Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2524. Erzsee (válaszként erre: 2519. - LiluLilu)
2018. febr. 20. 22:24
😵😯😯 komolyan??? Ohh god!!!
2523. LiluLilu (válaszként erre: 2521. - Docika88)
2018. febr. 20. 21:42
Anyukam nekemis varrónő, de nagyon odavan a keze már nem csinálnja.:(
2522. LiluLilu (válaszként erre: 2521. - Docika88)
2018. febr. 20. 21:41
Sztem annyi nem árt amennyit beveszel. :) ugyis megindul és kibújik ha itt az ido. Ennyi mg nem hiszem h sokat "ártana" szulést tekintve.:)
2521. docika88 (válaszként erre: 2518. - LiluLilu)
2018. febr. 20. 20:18

Nem szoktam minden nap bevenni mg-ot. Csak ha úgy érzem.

Sima szülés lesz, nem császár.


Anya varrónő, barátnőm Indigo hintája volt a minta hozzá. 😊


Akinek lesz őssejt levétel, kitöltöttétek a dobizba lévő kérdőívet? Nekünk Krio van.

2520. Dhelia (válaszként erre: 2517. - Erzsee)
2018. febr. 20. 20:15
Én is igy vagyok. 5-6 napja már szabályos jóslóim voltak órákon keresztül. Lehetett mérni az időt is, de nem erősödtek. Voltam hétfőn ctg-n, a gép is mutatta, azt mondták rá, hogy ez jó, nagyon jó. Hát nem tudom, én már inkább az igaziakat várom, holnap után leszek 39 hetes :)
2519. LiluLilu (válaszként erre: 2517. - Erzsee)
2018. febr. 20. 19:00
En ugytudom normalis. Nekem minden este ez van.:/
2518. LiluLilu (válaszként erre: 2515. - Docika88)
2018. febr. 20. 18:52

Boven eleg h megkell tisztitani a csonkot alkoholos vattával/gézzel. Már az is fura. :S :)


Adamo sztem felesleges,az olcsók is jók. Mi is varratni akartunk egy csajjal..de kismami igy nem vallal most egy dbig.:(

Pedig tökjókat csinál!:))

Ugyes anyukad!:)

Csaszaros leszel? Ha igen akk szedd mig érzed h kell. Ha nem akk inkabb hagyd abba vagy ha nagyon faj vmid akk egy-másfél szemet szabad egy nap.:)

2517. Erzsee
2018. febr. 20. 17:41
Kepzeljetek tegnap este 10-hajnali 5-ig folyamatosan 10-15 percenkent kemenyedett a hasam. Ereztem h ez nem az igazi, es csak joslo, de baromi idegesito volt. Nem tudom, h ez mennyire normalis dolog. Mindenesetre holnap reggel megyek nst vervetel, kenet stb megkerdezem a dokit.
2516. Erzsee (válaszként erre: 2504. - Medvécske)
2018. febr. 20. 17:38
En nem kaptam! 😓 de van bennem ellenanyag! De azt mkbdtak h annyiban befolyasol, h ha vert kell kapnom csak vmi speckos ver lehet.
2515. docika88
2018. febr. 20. 17:11

Nekem Anya varrja az Indigo hintát, jobban tetszik mint az Adamo.

Én is egy Lorellit széket néztem most ki, de majd később veszünk, ha nem kapunk senkitől ajándékba mondjuk addig.

Mondjuk elvileg nem kell semmivel sem kenni a csonkot majd. De hát azért mégis egy db bőr vagy husi fog ott lógni, jobb ha megmutatják hogyan kell hozzányúlni majd.


Elfelejtettem megkérdezni, hogy Mg-ot szedjek-e még ha úgy érzem, mert senki nem mondta eddig hogy már ne. Pedig ugye elvileg már nem lehet. (37.+4nap)

Meg nem adott igazolást az anyaságihoz sem, hogy megjelentem nála min.4 alkalommal. De majd pótoljuk.

2514. LiluLilu (válaszként erre: 2513. - Docika88)
2018. febr. 20. 16:59

Nekunk indigo hinta lesz,elvileg itt lesz a heten.:) azthiszem neobabyrol rendeltuk.:)


Pihenoszek tok egyszerű van, nem.olyan amibe ugy fekszenek a babák,mint amibe összevannak csukva. Bár nehezen találtunk ilyet..:)


Én koldokcsonktol tartok. Olyan furcsa.:)

2513. docika88
2018. febr. 20. 16:50

Volt nálam a védőnő. Kb egy órát itt volt.

Megnézte a babasarkot, tetszett neki.

Ajánlotta, hogy majd mikor hozzátáplálás lesz, akkor egy ilyen kis sima pihenőszéket használjunk inkább etetéshez. Mert az etetőszék még nagy lesz neki majd, a kocsis hordozót meg csak jól össze fogja babakajával kenni, meg nem is lát ki belőle olyan jól, úgyhogy ne azt használjam etetésre inkább.

Viszont azt a fajta pihenőszéket meg nagyon nem ajánlotta, ami fel-le mozog csak, mert nem tesz jót a kisagy fejlődésének és az egyensúlyfejlődésnek. Az Adamo/indigo hintát viszont ő is dicséri.

Nagyon újat már nem mondott. Majd ha megszületett a pici, akkor szólnak neki a kórházból és másnap kijön a gyerekorvossal együtt.


Szerintem majd csak akkor lesz igazán kérdésem. Szoptatás, köldökcsonk ilyenek.

Elvileg majd 1.-én megyek még hozzá egyszer.

2512. LiluLilu (válaszként erre: 2511. - Medvécske)
2018. febr. 20. 07:57

Tisztaban vagyok vele :)


Hat akkor szuper h kaptal oltoanyagot. Remelem a streptococcus eredmenyed is jo lesz

2511. medvécske (válaszként erre: 2509. - LiluLilu)
2018. febr. 20. 07:37
Van az RH összeférhetetlenség amit te mondasz és külön van a nullás vércsoportnál összeférhetetlenség. A nullás vérben anti A és anti B ellenanyag található. Ilyenkor azért adnak be megelőzés céljából is mert ha esetleg A vagy B vércsoportú a baba és vérem bejutna hozzá szűrés nélkül valahogy (elégtelen méhlepény működés) akkor az antianyag elkezdi őt megtámadni és meg is halhat. Szerencsére erre nagyon kicsi az esély főleg ha jól működik a méhlepény de jobb félni mint megijedni. Szülésnél meg ugye keveredhet a baba és az anya vére akkor azért kell az oltás.
2510. LiluLilu (válaszként erre: 2507. - Tothgabi80)
2018. febr. 19. 23:21
Nekem 2hete (lent van a hasam) azota csak 1x volt savam.:) nem hianyzik. Kitartas!!!:)enis kivancsi vagyok
2509. LiluLilu (válaszként erre: 2504. - Medvécske)
2018. febr. 19. 23:20

Ahol en fogok szulni csak szules utan adnak :) amugy azt mondta az orvosom a vércsop.nem mérvadó,hanem az Rh negativitas. De ugye envem ez nem erint mert nem nullas vagyok te pedig szerencsére kaptál megelőzésre is!:)


Totbgabi, az ismererlentol nem lehet nem felni. De majd ugyis meglatom , egy biztos. Megéri😍😍😍😍

2508. medvécske (válaszként erre: 2506. - Tothgabi80)
2018. febr. 19. 22:17

Sajnos nem de ez a húzódás nem is fog elmúlni egyhamar. 🙁

Nálam annyira befúrta magát baloldalra tegnap, hogy ma az UH-n az égnek meredő popsijàn kívül semmit nem lehetett látni. Nagyon feszíti a bordám. A doki már szinte a mellemnél UH-zott de nem lehetett hozzáférni. Úgyhogy ma egy popsilukas fotóval lettem gazdagabb 😄

Mondta, hogy már nincs igazán helye szegénynek.

2018. febr. 19. 21:59
Tiszta büszke voltam, hogy nincs savam ég, ideje. Hát most van. 😣 Meg nekem is feszít itt ott. Ékelődik. Pedig megbeszéltük, hogy nem kell készülnie, inkább hizzon még egy kicsit. 😁 Nagyon vajon ki lesz a következő? Izgalmas. Remélem nem én. Nekem még össze sincs csomagolva.
2506. tothgabi80 (válaszként erre: 2492. - Medvécske)
2018. febr. 19. 21:55
Remélem jobban vagy!
2505. tothgabi80 (válaszként erre: 2503. - LiluLilu)
2018. febr. 19. 21:54
Ne félj tőle!!! Egyiktől sem! Tapasztalatból írom. Mindkettő fáj. Vagy akkor vagy utána. De az eredmény csodálatos!😍
2504. medvécske (válaszként erre: 2502. - LiluLilu)
2018. febr. 19. 21:46

Nem lett rossz az eredmény csak azt hiszem ez nulla negarívosoknál (lehet sima nullásoknál is) "kötelező" megelőzés jelleggel.

Nem kimondottan popsiba kaptam hanem feljebb a derekam környékére.

Elvileg szülés után fogok kapni még egy szurit.

2503. LiluLilu (válaszként erre: 2501. - Docika88)
2018. febr. 19. 21:07

Hu en nagyon felek a csaszartol. Bar sima szulestol is :D

Nagyon alacsony a fájdalomtűrő küszöböm😶😶


Hótaloat szerezz be ténylegy😃😃😃

2502. LiluLilu (válaszként erre: 2500. - Medvécske)
2018. febr. 19. 21:05

Ja erteeem.:) akkor viszont jobb is,ha később nézik. :)

Rossz lett az eredmenyed h kaptal oltóanyagot?:(


En ma voltam a 3.vérvételen én A- voltam, remélem jó eredményem van. Majd felkell hívnom a háziorvosom holnap,mert nem megyek be nem akarok megfertozodni. Eleg ha felhivom h szoljon ha baj van!:) en most ezen izgulok , az oltóanyagot tényleg popsiba adják vagy csak Az Anti D nél van így?:O

2501. docika88 (válaszként erre: 2491. - Bububomba)
2018. febr. 19. 21:03

Amíg ott voltam a szülészeten, volt egy császár is. Kb 10 perc volt az egész és már lehetett is hallani a kis nyekergést. 😄


Kitöltött pár papírt a szülésznő. Kérdezte van-e panasz, kérdés. Nagyon aranyos volt. Mondta bármikor hívjam, írjak neki ha van történés.

A kinyílt méhszájra azt mondta tök jó, legalább nem nulláról indulunk.


Holnap jön a védőnő. Szerdán házidokihoz megyek. Majd felcsatolom a hótalpat. 🤣🤣 Vagy valaki elhúz szánkón.

Csütörtökön reggel nst, meg el kell kérnem a kenet eredményt. Amit a nődokinak is bekell vinnem délután majd.


Előttem egy kb 1héttel terhesebb nőt vett fel éppen a sz.nő akit nst.ről küldtek fel, mert elkezdett folyni a magzatvize. Lehet, hogy már babázik is azóta. ☺

2500. medvécske (válaszként erre: 2499. - LiluLilu)
2018. febr. 19. 19:56

Ma léptem a 35.hétbe.

A 37.héten fognak szűrni rá. Azt mondta emiatt nem kell bemennem a 36.héten.Meg amúgy is minél később nézik annál jobb, mert pl ha ma letesztelt volna rá és negatív, még mindig lett volna 3 hetem, hogy megfertőzödjek és nem tudnánk róla.

Ma vért vettek amiből antitestet néznek, mert 0 negatív a vércsoportom. Pár hete már nézték és akkor oltóanyagot is kaptam.

2499. LiluLilu (válaszként erre: 2498. - Medvécske)
2018. febr. 19. 19:33

Hany hetes vagy?:)

Igen ez zavaro h izgulni kell.:( de ne aggodj nagyon ritka. :)

Nekem rossz h hordozó vagyok de legalabb tudjuk h ez van :/ Én anyutól kaptam valószínűleg! Neki is van, vagyis hordozó. De mindketten teljesen panasz/tünetmentesek vagyunk.:)

2018. febr. 19. 19:26
De egyelőre reménykedem, hogy nem vagyok hordozó és akkor nem kell ezen izgulnom. Csak megint a várakozás...még 2 hét mire megcsináljàk a kenetvételt és addig meg ott a bizonytalanság 😒
2497. LiluLilu (válaszként erre: 2496. - Medvécske)
2018. febr. 19. 19:22
Persze logikus.:)
2496. medvécske (válaszként erre: 2495. - LiluLilu)
2018. febr. 19. 19:06
Persze mind két esetben elkaphatjàk. Csak ahogy utána olvastam, ott is azt írták, hogy az a legjobb ha közvetlenül szülés előtt jut a baba szervezetébe az antibiotikum és ennek az a legbiztosabb módja, ha vajùdás közben kapjuk az antibiotikumot. A császàrnál előbb meg utóbb tudnak adni ami nem olyan hatékony mint ha vajùdáskor kapnánk közvetlenül azelőtt pár órán át, hogy kibújna a baba.
2495. LiluLilu (válaszként erre: 2494. - Medvécske)
2018. febr. 19. 17:05

En 14 eves korom ota , vagyis azota tudjuk ,hogy hordozója vagyok! Az orvosom azt mondta mindkét szülésfajta esetén adják infúzióba ,meg a babától 1helyett 3-4alkalommal vesznek vért és figyelik jelentkeznek-e tünetek.

Azt mondta h burokrepedes elott nem kapják el a babák, csak azután és az mindkét esetben bekövetkezik. Egyikse veszelydsebb vagy veszelytelen.


De én a dokimban bízok,szval tudom hogy mások is a sajátjukban. Csak leírom nekem mit mondtak.:) hátha van benne számodra valami hasznos.😶

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook