Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 28 évesen most kezdtem el járni gerinc tornára, mert sokszor fáj a derekam és nagyon rossz testartásom van, ilyen korban segít még a torna? fórum

28 évesen most kezdtem el járni gerinc tornára, mert sokszor fáj a derekam és nagyon rossz testartásom van, ilyen korban segít még a torna? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 5. 12:02
Igen kaptam beutalót a reumatológusomtól 15 alkalmast így ingyenes heti 2 szer megyek fél órára
2011. ápr. 5. 11:22

MINDENKÉPPEN


csak fokozatos terhelést, megbizható segitőt keress

vagy kérj gyógytorna beutalót a körzeti orvosodtól, ahhol megtanitanak helyesen megmozgatni a csontjaidat....


lassan óvatosan

2011. ápr. 5. 10:53
Igen mindig fogok járni mert jól esik igaz csak fél órás a torna de nem baj nekem reumatológus irta fel így ingyenes nem tudjátok véletlen, hogy 1 évben csak egyszer adhat ilyen beutalót ami ingyenes?Amúgy 2200.- egy fél óra:((
6. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2011. ápr. 5. 10:43

Nekem a gyógytornász adott kazettát, megvásároltam. És be kell ismernem, ha lelkiismeretesen csinálnám, nem fájna.Megerősödnének a gerinctartó izmok és az nagy segítség. Csakhát a lustaság.....fél egészség!


Nekem nagyon-nagyon bevált a kozmodisk is. Nem erősíti ugyan az izmaimat, de legalább nem fáj a derekam.Tehát ez csak fájdalomcsillapító helyett való.


Te még fiatal vagy, tessék az első megoldást választani, mivel ez egész életedre ható probléma-megoldás lehet. Csak módszeresen, rendszeresen!!!

5. genlips (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2011. ápr. 5. 10:40

pilates tornát is próbáld ki, sok hátfájósnak segített már.

egy edzés után érzed a különbséget, ha a technikádat megfelelően csinálod (ezért érdemes először órákra eljárni)

én múlt héten kezdtem és éreztem, hogy létezik a gerincem

4. zsuzsu 12 (válaszként erre: 3. - Szöszi71)
2011. ápr. 5. 10:38
Akkor jó mert sokan mondták ilyen korban már kifejlődőtt a testartásom és nincs értelme már és ha majd nem járok ujra rossz lesz a testartásom
3. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2011. ápr. 5. 10:34

Szia!


Soha nem késő elkezdeni:)

A torna sokat fog javítani a testtartásodon és ezáltal biztos, hogy jobb lesz a gerinced is:) Csak járj szorgalmasan és akár még otthon is csináld a gyakorlatokat:)

2. hpkati (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2011. ápr. 5. 10:33

Szia!

Szerintem a torna minden korban segít!!!! A lényeg a fokozatosság.

2011. ápr. 5. 10:32
Sziasztok 28 évesen most kezdtem el járni gerinc tornára mert sokszor fáj a derekam és nagyon rossz testartásom van kicsit görbe a hátam is szerintetek ilyen korban segít majd még a torna?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook