Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 5 eves dacos gyerek fórum

5 eves dacos gyerek (beszélgetős fórum)

1 2
40. 504d3546bf (válaszként erre: 38. - Lolli)
2011. jún. 20. 22:20

Ha fakepnel hagyom akor jon csak az igazi hiszti.Es a sikitas meg a hangos bombi egy dolog , de sajnos a kovetkezo fokozat a jatekok tonkre tevese, szek boritas sb.

Mondjuk mi az idegesebb fajtahoz tartozunk , en is az apja is, bar targyakat meg nem hajglunk.

39. lolli
2011. jún. 20. 22:13

Az én jányom, ha látja a robbanásközeli állapotomat, dob rá még néhány lapáttal, viszont, ha azt látja hidegen hagy a hisztije előbb be is fejezi.

Nálunk is csak a saját szobájában megengedett a hangos bömbi, csapkodással, sikítással egybekötve.

38. lolli
2011. jún. 20. 22:11

Az én személyes tapasztalatom, ha hamar felhúz az akarom, nemakaromkájával sokkal nehezebb megoldani a helyzetet.

Lényeg, amennyire lehet nyugodtan kezelni a dolgot. Ami persze nem egyszerű, lévén emberek, mi több nők vagyunk, frontok jönnek-mennek, hormonok változnak, de akkor is a hidegvér megörzése nagyon fontos lenne (persze nekem sem megy).

2011. jún. 20. 18:11
Nalunk is van ilyen, de legtobbszor akor indul a baj, ha vallami"fontos dolgot" akar csinalni, csak ep nem neki valo.Majd 1-2 ev mulva.Ha megtiltodik pl , hogy a kisbornyunak fuvet adjon, mert csak a tej jo neki,kitor a haboru, meg ilyeneken a legtobbszor, es tobbet nem lehet szot erteni velle.De van mikor a semin is hisztizik.
36. Grácia (válaszként erre: 35. - 504d3546bf)
2011. jún. 20. 17:58
Nálunk ez most elég nehéz ügy, ez a dacosság. Úgy érzem néha hogy a gyerek direkt szívja a vérem. Mintha direkt akarna kötözködni :(
2011. jún. 18. 14:38

Koszonom.

Ezzek altalanosagok.

Azt hiszem nekem kel atgondolnomhogy konkretan hol a hiba.

Neha nincs gond velle, neha meg jon a sorozat.Jo lene megtalalni az okot.A konyvek jok, de csak akor ha nem 10 parancsolatkent hasznaljuk.

Meg volt egy dac korszak egesz kicsi koraban, de azt hiszem azt konyebbben kezeltem.

34. anyucika3 (válaszként erre: 32. - 504d3546bf)
2011. jún. 18. 14:27
Az én véleményem az,hogy könyvből nem lehet gyereket nevelni.Minden gyerek más,máshogy lehet hatni rá.Akinek több gyereke van,az maga is tapasztalhatja,hogy nagyon különbözőek lehetnek még a testvérek is.Amelyik módszer egyiknél beválik,az a másiknál nem biztos,lehet,hogy teljesen mást vált ki.De a saját gyerekeinket mind magunk ismerjük,nekünk kell rájönni,hogy tudunk vele a legkönnyebben bánni.Én a következetesség híve vagyok,ez szerintem alap.Ha bizonytalanok a szülők,következetlenek,akkor annak eredménye lesz.És az otthoni példamutatást a családban is nagyon fontosnak tartom.Mert hiába magyarázok el valamit a gyereknek,hogy hogyan nem viselkedünk,ha mondjuk tőlünk meg pont azt látja.Pl ha nem úgy viselkedünk egymással mi szülők,amit elvárunk a gyerektől,akkor az hiteltelen lesz számára,mert az ellenkezőjét tapasztalja annak,amit mondunk neki,hogy neki,hogy kellene.Persze ennek ellenére is vannak dackorszakok,minden gyerek próbálkozik a hisztivel is,de kezelni kell valahogy,hogy ne fajuljon el.Mondjuk amikor magyarázok neki valamit,nem hagyom,hogy elfusson.leültetem szépen,és meghallgat.Ha őrjöngve hisztizik,akkor beteszem a szobájába,megmondom neki,ha lenyugodott kijöhet,és megbeszéljük.Persze türelem,az nagyon sok kell hozzá.
2011. jún. 18. 13:25
A jellenlegi helyzet ilyen, Egy ido ottan nem tudok szot erteni velle.Tallan 1-2 honapja.
32. 504d3546bf (válaszként erre: 30. - Anyucika3)
2011. jún. 18. 13:09

Persze hogy nincs megengedve neki.Jon a bunti uttana,sulyosabb.

Andival nekunk regi tortenetunk van.Aki nem tudja hol kezdodot konyen itelhet.

A szavaid roszul esnek , de igazad van.Nem egy 5 eves gyerek tehet rolla.De hol rontottam el???

Nem egy gyerek nevelesrol szolo konyvet olvastam, nagyon sok idot es energiat fektettem a gyerek nevelsbe(had ne mondjam , hogy elleg sok megszolast is kapttam ertte) es meg is.

Es most tanacsot kerek. Kerem aki tud adjon tanacsot ,aki nem hagyon.

31. anyucika3 (válaszként erre: 29. - Ea83fb6a69)
2011. jún. 18. 12:47
Valahogy muszáj is határt szabni a hisztinek.Nekem is 3 a legkisebb,és vele is sokkal nehezebb mint a nagyobbakkal volt.De akkor sem lehet ráhagyni mindent.
30. anyucika3 (válaszként erre: 28. - 504d3546bf)
2011. jún. 18. 12:46

Teljesen ellentmondásos vagy.A jelenlegi helyzet nem tetszik,hogy nem vagy hatással a gyerekedre,nem tudsz vele szót érteni.De ha tanácsot kapsz,azt rögtön kifogásolod,mert te ilyen meg olyan gyereket nem akarsz.Ha őszinte akarok lenni,nem nagyon értelek.Andi pedig szerintem segíteni akart,nem értem miért kötekedsz vele?Persze,hogy elrontottad,nem is a gyerek tehet róla,hogy így viselkedik.Ezzel minden gyerek próbálkozik,mi szülők meg azért vagyunk,hogy a helyes úton próbáljuk terelgetni őket.

Azt megnézném,hogy az 5 évesem faképnél hagy,és elszalad amikor mondok neki valamit.Ezt még a 3 évestől sem viselném el,de a nagytól sem!Azért legyen már egy szülőnek némi tekintélye a gyerekei előtt.

2011. jún. 18. 12:34
Mikor a nagyobbik fiam dacolt valamiért,húúúú hányszor mondtam,hogy jaj de hisztis,akaratos ez a gyerek. Na aztán megszületett a kicsi és elérte ezeket a korszakokat. Rájöttem,hogy a nagy fiam egy angyal volt mindig is :))))) Most 5éves a nagy és tényleg elég jó gyerek,ő is csinál rosszaságokat,ő is ellenkezik,de a kicsihez képest egy angyal :))))A kicsi 3éves dackorszakába van és néha falnak tudnék szaladni. De hála azért kezelni is tudom. Ha nagyon balhézik,irány a szobája :)
28. 504d3546bf (válaszként erre: 24. - Anyucika3)
2011. jún. 18. 12:33

Nallunk sem a nyul viszi a puskat.Csak neha ugy erezttem, hogy hianyzik a bolcseseg a problema megoldasahoz.Oszinte vagyok , nem mondom , hogyminden ok nallunk.Nem az, csinalhatnam jobban, ha tudnam hogyan.Mert az eredmeny egy ideje csak egy esetre sikerul, a kovetkezo alaklomal ujra jon a " nem akarom".Tehat a problemara nincs megoldas.A gyerek ertelmes csak neha az az erzesem suket fullekre talal amit mondok, vagyis van hogy mondok vallamit es elszalad, jon a bunti , ahova oda kel racingalni , amikor oda juttunk , hogy megcsinalta elmegy es az elso adando alkalomal kezdodik ujra minden.

Valahol elrontottam .De hol?

2011. jún. 18. 12:32

Na, közben írtál. Nem baj, nem érdekel.

Hát igen, a helyesírásod nem változott, de hogy jön ez most ide? Segíteni akartam, szimpátiától függetlenül, Te meg leordítod a fejem. :SS

2011. jún. 18. 12:29

Tudod mit, kedves Reza, inkább ne is árulj el semmit, nem érdekel!

Tojok a magyarázatodra, tartsd meg magadnak, csinálj amit akarsz, boldogulj ahogy akarsz, és adjon neked tanácsot ezek után, aki akar!

További szép napot!

25. 504d3546bf (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2011. jún. 18. 12:26

Ezt csinalod meg a Jo forumrol.Azzok szerint amit akor ott irtal a rosz helyes irasomert.

Teny hogy spha nem kedveltel.Megerttem.Nem kedvelhet mindenki, de nem muszaly bantanunk egymast

24. anyucika3 (válaszként erre: 19. - 504d3546bf)
2011. jún. 18. 12:26

Hát felénk nem ilyen a a"jó gyerek".

Viszont szót fogad ha kell,nem beszél vissza,nem szemtelen,tisztelettudó mindenkivel,kér,és nem követel,5 évesen már nem hisztizik őrjöngve,már nem 2 éves akarnok szinten van.Mindez csakis nevelés,szülői hozzáállás,példamutatás kérdése.És nem feltétlen vasszigorral,mert 5 évesen már vannak annyira értelmesek,hogy meg lehet velük beszélni dolgokat.De ha nem hat a szép szó,akkor igenis lehet a szobában hisztizni.Aztán ha lenyugodott,akkor megbeszéljük.Tudod,kommunikáció,erre minden ember képes.De akkor sem a nyúl viszi a puskát,nem a agyerek neveli a szülőt(jó esetben).Persze van ahol igen,és meg is nézhetik magukat később.

23. andi6020 (válaszként erre: 21. - 504d3546bf)
2011. jún. 18. 12:21

1) Honnan kellett volna tudnom, hogy a gyerek inkubátorban volt? (egyébként az enyém is ott volt, de nem értem, ennek mi köze a dackorszakhoz)

2) Nem tudom, mi bajod a hangnememmel, főleg, hogy nem hallasz, csak olvasol. Írhatnék bármit, te úgy olvasod, amilyen hangulatban épp vagy.

Alárendeltem lennél? Én meg felettesed?

MIVEL TÁMADTALAK? Áruld már el légy szíves, nagyon érdekelne.

22. anyucika3 (válaszként erre: 14. - 504d3546bf)
2011. jún. 18. 12:20
Akkor mi a fenéért panaszkodsz?Meg lehetsz elégedve a gyerekeddel,hagyd csak,hadd hisztizzen kedvére.Te meg viseld el!
21. 504d3546bf (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2011. jún. 18. 12:11

1)Andi a gyerek inkubatorban volt 3 honapig, perfuziokal es csovekel ellattva.Inkabb a makacsag mint az.

2) Nem szerettem ha ugy beszelnek vellem mintha allarendelted lennek vallakinek(ezt a te hangnemedre erttem).Legy szives es ne tamadj.Es ne beszelj vellem ugy mintha a feletesem lenel.

2011. jún. 18. 11:59

De mit akarsz az inkubátor csövekkel? Ezt mire írtad?

Megtennéd, hogy normálisan válaszolsz? Már ha nem túl nagy kérés.

2011. jún. 18. 11:55

Arrol hogy a jo gyerek mifelenk az aki soha nem mond nemet.Ha azt mondod neki ullj le leul, ha azt mondod allj fel felall.Egy gyerek mifelenk nem szabad eldonteni , hogy eszik vagy sem, nem szabad eldontenie milyen trikot is vesz magara.

Vegul is nem ez az elso eset , hogy nem ertesz.

2011. jún. 18. 11:21

"Na es a jo gyerek beteg, vagy lelki serult."


Ezt kikérem magamnak. Mint a magam, mint a gyermekeim nevében!!

17. andi6020 (válaszként erre: 13. - Anyucika3)
2011. jún. 18. 11:20

Úgy-úgy!

Mármint így gondoltam. Inkább két 5 éves hisztije, mint egy 15 éves duzzogása. :S

16. andi6020 (válaszként erre: 12. - 504d3546bf)
2011. jún. 18. 11:18

Ne haragudj, de Te miről beszélsz?

Egy szavadat sem értem.

2011. jún. 18. 11:08
Nem azt mondom , hogy az enyem rosz, de nem is az a falyta akire ravagjak" de jo gyerek".Nagyon oszinte, minden problema kimondja a szomszed neninek ,hogy"te nem tetszel", pedig mondttuk , hogy ilyet nem szabad.(az is igaz , hogy kicsit vissza fogottabban ,de en is ilyen vagyok).
14. 504d3546bf (válaszként erre: 13. - Anyucika3)
2011. jún. 18. 11:05

Hat amelyik mindenre ravgja mind a robot, hogy"igen" az olyan mint az idomitot alat, osszetortek benne minden akarast..A gyerek amelyik meg gy helyben ull, beteg(bar az enyem akor sem nagyon, lazasan is fejjel lefele allt).

Az enyem nagyon aranyos, jo szivu gyerek, (szinte naponta vagy en vagy az apja kap szuli napjara egy csokor viragot),szorgos , de akarni meg nem akarni nagyon tud.

Valaszom a" jo" gyerek a "robot gyerek" meg az olyan akit ahova raksz ott marad.Ilyet nem akarok.

13. anyucika3 (válaszként erre: 12. - 504d3546bf)
2011. jún. 18. 10:05

Szerintem andi arra gondolt,hogy majd 13 évesen rájössz,hogy mennyivel könnyebb egy 5 éves hisztiét kezelni,mint egy kiskamaszét.

És mennyire igaz is:D

Az utolsó mondattal nem értek egyet,vagyis attól függ,mit értesz "jó gyerek" alatt.

Én úgy gondolom,hogy legyen egy gyerek minden életkorban tisztelettudó,ez már 5 évesen is elvárható,nevelés kérdése csak.Attól senki nem lett még lelki sérült,ha normális keretek közt fegyelmezve nevelve volt.

12. 504d3546bf (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. jún. 18. 09:43

Nem , nallunk ez nagyon nem igaz.

Inkabb ez mint az inkubator csovek, mi egyebb.

Na es a jo gyerek beteg, vagy lelki serult.

11. andi6020 (válaszként erre: 10. - 504d3546bf)
2011. jún. 18. 09:40

Hát, folytattok is. :))

Feszegeti a határokat, bontogatja a szárnyait. Tudom, ez rajtad most nem segít, de hidd el, ez így a normális. Nehéz, de normális.

Most mondjam azt, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond? :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook