Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3000ft -ott hogyan osztanál be hétfőig?Mit főznél? fórum

3000ft -ott hogyan osztanál be hétfőig?Mit főznél? (beszélgetős fórum)

1 2
20. Noricica1987 (válaszként erre: 14. - 6795561eb7)
2011. nov. 17. 11:12
Darált húsból,csinálj,pörit,mellé a tészta,az fincsi is!!:)))))
2011. nov. 17. 11:11
és hétfőig kell be osztanom 5 ezret el sem tudom képzelni hogyan csináljam de te még rosszabb helyzetbe vagy:(((((((
2011. nov. 17. 11:10

hát ez millió kaja,de komolyan:)nem viccelni akarok veled,én most sietek,de biztos irnak majd ennyi mindenből olcsó dolgokat neked akik eddig is irtak,ezekből az adatokból azért már többet tudnak itt segíteni neked.

Később benézek majd és irok kajcsit én is.Szóval fel a fejjel nem is állsz rosszul kajailag csak tudom milyen vacak érzés mikor alig van a tárcában önmagában nyomasztja az embert....próbálj majd az itt irtakból magadnak konkrét listát recepteket leirni ha valamit nem tudsz kérdezz nyugodtan és szigoruan úgy menni el bevásárolni ha a listád megvan hétfőig a napi többszöri étkezéshez,előre állitsd össze mit fogsz főzni és egyben vedd meg ami kell még.....

2011. nov. 17. 11:10
igen egy 3 éves kisfiú!!!!De neki van jobb minőségű pari,vírsli,meg tej termék,meg alma,banán,n
16. BMA211225 (válaszként erre: 13. - 6795561eb7)
2011. nov. 17. 11:07

anno exanyósom ugynevezett delikátoslevest:) elég finomat főzött leveskockából füszerből ha volt neki és egy kis levestésztából,ha azok úgyis vannak egy leveske megvan belőle.....nem a legegészségesebb de ha pár napról és úgynevezett túlélésről van szó,mikor enni kell valamit és nincs rá sok pénz néha elmegy ez is és ha a második előtt van egy kis leveske jobban laktat....szerintem nem is állsz olyan rosszul,bár a maival együtt 4 napról van szó de akkor is.....


gyerek a harmadik vagy felnőtt?ha kisgyerek őt mondjuk nem nyomatnám egy ilyen levessel de felnőttnek jó lehet valami előtt...

2011. nov. 17. 11:03
Meg néztem kb 1 kg száraz fehér bab!!!
14. 6795561eb7 (válaszként erre: 12. - BMA211225)
2011. nov. 17. 11:01
Köszönöm előre is!!!Ja még van itthon 1 kg darált hús,pörkölt tészta fél csomag!!!!
2011. nov. 17. 11:00
3 személyre,alapanyag ami van itthon:Liszt,cukor,krumpli kb 2-3kg,Zsír,olaj,rizs,fűszerek,leves kocka,slambuc és cérna metélt tészta,hagyma,nagyjából ennyi!!!!!!
2011. nov. 17. 10:49

Lényeg hogy szerintem ird ide össze

-mid van otthon és mennyi

-hány személyre kell főzni

-mi az amit abszolut nem eszik meg a család vagy allergiásak vagy mittudomén


utána szerintem konkrétabb menüsorokat tudnánk írni bevásárlólistaszerüséggel és/vagy receptekkel is.

2011. nov. 17. 10:46

Tényleg lényeg lenne ha leirnád mid van még otthon,bármilyen apróság is legyen az.Farhát olcsó abból finom levest lehet csinálni egy kis zöldséggel,sóval is ha fűszerféléd van otthon az is jó lehet...anyukám anno csinált úgy hogy vett pulykanyakat abból fejtett le husit a csontot megfőzte levesnek a husimennyiségtől függően akár tarhonyás husit vagy valami rakottat is lehet csinálni....tejföl helyett szerintem ha muszáj és nincs pénzt megteszi rá az olcsó 15 százalékos frissföl vagy hasonló nevű dolog is....

mint már mások is irták krumpli.......hagymával lehet belőle parikás krumplit olcsó tésztákat is lehet venni vedd most a legolcsóbbat krumplis tésztának,lehet szintén olcsó tejfölszerüséggel krumplifőzelék belőle.....káposztás kocka káposztafőzelék,káposztaleves krumplival....olcsóbb virsli pl pennys virsli,párizsi,szoktak belőle pörköltszerüt csinálni főzelékekhez.....krumpli,liszt segitségével lehet lepcsánkát is cinálni,irták már a palacsintát,de van pl olcsó pizzareceptem is amihez csak egy kis paradicsomszósz kell liszt tényleg alapdolgok de a lényeg ha leirnád mid van otthon nagyjából miket nem esztek meg hány személyre kell főzni stb többet tudnánk segiteni

2011. nov. 17. 10:39

Lencsefőzelék, szalmaburgonya feltéttel nagyon finom. Ez kb. 500,- Ft, de gondolom tej, kenyér és valami alapvető élelmiszert is szeretnél még venni.

Hamis székelykáposzta: ehhez savanyú káposzta kell és rizs, húst ennyi pénzből nem sokat tudsz venni.

Csirkefarhátból egy jó leves. Ha van otthon búzadarád és tojás, akkor grízgaluskával.

9. gota
2011. nov. 17. 10:33
krumplit, tésztát, meg ami a mélyhűtőben van. Csináltam én már így spenótos husis tésztát is, finom volt... :D
2011. nov. 17. 10:32
A pulykacomb aránylag olcsó. A bőréből, csontjából lehet finom levest főzni, a húsából pörköltet készíteni.
2011. nov. 17. 10:29
Krumplis, káposztás ételt készítenék, mert ezek olcsók, és laktatósak.
2011. nov. 17. 10:28

először is hány emberre főzöl?


Én krumplit káposztát szoktam venni, mert olcsó káposztás tésztának.

Akkor ha van itthon lisztem meg egy tojásom akkor palacsinta, olcsó kakaóval,

vagy veszek élesztőt, begyúrom a tésztát és fánkot csinálok belőle, ( kell bele cukor )


Vagy szokott lenni leveskocka itthon akkor valamilyen levest.

5. lov.ildi (válaszként erre: 1. - 6795561eb7)
2011. nov. 17. 10:28

Szia!


Jó lenne tudni,hogy mid van otthon a hűtőben, mélyhűtőben és a polcokon.

Ha van valamennyi alapanyag otthon,akkor azokból kell kiindulni és csak azokat megvenni,amelyek azok alapján hiányoznak a főzéshez.

2011. nov. 17. 10:27
paprikaskrumplit csinalnek:)
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 6795561eb7)
2011. nov. 17. 10:26
Attól is függ mi van készleten, vagy semmi sincs otthon csak a 3 ezer ft?
2011. nov. 17. 10:25
vmi tésztás kaját csinálj....pl krumplis tészta...most olcsó a krupli...
2011. nov. 17. 10:24
3000ft -ott hogyan osztanál be hétfőig,ennyi van hétfőig,mit főzzek hogy osszam be????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook