Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2,5 éves kisfiam fél elaludni és felriad hajnalban fórum

2,5 éves kisfiam fél elaludni és felriad hajnalban (beszélgetős fórum)


15. Bözsi néni (válaszként erre: 14. - LindaZ)
2017. szept. 25. 22:38
Szia, mi újság azóta? Remélem, már nem fél a kicsi.
14. LindaZ (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2017. szept. 18. 12:35
köszi
13. LindaZ (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2017. szept. 18. 12:35

Köszi, szupernek tartom az ötletedet, bár sajnos nem vagyok valami jó történet kitalálásában.

Köszi :)

12. LindaZ (válaszként erre: 4. - Bözsi néni)
2017. szept. 18. 12:33
A nagyok elmondása alapján nem ijesztgették. Eszembe jutott viszont az, hogy akár egy békés mesének, ifjúsági filmnek a szünetébe bevágott reklám, vagy filmelőzetes is lehetett akár, bár ennek is kicsi az esélye. Köszi szépen!
11. LindaZ (válaszként erre: 2. - Dolcsy1989)
2017. szept. 18. 12:30
Köszi a tippet! Tudtommal nem volt semmi változás nálunk. Még nem sikerült belenéznem a szájába, de mielőbb megnézem.
10. LindaZ (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2017. szept. 18. 12:29
Köszönöm, hogy leírtad a saját tapasztalatodat. Semmi változás nem történt, legalábbis nem tudok róla.
2017. aug. 31. 07:22

Lányom akkor volt ilyen sőt- ennél durvább szeparációs szorongásos mikor költöztünk ( csak 1 emelettel feljebb és úgy hogy az egész nyarat a a tatarozásra szántuk tehát nem volt annyira ismeretlen számára)

nekem óriási kivétel volt születése óta, hogy nem aludt köztünk, velünk, mindenképp arra neveltem, hogy van saját szobája ágyikója.

Ez a szepa viszont felülírt mindent. VOlT mikor 1 éjjel 30x is felsírt , sikított, remegett a félelemtől, kb 1,5 hónapig nyomtuk ezt. Akkor szűnt meg mikor már végkimerülés határán magam mellé vettem- hozzá teszem azóta is velünk alszik lassan 1 éve. Voltak éjszakák mikor 1-2-3 átaludt újra a saját ágyában aztán kezdődött előröl az egész, vagy aludt 2 órát és jött át hozzánk automatikusan vagy nekem kellett átmenni érte.

Szóval a kérdés az nem történt mostanában valami új dolog nálatok?

2017. aug. 30. 17:52
Kérdezd meg tőle, hogy mitől fél. Egyébként elmúlik, csak idő kérdése, nálunk is volt ilyen, minden különösebb ok nélkül, aztán elmúlt
7. zebracsikó (válaszként erre: 1. - LindaZ)
2017. aug. 30. 14:29

Milyen meséket olvasol? Szerintem inkább ne olvass neki, hanem mesélj! Róla, saját magáról mesélj neki, az ő napját meséld el neki úgy, hogy egy maci vagy nyuszi, vagy amit szeret , az a főszereplő. Legyen ennek a főszereplőnek anyukája, apukája, akik mindig megvédik, szeretik, kicsit színezd ki a napi történéseket ezzel az "üzenettel".


Ha anagy testvére iskolás, akkor nem ugyanazok a mesék jók nekik, a kicsinek tényleg nem kell olvasott mese, a Te szavaid szemtől-szembe elmondva, lassú, megnyugtató hanglejtéssel könnyebben feldolgozhatóak és jobban fel lehet velük oldani a napi feszültségeket.

Nyugodtan beleszőhetsz kisebb veszekedést a mesébe (ami vele, a kismacival/nyuszival történt aznap, pl. valaki elvette a lapátját a játszótéren és vissza kellett kérni) , de legyen feldolgozása, megoldása.


A lényeg, hogy csak rá figyelj, biztonságot, odafordulást sugározz.


Pár hét alatt oldódni fog szerintem.

6. dolcsy1989 (válaszként erre: 4. - Bözsi néni)
2017. aug. 30. 13:53

Szerintem is jo megoldas lehet. Talan ha felebred es latja hogy ottvagytok akkor nem ebred fel teljesen es anya is azonnal ottvan. Nagyteso nyugodtan tud pihenni hogy ne legyen faradt a suliban.

Elobb utobb el fog mulni ez biztos...

foruminditonak turelmet es kitartast kivanok!! :)

5. dolcsy1989 (válaszként erre: 3. - Andyka888)
2017. aug. 30. 13:51

Tudom h eleg hulye megfogalmazas de ez jutott eszembe. Azt is idezojelbe teve mert nyilva nem tudatos dologrol beszelunk.

Nalunk majdnem 5 6 honapig volt ugyanez es furcsa eszrevetel volt egy kulfoldi orvostol h a fogzas miatt aludt nyugtalanul es mindentol felt es megijedt. Az elott semmitol es azota sem. Ezert kerdeztem csupan.

Nyilvan legegyszerubb a gyerkocot megkerdezni persze de sok dologra ok sem tudnak magyarazatot adni.

4. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - LindaZ)
2017. aug. 30. 13:45

Próbáld meg kiszedni belőle, hogy mitől fél. Nem ijesztgették esetleg a nagyobbak?

Ha ennyire fél, nem megoldás áttenni az ágyát a ti szobátokba egy időre?

3. Andyka888 (válaszként erre: 2. - Dolcsy1989)
2017. aug. 30. 13:26
Több hónapja múló hóbort?Nem gondolom.Én tőle kérdezném meg első körben mit szeretne,hogy lenne jobb neki :)
2. dolcsy1989 (válaszként erre: 1. - LindaZ)
2017. aug. 30. 13:03

Kinnt van az osszes foga? Csak mert az en fiam akkor csinalt ilyeneket amikor jott a negy nagyorloje.

Amint kinnt volt elmult a felelme es nyugodtan aludt. Mondjuk o velunk alszik egy szobaban es egy kisebb testvere van aki akkor meg picikent aludt a sajat kisagyaban szinten a mi szobankban es ezert nem akatuk "kikozositeni" a nagyobbat. Es hiaba volt a kozelunkben akkor is sokszor riadt fel es keresett minket felalomban ilyedten pedig tudta hogy mellettunk van.

Ne idegeskedj...biztos "mulo hobort" ha lehet igy nevezni. Nem hiszem h valami baj lenne a hatterben ha a csaladi eletetekben semmi nem valtozott.

2017. aug. 30. 12:55

Több hónapja tart, hogy a 2,5 éves kisfiam nem mer elaludni és hajnalban 1-2 alkalommal felriad, hangosan engem hív. Többször is majd kiugrik a szívem ilyenkor, majd nehezen alszom vissza, a munkahelyen pedig nagyon fáradt vagyok. Főként amiatt aggódok, hogy a nagylányom hogy tud majd az iskolában odafigyelni, teljesíteni...

Este, amikor a szobából ki akarunk lépni, kéri, hogy maradjunk, nem menjünk ki. Ezt követően többször is kéri, hogy menjünk vissza hozzá. A fejére húzza a takaróját, a kispárnáját, amitől nagyon megizzad. Többször is mellette ülünk, amíg el nem alszik. Igazából nem szeretnénk, ha ehhez hozzászokna. Egyébként 3-man vannak testvérek, a nagylányommal közös a szobája, mondogatjuk a kicsinek, hogy ne féljen, mert a nagytesó is ott alszik, de ez nem igazán győzte meg őt arról, hogy nincs miért félnie. Minden este meseolvasás van, a fényerősséget csökkentjük, nincs pörgés és hangos beszéd. A szobában éjjeli fény van, az ágyában több puha maci van, amit átölelhet.

Egyébként nagyon jó a hallása, a panelben a szomszédoktól illetve az utcáról érkező zajokra gyakran felfigyel.

Tanácsokat szeretnék kérni, illetve milyen szakemberhez fordulhatnék, hogy megoldást találjak a helyzetre? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook