Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3 év körüli gyerekkel Németországba költözni fórum

3 év körüli gyerekkel Németországba költözni (beszélgetős fórum)

1 2
2013. nov. 4. 16:48

húúú nagyon köszi a sok hasznos infót! :)

első körben le is vontam belőle a következtetést:

egyenlőre én még maradok itthon a kisfiammal.

Amúgy is úgy gondolom,hogy amit párom keres most kint,az itthoni viszonylatban nagyon jó,de ahhoz,hogy 3asban kint éljünk,egyenlőre kevés!


Szerintetek mennyi lóvé kell a kinti élethez havonta???

Tudom,hogy sok mindentől függ,és mindenkinek más,de egy nagyon kb. összeget tudnátok írni??

köszi :)

2013. nov. 3. 23:05

Megvan.

Az egyik ovi költség-táblázatát idemásolom.

Kosten für Kinder ab 3 Jahren

4 - 5 Stunden 85,-- €

5 - 6 Stunden 93,-- €

6 - 7 Stunden 101,-- €

7 - 8 Stunden 109,-- €

8 - 9 Stunden 117,-- €

9 - 10 Stunden 125,-- €


tehát aszerint, napi hány órás felügyeletet kérsz. Abban is meg kell állapodni, mikor viszed be, és mikor mégy érte.

Az ebédért külön kell fizetni. Ebben az oviban az havonta 55 euró.

Néztem egy másik ovit is, ott még az italokat és a gyümölcsöt is külön számlázzák, bár nem kérnek sokat érte.

2013. nov. 3. 22:56

Nézelődtem Rosenheim honlapján, vannak még szabad helyek óvodákban.

Többféle lehetőség van, és nem találtam kötelező életkorhatárt.

Van olyan csoport is, ahol a gyerek a szülővel együtt lehet.

Családtámogatási kérelmet is le lehet tölteni, de elég komolyan kell igazolni a jövedelmet. Arra, hogy csak német állampolgás kérheti, nincs szabály benne. A költségeket nem tüntették fel, csak minden ovi mellett az elérhetőségeket.

Itthon sem kötelező három éves kortól az ovi, szerintem Németországban végképp nem, legalábbis ilyen kicsiknek nem.

2013. nov. 3. 22:46

Én tudok németül, és szívesen rákeresek.

Én már elég régen éltem kint, akkor sem kcisi gyerekkel.


Rosenheim a helység, úgy látom.

2013. nov. 3. 22:32
Elképzelhető, hogy ez is tartományonként változik, mint a felsőoktatási tandíj, ha jól tudom csak ebben az Alsó Szászországi tartományban kell még fizetni. Úgyhogy a szoba szám szabály is lehet, hogy csak ide vonatkozik.
11. f5f2cdccb4 (válaszként erre: 10. - Allurian)
2013. nov. 3. 22:23

Én nem tudok róla... Nálunk van két kisebb, meg egy nagyobb szoba. Az egyik kicsiben vagyunk mi, a másikban Zsömi, a nagy szoba pedig az ikreké. Milyen emeletes, lent még van nappali, lehet az is szobának számít, nem tudom.


Ovi itt, Zsöminek 86 EUR, a kicsiknek fejenként 106 EUR, mert még nincsenek 3 évesek. A teapénz évi 25 EUR/gyerek.

2013. nov. 3. 22:04

Szia!

Azon a környéken ahol mi laktunk olyan szabály van, hogy ahány fő annyi szobás lakás/ház szükséges, azaz nálatok 3 szoba. Cloppenburg környékén kb 600 euró/hó-tól vannak ekkora lakások. Bútorozva drágább, plusz kérnek kauciót, ami lehet akár 2 hónap is, és ehhez jön a rezsi, ami úgy 400 euró/hó. Nem tudom, hogy ez minden tartományban így van e. Általában kisebb falukban olcsóbbak az albérletek, viszont onnan minden messzebb van (óvoda, iskola, stb.) Az én ismerőseim akik gyerekkel kiköltöztek, egyáltalán nem panaszkodtak az ovikra, sőt! Ott is figyeltek a gyerekekre. 2-től 16 éves korig ismerek kint magyar gyerekeket. Minél nagyobb annál nehezebben illeszkedett be, talált barátokat. De a kicsik simán vették az akadályt és még élvezték is.

Azon a környéken ahol mi laktunk, nem voltak barátságtalanok, megismertek, tudták, hogy magyarok vagyunk, és inkább segítettek, ha kellett kézzel-lábbal magyaráztak. Mondjuk Rosenheim és Cloppenburg között 800 km távolság van..

Yama ahol ti laktok van ilyen szabály a szobák számát illetően?

9. dubadri (válaszként erre: 5. - F5f2cdccb4)
2013. nov. 3. 22:03

húúú köszi a gyors választ!

Emésztem még amiket írtál,aztán majd még biztosan lesz több kérdésem is.

Ez az ovis dolog kicsit fura nekem,az itthoni rendszerhez képest. :)

Amúgy mennyit kell fizetni az oviért???

8. dubadri (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2013. nov. 3. 21:56
Persze nem rögtön menne oviba,de ott nincs vmi korhatár,amikortól kötelező oviba adni?
2013. nov. 3. 21:47
2011 májusától dolgozott kint, bocsi
2013. nov. 3. 21:46

AZ albérlet árban nem tudok neked segíteni, mert mi Stuttgarthoz közel lakunk egy kis faluban, úgyhogy ez viszonylag drágább környék. A mi lakásunk bútorozatlan volt.


Rosenheimtól 320 km-re vagyunk cca. :oS


A németek nem a barátkozásról híresek, szóval elég nehéz kapcsolatot "teremteni". Mi viszonylag "vegyes" környéken lakunk, sok az olasz, a török, szerb, görög, szóval itt viszonylag nyitottabbak. A szmbe szomszédunkkal, már jóban vagyunk, igaz Zsömi csoporttársa volt az oviban a kislányuk, de már iskolás.

2013. nov. 3. 21:41

Szia!


Mi is ugyan ebben a szituban voltunk, mint ti, még 2012 elején. A férjem már kint dolgozott 2012 májusától (akkor voltam 28 hetes terhes az ikreinkkel) és úgy beszéltük meg, hogyha elmúlnak fél évesek utána költözünk mi is. Addig ő elintézte a lakást stb.


Szóval az ovi... Nagyon nagy szerencse kell, hogy a lakáshoz közel lehessen találni ovit a gyerkőcnek (nekünk szerencsénk volt ebben). Ha a költözésen gondolkozol, legalább fél évvel előtte érdemes lenne beadni az oviba a papírt, hogy legyen helye. Ami a nyelvet illeti... Nálunk az ovónénik segítettek úgy a kislányomnak, hogy a többieket megkérték, hogy amire Zsömi rámutat azt mondják neki németül. Elég hamar belejött a nyelvbe, nem mondom, hogy nem voltak eleinte nehézségek, de túl lehetett élni. Féltem én is ettől nagyon, de meglepően jól vette az akadályt. Eleinte sajnáltam, mert láttam párszor egyedül lézengeni az udvaron, de egy ovónéni mindig odament hozzá és elkezdett vele játszani, szóval meg voltam nyugodva, hogy törődnek vele (ezt nem egyszer láttam). Ő még vegyes csoportba kezdett el oviba járni, voltak már iskolás korú gyerekek is, néha piszkálták, de ő megvédte magát (akkor ő volt a legkisebb abban a csoportban). Zsömle tavaly januárban kezdett oviba járni itt és nyáron mikor nyaralni hazamentünk, már az alap szókincse megvolt. Itt van 3 havonta értékelés a gyerekekről, mikor behívják a szülőt elbeszélgetésre és folyamatosan csak jókat hallottunk róla. Hamar beilleszkedett, ma ő a "bandavezér", központi figura, kedveli minden gyerek és szívesen játszanak vele. Az értékelésen azt mondták, ha nem tudnák róla, hogy két nyelvű, azt mondanák, hogy egy tipikus német kislány (úgy beszél németül, mint egy 4,5 éves német gyerkőc), aki szinten van mindenben, sőt... most volt iskolaérettségi vizsgálat is az oviban és iskolaérett. Tanul már számolni, összeadni, kivonni és írni is, mindezt az oviban 4,5 évesen és imádja. Az ovit legfőképp! Az ikreim most kezdték az ovit szeptemberben, ők 2 évesek, a kislányom nehezebben szokott be, mint a kisfiam, de mostmár minden rendben (beletelt 4 hétbe) és ők is alig várják, hogy mehessenek. A kislányom már használ német szavakat a jelentésüknek megfelelően, adott helyzetre, dologra, jó szót, kifejezést mond németül. A kisfiam, még magyarul is alig beszél, de véltem már felfedezni nála is német szavakat. Mondjuk mi a lakásban csak magyarul beszélünk, ha kimegyünk az utcára vagy boltba, akkor apjukkal beszélnek németül, de én szigorúan magyarul kommunikálok velük.


Én tanultam anno németül, értem amit mondanak nekem, de válaszolni nem tudok.. sajnos. Most, hogy a kicsik is beszoktak az oviba, megyek tanulni, mert az angol jobban megy, de azzal itt nem tudok mit kezdeni.


Ja, az ovi reggel fél 8-tól, max. fél 3-ig van, vagy fél 8-tól fél 1-ig, akkor hazaviszed és 2-től 4-ig még visszaviheted. Egy gyerek max. 7 órát tölthet oviban. Ja, nem szokás itt az oviban alvás, nálunk tavaly szeptembertől van. Reggelit neked kell készíteni dobozba, ebédet kap. Van teapénz, amit minden évben be kell fizetni. Az ovi is fizetős, hiába állami.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Dubadri)
2013. nov. 3. 21:38

Szia! Muszáj rögtön oviba adni a gyerkőcöt? Azaz Te dolgozni fogsz?

Ha nem, akkor mindkettőtöknek jobb lenne együtt felfedezni kicsit a környéket, megismerkedni másokkal a játszótéren vagy parkban, vásárolni...Mindketten tenulnátok kicsit a nyelvet is.

2013. nov. 3. 21:13

Szia!

Férjem már kint dolgozik,én nem szeretnék egyenlőre kiköltözni,úgyhogy egyenlőre csak érdeklődés szinten van pár kérdés bennem.

1.Ha ott beadom oviba a gyereket,aki nem tud németül,hogy fog ott boldogulni??? Oké,hogy hamar,könnyen tanulnak ebben a korban,de akkor is,az első időszakban mi lesz vele???

Én sem tudok németül. :(

2.Jó helyen,város központban,ahol közel van ovi,suli,bolt stb... mennyiért vannak a bútorozott,normális 1,5-2 szobás albérletek?

3.Ti Rosenheim-hez mennyire laktok?


Most hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe,de tuti lesz még (ha lehet). :)

köszi

2. f5f2cdccb4 (válaszként erre: 1. - Dubadri)
2013. nov. 3. 21:02
Szia! Tőlem kérdezhetsz. Nekem a nagyobbik lányom 2,5 éves volt, mikor kiköltöztünk, az ikreim pedig fél évesek voltak. :o)
2013. nov. 3. 20:57

Sziasztok!

Van valaki,aki hasonló korú gyerekkel költözött ki Németországba?

Lenne hozzá pár kérdésem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook