Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3 év körüli gyerekkel Németországba költözni fórum

3 év körüli gyerekkel Németországba költözni (beszélgetős fórum)

1 2
2013. dec. 5. 23:24
hello van meg itt valaki?
45. Guruljka (válaszként erre: 43. - Vidék)
2013. nov. 6. 02:27

Szia! Én nem Németországban élek, de tudok németül, és régebben éltem kint.

A kérdezőnek próbáltunk segíteni, a férje már kint dolgozik, tehát egy konkrét várost néztünk.


Ott több óvoda van, és a bent töltött időtartam szerint kell fizetni. Megállapodás kérdése, hogy mikor viszed-hozod a gyereket, de van egy "törzs-idő", amikor azért jó, ha ott van. Németországban nem szigorúak az óvodák. Ninmcs kötelező korhatár, amikor be kell adni oviba, és nagymamaként megkérdezem, ha oviban van a gyerkőc, akkor Te tudnál dolgozni valahol? Mert otthon ülni tök egyedül nem lenne jó.

Van terhesgondozás is természetesen, de pontosan nem tudom, hogyan és miképpen működik ez. Van terheskönyv, amiben rendszeresen vezetik a labor-értékeket.

Hogy kint dolgozó EU-állampolgárokra mik vonatkoznak, arra rá kellene keresnem, de jobb lenne egy most is kint élő valakitől megtudni a részleteket.

44. Vidék (válaszként erre: 43. - Vidék)
2013. nov. 5. 22:55

Az ovis témát arra értettem ,hogy írtátok korábban hogy 1- kor haza kell vinni a gyereket de vissza mehet még később játszani.


Ja, és milyen a nyár az itthonihoz képest azoknak akik távolabb vannak? Honvágyatok van?

43. Vidék
2013. nov. 5. 22:36

Sziasztok! Mi még itthon vagyunk. A párom ki szeretne menni dolgozni mert itthon nem sok jó kecsegtet. Szóval ha egyszer oda jutnánk , hogy kimegyünk mi is és a férjem ott dolgozik akkor simán felveszik a gyereket oviba? Még 28 hónapos csak. Nem akarnám azonnal beadni csak kíváncsi vagyok. És mi van ha én terhesen megyek ki? Úgy értem ott kell védőnőhöz járni vagy ilyesmi?


Ezzel a 7 órás ovival az a kérdésem lenne, hogy mi van akkor ha anyuka is dolgozik 8- 16- ig? Feltételezem akkor 8 előtt visz és fél 5 re ér oda a gyerekért. Mit csinálnak a dolgozó anyukák?

2013. nov. 4. 23:53

Okosabb döntés az, hogy nem egyből beleugrani.

Ismerek két gyerekes anyukát, aki rögtön költözött a férje után, és aztán ott állt, semmit nem értett maga körül, a két gyerek már iskolában kezdett, hogy ne mulasszanak...de a férfi munkája is bizonytalan volt, végül megszűnt. Kiderült, hogy a férfi is alig értett vaalmicskét németül, egy bizonytalan szerződés-ígéretre ment ki a cslád. Vissza is jöttek hamar, de akkorra már felélték a házuk árát. Kezdhették a szülőknél előlről.

2013. nov. 4. 23:37
Hát igen, több szempontból is meg kell nézni a dolgot. Megértelek, és minden jót kívánok nektek! :)
40. dubadri (válaszként erre: 39. - Allurian)
2013. nov. 4. 21:40

egyenlőre abszolút tartózkodok a költözéstől.

Itthon a házunk (1,5 éve költöztünk be) közvetlen szomszédban anyukámék,akikre bármikor számíthatok,ha segíteni kell,vagy vigyázni a gyerekre. Most,hogy férjem nincs itthon,anyu főz ránk is,szóval most tök kényelmes így minden.

Persze,hiányzik a férjem,de anyósékhoz nem szeretnék kiköltözni (több okból sem),ahhoz meg 1 kereset kevés,hogy 3an külön éljünk.

Aztán majd az idő lehet változtat valamin,de egyenlőre nem tervezek kiköltözni.

2013. nov. 4. 21:32

Jaa tényleg a kenyérsütés.. mi is csináltuk! :)

Amúgy szívesen, végre legalább tudtam segíteni.

Szerintem, ha kimentek, másért nem is, de a gyerek miatt rákényszerülsz a nyelvre, és meglátod, hogy hipp-hopp ragad majd rád is! Ne félj elindulni, és ne add fel, ha csalódás ér! :)

38. dubadri (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2013. nov. 4. 21:32
köszi,majd megnézem! :)
2013. nov. 4. 21:27
Ja, és tanulni, otthonról a neten, azért nem olyan rossz.
2013. nov. 4. 21:26

Igazán szívesen! Nem árt tájékozódni, azzal is okosodunk. :-D


Szép kisváros ám az a Rosenheim, és Bajororoszág is jó hely.

35. dubadri (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2013. nov. 4. 21:26

ne szaladjunk annyira előre,én még nem akarok költözni,tényleg csak érdeklődésként kérdezgetem a dolgokat!!

de nagyon-nagyon köszi mindenkinek!!! :)

34. Guruljka (válaszként erre: 32. - Dubadri)
2013. nov. 4. 21:24

Írd a keresőbe, hogy deutschlern pont net.

Német oldal, a nyelvet tanuló külföldiek számára.

33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Dubadri)
2013. nov. 4. 21:22

Ahogy a konyhai kisgépeket néztem, elég hamar rákapsz majd a kenyérsütésre. Én itthon is most kezdek, saját zsömlét eszem két napja. (Nem kenéyrsütőban,hanem normál sütőben sült.)

A kinti kenyér tényleg nem normális, az abból készített bundá kenyér sehogy se jó...


Izgalmas életszakasz Nektek,tényleg mindn jót kívánok hozzá. :)

32. dubadri (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2013. nov. 4. 21:20
hát nem tudom,hogy fog menni a beszéd,de majd csak lesz velem valami! :)
31. dubadri (válaszként erre: 27. - Allurian)
2013. nov. 4. 21:19

neked is köszi az infókat! :)

Nálunk is volt már szó arról,hogy a családit megigényeljük kint is,de egyenlőre még nem jutott el odáig a férjem. (aug.vége óta van kint)

Kenyér annyira nem izgat,nem nagyon eszünk kenyeret,de mikor nyáron voltunk kint (anyóséknál) ott finom zsemléket,meg minden féle péksütiket ettünk. :)

még 1x köszi!!! :)

30. Guruljka (válaszként erre: 28. - Dubadri)
2013. nov. 4. 21:18

Muszáj leszel pedig, ha vásárolni és háztartást vezetni akarsz...az oviban megbeszélni a dolgokat...a mindennapok.

De akkor majd talán "ijedtedben" megszűnik a gátlásod.

2013. nov. 4. 21:16
Amikor itthon elszállt a cukor ára, mi kintről hordtuk haza, most forintban 267ft 1 kg cukor kint.
28. dubadri (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2013. nov. 4. 21:14

gyereknek biztos könnyen menne a nyelvtanulás.

Ha megy oviba,és itthon leszünk még,akkor van német ovi,vszínű oda fog menni.

Én meg a német?? Hát míg suliba jártam,jó pár évig tanultam németet,de nem sok maradt meg belőle.A legnagyobb gondom az,hogy nem merek idegen nyelven beszélni. :(

2013. nov. 4. 21:13

Szia!

Tavaly 164 euró volt a családipótlék. És mivel a férjednek ott a munkahelye elképzelhető, hogy visszamenőleg a magyar és a német családinak a különbözetét is kifizetik. Egy példát láttam erre, együtt dolgoztam egy kisfiú szüleivel, és ők megkapták. Mondjuk ők mindketten kint dolgoztak.

Az élelmiszer, mosópor ilyesmi árak, közel azonosak, vagy olcsóbbak, mint itthon, de a Hús az aranyáron van. A cukor 89 cent, a liszt kevesebb, az olaj 1.30 körül van, a kenyér..na az nincs náluk normális, és ami ehető az kicsit drágább is. De a L.dl-be megcsinálták a helyben sütős pékségeket és ott lehet venni fél kg-s "hasonló" kenyeret, mint a magyar.

Azon a linken, amit Guruljka küldött megnéztem Rosenheim lakás árait, ahhoz még hozzájön a rezsi, az óvoda, kaja, üzemanyag. Ez úgy 1700-1800 euró

26. dubadri (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2013. nov. 4. 21:11
igazad van,ha nem lenne a gyes,tényleg nagyon hiányozna,még ha nem is egy nagy összegről van szó!
2013. nov. 4. 21:00

Ha csak az olcsóbb áruházlánc katalógusát nézes, az akciós bécsi virsli kilója 4,75 Eur, a csontos csülök 3,49, ugyanennyi a pulyka felsőcomb. A cukkini, az alma 2 Euró kilója.

Változó ez, tényleg tudni kellene, hogy támogatásokat kaphatnátok-e. És nyelvtudás nélkül nem lesz jó, hacsak nem ragad rád különösen jól a nyelv. Mert különben jön az otthon ülés, meg a depresszió.

A gyereknek viszont jobb lenne ott felnőni...Már az óvoda is sokkal jobb, ahogy tegnap beleolvasgattam egyik-másik rosenheimi ovi programjába. .

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Dubadri)
2013. nov. 4. 20:50

Tudom, hogy a gyes, stb nem sok, de ha az sem lenne, nagyon hiányozna! És mégis egy stabil, fix összeg, amire lehet számítani, és azért ezt-azt lehet belőle fizetni.

Nem mindent lehet egy az egyben átszámítani, meg kellene nézni, mennyiért lehet kint most egy kávét, utcán át, azaz állva egy büfénél meginni. Az az összeg az aprópénz.

Régen ez 5 márka volt, most közel 10 euró. Mint nekünk egy ezres, azaz nem pontos váltás, csak érzésre..érted, mire gondolok ugye?

Egy kiló cukor úgy 10 euró, egy kiló kenyér kábé ugyanannyi...

23. dubadri (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2013. nov. 4. 20:44

köszi a linkeket. :)

élelmiszer árak úgy tudom nagyjából hasonlóak,mint itthon,így azt kb tudom,hogy itthon mennyit költünk kajára.

Persze,tudom,hogy a férjem keresetét az ottani árakhoz viszonyítva kell majd számolni,ha egyszer költözésre kerül sor,épp azért is mondtam,hogy sztem az ahhoz nem olyan sok,hogy 3an éljünk belőle.

Főleg úgy,hogy azért az itthoni dolgokat is fizetni kell,akár hol is élünk.

Az itthoni gyesről inkább ne is beszéljünk! :( Gyes+családi pótlék összesen 38 ezer ft.Szerinted mire elég??? :(

Még 1x köszi szépen a sok segítséget! :)

22. dubadri (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2013. nov. 4. 20:35

nem tudom milyen támogatásokra lennénk jogosultak.

FÉrjemnek van kint saját vállalkozása (teljesen hivatalosan van minden)1 gyerekünk van (most 2,5 éves) és vagyok én,aki (ha találna nyelvet nem igénylő munkát) idővel elmenne dolgozni.

Amíg nem mennék dolgozni,nem tudom járna-e vmi segély-féle nekem.

Gyerek után gondolom a családipótlék az jár.

Más nem tudom.

2013. nov. 4. 18:50

A szóközöket vedd ki a linkekből.


Szóval a férjed keresetét nem forintra átszámolva kell nézni, hanem az ottani vásárlóértékben.

Most a keresés kapcsán olvasom, hogy Németországban folyamatosan nőnek az élelmiszer-árak.

Itthon többet ér a férjed keresete, mert kapod a gyest, a családit, és egyéb támogatásokat. De érdemes lenne németül tanulnod.

2013. nov. 4. 18:30

És az élemiszer-katalógusok, több féle:


[link]

2013. nov. 4. 18:13

Itt vannak bajorországi bérlakások, a Kaltmiete a fűtés és meleg víz nélküli alap havi összeg.


[link]

2013. nov. 4. 18:09

Ha sikerül, itt egy rosenheimi vendéglő étlapja (az újság-oldal alatt van).

Tudom, nem járunk vendéglőbe, de az ár-arányokat így lehet jobban megtudni.


Lakást még keresek.


[link]

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Dubadri)
2013. nov. 4. 17:56

Ehhez tudni kellene, milyen támogatásokra lennétek jogosultak.

Ha kint élsz, rezsit fizetsz, akkor máshogy néz ám ki a dolog!

Keresek árakat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook