Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2év helyett megint három lesz? fórum

2év helyett megint három lesz? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 15. 14:09
na meg szigorúan is van szabályozva a családi bölcsődék alapítása
23. magi78
2010. máj. 5. 21:51
Hát lehet csinálni ilyen otthon bölcsit, van már rá lehetőség itthon, csak az a baj vele, hogy nagyon drága, nem biztos, hogy megéri úgy elmenni dolgozni, hogy a többletet amit megkeresünk a fizetéssel otthagyjuk ezekben az otthoni magánbölikben. Amúgy meg tényleg szomorú, hogy sok helyen nincs bölcsi, és akkor hova tegyük a gyereket? És müködik a protekció is.
22. cbe267d9cf (válaszként erre: 21. - 3374d74025)
2010. máj. 5. 21:40
Igen, ebben tök igazad van, mármint a "dolgozni nem akaróban", nekem ez az egyik fő parám a majdani gyerekellátással:hol találok én egy édibédi megbízható óvónénit??? :) Ehhez mi kevesek vagyunk, csak engem az marhára bosszant, hogy valahogy a női problémák - munka, ovi/bölcsi, családon belüli erőszak, otthonszülés szabályozása, női/férfi bérek különbsége, és még holnap estig sorolhatnám - szóval ezek a problémák folyton le vannak söpörve az asztalról ebben a fenefrancos férfias társadalomban. :(
21. 3374d74025 (válaszként erre: 17. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 5. 21:32

Hát igen..........Kb. gondoltam, hogy ezek a válaszok jönnek vissza fele.Még hidd el, majdnem igazat is adok.Az otthoni bölcsire csak annyit,hogy úgy gondlom elég sok"dolgozni nem akaró"csinálna bölcsit.Nem hiszem hogy azok "nyitnának" ilyet akik épp értenek is a gyerekhez.Na mindegy,ez is egy hosszú folyamat.

Igen azért veszik fel a városi gyerekeket.De én még mindig azt kérdezem,(és persze nem tőled,hanem az államtól),hogy mivel különb ő?És akkor miért nem biztosítanak több bölcsit.Én mennék vissza dolgozni,szeretem a munkám és állítólag még jól is csináltam.Én is érzem hogy több kell a lányomnak mint velem egy kis játék.Már "kevés" vagyok neki.És hogy mit ne mondjak én is valahogy kevésnek érzem így magam.De..............


Azt hiszem ezt a témát mi csavarhatjuk,ahogy akarjuk.Sajnos mi ide kevesek vagyunk.Veszekedni ezen meg főleg butaság!

20. Tamianyu (válaszként erre: 19. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 5. 21:28
Hát igen,én is így tudok gyesen lenni most.Azzal viszont nem értek egyet,hogy be kell dugni a gyerekeket a bölcsibe,neveljék ott,vagy bárhol ahogy meg lehet oldani.Én az elsőt fiatalon szültem,korán oviba adtam.Faluhelyen nemvolt bölcsi,viszont bevették oviba 2 év alatt.Azt mondtam utána,hogy akkor szülök legközelebb,ha otthon lehetek vele 3 évet.Az én munkaidőm sem 8 órás volt,hanem sokszor 16.Hát nem tett jót a gyerekemnek...Mi,akik viszont bőven tettünk a "nagy kalapba",nem hiszem,hogy az állam pénzén lennénk itthon.Sőt,csak szeretném azt vissza kapni,amit befizettem.Pont ezért,qrva felháborítónak tartom,hogy amíg én vártam újabb 12 évet,hogy szülhessek még egyet,addig mások az én a mi pénzünkön vannak otthon,és soha egy fityinggel nem járulnak hozzá semmihez.Szóval szerintem első lépésnek ezt kellene megtenni,hogy megszüntetni az élősködést egy bizonyos rétegnél....
19. cbe267d9cf (válaszként erre: 18. - Tamianyu)
2010. máj. 5. 20:48
Nagyjából egyetértünk. De szerintem hosszú távon az lenne a megoldás, ha NEM FÜGGENÉNK a gyes és gyed intézményétől. Ha valóban egy olyan rendszert dolgoznának ki, ahol a korábbi biztosítotti jogviszony alapján járna egy bizonyos ideig (mondjuk pl. egy, másfél, két év), és ha te esetleg tovább akarsz otthon maradni, akkor akár előtakarékoskodhatnál valamilyen formában (ez pl. jó lenne annak aki eleve egyetemet végez, karriert épít és csak a 30as éveire tervezi a gyerekvállalást), akár gyerek mellett dolgozhatnál napi néhány órában (ez meg jó lenne annak aki korábban szülne, így nem tud megtakarítani). De lehetne pl. olyan támogatást adni, ami a gyerek elhelyezését oldja meg, vagy amin bébiszittert fogadhatsz legálisan számlával. Ez adott esetben még munkahelyet is teremt, Franciaországban pl. ezt csinálták. Meg lehetne a korábban már írt családi bölcsi/ovi, meg még millió ötlet. CSak azt ne, hogy az Állam majd fizeti nekem hogy otthon legyek a gyerekkel, ez csak függőséget eredményez. Szóval ezért írtam, hogy alapvetően egyetértünk, mert ezzel a megélhetési gyerekgyártással tényleg nem jutunk sehova, viszont lassan a felelősen gyerekvállalók is bajban lesznek. Mellesleg én pl. úgy tudtam eljönni, hogy előre, tudatosan félretettem 10 évig a pénzt, hogy most legyen.
18. Tamianyu (válaszként erre: 15. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 5. 20:16

Ja,én egyáltalán nem erre céloztam,hanem arra,hogy vannak családok,akik a gyerekekből vagyis gyesből csp-ból élnek.Van 8-10 gyerek,0 év munkaviszony,8-ból megy szülni anyuka,és ahogy mondod ugyanannyi gyest kap mint te,vagy én is,akinek 16 év munka viszonyom volt előtte.Szerintem nincs azzal gond,ha valaki otthon akar maradni agyerekével 3 éves koráig.Azzal van gond,hogy bárkinek járt a gyes,most is jár,aki soha életébe nem dolgozott nem tanult,nem is fog az életben,csak élősködni.Azért írtam szándékosan a tanulói jogviszonyt is,mert lehet,hogy a kismamának csak az van még,de valószínű azért tanul mert dolgozni szeretne a jövőbe,kvázi Ő vissza teszi amit kap.

Én úgy gondolom,hogy ha annak akinek semmi nincs nem járna sem gyes sem csp,azzal nagyon sok pénzt lehetne megtakarítani,és akinek meg jár,az kaphatna tisztességesebb összeget.

De ez valószínű csak álom.

17. cbe267d9cf (válaszként erre: 16. - 3374d74025)
2010. máj. 5. 19:29

Gondolom, azért veszik fel a városban lakókat, mert előnyben kell részesíteniük a helyi lakosokat (ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez rendben van, csak azt, hogy szerintem ilyenkor kényszerben vannak a bölcsik is). Tudod, szerintem az a baj, hogy folyton csak ugyanazon megoldások körül pörgünk. Pl: ha nincs bölcsi, akkor arra az a megoldás, hogy tovább járjon a gyes, mert anya tovább otthon maradhat és akkor nem kell bölcsi. Nem. Nem ez a megoldás. Hanem az, hogy lehetővé tesszük, hogy legyen bölcsi. Pl, magad Uram, ha szolgád nincs alapon: biztos van a faluban (vagy a szomszéd faluban) még 1-2 anyuka, aki visszamenne dolgozni. Azonnal össze lehetne fogni, és fogadni közösen 1 gyerekfelügyelőt, aki vigyáz a gyerekekre. Egyébként ezt hívják az EUban otthoni bölcsinek, ami nagyon elterjedt dolog. Pl. ha Te úgy gondolod, hogy vigyáznál 3-4 gyerekre, akkor némi tanfolyam elvégzése után megteheted otthonodban. És köztük lehet természetesen a saját gyereked is. Mellesleg úgy tudom, erre már itthon is van lehetőség. És pont azért érdemes összehasonlítani magunkat a nyugati "fejlett" országokkal, mert ők már keresztül mentek azon a fejlődési szakaszon ahol mi tartunk. Tehát valószínűleg elkövették ugyanazokat a hibákat. Egy biztos: sehol nem vezethet megoldásra az anyák foglalkoztatottságának növelésében az, ha egyre tovább maradhatnak otthon. De mindenhol megoldásra vezetett az otthoni gyerekfelügyelet elterjesztése, és a részmunkaidős foglalkoztatás. És még valami: igen, náluk nem ennyi a táppénz, nem ennnyi a tej. De aki adót nem fizet (vagy csal), azt bizony kiveti a társadalom, annyira mintha embert ölne, nálunk meg nemzeti sport a nemfizetés (persze, ürügy mindig van, hogy magas a járulék, meg ilyenek, de ilyen alapon ez ördögi kör). És mondjuk a tesóm Finnországban 10 eurot fizet ha elmegy orvoshoz. A TB mellett. Nálunk meg mindig mindent leszavaznak, mindig mindent oldjon meg az Állam, mi meg csak ülünk, és várjuk, hogy jobb legyen. Nem lesz.Ennek okait lehet firtatni, de ezt azért nem akarom, mert politikába torkollana, holott nem az. Egy ország gazdasága, szociális ellátottsága és hasonlók, ez színtiszta matematika és közgazdaságtan. Azt lehet elosztani ami befolyik. Ha kevés folyik be, keveset tudunk adni.

Egyébként én a helyedben biztosan utána járnék, hogy mi a pontos szabályozás, és hogyan kerülhet be a gyereked bölcsibe, gondolom, mindenkinek ezt mondják, arra számítva, hogy úgysem próbálkozik. És ne hidd, hogy városban jobb: én Budapest azon kerületében lakom, ahol a legtöbb bölcsi van. Tudod mikor kell bejelentkezni? Mikor megszületik a gyerek... :(

16. 3374d74025 (válaszként erre: 15. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 5. 16:16

Nagyon sok mindenben egyet értek veled,de van amiben nem.Igen tény és való,hogy sok országban europánban előbb mennek vissza dolgozni.Dehogy hasonlíthatjuk őket össze magunkkal?Ugyan annyi táppénzt fizetnek?Annyi náluk egy liter tej mint MO.-on?És persze akkor még a fizetésről nem beszéltem.....

Viszont tény, hogy kevés a bölcsi.Én falun lakok és mennék vissza szeptemberbe dolgozni(és képzeld,szeretem a munkám egy multinál).Közölték a bölcsibe hogy csak a Városba lakokat veszik fel!Ez milyen eljárás?Mert a falun élőnek nem annyi jár?Az nem fizet TB,vagy adót,vagy biztosítást?Az én gyerekemnek nem jár hely a bölcsibe?Majd ha az ilyen dolgok helyre állnak akkor lehet hasonlítani...Bár mi még akkor is béka segge alatt leszünk!

15. cbe267d9cf (válaszként erre: 11. - Tamianyu)
2010. máj. 5. 09:18
Alapvetően igaz amit írsz, viszont ezt a rendszert hívják KÖZteherviselésnek, és alapja a legtöbb társadalomnak. Tudod, mikor én befizetem a marha nagy adót és járulékot 15 éven át, mert ugye én multinál vagyok, és sokat keresek (az persze senkit nem érdekel, hogy 12 órát dolgozok minden nap, meg hogy a céges telefont nem azért kapom hogy csacsogjak a barinőmmel, hanem hogy elérjenek munkaidőn kívül is), aztán utána én pont ugyanúgy 25 ezer gyest kapok mint az, aki az iskolapadból ment szülni, és még életében egy forintot sem fizetett be az Államnak. :) És mivel egyre több embert tart el egyre kevesebb adófizető, hát igen, mindent amit adnak meg kell kurtítani (nem csak ezt vették el, kérdezz meg egy közalkalmazottat, mennyivel keres az idén kevesebbet mint tavaly). Azért én még nem gondolom, hogy nyavalyognunk kéne a 2 év miatt... egyrészt egy két éves gyerek már simán közösségbe való, mert ha nem is lesz bölcsis, a napjának nagy részét igyekszünk gyerekek között tölteni, egyszerűen mert már igényli. Másrészt meg - mint ahogy már írta itt valaki - a gyes hidegvízre se elég. Aki arra számít, hogy majd egy évig abból él... hát nem is tudom... nekem felelőtlenségnek tűnik. Az meg, hogy közben dolgozom, de azért az Államot is pumpolom, szerintem nem egészen tisztességes hozzáállás, még akkor sem, ha a törvény lehetővé teszi. A fő problémát a két éves gyed esetén a bölcsödék hiányában látom, és abban, hogy nagyon kevés a 4-6 órás munkahely. Én ezek számát növelném meg, vagy kedvezményeket adnék a cégeknek akik anyukákat így alkalmaznak, mert a fő baj szerintem az, hogy 8 órás munka mellett nagyon nehéz gyereket nevelni, arról meg nem is beszélek, hogy sok helyen simán a nyolcnál is többet elvárnak.
2010. máj. 5. 08:32

Szerintem visszaállítják a 3 évet mert szó volt róla. Engem csak az érdekelne,hogy akkor aki még idén szül azzal mi lesz??? Mert nem biztos,hogy visszamenőleg is eltőrlik a törvényt...


Egyébként szerintem normális ember nem alapoz a gyesre. Az a 25 ezer még éhen halni is kevés. Én is bejártam mellette dolgozni,ha volt aki vigyázzon a lányomra. Annyi volt a különbség,hogy nem volt rajtam kényszer,mentem dolgozni amikor tudtam. Most meg majd mehet a bölcsibe a kicsi mert főállásba mehetek vissza. Nem mintha itt lenne bölcsi... :-D

2010. máj. 4. 22:31

Én 2 éve szültem, rám még a régi szabályok vonatkoznak (2 év GYED, 1 év GYES).

Ennek ellenére még februárban visszamentem dolgozni, mert hívtak. Nem sokat gondolkodtam rajta, mert hamar találnak a dolgozó helyére más személyt. A GYES pedig önmagában semmire sem elég.

12. Laleh
2010. máj. 4. 21:31
A 3 év a felmondási tilalomra vonatkozik. A gyed, gyes, továbbra is csak 2 évig jár.
11. Tamianyu (válaszként erre: 5. - 1e8f358d6a)
2010. máj. 4. 21:21

Nem kellene eltartani a sok ingyenélőt,akik sosem tettek és nem is fognak tenni a "nagy kalapba",csak a markukat tartják,hogy adjanak nekik.....

Akik meg évtizedeket ledolgoztak dolgoznak a jövőben,az Ő szemüket is kiszúrják röhejes összegekkel.Hol itt az igazság??

10. spinneli (válaszként erre: 1. - 582d8ff316)
2010. máj. 4. 21:20
valószínűleg nem, de lehet reménykedni, akinek ez jó.
9. Tamianyu (válaszként erre: 2. - Nagymami 58)
2010. máj. 4. 21:18

A jó Isten meg ez a jó kormány azt adja meg,hogy jogviszonyhoz kössék még a gyest is,és a csp-ot is,ne járjon semmi alanyi jogon senkinek!

Vagy tanulói(természetesen max közép vagy felsőfokú)vagy munkaviszony legyen hozzá szükséges.

Így nem kellene csökkenteni az otthon töltött évek számát,viszont sokkal kevesebbnek kellene fizetni.

2010. máj. 4. 20:42
Hát, nekem tök mindegy, mert a helyemet úgyis csak két évig tartják. Így is minimum másfél évvel többet lehetek vele itthon, mint a legtöbb európai nő.
2010. máj. 4. 20:40
Remélem mihamarabb megint 3 lesz,bár kételkedem benne :(
6. 04dbfde1db (válaszként erre: 5. - 1e8f358d6a)
2010. máj. 4. 20:37
Nyúljanak a saját zsebükbe is... Na, de az más téma...
2010. máj. 4. 20:35
Marad kettő, talán majd januártól állítják vissza a régi rendszert,már ha ugye visszatudják. Az államháztartási hiányt valamiből pótolni kell, és az ilyen jellegű kiadásokhoz a legkönnyebb nyúlniuk az okosoknak...
2010. máj. 4. 20:35
Hozzáteszem, hogy hatalmas baromság 2 évre leredukálni, mire én vállalok babát, remélem, ismét három év lesz, ameddig otthon tudok vele maradni.
2010. máj. 4. 20:34
Bár engem (még) nem érint, de én legutóbb még kettőről hallottam... O.o
2010. máj. 4. 20:34
A JÓISTEN ADJA, HOGY IGAZ LEGYEN.
2010. máj. 4. 20:30
azt hallottam,hogy vissza akarják állitani a régit,hogy újból 3 évig lehetünk otthon a kicsivel.ti hallottatok már rolla?igaz lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook