Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35 év feletti első terhesség tapasztalatok, teendők fórum

35 év feletti első terhesség tapasztalatok, teendők (beszélgetős fórum)


2015. márc. 17. 19:34
Én majdnem 38 voltam, mikor sikerült a baba. Először a 12. héten van teendő, érdemes megcsináltatni a kombinált tesztet (vérvétel+uh, mi az istenhegyin voltunk). Nagyon izgi volt látni egy kb 7cm-es emberkét. Ha ez jó eredményű, akkor fölösleges az integrált teszt. Mivel 37 év fölött el kell küldeniük genetikai tanácsadásra, így én is voltam, ahol a Te és párod családfájáról kérdezgetnek, hogy volt-e a családban genetikai probléma, haláleset, stb. Utána uh van. Itt erősen rá akartak beszélni a magzatvízvételre, de én arról nem olvastam jókat, így mivel a kombinált teszt miatt nem volt indokolt, nem csináltattuk meg. És egy egészéges 4 hónapos babánk van. :) Még majd írok, de most mennem kell. :D
6. ArkRoyal (válaszként erre: 5. - ~Kisvirág~)
2015. márc. 15. 19:53
Nekem az első 10 hét olyan volt, mintha folyton álomkóros lennék :-) emellett nem volt étvágyam, gyengének éreztem magam. Én is mindig sportoltam valamit, abban a pár hétben nehezemre esett. De a 11-12. héttől egyre jobban lettem és nem volt semmilyen panaszom. A vitaminokat szedd továbbra is, a magnézium rajtam sokat segített. Ez jól jön majd akkor is, ha esetleg húzódik a pocakod. Sok zöldség és gyümölcs (banánt inkább ne) és nem lesznek emésztési gondjaid (tapasztalatból írom).
2015. márc. 15. 19:04

Köszönöm csajok a válaszokat!

Igyekszem megfelelően étkezni, de az első 2 hét alatt csak "szemét" kajákat tudtam megenni. Folyton émelyegtem, hol hasmenés, hol pedig a székrekedéssel szenvedtem. Heti 4-5x edzettem évek óta, de annyi erőm se volt eddig hogy sétára rávegyem magam, csak az ágy húzott és a vérnyomásom a 80/50 és 90/60 között mozgott, konkrétan örültem hogy élek. A húsra meg gondolni sem tudtam. pár napja jobb, vagyis mintha fokozatosan lett volna minden jobb. Biztos a sok vitamin is számít, amiket 1 hónapja szedek. A terhes vitamin és magneB6 szerintem kevés főleg egy ilyen állapotban. Gyümölcsöt 2 év alatt alig ettem, de azota nincs baj a pocival, mióta minden nap eszek! :) Furcsa ez az egész, ahogyan változik a testem és ezek a tünetek... és tudom, hogy még nagyon az elején vagyok! Ti hogy éreztétek magatokat a tehesség alatt?

4. ArkRoyal (válaszként erre: 1. - ~Kisvirág~)
2015. márc. 15. 18:35
Ahogy egy másik hozzászóló is írta, a Szent Imre kórház és rendelőintézet valóban nagyon jó. Jártam már a szülészeti-nőgyógyászati részen és az egyik legjobb a városban, járhatsz oda sima TB-s rendelésekre is.
2015. márc. 15. 18:26

Szia!


Mindenképp legyen bejelentett lakcímed, az fontos. Nézd meg hová tartozol, melyik kórház és ott tájékozódj.


A szűrő vizsgálatok miatt ne aggódj, de valóban fokozottabb körültekintést követel a szakma 35 felett.


Sok gyümölcs, zöldség, fehérje, pihenés...

Jó egészséget kívánok:)

2015. márc. 15. 18:10
SZia! Én nem vagyok fővárosi de sokat gondolkodtam anno, hogy ott szülök. És ha ott laknék tuti a Szent Imrében szülnék és oda is járnék terhesgondozásra. Én amúgy nem tudok 9. hetesen ilyen fajta szűrésről. 12 hetesen csinálják a kombináltat és az integrált elejét. Meg ugye van az amnio, de ezt már állítólag lehet vérvétellel is helyettesíteni, de ez is később van a 18. hét körül. DE ha az UH vizsgálatok és a kombinált rendben van, akkor nem mindenhol küldenek csak a korod miatt amniora, mert azért annak van kockázata.
2015. márc. 15. 17:52

Sziasztok!

Azt olvastam, hogy 35 év felett már vannak olyan vizsgálatok, amiket érdemes 35 év feletti kismamáknak elvégezni, mint pl. a genetikai vizsgálat. 9 hétben vagyok, de az én orvosom nem mondott semmit. 12 hétben lesz down kor vizsgálat, de a neten azt olvastam 9 hét körül kell azokat a genetikai vizsgálatokat elvégezni. Kicsit aggódom, és kicsit felelőtlennek tűnik a dokim. Gyors vizygálat és kész... konkrétan semmi felvilágosítást nem kaptam, csak a neten tudok informálódni de hol ezt-hol azt olvasom, nem gondoltam hogy ennyi kérdés fog bennem felmerülni. Természetes úton fogant a picim, gyorsabban mint gondoltuk, de már nem vagyok 20 éves és féltem a babát (mint minden aggódó Nő, ebben a helyzetben) Ugyanakkor volt elköltöztünk, a nagy fővárosba vidékről, keresek orvost, de fogalmam sincs hogy induljak el... nem vagyok még átjelentkezve, azt sem tudom kihez tartozhatom körzetileg, tud ezekben nekem valaki segíteni? Tapasztalatok is érdekelnek, akiknek 35 év felett született először babájuk! Persze ezernyi kérdésem lenne... a mindennapokról, tünetekről stb. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook