Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯
274. medvécske (válaszként erre: 273. - Mermancs)
2017. júl. 26. 12:06
De van , a mi kezeléseinket is a krankenkasse fizeti de pl anyósom aki Münchenben él neki saját maga kell fizetnie pedig neki is van betegbiztosítása.
273. Mermancs (válaszként erre: 271. - Lili07)
2017. júl. 26. 12:00

Ugyan ez van nálam is....kéne csere meg egy két kezdődő szuvasodásom is van, de a doki egyáltalán nem akar hozzányúlni.... Az alsó fogaimnál belül van egy kis elszíneződés a tea meg a kávé miatt, elküldött Mundhygyenere, de hát az ugyebár semmi..

Nincs sima rendelő, ahová e-carddal menni lehet? Ez horror ár :P

Én egy alle kasse-s rendelőbe járok, ahol a biztosító fedezi a költségeket, hisz van ilyen Németben is, nem ?

272. medvécske (válaszként erre: 271. - Lili07)
2017. júl. 26. 11:55
A barátnőmnek több fogát is tömték terhesség alatt mert a babavárás tönkretette a fogait. Szerintem ha nem kapsz érzéstelenítőt akkor meg lehet csináltatni. Én sose kérek mert el tudom viselni azt a minimális fájdalmat a tömésnél.Nekem ingyen töm itt kint a fogorvos. Ha fehér tömést kérsz azért kell fizetni de csak minimálisat. A gyökérkezelés is ingyenes volt csak ha lézeres azért kell fizetni de azért se sokat. Pedig magán praxisba járunk a férjemmel egy nagyon felszerelt doktornőhöz. Nem tudom, hogy ez mitől függ, mert anyósom is kint él de másik tartományban és ő is panaszkodik, hogy nagyon drága a fogorvos. Nekünk eddig szinte semmibe se került pedig a férjemnek 5 fogát is tömték és egyet többször is gyökérkezeltek.
271. lili07 (válaszként erre: 270. - Mermancs)
2017. júl. 26. 11:38
Mindenhol olvasni hogy el kell menni fogdokihoz... de nem értem, minek ha úgy sem csinál semmit. sajna nekem lenne jó pár tömés csere sőt 2 új is... igaz elég rég húzom a dolgot, de itt N.o.-ba rettentő drága.. 300-400€ egy tömés.
270. Mermancs (válaszként erre: 268. - Lili07)
2017. júl. 26. 11:05
Én voltam fogorvosnál kb egy hete és azt mondta, hogy csak akkor nyúl valamihez, ha tényleg!! fáj, amúgy meg a baba születése után.
2017. júl. 26. 10:43

Én sem értem magam, hogy hogy nem hívtam rögtön anyát a pozi teszt után :D Ráadásul holnap elutazik, és majd csak jövő héten jön vissza, úgyhogy még plusz napok lesznek. De kibírom, mert névnapi ajándéknak akarom neki adni a fotót egy képeslapban, azt meg csak személyesen jó :D

Amúgy megértek mindenkit aki rögtön elújságolja, csak én most nagyon óvatoskodok :)

268. lili07
2017. júl. 26. 10:40

Valóban nagyon nehéz várni, mivel meg kelett szakítanunk a nyaralásunk, így anyukám és anyósom tudják az igazat.. a többieknek mást ,,hazudtunk".

Szerintem is várni kell a 12. hétig. Mivel nem lát a családom, max fél évente így nem nehéz... de munkába igen is az... főleg hogy hányingerem van és veszem a mély levegőket elég sűrűn...

Ti hogy álltok a fogorvossal?? Nekem lenne pár fogam amit meg kellene csináltatni, kaphatunk szurit?

Kb 1 hete alig tudok fogat mosni, mert ahogy a kefe a hátsó fogak felé tart, öklendeznem kell :( :(

267. re11
2017. júl. 26. 10:24

Mivel mi sokaig probalkoztunk, amirol a csalad is tudott, nehez volt titkolni. Mi szerettuk volna megvarni a dokit, mielott elmondjuk a szuloknek, de a ferjem apja rakerdezett, o meg nem hazudott, igy kb egy hetig volt csak a mi titkunk. Masnap felhivtam anyumat es elmondtam neki, mert nem akartam, hogy osszefusson anyosekkal es toluk tudja meg. En nem banom, hogy elmondtuk, ha barmi tortenik, legalabb tamogatnak.

A baratnoknek a heten elmondtom, merr lanybucsuba megyunk es nem akarok hazudni, hogy miert nem iszok. Az egyikuk mar ellotte a gyogyszert szedek dumat, amikor babat vart, nem hiszem, hogy bevennek meg egyszer 😊

266. fiabesca (válaszként erre: 265. - Nikkencs29)
2017. júl. 26. 10:24

Nem egyszerű, az biztos :D

Ugye én múlthét pénteken teszteltem először pozitívat, és azon a hétvégén pont egy nagy családi banzájra voltunk hivatalosak, ahol legalább öten kérdezték meg, hogy nálunk mikor jön már a baba :)

Hétköznap azért könnyebb, amikor csak telefonon beszélünk, de még egy hétvégén keresztül nem lett volna egyszerű titkolni.

Én is szerettem volna, ha már van szívhang meg látszik az embrió, de azért így is egy ultrahangképpel tudjuk majd közölni a jó hírt :)

2017. júl. 26. 09:53
Mi még senkinek nem mondtuk el, meg akarjuk várni a pénteket hogy legyen szívhang, utána a családnak bejelentjük. Nem is tudom hogy bírom magamban tartani több mint 2 hete :)
264. medvécske (válaszként erre: 260. - Fiabesca)
2017. júl. 26. 09:51

Mi úgy döntöttünk, hogy megvárjuk a 12. hetet. De úgy néz ki nem jön össze, mert augusztus végén jönnek hozzám a szüleim látogatóba és nem tudok nekik hazudni. Így, hogy messze vannak csak csak, de ha itt lesznek.....

Októberben megyünk haza addig másnak nem mondjuk el.

263. Mermancs (válaszként erre: 261. - Acelgirl)
2017. júl. 26. 09:45
Édesanyámnak a pozitív teszt után elmondtam, párom családjának meg az első vizsgálat után, még az ultrahangképet is megmutattuk.
262. fiabesca (válaszként erre: 261. - Acelgirl)
2017. júl. 26. 09:39
Igen, a lombik ebből a szempontból tényleg más egy kicsit. Unokaöcsém szintén lombikkal született és nála mi is tudtunk minden mozzanatról :)
261. acelgirl (válaszként erre: 260. - Fiabesca)
2017. júl. 26. 09:28
nekem már a pozi teszttől tudtak róla a nagyon közeli családtagok, de csak azért mert lombikozunk már egy ideje. Viszont a többieknek, barátoknak, távolabbi családtagoknak, munkatársaknak csak a 12. hét után fogjuk kikotyogni, mert addig bármi történhet és ilyen esetben nem szeretne senki magyarázkodni
2017. júl. 26. 09:15

Sziasztok!

Ti mikor mondtátok el a szülőknek hogy babát vártok? A doki hétfőn azt mondta, hogy várni kéne vele a 12. hétig, de addigra egyrészt úgyis rájönnének, másrészt meg kb meg lennének sértődve, hogy nem tudtak róla hamarabb :)

Ezért már korábban azt beszéltük meg a párommal, hogy ha voltunk orvosnál és megerősíti a dolgot, akkor elmondjuk. Viszont nálam ez még mindig csak az 5. hét eleje lesz.

Nagyon szeretném már elújságolni nekik, mert mindent megosztunk egymással, csak egy kicsit azért félek, hogy mennyire szomorúak lennének, ha valami mégis történne a babával :( Bár párom megnyugtatott, hogy a családdal úgyis együtt sírunk, együtt nevetünk.

Így igazából csak kíváncsi lennék, hogy ti hogy és mikor tervezitek a nagy bejelentést :)

259. medvécske (válaszként erre: 258. - Re11)
2017. júl. 25. 21:18
Aha értem. Nem autoimmun eredetű.
258. re11 (válaszként erre: 256. - Re11)
2017. júl. 25. 21:10
Ez azt mutatja, hogy autoimmun-e a pajzsmirigybetegseg. Ha igen, azt megint maskent kezelik, vigyazni kell a joddal stb.
257. medvécske (válaszként erre: 256. - Re11)
2017. júl. 25. 21:04
Nem tudom. 2hete voltam egy speciális klinikán ott megint vért vettek és elvileg 3-4 dologra is szűrik de nem tudom, hogy pontosan mire. Jövőhéten mire megyek a háziorvosomhoz átküldik neki az eredményeket.
256. re11 (válaszként erre: 252. - Medvécske)
2017. júl. 25. 20:57

ATPO-t neztek? En semmit nem ereztem a gyogyszertol szerencsere, es azota se valtozott semmi.

Csak nekem nehezen tudjak beallitani, meg most sem az igazi.

255. medvécske (válaszként erre: 254. - Fiabesca)
2017. júl. 25. 20:27
Én is próbáltam megszabadulni pár kilótól terhesség előtt. 10 kilótól sikerült is de azóta jött belőle vissza sajnos. Pedig nagyon odafigyelek mit eszem. Azt mondta az endokrinológus, hogy sajnos én abba a kategóriába tartozom akiknek a szervezete rosszul hasznosítja az ételben található tápanyagokat. Rögtön mindent raktároz. Azt mondták ezzel nem tudnak mit kezdeni.
254. fiabesca (válaszként erre: 250. - Medvécske)
2017. júl. 25. 20:20
Sajnos nekem is sok feleslegem van :( próbáltam a babaprojekt előtt fogyni, de nagyon ragaszkodtak a kilók. Elvileg nekem nincs pm alulműködésem, de az a típus vagyok, aki az ételek illatától is hízik :(
253. Adruzs
2017. júl. 25. 20:18

Én eddig nem voltam kívánós, de már napok óta a coen flakes jár az eszembe, és ma sikerült vennem 😍 de a sajtos tejfölös kenyeret is nagyon kívánom, úgyhogy bőséges lesz a vacsorám 😁


Ja meg nagyon jól esik minden tejtermék, ma meggylevest ettem ebédre, hát mostanában nem sok minden esett ennyire jól 😊

2017. júl. 25. 20:05
4,3 volt kb egy héttel azelőtt, hogy terhes lettem. Azóta nem tudom. Akkor kaptam kézhez az eredményeket amikor kiderült, hogy terhes vagyok. Kaptam gyógyszert amiből a baba miatt először csak fél adagot szedhettem. Most kezdtem el egészet szedni. Jövőhéten megyek kontrollra. Akkor megint lesz vérvétel és pajzsmirigy ultrahangom is. De elkezdtem hízni a gyógyszertől és a bőröm is nagyon zsírosodik és pattanásos. Olyan mint amikor abbahagytam a fogamzásgátlót. Így egyszerre a baba meg a gyógyszer teljesen felborították a hormonháztartásom. Remélem amikor már picit hozzászokik a szervezetem a gyógyszerhez akkor jobb lesz.
251. re11 (válaszként erre: 250. - Medvécske)
2017. júl. 25. 19:50

Mekkors TSH-val sikerult teherbe esned?

En 4,6-rol indultam februarban, pozi teszt elott 2,33 volt. Megint emeltunk, augusztus elejen kell ujra mennem vervetelre.

250. medvécske (válaszként erre: 249. - Fiabesca)
2017. júl. 25. 19:24
Jaj én is. Nagyon hízékony vagyok és van is rajtam súlyfelesleg bőven sajnos. Pajzsmirigy alul működésem van ami egy időben derült ki a terhességgel, most próbálják beállítani a gyógyszeremet. Évek óta járok vizsgálatokra, de csak itt Németországban foglalkoztak velem annyira, hogy ki is derítsék mi bajom van. Nagyon nem szeretnék hízni.
249. fiabesca (válaszként erre: 248. - Medvécske)
2017. júl. 25. 19:04

Na igen, sokszor én is úgy vagyok, hogy nem igazán tudom mit ennék.

Ettől az igazi kívánós időszaktól pedig előre félek :D

248. medvécske (válaszként erre: 246. - Fiabesca)
2017. júl. 25. 18:51
Az első 2 hétben én is így voltam vele. Inkább elviseltem, hogy korog a gyomrom de ha nem találtam olyat amit szívesen ennék akkor nem ettem. És igazából sose találtam mert nem tudtam, hogy mit ennék. Semmi nem tetszett semmit nem kívántam. 2 napja viszont nagyon kívánom a tésztát, pedig sose eszem tésztát. (legalább is nagyon ritkán) De nagyon kevéssel is jól lakom és ha délelőtt eszem egy főtt ételt akkor egész nap nem is kívánok már enni.
247. fiabesca (válaszként erre: 243. - Adruzs)
2017. júl. 25. 18:38
Köszönöm, hogy ajánlottad :)
246. fiabesca (válaszként erre: 245. - Mermancs)
2017. júl. 25. 18:36

Eddig is szerettem a zöldségeket meg gyümölcsöket, de mostanában valahogy mégjobban kívánom őket. Meg talán kevésbé van étvágyam...inkább korogjon a gyomrom, de ha valamit nem kívánok, akkor nem eszem meg :)

Kenyérféléket se kívánok annyira, bár reggelire két hete fornettis olivás stanglit eszek :D

Eddig szerencsére nem voltak ilyen nagy falási rohamaim. Inkább korábban volt jellemző rám, hogy este nagyon be tudtam kajálni.

Összességében eddig talán úgy tudnám leírni, hogy egy pár fokkal egészségesebb étkezésre stílusra álltam át :)

245. Mermancs (válaszként erre: 242. - Fiabesca)
2017. júl. 25. 18:19

Azon kívül hogy émelyegsz és nem kívánod a csokid nem változtak meg az étkezési szokásaid ?

Nekem délelőtt hányingerem van és nem is nagyon tudok reggelizni....de délután átváltok zabagépbe, borzasztó :D most is itt eszem a negyedik őszibarackot egymás után.

❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook