma (válaszként erre: 15. - Gyerekeim)
2008. ápr. 14. 20:07

Ha ezt nem tudod bizonyítani, akkor rágalmazás (ha ez nem egy ilyen fórum lenne, akkor ebből komoly problémáid is lehetnének).

Ezt gondolom, az alapján mondod, hogy ezt-azt hallassz erre-arra, nem?:-)


Ha a gyógyszergyári termékek (amúgy a vitaminok, a "biovitaminok" is gyógyszertárban készülnek, ennek törvényi korlátai vannak, minőségi előírások stb., amit mondjuk, egy kisiparos nem engedhet meg magának) hiányosak, miért ne lennének a bioboltosak is? Hogy ellenőrzöd? Bevizsgáltatod 100 000 Ft-ért?

15. gyerekeim (válaszként erre: 12. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 20:02
Mondjuk azt amit írtam,hogy amit gyógyszertárban veszel és a gyógyszeripar termel és árúl annak csak a neve az.De fele annyi sincs benne mint amit bio boltokban kapsz.
2008. ápr. 14. 19:16

Tavaly a terhességem alatt nekem is kellett volna szednem. De ehhelyett nyers gyümölcsöt ettem kilószám, és egy kicsit sem voltam vérszegény. Szerintem a mennyiség fontos, nem egy darab alma, hanem négy legalább, meg a szendvicshez egy két paradicsom.

Marhahús is jó.

Én semmi vitamint nem szedtem és négy kiló makkegészséges volt a bébi.

Neki is lehet használ.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook