Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három gyerekes anyukák, mennyiből éltek meg? fórum

Három gyerekes anyukák, mennyiből éltek meg? (beszélgetős fórum)


1 2
28. Falipapir (válaszként erre: 27. - Forrest2010)
2022. jan. 26. 07:42

Egyszer egy munkatársam (férfi) mesélte hogy a buszmegállóban szín jég volt a beton, és élet veszélyes, és hogy senki nem takarítja el. Teljesen fel volt háborodva.

Mondom neki, hogy minden megállóban ki van helyezve egy láda, teli sós homokkal. Meddig tartott volna egy marékkal kiszórni, amíg a buszra várt. Csend volt a válasz. A városiak semmit nem hajlandók csinálni, elvárják hogy más csinálja meg, de azért adót ne kelljen már fizetni....

27. forrest2010 (válaszként erre: 26. - Falipapir)
2022. jan. 26. 07:34

... a nagyvárosból kiköltözött értelmiség nem akar havat lapátolni /egyik se !!! se a pasi ! se a nő !/ de megoldják ! az első elkezdi a fal mellett taposni az 1 lépést @@@@@@@@ és a többi a nyomába @@@@@@@@ aztán megvárják a tavaszt @@ h aki leszótra ? majd felolvasztja :))))


... a szintén városhoz szokott sréhen szembe szomszéd se lapátolt :( még a lépcsőjükön se :( akkorát taknyolt h a hatalmas pocakos felesége alig tudta összekanalazni a lépcsőről :( :( és még örülhetett , h nem ő esett el ! ... de az udvaron belül , még csak nem is szidhatja a hókotrót /se/


... az a tragédia h vannak olyan munkák , amihez egyiknek sem fűlik a foga :((((((((( én lapátolom a havat ha kell , fát hordok , ha azt kell ... de sokan nem így gondolják :( :(

26. Falipapir (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2022. jan. 26. 07:08

Szeretem mikor egy beszélgetésnél valaki kisarkítja a témát. A legtöbb nő viszont még havat lapátolni sem hajlandó mert az férfi munka. De a hó attól még leesik, és lehet hogy a férj nincs otthon, vagy beteg. Akkor ott rohad meg a járdán?

Független hogy milyen, és mennyi papírja van. Egy közgazdász is tud havat lapátolni :D

Szerintem egy jogász férfi sem fog elmenni vagont lapátolni. Ma már senki sem, mivel nincs már ilyen munka :D

Viszont sok alul képzett nő, mit akar? Ő akar irodában ülni, mikor nincs végzettsége? Kicsit nevetséges.

A feministák nem egyenlőséget akarnak, hanem több jogot maguknak. De soha nem lesz egyensúly, és nem is kell. Csupán kölcsönös megegyezés.

Neked is vannak példáid, milyen "tipikus" férfi, illetve női munkát cseréltek el. Egy normális kapcsolatban ezt meg lehet beszélni, ki mit szeret, szeretne elvégezni, és nincs vita duzzogás, és így a leghatékonyabb a munka. :)

25. Falipapir (válaszként erre: 18. - Hattori)
2022. jan. 26. 06:56

Erről szól a megegyezés egy pár között. Mindenki azt csinálja amihez ért, és szeret vele foglalkozni.

Páromat nem tudnám rá venni autó szerelésre. lehet jobb is :D

Helyette inkább főz, mert az a hobbija. Tuti jobb hogy ő főz mint én :D

24. Falipapir (válaszként erre: 16. - Birebora)
2022. jan. 26. 06:52
Cserébe viszont gondolom megjegyzések nélkül megfőzöl, kimosod a melós ruháit, és béke és egyetértés van :)
23. Falipapir (válaszként erre: 15. - Birebora)
2022. jan. 26. 06:49

Ahogy nő sem :D

Nem szeretnék kötekedni, isten ments. Ez pontosan az a téma, amiben nem lehet igazságot tenni.

Szerintem az arany közép út a megegyezésen alapszik. Mindenki azzal törődik amihez ért, és így kiegészítik egymást.

22. michelle.r (válaszként erre: 18. - Hattori)
2022. jan. 25. 22:21

Első éves egyetemista voltam, az egyik évfolyamtársam egy autószerelő lánnyal járt. Hihetetlenül szexi dög volt, motorral járt, bőrszerkóban, amikor levette a sisakot, úgy nézett ki, mint Charley egyik angyala, csak barna, göndör hajzuhataggal.


És a pasik szerintem sok nők lepipálnak a konyhában. Nem véletlen, hogy a világ leghíresebb séfjei többségében férfiak.


A kérdésedre pedig: akkor a nő szerejen, a pasi pedig főzzön.

21. michelle.r (válaszként erre: 13. - Falipapir)
2022. jan. 25. 22:17

Úgy érted, ha a nők jogászok, orvosok, közgazdászok akarnak lenni, mehetnek akár vagont lapátolni, árkot ásni is? 😝


Kicsiben szerintem elég jól működik ez, a tapasztalataim szerint. Nálunk legalábbis mindkét kölyöknél az uram látta el a köldökcsonkot, mert én ránézni sem bírtam, nem hogy kezelni. És számtalanszor a hasára kötött gyerekkel dolgozott, amikor félholtan hevertem a fáradtságtól. Füvet viszont csak én nyírok, tőle akár három méter is lehetne. Én viszont az illatát is imádom.

20. andi6020 (válaszként erre: 5. - Hattori)
2022. jan. 25. 22:13
😂
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Hattori)
2022. jan. 25. 22:10
Akkor azt;)
18. Hattori (válaszként erre: 14. - Timycat)
2022. jan. 25. 21:18

végzi a "maga dolgát"


Mi a maga dolga?

És ha egy nő szeret szerelni, vagy ha egy férfiszeret főzni?

2022. jan. 25. 18:46

Ujra ideírom, hogy sokból.


Nem igazán értem, hogy ez miért lett törölve. 3 gyerekem van és curva sok pénz elment-megy.

16. birebora (válaszként erre: 14. - Timycat)
2022. jan. 25. 18:44
Én nem akarom és nem tudom megszerelni az autót. Kutat ásni sem akarok. Igenis van férfi munka amit én nem akarok és nem tudok megcsinálni. Nem sajnálom tőlük, csinálják.
15. birebora (válaszként erre: 12. - Falipapir)
2022. jan. 25. 18:41
Félreérted. Én nem nézem le. De, hogy 3 gyerekkel otthon lenni nem minden férfi akarná és birná abban biztos vagyok.
14. timycat (válaszként erre: 13. - Falipapir)
2022. jan. 25. 18:22

Szerintem ebben a nézetben alapvető hiba van.


A feminizmus elcsúszott és a nők cseszték el, mikor ki akarták váltani a férfiakat, meg akarták mutatni, hogy ők is meg tudják csinálni azt, amit egy férfi.


A feminizmusnak arról kellene szólni, hogy mindkét nem végzi a "maga dolgát" csak az egyenértékű.

13. Falipapir (válaszként erre: 11. - Hattori)
2022. jan. 25. 18:18

Hogy mi mennyire tud fájni, abba szerintem teljesen felesleges belemenni, mert sohasem bújhatunk bele a másik nem bőrébe, és így nem lehet összehasonlítási alapunk.

Nekem az tetszik a legjobban amikor a feministák kiállnak a nők jogaiért, és amit a nők utálnak elvégezni munkát, vagy mert nehéznek érzik, végezzék a férfiak. Míg a férfiak által végzett munkákból csak azokért harcolnak amiket egy férfi röhögve elvégez. Furcsa hogy a nehezebb munkákra már nem fáj a foguk.

Szerintem ennek is mindent vagy semmi alapon kellene érvényesülni.

De nem kívánok ebbe belemélyülni, mert tényleg végeláthatatlan szar dobálás lenne csak belőle :)

12. Falipapir (válaszként erre: 9. - Birebora)
2022. jan. 25. 18:11

Mindent meg lehet csinálni.

Meglepő, hogy a nők mennyire lenézik a pasik által végzett munkát, és mennyire lenézik a pasikat alapban, hogy semmire nem képesek. Főleg a férfiakban csalódott nők teszik ezt.

11. Hattori (válaszként erre: 10. - Falipapir)
2022. jan. 25. 17:58
De szeretném,ha a pasik is átélnének néha egy-két menstruációs görcsöt
10. Falipapir (válaszként erre: 8. - 37e1ff8723)
2022. jan. 25. 17:57
Dehogyis nem. Nyugat Európában már szülhetnek is a pasik.
9. birebora (válaszként erre: 7. - Falipapir)
2022. jan. 25. 17:32
Szerintem kevés pasi birná és állná meg a helyét. Nem mondom, hogy nincs olyan, de nem jellemző. Hamar könyörögne, hogy álljon vissza a rend.
8. 37e1ff8723 (válaszként erre: 7. - Falipapir)
2022. jan. 25. 17:23
Nincs egyenjogúság.
7. Falipapir (válaszként erre: 5. - Hattori)
2022. jan. 25. 17:03
Egyenjogúság van. A pasi is otthon maradhat gyesen, a nő meg mehet dolgozni. :D :D :D
6. Flóra76 (válaszként erre: 5. - Hattori)
2022. jan. 25. 16:56
😂😂
5. Hattori (válaszként erre: 4. - Falipapir)
2022. jan. 25. 16:54
Azé' van a férfi,hogy dolgozzon...:)
4. Falipapir (válaszként erre: 3. - Hattori)
2022. jan. 25. 16:13
Hát akkor apuci felkötheti a gatyáját....
3. Hattori (válaszként erre: 2. - Falipapir)
2022. jan. 25. 16:02

Igenyfuggo.

Szerintem minimum 800e fix bevetel per ho.

2022. jan. 25. 11:31

Ez nagyon függ attól, mekkorák az igények.

Abból kell kigazdálkodni, amennyi a bevétel.

2022. jan. 25. 10:36
Anyuka gyeden odahaza.csaK apa dolgozik. Nagyobb gyerekek iskolás S 2 éves.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook