Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015-ben babázunk fórum

2015-ben babázunk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
88. b399a09e0e (válaszként erre: 85. - Annamari23)
2014. aug. 27. 15:47
Ezzel én is így vagyok. Tudom hülyeség a múlton aggódni, és nem is érdemes.
87. Annamari23 (válaszként erre: 82. - 1adc4677c5)
2014. aug. 27. 14:47

Elolvastam a betegtájékoztatót, menopauzában lévő nőknek adják, de a lényeg a nyálkahártyahártya vastagítása.

Én szedtem korábban utrogestant, de nekem megjött tőle, nem volt gondom vele. Mennyi idő telt el mióta nem szeded? Mennyi volt az a barnás folyás? Lehet mensi helyett volt.

86. Annamari23 (válaszként erre: 82. - 1adc4677c5)
2014. aug. 27. 14:28
Erről a gyógyszerről nincs tapasztalatom.
85. Annamari23 (válaszként erre: 83. - B399a09e0e)
2014. aug. 27. 14:27

Sosem tudni mi történik, de nem tölthetem az életem állandó rettegésben. Egyébként a volt férjem nem hagyott volna el önszántából, de ez nagyon hosszú történet, meg nem is szívesen beszélek róla.

Fiatalon kerültünk össze, mellette nőttem fel, a "tragédiánk" után évekig tartott mire sikerült találnom egy olyan férfit akire fel tudok nézni, aki iránt bizalommal vagyok és akit szeretek, szóval nagyon nehéz volt. Úgy érzem Ő a tökéletes, nagyon jól kijövünk és nem gondolnám megcsalna vagy elhagyna minket. Fiammal is remekül elvannak és úgy látom kezdenek ragaszkodni is egymáshoz. :)

Természetesen nem tudom mindig ilyen szép lesz-e minden, de erős nő vagyok! :)

A volt férjeddel tartod a kapcsolatot?

84. b399a09e0e (válaszként erre: 82. - 1adc4677c5)
2014. aug. 27. 13:32

Sosem hallottam még róla, de minden gyógyszernek annyiféle mellékatása lehet hogy leírni is sok lenne.

Hormonálisan biztos hatással lehet valamien szinten, de nem 100%.

Nekem pl az kavat be mikor májusba volt egy foggyökér műtétem bennmaradt gyökér miatt, és fogmedergyulladássá alakult át. No ekkor jött algopirin, panalgorin, donalgin, cataflam, flector rapid, ... antibiotikumok; hogy ne fájjon mert sírni tudtam annyira kegyetlen volt. Mindez fájd.csill. gyógyszerek egy része együttesen felváltva alkalmazva néha napi dózis fölött picivel, és még így is csak a donalgin segített a legvégén. No ezután volt az hogy az eddig renszeres mensim meg se jött, épp ezért a 43. napon besokalltam és elmentem nődokihoz hogy mivan. Ekkor duphastonnal meghozta, majs clostilbegytte p.é. produkát, ezután beállt valamennyire. De, azért a clostytmég most be kellett szednem.

83. b399a09e0e (válaszként erre: 80. - Annamari23)
2014. aug. 27. 13:26

Én is így vagyok hogy előző házasságból, csak nálam már 12 éves a fiam.

Lehet ez miatt van a bizonytalanság, de annyira akarok babát, aztán elbizonytalanodom mikor eszembe jut hogy otthagyott terhesen és egyedül kellett felneveljem. Benned nem fogalmazódott meg ez a bizonytalanságérzés?

2014. aug. 27. 13:16
Szerintetek az Estrofem tabletta (méhnyálkahártya vastagítására kaptam)okozhat vérzési zavarokat? Mert amikor szedtem akkor csak barnás folyásom volt,aztán abbahagytam de azóta sem jött meg.Ösztradiolt tartalmaz,de a betegtájékoztatón egészen más van hogy mire lenne való.
2014. aug. 27. 12:51

Előbb kimaradt: szerintem szép görbéim voltak eddig, mindig mutatott ovulációt, néha pont úgy volt uh-m, hogy látszódott is a domináns tüsző. Ezért vhogy nehezen tudom elhinni, de végülis ki tudja...

Én inkább egy kis progeszteron hiányra tudok gondolni, hiszen időnként voltak halvány pozi tesztjeim, csak nem erősödtek be a csíkok és megjött.

80. Annamari23 (válaszként erre: 79. - B399a09e0e)
2014. aug. 27. 12:46

Nehéz lenne elejéről elmesélnem, nagyjából összefoglalom mi történt.

2 orvosom volt az elmúlt időszakban, mind a kettővel megjártam, így most csak simán bementem a klinikára, ott egyből kaptam beutalót hormonsorra, mivel uh alapján pco gyanút mondtak. Nem védekezünk továbbra sem, de nem hinném hogy segtíség nélkül sikerülne teherbe esnem.

Van egy 6 éves kisfiam első házasságomból, az egyetlen egy alkalomból fogant a ciklusom 10.-ik napján. :)

31 naposak átlagban a ciklusaim egyébként, de amióta próbálkozunk egy csomó fura dolog van ami korábban nem volt. Ovulációs fájdalom, szúrkák, mellduzzadás stb... Most a legutolsó ciklusmnál éppen semmi sem volt, talán kezdek helyrejönni? Elég stresszes a munkám, talán ez sem van jó hatással a gyermekáldásra, illetve az elmúlt hónapok az összeköltözés folyamatával teltek, de most már úgy néz ki készen vagyunk.

79. b399a09e0e (válaszként erre: 77. - Annamari23)
2014. aug. 27. 12:10

Orvosok mivel biztattak, mondtak valami konkrétat?


Szept végéig akkor nem is próbálkoztok, még nem lesz meg az eredményed?



Én most nagyon mérges vagyok, tegnap volt a 13. napom és mért ne mikor már párom is jó úton járt, nem begörcsölt a vádlim... abba is kellett hagyjuk az egészet.

Bár ha 27 napos ciklussal nézzük ma van p.é, ha 28 napot nézzük holnap, 29-nél meg már holnapután.

Remélem nem késtünk le semmiről, mert tegnapi uh látott érett petét meg szép nyálkahártyát.

78. Annamari23 (válaszként erre: 74. - Jankucka)
2014. aug. 27. 09:52
Méhszájsebre gondolok, de ha nem olyan régóta van vérezgetésed, akkor akár egy ciszta is okozhatja.
2014. aug. 27. 09:51

Sziasztok!

Csatlakozhatnék hozzátok? Egy másik fórumon február óta vagyok, és rajtam kívül már mindenki kismama lett.

Tavaly nyáron hagytuk abba a védekezést, szeptembertől a ciklusomat is elkezdtem figyelni, de még mindig itt tartunk.

Decemberben volt egy nagyon korai vetélésem, meg pár kémiai terhességem. Hormonvizsgálatra most mentem először, szeptember végén lesz eredménye.

Az újdonsült kismamáknak gratulálok, a többieknek pedig sok sikert kívánok!

Azért van itt ismerős... :)

76. 5236d12e25 (válaszként erre: 74. - Jankucka)
2014. aug. 27. 08:26

Esetleg:


Méhpolip

Szerencsére jellemző és látványos tünete miatt könnyen felismerhető: közösülés közbeni és utáni vérzés, két menstruációs ciklus közötti vérzés. Kialakulásának oka ismeretlen. A polipnak nevezett húsos kinövések felülről, a méhből lógnak bele a méhnyakba. Ha ezeket a tüneteket tapasztalod magadon, keresd fel a nőgyógyászodat.



Esetleg méhszájseb?

75. b399a09e0e (válaszként erre: 74. - Jankucka)
2014. aug. 26. 18:46

Sose hallottam még ilyenről, nem irigyellek.


Mindenképp kellene foglalkozni a dokinak a dologgal, amúgy is kutya kötelessége sztk foglalkozni a betegekkel, csak sajna ez nem így van a gyakorlatban, saját magam is tapasztaltam.


Ha most babás leszek, akkor is magánrendelésre fogok járni kizárólag.

2014. aug. 26. 08:17

Sziasztok!


Mi is szeretnénk már lassan egy éve babát.

Nekem olyan problémám van, hogy már a mensi előtt két héttel vérzem, és szexuális együttlét után mindig, ami aztán el sem múlik a következő mensiig.

Voltam két sztk dokinál, akik nem foglalkoztak a sztorival...

Most magán orvoshoz mentem, aki progeszteron tesztelésre küldött, de az normál értéket mutat, sőt picit magasabb.

És van peteérésem, mert az ovu teszt mindig pozitív.

Orvoshoz jövő szerdán tudok csak visszamenni.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?

73. b399a09e0e (válaszként erre: 70. - Pistachio)
2014. aug. 22. 12:38

Hát akkor nagyon remélem hogy sikerül. Össze kell jönnie, főként hogy egész hónap rá van szánva, és nem csak azért kb másnaponta mert gyereket akarunk, hanem azért mert van hozzá kedvünk.

Ha nem így lenne, "kényszerből" nem is menne sztem senkinél a dolog.


Vettem terhesvitamint,Femibion 800-at. Egyenlőre ez lesz, utána ha összejött a kistesó, lehet áttérek az eurovit kismamáknak vitaminra.

72. Pistachio (válaszként erre: 62. - Juci1979)
2014. aug. 22. 12:36
Hú, akkor most nagyon szorítok érted.Emlékszem az én két hetemre inszem után.Kivártam a napot, nem tesztelgettem korábban, és pozitív lett.Alig hittem a szememnek.
2014. aug. 22. 12:34

33 múltam.

Igen, legtöbbször okostelefonról netezek, vagy bentről az irodából.

Nem az első baba, már van egy 12 éves fiam.

70. Pistachio (válaszként erre: 64. - B399a09e0e)
2014. aug. 22. 12:33
2-3 naponta elég ha együtt vagytok.Ha jól emlékszem a katonák 48-72 órát élnek, a petesejt pedig 12 órát.
69. Évi1992 (válaszként erre: 68. - B399a09e0e)
2014. aug. 22. 12:16

Hány éves vagy?

Okos telefonod van?

Első baba lenne akit vársz?

2014. aug. 22. 06:55

Rettenetesen jó kedvem van, bár még az ágyban fekszem, tv-zek kicsi. Aztán irány az iroda, menni kell dolgozni még baba nem lesz. Remélem már nem jön meg 10.körül.

Szinte mindig a bébi jár az eszembe. Nem is tudom miért, de nagyon fontos lett ez számomra, pedig már 1 éve beszéljünk hogy egyszer. Hát eljött az egyszer...

És te?

2014. aug. 22. 06:27

Nem jó kedvemből maradtam én fenn...

Éjszakas voltam! :)

H vagy? Milyennek érzed magad?

66. b399a09e0e (válaszként erre: 65. - Évi1992)
2014. aug. 22. 06:25

De későn fenn vagy. Éjfél előtt fekszek, de 6 előtt már fenn is vagyok szinte minden nap.

Bajba is vagyok hogy változtassuk ezen, mert babásan ennyi alvás nagyon kevés lesz.

2014. aug. 22. 02:52
Van fent valaki még ilyenkor? :)
2014. aug. 21. 19:29

Azon tűnődtem ma kora este, hogy mennyi időközönként kellene apival összebújnunk hogy "eredményesek legyünk".

Ma vagyok a ciklus 8. napján. Átlag 27-29 naposak a ciklusaim az elmúlt 3 hónapot nézve.

Kismillió oldalt és fórumot olvastam már a neten, de mind szinte mást ír/mond.

Nem tudom a clostilbegyt hogy eredményezhet ezúttal p.é.-t, hanyadik nap körül lehet a tuti siker,elég e minden másnap összebújnunk, vag ritkábban/gyakrabban kellene... egyáltalán meddig várakoznak életképesen a kiskatonák odabenn várakozva.

63. b399a09e0e (válaszként erre: 62. - Juci1979)
2014. aug. 21. 19:10
Szívből remélem hogy sikerült nektek!
2014. aug. 21. 17:13
Sziasztok! Megvolt a beültetés. Kettő babocat kaptam vissza. Izgulunk nagyon! Nálunk ha fiú Csaba, ha lány Zsófi, Dóra, Nóra. Benne van a pakliban az ikerterhesseg is. Így az még változtathat a nevében.
61. Ágnes 74 (válaszként erre: 55. - B399a09e0e)
2014. aug. 21. 16:41
Nekem a Benedek a favorit, meg a Bálint, de azt a tesóm lefoglalta!:)
2014. aug. 21. 16:28

Ivó?

Az rövid is...

59. b399a09e0e (válaszként erre: 58. - Évi1992)
2014. aug. 21. 15:58

A Dominik ami tetszik közülük.

A Máté elvileg párom részéről adott hogy az legyen, az nagyon tetszik neki.

Valami olyan nevet nézünk ami a Máté mellé remekül hangzana még.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook