Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018. novemberi babák fórum

2018. novemberi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2018. márc. 20. 08:22
Én évek óta sportolok, TRX és otthoni edzés (Péntek Enikő zónaedzés). A 4. héten még hasizomedzést is csináltam :O Azt már kicsit bánom. De a teszt óta nem mozogtam semmit...:( Egyelőre még nem merek. De ha szerdán rendben leszünk, akkor ligtosan én is folytatni szeretném.
73. nezalee (válaszként erre: 72. - Nezalee)
2018. márc. 20. 07:32
Eggyel lejjebb, már olvastam, hogy 4 éves.
72. nezalee (válaszként erre: 70. - Orso2121)
2018. márc. 20. 07:31
Hány éves a lányod?
2018. márc. 20. 05:33
Ááá...és még mindig fáj a fejem!!!!!!! Most láttam, hogy kettős fronthatás van (nekem az a gyengém).
70. Orso2121 (válaszként erre: 68. - Pandi1)
2018. márc. 20. 05:30

Tudom, én sem így tervez(t)em, de annyira féltem azt a kis babszemet, hogy még eddig nem vettem rá magam. De ha ok lesz minden szerdán, akkor utàna megyek. Ha mást nem is, akkor 1 óra séta a futópadon vagy ellipszis, esetleg szobabringa.


Amúgy a szabadban igyekszem sétálni, csak ugye a kiscsajszim mellett elég nehèz összehozni. Nameg az idô sem olyan most...

70. Orso2121 (válaszként erre: 68. - Pandi1)
2018. márc. 20. 05:30

Tudom, én sem így tervez(t)em, de annyira féltem azt a kis babszemet, hogy még eddig nem vettem rá magam. De ha ok lesz minden szerdán, akkor utàna megyek. Ha mást nem is, akkor 1 óra séta a futópadon vagy ellipszis, esetleg szobabringa.


Amúgy a szabadban igyekszem sétálni, csak ugye a kiscsajszim mellett elég nehèz összehozni. Nameg az idô sem olyan most...

69. Orso2121 (válaszként erre: 67. - Amaranta83)
2018. márc. 20. 05:26

4 éves, úgyhogy már nem annyira babó. Az úszást én nem merem, mert azt nagyon hangsúlyozzák, hogy beltéri medencébe nem jó ilyenkor fürdeni, úszni a fertőzésveszély miatt (+ ha meleg ráadásul, akkor meg a vérbőség miatt.)


Szóva inkább a Balcsiban uszikálj 😂

68. pandi1 (válaszként erre: 64. - Orso2121)
2018. márc. 19. 21:01
Én már évek óta edzek (súlyzós edzés teremben) de én nem hagytam abba most sem. Kicsit visszavettem a súlyokból, és nem hagyom a pulzusom 140 fölé menni. Mindenhol azt írják, hogy nem kell abbahagyni, amíg jól érzed magad, csinálhatod. Még két hónapig tervezek terembe járni, utána meglátom, hogy alakul.
67. Amaranta83 (válaszként erre: 64. - Orso2121)
2018. márc. 19. 20:24

Köszi! :)

Mozgással most rosszul. Évekig nagyon intenzíven mozogtam (kangoo, spinning, heti 4-6), de nyár közepén felhagytam vele, gondolván, hogy hátha ez a túl nagy intenzitás is hátráltatja azt, hogy összejöjjön a baba. Úgyis mentünk nyaralni, stb. Aztán mivel a baba továbbra sem jött össze, novemberben visszatértem kb 1 hónapra, mert gondoltam,nem ezen múlik... de sajnos lesérültem, begyulladt a sarkamnál az ín.... és ez még most is tart. Úgyhogy most még sétálni sem tudok túl sokat. :( November óta alig mozgok. Pár kiló is feljött...

Most az úszást fontolgatom (csak félek kicsit a fertőzéstől), plusz a spinninget valami nagyon enyhe lityi-lötyi formában. De gondoltam, szerdán kikérem még előbb a doki véleményét is, és megvárom, hogy kiderüljön, hogy minden rendben van-e.

Fejfájásra nekem a sok folyadékivás szokott segíteni. Meg a kávé, de azt mostanában az ezelőtti napi egynél ritkásabban iszom, amióta kiderült, hogy mi a helyzet.

Mennyi idős a nagyobbik babód?

66. Orso2121 (válaszként erre: 60. - Godeau)
2018. márc. 19. 20:00
Sajnos arra nem vagyok ismerős!:(
65. Orso2121 (válaszként erre: 62. - Marilyn Monroe)
2018. márc. 19. 19:59
Á, ez jó hír! Nekem is ezt mondta, amikor legutóbb voltam és annyi idős voltam, mint te.
64. Orso2121 (válaszként erre: 63. - Amaranta83)
2018. márc. 19. 19:58

Üdvözlünk a csapatban! Tök jó, hogy ilyen sokan kezdünk lenni!


Egyidősek vagyunk, csak én a 2. babócomat várom! Ez a legjobb érzés a világon- az esetleges nehézségekkel együtt. Nekem pl. most fáj a fejem. Hogy a terhességtől, az időtől vagy mástól, nem tudom, de tény, hogy elég nehéz így, hogy nem nagyon vehetek be fájdalomcsillapítót. Remélem kialszom reggelre...


Hogy álltok a mozgással? Én azelőtt heti 2-3* jártam edzőterembe. Amióta pozit teszteltem, nem mertem menni. Ha szerdán ok lesz minden, akkor egy kis sétálásra vagy elliptikára szeretnék eljárni. Aztán meg terhestornára,

2018. márc. 19. 19:20
Sziasztok! Én is csatlakoznék hozzátok. Tegnap egy hete, hogy halvány pozitívat teszteltem, ami utána erősödött. Elvileg ma 5 hetes, 3 napos vagyok. Dokinál még nem voltam, szerdára van időpontom. (Látom, itt többeknek is. :) Már várom, kicsit izgulok, mert első terhesség, és most töltöttem be a 35-öt... remélem, azért minden rendben lesz. Tünetem nem sok van, mellfájás, hol jobban, hol kevésbé enyhe nyomásra, plusz a hőmérsékletem 37 körül mozog. Hajnalban fel szoktam ébredni, kora reggel pedig visszaalszom még 1-2 órára, napközben pedig álmos vagyok. De egyelőre semmi elviselhetetlen, émelygés meg szinte semmi. 1 éve tartott már a próbálkozások sora.. már kezdtem feladni, amikor végre éreztem, hogy most más.. éppen a szülinapomon kezdődhetett a beágyazódás. :) aztán egy hétre rá pozitív teszt. :) még alig hiszem el. Holnapután este ilyenkor már jobban beleélhetem magam, remélem.
2018. márc. 19. 17:43
ma volt a nagy nap :) úgy néz ki, minden rendben, ahogy annak lennie kell :) sacc. 5 hetesnek mondott a doki, petezsák + szikhólyag látható, szívhang sajnos még nem, de azt mondta ez így normális. 3.-án megyek legközelebb, akkor már biztosan hallhatom :) Egyébként nagyon megható volt nekem már az is hogy egy kis pöttyöt láttam a monitoron,, tiszta bolond vagyok :D
61. anett0108 (válaszként erre: 60. - Godeau)
2018. márc. 19. 16:36
Oh te is a Szent Imrébe készülsz? :) Én is, de nem tudok konkrét orvost. Állítólag ott mindenki jó.
60. Godeau (válaszként erre: 59. - Orso2121)
2018. márc. 19. 16:33

köszönöm :) igen, a harmadik lesz! a 22. kerületbe költöztünk, szerencsére közel a kerülethatárhoz, Szent Imrétől negyed órára. Ráadásul olyan dokit kell keresnem, aki úgy csinál császárt, hogy megvárja, amíg beindul magától a folyamat, és vágás után megadja az aranyórát. Sajnos az első kettő szülés egynapos vajúdás után végül császár lett, szóval harmadszorra már nem készülök természetes szülésre.

Ma Barna Péter lett a favorit, de hátha van jobb tipped! nagyon köszi :)

59. Orso2121 (válaszként erre: 55. - Godeau)
2018. márc. 19. 15:42

Halkan gratulálok! Csak pozitívan! Minden rendben lesz! Ezek szerint ő nem az első gyermeked lesz?


Hová költöztetek? Csak mert hátha tudnék javasolni orvost.

58. Orso2121 (válaszként erre: 56. - Nezalee)
2018. márc. 19. 15:40

Ha esetleg nem fog még petezsákot látni, akkor se ijedj meg. Csak emtt szerintem is nagyon korán mész, persze érthető, hogy miért.

Én nem utrot, hanem progesterone nevű gyógyszert szedek, de szerintem az ugyanaz.


Akkor jó izgi hetünk lesz, csajok! 🙃😀

57. anett0108 (válaszként erre: 56. - Nezalee)
2018. márc. 19. 11:44

Húú, jó korán mész. De remélem minden rendben lesz :)

Én is szedek Utrogestant biztonságból.

2018. márc. 19. 11:17
Csütörtökön én is megyek dokihoz, akkor leszek elméletileg 4+2, mert ha jó helyen van a petezsák, akkor elővigyázatosságból utrogestant kell használnom.
55. Godeau
2018. márc. 19. 11:16

sziasztok lányok!

ha minden igaz nekünk is lesz egy novemberi babánk: a születésnapomon végre nagycsalád leszünk! 2 éve várunk rá, hogy megfoganjon, és benn is maradjon a harmadik babánk. Már a budai meddőségi intézetben kezdtünk volna egy inszemet március 12/13-án, a mensi első napján, de nem jött meg! 14-én már erős két csík volt a teszten, az ikea női mosdójában hangosan bőgtem, és hálálkodtam az égieknek--- azóta meg sajnos kicsit szorongok, hogy mikor mehetek dokihoz, hogy legyen már szívhang, és nyugodjak meg, hogy most nem vetélek el újra. Ha a peteéréstől számítom, akkor ma betöltöttem az ötödik hetet. Sajnos elköltöztünk, és most kutatok jó doki után, aki nem néz hülyének, hogy ennyire izgulok vén motoros anyukaként ;)

54. anett0108 (válaszként erre: 52. - Orso2121)
2018. márc. 19. 09:32

Oh tényleg, te is szerdán mész :)

Én már tűkön ülök. Egyre inkább bízok benne, hogy később fogant a baba és csak azért nem láttuk.

53. nezalee (válaszként erre: 47. - Anett0108)
2018. márc. 18. 20:57
A lányomnál kávéztam végig, nem volt gond. Nem literszámra, de minimum reggelente, kötelező jelleggel. ☺️
52. Orso2121 (válaszként erre: 47. - Anett0108)
2018. márc. 18. 20:10

Én is kávézok. Reggel egy főzöttet, du. egy kavarósat. Én úgy tudom, hogy 2 csésze “megengedett”, ha nincs tőle panaszod.


Én is szerdán megyek újra uh-ra...

51. Orso2121 (válaszként erre: 49. - Nezalee)
2018. márc. 18. 15:56
Szia! Neked is halkan gratulálok! Sajnálom, ami veled történt, de reméljük, hogy most nem lesz semmi gond! 🍀
2018. márc. 18. 11:40
Gratula az újaknak ! Köszönöm a tanácsokat, kipróbálok mindent ami segíthet! 🙂
2018. márc. 18. 10:12
Sziasztok Csajok! Csatlakoznék a csapathoz, tegnap egy halvány pozitívat teszteltem, mára valamivel erősebb, holnap kellene megjönnie. Egyenlőre kicsit félve örülök, így a decemberi missed ab után. De próbálok pozitív maradni és optimistán állni a helyzethez. 🙂
48. szmika (válaszként erre: 46. - Orso2121)
2018. márc. 18. 09:09

Köszi, panadolt vettem be, az állitólag nem árthat. Nem is a gyógyszertől félek, hanem a magas láztól... A nőgyógyászom szerint a vírus is ártalmas lehet :(

Mindegy próbálok pozitív maradni.

2018. márc. 18. 08:08

Sziasztok, üdv és gratula mindenkinek! 🙂

Egy kicsit eltűntem, netmentes napokat tartottam, jó volt ez így...

Bárcsak hányingerrel kűzdenék én is! 😀 Legalább tudnám,hogy van babám, de szerda estig még bizonytalanságban vagyok. Ellenben kicsit megnőtt, fájdogál és feszesebb lett a pici cicim 😀


A koffeinről olvastam,hogy kerülendő. Na most én elég sok zöld teát ittam eddig,vizen kívűl csak azt. Remélem nem szúrtam el... Koffeinmentes kávéban is van valamennyi koffein. Ettől függetlenül ihatom? Eléggé kávéfüggő vagyok, bár csak reggel iszom,de imádom magát a rituálét.

46. Orso2121 (válaszként erre: 42. - Szmika)
2018. márc. 18. 06:08

Szia szmika! Gratula a babócához és gyors gyógyulást!


Szerintem semmi baja nem lesz, azt olvastam, hogy a 6. hétig elfogyasztott alkohol, cigi, gyógyszer stb. nem árt neki.

Amúgy milyen gyógyszert szedtél be? Mert úgy tudom, hogy 1-2 fajta fájdalomcsillapítót pl. Panadolt lehet enni, ha muszáj.

45. Orso2121 (válaszként erre: 43. - Katszandi)
2018. márc. 18. 06:02
A citrom (citromos víz), sós keksz. Jobbulást!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook