Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha három hónapja tömte a körzeti a fogam, akkor onnan számit az egy év amíg megint ingyenes? Vagy 2015-ben már ingyenes? fórum

Ha három hónapja tömte a körzeti a fogam, akkor onnan számit az egy év amíg megint ingyenes? Vagy 2015-ben már ingyenes? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 9. 21:42
A fogmegtartó kezelések,és a húzás is ingyenes.
2014. dec. 9. 20:23

Az én fogorvosomnál meg, ha ugyanazt a fogat tömi egy éven belül, akkor garanciális, fel sem merül, hogy fizetni kellene.


Megnéztem a jogszabályokat (48/1997. (XII. 17.) NM rendelet), sehol nincs időkorlát. Ettől még az adott orvos hozhat egyéni szabályokat akkor ha magasabb minőségű anyaggal dolgozik, mint amit az OEP támogat. Ekkor kérhet a fogmegtartó kezelésekért is térítési díjat. Ez mellett lehetővé kell tennie a beteg számára, hogy az ingyenes kezelést is választhassa.

Igazából az OEP által nyújtott támogatás még a tömőanyag árát sem fedezi, szóval megértem, ha egy újabb tömést nem akar finanszírozni.


Szerintem az a legegyszerűbb, ha megkérdezed tőle, mert nincs ilyen szabály.

3. Vikyci (válaszként erre: 2. - Remoni)
2014. dec. 9. 18:20

Ha ugyanazt a fogat kell tömni, akkor nem ingyenes.

Legalábbis az én fogorvosomnál ez van kiírva.

Amúgy nagyon korrekt az orvosom (összehasonlítva az ismerőseim körzetis fogorvosával), tehát ezt elhiszem neki.

2014. dec. 9. 15:43
Szerintem a fogtömés bármilyen gyakorisággal ingyenes. A szűrővizsgálatokat finanszírozza a TB évente egy alkalommal. Ezért viszont normálisabb helyeken nem kérnek külön pénzt.
2014. dec. 9. 15:24
Ha három honapja tömte a körzeti a fogam, akkor onnan számit az egy év amig megint ingyenes?Vagy 2015 be már ingyenes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook