Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 éves kisfiamnál egy tüdő rtg során kiderült, hogy a csecsemő mirigye még megvan...és nem is kicsi. Valakinek van hasonló tapasztalata? fórum

5 éves kisfiamnál egy tüdő rtg során kiderült, hogy a csecsemő mirigye még megvan...és nem is kicsi. Valakinek van hasonló tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. matyi78 (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2010. márc. 17. 11:38
ezzel igazából semmi, mert együtt lehet vele tökéletesen élni...de hogy tutira menjenek, a levegőben lóg egy tüdő tükrözés lehetősége Törökbálinton.
11. babszibobó (válaszként erre: 10. - Matyi78)
2010. márc. 17. 10:11

azért szépen elnézték akkor a dolgokat.

És most mi a teendő!?

2010. márc. 17. 06:48
...na, mára már ott tartunk, hogy a pulmonológus a régi és új RTG felvételek alapján úgy tartja, hogy talán mégsem a thymus, hanem egy fejlődési redellenesség. Egy plusz lebenyke (????) ami miatt hajlamosabb a légúti bajokra.
2010. márc. 14. 20:56

A csecsemőmirigy, más néven timusz (latinul thymus) egy nyirokszerv, a T-limfociták érésének legfőbb helye. A mellkasban helyezkedik el, közvetlenül a szegycsont mögött. Emberben a pubertáskorra éri el legnagyobb fejlettségét, majd állománya folyamatosan elzsírosodik.A csecsemőmirigy állománya a pubertáskort követően élettani viszonyok között is fokozatosan elzsírosodik. Ezt a folyamatot felgyorsítják olyan károsító hatások mint stressz, betegségek, éhezés, sugárzás és szteroidkezelés.


A csecsemőmirigy betegségei ritkák.

A timusz tömege a pubertáskorban 30-40 g, később ez az elzsírosodással párhuzamosan csökken, így felnőttben már csupán kb. 5 g.


Ez nem saját fejből pattant, csak rákerestem, így idézet egy jó honlapról!Hátha segít!

2010. márc. 14. 20:46
A csecsemőmirígy tudomásom szerint a nemi éréskor kezd igazán "működni". Ez felelős a növekedésért is. Néhány év után befejezi a pályafutását és lényegében "elsorvad". Van olyan ismerős, akinek ültettek be, mert nem nőtt. Ma már orvos az illető és normál testmagasságú fiatalember.
2010. márc. 4. 13:57
Két nap ovi után újra köhögés...de nem hututosnak tűnő, inkább száraz...és csak reggel. Jövő7en pulm. újra és labor.
2010. febr. 24. 13:18
...nem tudom mit lehet ezze csinálni. A dokinő azt vélelmezi hogy akár köze is lehet a sok köhögéshez, nehezített légzéshez...
5. Marott (válaszként erre: 4. - Matyi78)
2010. febr. 24. 10:29
A mi cs.mirigyünkről nem olvastam mostanában, akkoriban nem volt ekkora információáradat,mint most. Annyit tudok róla, hogy kivenni nem lehet,mert pl. a nemi jellegben és a növekedésben is szerepe van. Ugye ezért volt a mienk akkoriban gond, mert nőtt, és semmire sem reagált.Kioperálni pedig nem lehetett, hallottam egy orvos!!!! fiáról,akinek rejtve maradt a thymusa és a gyerek meghalt, viszont hallottam felnőtt korban operáltról is.
2010. febr. 24. 07:47

...ahogy olvastam nem is csak 17-18 éves korra, hanem előbb már 1-2 éves korra kisebbnek kellene lennie. Neki ahhoz képest nagy és mostanában elég sokszor köhögős beteg...néha már nehezített légzéssel. Vissza kell vinnem a két évvel ezelőtti rtg leletet két hét múlva, és akkor összehasonlítja a mostani képpel a doktornő, hogy mennyit változott. Ha nem, akkor kivizsgálás...

Boszy! neked nem okozott különösebb tüneteket?

2010. febr. 24. 07:24

sőt, nagyon oda kell figyelni!!!

Nekem nem vették észre, és még mindig megvan cs.mirigy, ősszel derült ki. Pedig 30 vagyok, és el kellett volna a cs.mirigynek sorvadnia 17-18 éves korra.

2010. febr. 24. 07:10
Az én fiamnak volt már nagyon régen,/ múlt héten volt 20 éves, tehát hál istennek már történelem./ volt megnagyobbodott csecsemőmirigye. Újszülöttként sokszor fulladt szoptatás közben, második gyerekem volt ő, sejtettem, hogy gond van....... Alma nagyságú volt a csecsemőmirigye.... ettől nem kapott levegőt rendesen. Kivizsgálás, CT, sok rosszra gondoltak. Rendesen lenyomta ez az immunrendszerét, sok-sok kórház, hozzá még egy angolkór kevés D-vitamin miatt/ Próbálkoztak mindenfélével, a végén szteroidot kapott,mert semmitől sem akart összemenni. A rémálom 1 éves korig tartott, aztán zsugorodott, azt mondta a főorvosnő, hogy ekkor thymust még nem látott. Mára 20 éves 2 méter magas klassz pasi lett belőle. De azért nem árt odafigyelni, de hál istennek nálunk hapy end lett belőle.
2010. febr. 24. 06:55
5 éves kisfiamnál egy tüdő rtg során kiderült, hogy a csecsemő mirigye még megvan...és nem is kicsi. Valakinek van hasonló tapasztalata?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook