Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves válogatós fórum

4 éves válogatós (beszélgetős fórum)


14. ZsuzskaBencuska (válaszként erre: 13. - 117b1693d0)
2012. febr. 14. 19:13
Nálunk is volt kitől örökölni! Az apuka is igen válogatós: pl. a lasagna-t nem eszi meg mert az a Garfield kedvence, így az macskakaja. Lehet, hogy bele kellene törődnöm, hogy ilyen és azzal etetni amivel tudom. A tejbegrízt minden nap meg tudná enni. Remélem előbb utóbb változik és bővül majd az érdeklődési köre a kaják iránt is!
13. 117b1693d0 (válaszként erre: 12. - Martin3)
2012. febr. 14. 16:00
Furi ez az egész. Mondjuk az enyém volt kitől örökölje, mert az apja is nagy válogatós volt kicsinek, az anyukám meg a mai napig az. Ráadásul pont így csinálja, hogy szinte rá se néz a kajára, megkóstolni meg főleg nem fogja, ha szerinte az nem neki való. Ráadásul a nagymamám is hasonló volt. Egyszer véletlenül megevett egy virslis hasét és érdeklődve kérdezte az unokatesómat, hogy mi van benne (sose evett virslit előtte). Úgyhogy 70 évesen fedezte fel a virslit. Mondjuk ezzel sokat nem veszített :DDD
2012. febr. 14. 15:30

sziasztok! nálunk 4 gyerkőc van, úgyhogy van tapasztalat ebben a nem-evés témában:)

amelyik gyerek nem válógatós az mindent megeszik,amlyik az, annak meg leimádkozhatod a csillagokat is, akkor sem lesz hajlandó megenni azt, amit akarsz...de nem mindegy, hogy egy gyerek mennyire válogatós, pl nem mindegy, hogy mondjuk cak 10fajtát eszik, vagy 10 fajtát nem eszik meg. Ha belegondolok gyerekkoromban utáltam a kelkáposztát, a spenótot, a camambert sajtot, és láss csodát a gyerekeimnek ez a kedvencük! Szerintem kevés gyerek van, akinek a spenót vagy a kelkáposztafőzelék a kedvence:)

egyik kisfam szinte semmi gyümit nem eszik, talán az almát, egyik nap látványosan majszoltam előtte egy narancsot és odajött(eddig is látta és hiába akartam, nem ette meg!) és kérdezte mi ez? (miintha nem tudta volna...), mondtam narancs, nagyon finom, édes, isteni...kivette a kezemből(ekkor direkt a gerezdet is félbeharaptam, hogy ne csak a szélt nyalja meg) és megnyalta, mondtam ne nyalogasd edd meg, rágd össze. És én is összerágtam egyet, ő is és elmosolyodott, hogy milyen finom, és azóta naponta 2 narancsot is megeszik! Ezt csak azért írtam, mert rájöttem, ha erőltetem, csak azért sem kóstolja meg. Sokszor csinálom azt, hogy közlöm egy ételre ez mi, és direkt nem kezdem el noszogatni, hogy egyen, hagyom, hogy ő megkóstolja, van hogy ki is megyek az étkezőből és onnan nézemmit csinál vele.

ráadásul azt mondják folyamatosan változik az ízlésük, ami ma nem kell, az holnapra már kedvenc lesz. Mondjuk mára nekem is a kedvencem a spenót:)

11. 117b1693d0 (válaszként erre: 10. - ZsuzskaBencuska)
2012. febr. 14. 14:36

Ha van kedved és türelmed és még eszedbe is jut, akkor lehet vele egy picit játszani. Pl. kitalálni valami zengzetes nevet és/vagy érdekesen díszíteni. Ez van, amikor segít.


Pl. az oviban a múltkor erdei krémlevest ettek, mert a gombakrémlevest senki se szereti :DDD


Nálunk volt már rá példa, hogy próbálkoztunk és bejött, meg egy csomószor hiába ügyeskedtünk. Pl. a múltkor főzés közben hallottam, hogy valamelyik rajzfilmhős apukájának szülinapja lesz és a brokkoli a kedvence. Na, ezzel az ürüggyel tettem a brokkolit a tányérra. Legalább nem zavart el vele :D


Mivel a súlya, felépítése normálisnak mondható, így nem izgatom magam az egészségügyi vonatkozások miatt. Csak bosszant, hogy nem csinálja, amit szeretnék, de majd túlteszem rajta magam valahogy egyszer.:)

10. ZsuzskaBencuska (válaszként erre: 8. - 117b1693d0)
2012. febr. 14. 14:31
Az én fiam 106 cm és kb 16 kg ami szerintem rendben van. Én is ilyen alkat voltam kicsinek. Sajnos nálunk is ez a fő probléma, hogy nem kostól meg semmit ami nem tetszik neki.Engem is leginkább ez dühít. Próbáltam már erőltetni is, de annyira makacs, hogy akkor inkább nem evett semmit sem!
9. 117b1693d0 (válaszként erre: 8. - 117b1693d0)
2012. febr. 14. 14:31

Mondjuk én látok fejlődést, mert eredetileg onnan indultunk, hogy csak üveges babakajákat evett meg (mást nem volt hajlandó), aztán már azokban is válogatott. A végén 3-4 Nestlé babakaját váltogattam.


Minicsoporttal kezdtük az ovit, akkor 3 hónapon át egy almát és egy teát vittem minden reggel és sokszor még azt sem ette-itta meg. Aztán megtörtént az áttörés. Evett egy kis vajas kenyeret, úgy vártak az óvónők, hogy elmondhassák a nagy hírt.


Az oviban mostanság állítólag nem sokat válogat. Számomra tök hihetetlen, hogy lucskos káposztát eszik, meg bablevest, de miért mondanák, ha nem így lenne...

8. 117b1693d0 (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2012. febr. 14. 14:27

Össze kell hoznunk a fiammal, bár lehet, hogy pont ez lenne náluk a vita téma. A fiam tulajdonképpen a tésztához sem ragaszkodik, ha van tejföl :D


Leveseket egyáltalán nem vagy csak nagyon ritkán és keveset eszik.


Gyümölcsök közül az alma, körte, banán és a datolya az ehető szerinte, de ezekből is ritkán eszik, igaz olyankor normális mennyiséget.


Általában szeparálva eszi a kajákat, ami engem nem zavar, az már igen, hogy meg se kóstol dolgokat, csak ránézésből dönti el, hogy kell-e neki.


Mondjuk súlya magasságához képest rendben van, 110cm, 18 kiló.

7. ZsuzskaBencuska (válaszként erre: 2. - Scorpiolady)
2012. febr. 14. 14:20
Sajnos az oviban is ez megy és mivel ott nincs "más" így többnyire éhesen viszem haza. Én is adok neki béres cseppet, de az étvágya mit sem változott. Inkább csak a vírusvédelem miatt adom neki!
2012. febr. 14. 14:02
sziasztok az én kisfiam is 4éves lesz,és ő is nagyon válogatós!kedvétöl függ mit eszik meg:)gyümit azt eszik,leveseket simán,vagy gyümilevest,husi meg változó!oviba nem akar elfogadni semmit!egy időbe megkostolta,volt hogy meg is ette,de mostanába semmit!mi béres cseppet is szedünk hátha jobb étvágya lenne de semmi!látom nemvagyok egyedül!
5. scorpiolady (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2012. febr. 14. 13:53

Az én fiam meg meg nem enné a tejfölös tésztát sem a krémleveseket, de egyéb leveseket igen. Gyümölcs zöldség az megy neki de csak az ami ropogós.

Süteményt sem eszik csak szárazakat, sajtos, géptészta, amiben van egy kis krém az számára fujj.

2012. febr. 14. 13:51

Ismerős... A négyéves lányom elélne tejfölös tésztán. :D

Kíváncsian várom az ötleteket én is! :)


Egyébként annyiban szerencsés vagy, hogy legalább a krémleveseket megeszi. Kiara azt sem akarja. Mondjuk gyümölcsöt legalább eszik valamennyit...

3. katkat62 (válaszként erre: 1. - ZsuzskaBencuska)
2012. febr. 14. 13:41
Szia,én egy nagymama vagyok, mit mondjak az én unokám sem az evéséről híres.Amit szeret megeszik amit nem azt meg sem kóstolja,úgy ahogy te írod.Voltunk orvoshoz is aki azt mondta ez nem baj,majd lassan változni fog.Ráadásul ő az oviban szinte semmit nem fogad el.
2012. febr. 14. 13:39
Szia, az oviban is így csinálja? Az én nagyobbik fiam szintén négy éves és az oviban mindent megeszik, ott minden finom, itthon már közel sem, bár amióta ovis itthon is kevésbé válogatós.
2012. febr. 14. 13:34

Sziasztok!

4 éves kisfiam igen válogatós. Azt nem mondanám, hogy nem eszik, mert ami tetszik neki azt jóízűen megeszi. Az a fő probléma, hogy ami nem tetszik neki azt meg se kóstolja! Például a levesek közül azt eszi meg amiben nincs semmi: húsleves csak tésztával, paradicsomleves, vagy krémlevesek levesgyönggyel. Gyümölcsöt egyáltalán nem eszik. Az almát már megkóstolta, de igen ritkán eszik egy falatnál többet. Néha a húst eszi meg néha csak a köretet, de soha nem együtt. Kérlek segítsetek, ha van valamilyen ötletetek ami esetleg beválik, írjatok! Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook