Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3000ft -ott hogyan osztanál be hétfőig?Mit főznél? fórum

3000ft -ott hogyan osztanál be hétfőig?Mit főznél? (beszélgetős fórum)

1 2
50. BMA211225 (válaszként erre: 49. - Csirivirir)
2011. nov. 20. 08:15

néha gazdagitom löncshussal esetleg vagy apróra vágott akármivel olcsópárizsi bármi nagyon apróra pici tejföl lehet olcsó is összeforgatom és sütőbe rakom kész a csőben sült bolognai vagy milánói:DD


ha csinálok normálisan makarónit és esetleg marad a szószból amit én tényleg magyarosan csinálok rendes pörköltalappal szóval jó sűrű és tartalmas főleg meg a zsiradék hagyma paprika nekem olcsó vagyis vágunk állatot paprikát pedig háztól veszek egyszerre többet és elrakom....szóval abból is szoktam csőbensültet csinálni más az íze finomabb mint ha simán maradékként tálalom....de pörköltalap paradicsomszószféleség olcsó ilyen olyan füszer kinek mi van és mit abból is lehet jó szószt rotyogtatni tésztára...

2011. nov. 19. 13:27

Ismeritek gondolom a milánói port. Olyan 300 ft. Én fogtam egy kis tésztát, megfőztem, mert az mindig van itthon. Hagymát megpuhítottam, de jó sokat olajon, rá pici víz bele ez a por. Majd összeforgattam a főtt tésztával. Tök jó íze van és sokáig elég.


Másik dolog: kevesen kedvelik, de én pl jobban szeretem mint a combot. Csirkefarhát pörköltnek. 1 kg csirkefarhát olyan 170 ft.

2011. nov. 19. 13:23
Kedves Topic indító! Hogy sikerül beosztani a pénzt? Miket főztél ? :)
47. BMA211225 (válaszként erre: 33. - Noricica1987)
2011. nov. 19. 10:53
naplóba irtam ha nem baj közben irok majd apránként magamnak mert sok recit elfelejtek:))
46. Arianne113 (válaszként erre: 44. - C1593c402b)
2011. nov. 18. 11:14

Ha lejebb olvasol én is és mások is írtak jó ötleteket, sok sikert a pénz beosztásához! :)


Egyet jegyezzetek meg: soha nem szabad pénz miatt szomorkodni. Nekem 600 forintom van összesen most, mégsem szomorkodom, úgyis kitalálok valamit, és nem halunk éhen.

Igaz nekem nincs gyerekem, de ha lenne sem aggódnék, biztos hogy neki adnám az utolsót is.

A kreativitás a lényeg, és az hogy ne adjátok fel!

2011. nov. 18. 09:58

Lehet, hogy sokan nem ismerik, én tésztalevesnek hívom. Akkor készítem, amikor nagyobb mennyiségű krumplit főzök.


1 kisebb fej vöröshagymát apróra vágok, kevés zsiradékban megfonnyasztom, szórok rá pirospaprikát, és felöntöm a főtt krumpli levével. Teszek bele karikákra vágott krumplit, paprikát, paradicsomot (ami el is maradhat) és levestésztát. Sózom, megszórom petrezselyem- és zeller zölddel. Pár perc alatt megfő minden, és nagyon finom leves lesz belőle.

2011. nov. 18. 09:45
Nekem 3-dikáig sajnos csak 20.000 ft om van :( 3-an vagyunk férjem dolgozik reggeltöl estig pakolni is kell neki egész napra minimum 2-3 kajálásra:( van nekem is krumplim + csirkeszárnyam :(
43. winny (válaszként erre: 1. - 6795561eb7)
2011. nov. 17. 16:20

Nekem egy hónapra kell ennyit beosztani!Igaz nagy bevásárlás és a rezsi befizetése után!

Minden tésztát magam készítek.

2011. nov. 17. 15:16
Chilis babot lehet csinálni. Darált hús van otthon, az 2 napig is eláll :)
2011. nov. 17. 14:23

akkor kirakom :D


[link]

középen az ikonra kell menni, megnyitja, letölteni meg úgy tudod ha kimásolod :)


Göngyölt káposzta:


Hozzávalók:

- fél kg káposzta

- 2 kicsi paradicsompüré konzerv

- Só, ( én vegetát használok ) bors

- Hagyma, olaj, rizs

- kelkáposzta


Elkésztítés:

A káposztát megmossuk, leveleire szedjük.

Egy nagyobb tálba öntjük a darált húst, megfűszerezzük, beletesszük az apróra vágott vöröshagymát, és a rizst ( a rizs mennyisége ízlés szerint, én egy két marékkal rakok bele )

Gombócokat csinálunk belőlük.

Ezeket a gombócokat beletekerjük a kelkáposztába, én a torzsáját középen ki szoktam vágni.

Másik lehetőség:

Nekem nem mindíg megy a belegöngyölés ezért egy lábos aljába teszek káposztát rá a gombócokat, és ezt újabb káposzta réteggel takarjuk le.

Erre csinálunk egy levet.

A két kis paradicsomkonzervet jól elkeverjük a vízzel, vegetázzuk borsozzuk, és ráöntjük a káposztára.

A víz mennyisége legyen annyi, hogy lepje el a káposztát, úgyis elfő, nembaj ha nincs sok leve amikor kész lesz úgy ízletesebb.

Annyi a lényeg hogy megfőjön benne a káposzta és a gombóc.

30-40 percig főzöm, akkor van kész ha megfőttek benne a cuccok.

40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Arianne113)
2011. nov. 17. 14:06
Ilyenekért nem szólnak. :)
39. 6795561eb7 (válaszként erre: 37. - Arianne113)
2011. nov. 17. 13:05
Le írnád a göngyölt káposzta receptjét????
2011. nov. 17. 12:58
van egy könyv, amiben direkt kispénzűeknek vannak receptek, és finomak is, nekem megvan csak újabb kiadásban, ne rémisszen meg senkit hogy régi telivan jó ötletekkel. akinek esetleg kellene a honlap elérhetősége privben megírom szívesen ide nem rakom ki mert ahogy olvasom nem szabad.
37. Arianne113 (válaszként erre: 13. - 6795561eb7)
2011. nov. 17. 12:42

Írtad még a darált húst és a babot is ebből jó sok mindent ki lehet hozni, én pl csinálnék a darált húsból fasírtot egy kis krumplival, de a krumplinak rengeteg felhasználási módja van, leves, tészta, főzelék..

babból lehet bableves, rizsből és mondjuk a darált húsból lehetne göngyölt káposztát amihez csak egy olcsó kis sűrített paradicsomkonzerv kell meg káposzta ( ha érdekel leírom neked szívesen a receptet )

De amúgy 3000ből szerintem veszel fagyasztott zöldséget, meg egy tejfölt akkor akármilyen főzeléket tudsz csinálni, mondjuk egyszerűen virslis feltéttel, vagy ha megveszed a káposztát elfelezed abból lehet a göngyölt kápi is meg káposztás tészta is hát nekem most ennyi jut eszembe, ja de még valami!

húsos csontot szoktam venni, nagyon olcsó két háromszáz forint egy kg, és abból pár zöldséggel isteni csontlevest csinálok és nem drága :)

2011. nov. 17. 12:39
Bableves/palacsinta, császármorzsa, fokhagymás krumplifőzelék, rizskoch, gombóc, núdli, stb.
35. Arianne113 (válaszként erre: 19. - Noricica1987)
2011. nov. 17. 12:35

Hétfőig öt ezret... :D

Neharagudj, hogy kinevetlek, de nekem sokszor egy hétig van ötezer forintom és bőven megfőzök belőle... Meg kell tanulni takarékosan lenni, mi például mindent megeszünk nincs válogatás. Most berétet csinálok ( lapcsánka tócsni más néven ) igaz hogy csak ketten vagyunk de párom dolgozik nehéz melót és kell a főtt kaja van étvágya..

34. Arianne113 (válaszként erre: 24. - Noricica1987)
2011. nov. 17. 12:33

Legolcsóbb egyszerűbb süti ha veszel leveles vajas tésztát ( mi 300 forintért vesszük ) és megtöltöd akármivel, vagy szimplán leszórod sajttal és úgy sütöd meg.

Én múltkor kakaós csigát csináltam belőle meg egy kis májkrémmel májas táskákat, fél kg leveles tészta elég 3 felnőttnek is ha nem az az ebéd :D

2011. nov. 17. 11:40
Igen igen kérem a receptet
32. BMA211225 (válaszként erre: 29. - Noricica1987)
2011. nov. 17. 11:36
pizza sk szósszal?
2011. nov. 17. 11:36

1 doboz natúr joghurt,de én szoktam akár olcsó tejföllel is vagy kefir vagy ami olcsóbb jó bele a 15 százalékos frissföl akármi is nekem ugyanolyan finom tőle a gyerkők ugyanúgy szeretik legalábbis.

kb 6 púpozott evőkanál liszt,csipetnyi só, egy két kanálka cukor én nem szoktam sokat,1 sütőpor,egy vagy két tojás mikor mennyit rakok bele,ha van itthon teszek bele egy vanilliás cukrot is ha nincs akkor nem rakok bele:).összekavarom hogy lágy legyen aztán forró olajban vagy zsírban kisütöm,úgy hogy kanállal szaggatom bele,a kanalat érdemes közben olvasztott zsírba vagy olajba mártani ha ragadna hozzá esetleg.

ha van porcukor vagy kakaós porcukor fahéjas porcukor,vanilliás,vagy lekvár ilyesmi azok finomak hozzá én vagy hogy egy kis kristálycukrot darálok le sima konyhai turmixgéppel vagy apritóval....nagyon hamar megsül világosas aranybarnára kell....én többnyire dupla adagot szoktam de az enyémek nagyétküek :))

2011. nov. 17. 11:34

Sajnos nehéz, akkor vegyél olajat,500,-Ft, vagy zsírt, lisztet 200,- Ft , krumplit 3 kg-ot az max. 150,- Ft 2 liter zacskós tejet 300,- Ft búzadarát 150,-Ft 1 kg csirkecombot, 700,- 1000,-Ft között mozog. 1/2 kg vörörshagymát. Kenyérre tegyél félre.


Én a babból készitenék főzeléket, hozzá pörköltöt. A combot lelehet csontozni abból lehet levest. Krumplileves is lehet, hozzá grizt, vagy palacsintát. a szárazbabból is lehet egyébként pörköltöt is készíteni, hozzá nokedli vagy valami tészta. Finom, én szeretem. Csirkemáj kb 500 Ft kilója azt lesütni és lehet zsiradékkal összetörni belőle, kenyérre kenve finom kiadós.

2011. nov. 17. 11:24
inkább,az ilyen,pörkőltös,dolgokat,tésztás húsit,pari szósszal szereti,
2011. nov. 17. 11:22
10perces fánk receptjét le írod??????
27. BMA211225 (válaszként erre: 25. - Noricica1987)
2011. nov. 17. 11:22

tészta kis darált husis paradicsomos szósszal,mi löncshúsból is szoktuk olyan makaróniszerü csak jó kis magyaros alappal:))


mit szeret?

2011. nov. 17. 11:21
bögrés süti,10perces fánk,muffin,én bénán sütök csak ezeket tudom és gyümölcstortát de ezek nem drágák.))
25. Noricica1987 (válaszként erre: 21. - BMA211225)
2011. nov. 17. 11:21
Nem igazán szereti a főzeléket sajnos pedig mi szeretjük:((
24. Noricica1987 (válaszként erre: 21. - BMA211225)
2011. nov. 17. 11:20
Nekem csak a szombatról meg a vasárnapról kell gondoskodnom épp az előbb tettem oda egy fazék savanyú káposzta levest,a gyereknek meg vírslis krumplit készítettem így holnap még nem kell főznöm,hétfőn már jön a pénz,kér napra meg csak be tudok osztani egy 5 ezrest,valami olcsó sütikét is szeretnék sütni,tényleg nincs valakinek olcsó és egyszerű süti receptje????
23. 6795561eb7 (válaszként erre: 19. - Noricica1987)
2011. nov. 17. 11:16
Te azért jobban állsz mint én,ötezret azért könnyebb mint hármat.
22. 6795561eb7 (válaszként erre: 18. - BMA211225)
2011. nov. 17. 11:14
Köszönöm szépen,három felnőttre kell főznöm.
21. BMA211225 (válaszként erre: 17. - Noricica1987)
2011. nov. 17. 11:14

az jó....van közeletekben valami multiféle?elég olcsón van némelyik fagyasztott zöldség is,ha a főzeléket szereti a gyerkőc,egy virslipörkölttel ti is megehetitek egy kajára vagy rántott parizellel........felénk van olyan bolt ahol vannak aznap vagy másnap lejáró dolgok féláron vagy töredékért,pl maggi gulyásleves alapot vettem előző nap lejártat 20ft/tasakért annak semmi baja még......amúgy nem használok ilyet de néha jól jön....

apukám csinált olyan egytálételeket gyerekkoromban hogy sültkrumpli kis hagyma sülve virsli felkarikázva parizel karikázva kisütve stb.....ha ezek vannak egy egy kaja ezekből is kijön...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook