Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3 éves kortól kötelező az ovi? Ez komoly? fórum

3 éves kortól kötelező az ovi? Ez komoly? (tudásbázis kérdés)

1 2
38. 50d58f7a2d (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. nov. 9. 13:54
Ez így mind szép és jó ahogy leírtad. A megfogalmazásod szerint én mint nemdolgozó népesség itthon vagyok a 2 és fél éves fiammal, soha életemben nem kaptam segílykét ahogy te fogalmaztál, azt is elárulom neked csak így "4 szemközt" hogy egy huncut filléredbe nem fogok kerülni és nem veszek egy árva centet sem állambácsi zsebéből azzal hogy itthon vagyok, mert nem Magyarországról kapom a Gyest és a családit.
37. sajert
2011. nov. 8. 22:07

Hála az égnek a gyerekem már ovis (január végén lesz 4 :-)). Görcs állt a gyomromba, ha arra gondoltam, hogy remélem felveszik az oviba. A bölcsibe másfél év várakozás után került be, a végén már szinte enni nem volt pénzünk (chf hitel+gyes végképp leírt minket nullára).


Most azon agyalunk, hogy hátha két év múlva megint lesz olyan anyagi bázisunk, hogy egy újabb gyereket be merjünk vállalni. Kétkeresős családmodellben tudunk megélni, a maximális gyeddel kitörölhetnénk. Szükség van az én keresetemre is. Így engem majd a második gyereknél fog érdekelni, de mivel úgyis visszamegyek dolgozni (az is bölcsis lesz előtte, az jó bemelegítés a közösséghez), így nem sopánkodok, hogy 3 évesen megy majd oviba. Nagyon sok jó dolgot tanul (butaság is becsúszik, de hát ez az élet), szeret járni. Meg kell tanulnia a szociális közösséget. Mert Anya meg Apa (meg max. egy-két testvér) nem képezi le a társadalmat. Meg kell tanulnia magát védeni, kiállni magáért stb...

36. Lexike (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2011. nov. 8. 20:09
Bocsi, nekem van rossz napom, hogy magamra vettem. A "népcsoporttal" teljesen egyet értek veled, csak sajnos ez nem vigasztal, ha törvény rám is vonatkozni fog:(
35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Lexike)
2011. nov. 8. 20:06

Jaj, félreértettél.

Az ingerszegény környezetet meg bizonyos "népcsoportokra" értettem, akiknél bizony jó, ha a gyerek közösségben van a putri helyett.-nem a jól szituált családokra.


Az meg, hogy a gyedből kijössz, külön jó.

egészen félreértetted a közléseim, ugyanis azok nem pikírtak voltak, hanem pozitív kicsengésűek!


És az a helyzet is más, ha egy anyuka a kisebbikkel otthon van gyesen, így a nagyobbat is otthon tudja tartani.

-ha jók a körülmények, akkor nekem ugyan semmi bajom sincs, ezért írtam, hogy gyereke válogatja, kinek mi a jó.

34. Lexike (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2011. nov. 8. 19:53
Ne haragudj nem kötözködni akarok de nem Az apuka járandóságából élek meg én pl, hanem a gyedem-ből amit a 10 éves munkaviszonyom után kapok és amikor a kicsivel lejár a gyesem, gyedem és visszamegyek dolgozni akkor menjen oviba a gyerek 3 évesen, de amíg a kicsivel így is úgy is itthon vagyok miért kellene a helyet foglalnom egy másik gyerek elől, akinek az anyukájának már dolgoznia kell. Na szerintem itt kellene különbséget tenni. De ez csak egy vélemény ami az enyém senkit nem akarok vele bántani. Nem hiszem, hogy ingerszegény lenne a gyerekeim környezete azért mert nem járnak oviba, megpróbálok velük nagyon sokat foglalkozni, amit sajnos ha dolgozni fogok nem fogok tudni megtenni:(.
2011. nov. 8. 19:27

Érdekes dolog ez!


Sok-sok szülő azért háborog, mert nincs hely az oviban a gyerekének, elutasítják, nincs kire hagyni, anyuka meg menne vissza dolgozni. Sokan kikérik maguknak, hogy 5 éves kortól kötelező csak az óvodai nevelés.


Most lehetőség lesz (?) arra, hogy 3 évesen közösségbe kerüljön, s most meg ezért megy a palotaforradalom.


Jó azt látni, hogy sok anyuka otthon tud maradni a gyerekével (és ez azt bizonyíthatja, szerencsére megélnek az apuka járandóságaiból).


Én viszont azon az állásponton vagyok, hogy gyereke válogatja,kinek mi a jó, de a legtöbb 3 évesnek jót tesz az ovi és szeretik .


Sok esetben viszont az ingerszegény környezet felszámolását jelentené a kötelező óvodai nevelés 3 éves kortól - és szerintem ezekre kellene kiélezni inkább ezt a törvényjavaslatot!

32. e28c748947 (válaszként erre: 31. - Sanka02)
2011. nov. 8. 16:17
Az én lányaim is elmúltak 3 évesek, mire teljesen szobatiszták lettek, egyrészt mert soha nem erőltettem, másrészt meg ők is akkor értek meg rá, én pedig megvártam.Amúgy ők is teljesen egészségesek.Épp nemrég hallottam, hogy az egyik oviban az óvonéni a kakit is becsomagolta a bugyiba, így hívta fel a szülő figyelmét a balesetre!!!!Na az ilyen óvonéni minden csak nem óvonéni.Én egyébként megkentem volna vele őt....Jó, ez egy szélsősége példa, de valljuk be, kegyetlenül szar a mai óvoda-helyzet...És ezt akarják erőltetni..
2011. nov. 8. 12:27

A fiam 3,5 évesen lett szobatiszta. Teljesen egészséges, nem betegségből adódóan, csak későn érett meg rá.

Óvónéni pelenkázna ilyen esetekben?

2011. nov. 8. 11:39
Én szörnyen felháborodtam, egyrészt, mert már így is katasztrofális az ovi-helyzet, másrészt pedig nekem ne mondja senki, hogy a 3 éves gyerekemnek jobb a 28 fős közösségben frusztrált óvonénik között, mint velem. aztán olvastam az indexen egy cikket, akarnak kiskaput is szerintem a magamfajta anyukáknak, kérheted indokolt esetben, hogy ne kelljen a gyerekednek 3 évesen ovit kezdeni. Szerintem ebbe sok minden belefér...
2011. nov. 8. 08:02

Hát ne legyen, legyen ez választható igenis, mert ha vállalok még egy gyereket, ugyan ne kelljen már minden rohadt járványtól rettegnem, ha nem muszáj.

Másrészt a pocakban is fertőződhet bárányhimlővel a lakója, emiatt akarták abortuszra küldeni egyik ismerősömet, mert oviból hazahozta a nagyobbik. Hát köszike, szép kilátások.

Ugyan ezért a törvényjavaslatért ki és mennyi lóvét vett fel?:/

2011. nov. 7. 21:18
Helyes, legyen. Akkor pl. barátnőm gyerekét nem utasíthatják el azzal, hogy az anyjának nincs munkahelye, így ő tud munkát keresni.
2011. nov. 7. 10:33
Ez az egész úgy baromság, ahogy van.Mint az is, hogy kötelező lesz 16-17-óráig az iskolában lenni...Ez is egy törvényjavaslat, amit szeretnének, ha bekerülne a közoktatásba.
26. Lexike
2011. nov. 7. 09:28
Én úgy látom nagyon nagy százalékban látjuk egyformán itt a fórumon a dolgokat. Ennek örülök azt hittem csak én vagyok a csodabogár akinek nem tetszik ez az "ötlet".
2011. nov. 7. 09:24

Az is egy érv, hogy ha majd jön a kistesó, akkor az oviból hozza haza a betegségeket.

Tehát a gyedemből (akkorra már csak gyes) fizetem az ovit (fölöslegesen), és vehetem kilószámra a gyógyszereket...

Hááát...

24. Norchy (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. nov. 7. 09:16

szia,


ezzel nem teljesen értek egyet... azért, mert a 3 évet betöltött gyerekem oviban van, attól én még a kisebbikkel itthon leszek, és kapom a gyedet, gyest. - amit nem mellesleg 10 éves, teljes fizetésre bejelentett munka előzött meg.

Ha a nagyobbik gyerek oviban van, akkor nem csak h a juttatásokat felveszem a kisebbikre, de a nagyobbik elfoglalja a helyet olyan elől, akinek nagyobb szüksége lenne arra az ovira - és esetleg messzebb kell miattam mennie, és csinálja a túlzsúfoltságot.


Mindezek ellenére ha kötelező lesz, az én gyerekem valószínűleg örömmel fog berohanni, mert már 2 évesen imádja a társaságot.

23. dcd32040b0 (válaszként erre: 20. - Vaczila)
2011. nov. 7. 09:16

Amikor a kislányért mentek az oviba, és meglátták a felrepedt szájával és a mokkájával, hát nem az jutott eszükbe nekik sem, hogy "ejnye, hát még gyerekek"...

Amikor rettegve megy oviba, akkor sem az jut az eszükbe, sőt, amikor pisiben ébred, akkor sem.

Nekem nyílna a bicska...

22. simple (válaszként erre: 19. - Dcd32040b0)
2011. nov. 7. 09:13
A leírtak alapján gondolom "c" problémáról van szó. Azokkal nem lehet semmit csinálni (legálisan) mert minden őket védi, bármit tesznek is. :-(
21. e28c748947 (válaszként erre: 19. - Dcd32040b0)
2011. nov. 7. 08:56
Megoldás lenne, ha azoknak a gyerekeknek lenne igazán kötelező az ovi, akinek egyébként megváltás, hogy ott lehet egész nap.Mert sok ilyen van.És ha jóval több óvonő dolgozhatna egy adott helyen, talán jobban is tudnának figyelni a konfliktusokra....Persze, ha lenne erre pénz, és elhivatottabbak lennének az óvonénik.....
20. vaczila (válaszként erre: 19. - Dcd32040b0)
2011. nov. 7. 06:58
Ha összevered a "hülyegyerekeket", minimum börtönbe kerülsz. De csak miután jól meghurcoltak és miután a "hülyegyerekek" szülei is jól ellátták a bajodat. Nem ez a megoldás. Könnyű kívülről ítélkezni de az óvónők keze is bizonyos mértékig meg van kötve.
2011. nov. 7. 01:38

Még annyit, hogy ha egyszer netalántán úgy alakul, hogy a fiam nem szeret majd oviba menni, hát nem is fog.

Mert az unokanővérem kislánya is gyakran sírva megy haza, mert a sok idióta szülő szerencsétlen gyereke hol a játékait veszi el, hol megveri, és az óvónő nem tud semmit tenni, mert -mint mondta- élve akar hazamenni, hisz neki is van családja.

A majdnem 5 éves kislány azóta gyakran bepisil, sírva alszik el, romlott az étvágya, gyakran felriad éjjel.

Én a szülei helyében már -és most bocs-, de összevertem volna a hülyegyerekeket....

Ha annyi éhező gyerek van, akkor erről ugye tud a védőnő, és akkor javasolhatná a védőnő, hogy mely családoknak legyen kötelező az ovi, az lenne korrekt.

2011. nov. 7. 01:30

Na de ha belegondoltok, akkor meg ott van az a kis ténaező, hogy a magyar gyerekeknek NYOLCszor annyi elméletet kell megtanulni, mint egy külföldinek.

Mert minden sz@rt meg kell tanulnia a suliban, amire aztán soha nem lesz szüksége...

Én már 14éve nem számoltam sinust, cosinust, és nem is tudnék már szerintem gyököt vonni sem.

Megnézném, a törvényhozóink, akik fölöslegesen agyi sokknak teszik ki ilyenekkel a gyerekeinket (mert magántanárral biztos könnyebb azért), hogy megy-e még a sin., cos, tg, ctg!...

17. e28c748947 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2011. nov. 6. 23:49
Így van.Nem sok esélyt látok én sem erre,mégha elfogadják pár nap múlva a törvényt.Ez rengeteg pénzbe kerülne hisz ócska szarok az óvodák és kevés a férőhely.Meg hogy visszamegy az anya dolgozni?Hát menne az a szerencsétlen, ha lenne hova...
2011. nov. 6. 21:53

tényleg azért akarják bevezetni, mert az iksolai teljesítményméréseken tragikus eredményeket érünk el évek óta


a kötelező intézményi neveléssel akarják megoldani ezt a problémát


a gyerekek neveltségi és tudásszintje is elmarad az elvárttól , a kormány azt szeretné, ha már 3 éves kortól elkezdenék a fejlesztést .


persze ehhez óvodai férőhelyeket kell kialakítani és itt fog dugába dőlni a dolog

15. Lexike
2011. nov. 6. 21:28
Én azt hallottam, hogy azért akarják bevezetni, mert nagyon sok gyereknek nem megfelelő az otthoni háttér, és így kapnak minden nap főtt ételt, melegben vannak, foglalkoznak velük megismerik a kanalat, villát...stb. Biztos az adózás is fontos tényező csak nagyon sok a munka nélküli anyuka is, és gyes-en is aki otthon van és tudna és akarna is vigyázni a gyermekére. Pont szeptember elején voltunk a védőnőnél, amikor két anyuka beszélgetését hallotam, hogy nem sikerült bekerülniük az oviba, jöttek igazolásért a gyerekorvoshoz, hogy még tudjanak a melóhelyükről hiányozni (gondolom az alatt próbálták valahova elhelyezni a kicsiket), nagyon sajnáltam Őket, mert nem egy ismerősöm van otthon pár hónapos babával és viszik a 3 évest az oviba, akinek még nem kellene. Hogy mindenki menjen, ami tényleg lehet hogy jó dolog, ahhoz még nagyon sok ovit kellene nyitni, legalább is a mi környékünkön.
14. Lexike (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. nov. 6. 20:16
Bocsi, ezt most én nem értem. biztos bennem van a hiba. Ha én nem dolgozok mert Gyesen vagyok az 1 évessel akkor is itthon dekkolok a gyerekkel és foglalom a nagyobbikkal a helyet egy másik gyerektől, akinek meg kellene, mondjuk a lakóhelyéhez a legközelebbi ovi. Mert ugye csak a kerületen belül kellene biztosítani a helyet nem azt ami neked hordás szempontjából a legjobb. Ez nekem a dekkolónak sem biztos a legjobb, hogy hordanom, fizetnem kell az oviért és annak sem jó aki messzire viszi a gyerekét mert ott volt hely.
13. dcd32040b0 (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. nov. 6. 20:12

Én máshogy számolok:S

100 emberből 40 így is, úgyis otthon dekkol, mert őket így is, úgyis mi tartjuk el(és én nem az időseinkre gondolok).

A maradék 60 meg takarodjon dolgozni, mert sok a fenti léhűtő, meg annak a családja is szapora, és akkor még a fent említett 40 családja is igen bő létszámú...

A nyugdíjasainkat meg már úgy kisemmizik, hogy éhen fognak halni, vagy gyógyszereik hiányában -amit nem tudnak kiváltani anyagi okokból- lesz végük -Taigetosz jelenség-, tehát őket már nem nagyon kell eltartanunk.

Egyébként inkább a nyugdíjasoknak fizetnék dupla ennyit, mint amit a sok léhűtőnek vonnak a pénzemből... Ők azért sokat letettek anno amíg dolgoztak, és akkor még nem volt klíma meg szék, védőfelszerelés, stb, mégis 30-40 évet lehúztak, most meg éheznek és fáznak egyre többen.

12. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - 50d58f7a2d)
2011. nov. 6. 19:24

Arról a nagyon egyszerű dologról van szó, hogyha 100 emberből 80 otthon dekkol a gyerekkel, akkor csak 20 fizet adót, és ennek a 20-nak az adóforintjaiból nem lehet kihozni a 80 ember Gyesét meg tgyását meg egyéb segílykéit.


Az állam arra törekszik ezzel, hogy mindenki menjen dolgozni, tehát ne kivegyen az államkasszából, hanem beletegyen. Konkrétan adót. Abból aztán lehet eltartani a nemdolgozó népességet, tehát pl azokat, akik tényleg rászorulnak (mozgássérültek, nagyon kis babával otthon levők, öregek, betegek). Valahogy így kéne működjön a dolog.

2011. nov. 6. 19:13
3 és fél éves korig akartam írni.. bocsi
10. 50d58f7a2d (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2011. nov. 6. 19:10
Nekem nem gond. De úgy gondolom, ha megtehetem hogy a gyerekemmel itthon tudok maradni mondjuk 3.5 éves koráig akkor miért kéne azok elől elfoglalnom a helyet akik mondjuk 2 munkahelyen dolgoznak...
2011. nov. 6. 19:09
Ez miért baj? Legalább az óvodák nem tudják elutasítani a gyereket azzal, hogy nincs hely, majd akkor vidd, ha kötelező lesz neki ( 5 éves korától). Az enyém imádja az ovit, jól érzi magát, és nagyon sok érdekes dolgot tanulnak, mennek fellépni kis műsorokkal, meg vannak családi délutánok is. Szerintem nagyon jó dolog az óvoda, azon felül, hogy vigyáznak a gyerekekre, és az ember nyugodtan mehet dolgozni, még rengeteg plusz dolgot is kap az ember, és nem utolsó sorban a gyermek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook