Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 február - indul a babaprojekt :) fórum

2012 február - indul a babaprojekt :) (beszélgetős fórum)


229. bangel (válaszként erre: 228. - Kramer)
2011. nov. 9. 11:14
Most latom az adatlapodon h. 83-ban szulettel, mint en.:)
228. Kramer (válaszként erre: 226. - Bangel)
2011. nov. 9. 10:30
Szombat lesz a napja, korábban nem merem.
227. bangel (válaszként erre: 226. - Bangel)
2011. nov. 9. 10:19
s
226. bangel (válaszként erre: 225. - Kramer)
2011. nov. 9. 10:18
Nem csinálsz terheségi tesztet_
225. Kramer
2011. nov. 9. 10:13

Jó neveitek vannak, tetszik mindegyik!


Én már nagyon készen vagyok. Vasárnap kell megjönnie s olyan lassan telnek a napok. :(((

Már várom, h kiderüljön mi a helyzet!

224. bangel (válaszként erre: 223. - Isabelle89)
2011. nov. 9. 10:10
Nekem a Linda es a Bendegúz van a top 1.-en.
223. Isabelle89 (válaszként erre: 214. - LauraJones)
2011. nov. 8. 18:30

Tuningoltok, ez tetszik :D Hajrá hajrá!!

Én is hallottam már erről, csak már kb nem tudom eldönteni, hogy kisfiút vagy kislányt szeretnék :):)


Nálunk a nevekkel bajban vagyunk, mivel Angliában élünk és itt is fogunk maradni.

Ha fiú lesz, akkor Bence lenne, de ezt átváltottuk Benjamin-ra :)

Ha lány akkor pedig Lillyanne. Ez a mostani állás :)

222. bangel (válaszként erre: 221. - Kramer)
2011. nov. 8. 11:31
Persze semmi nem 100%, legalabbis ezt irja dr. Czeizel Endre genetikus is.
221. Kramer (válaszként erre: 220. - Bangel)
2011. nov. 8. 11:17

Ovuláció előtti napokban ha van szex, valszínű kislány. Ha az ovuláció napján vagy kicsit később kisfiú.


De persze ez sem szentírás!


Vannak kivételes esetek. Az egyik bnőm úgy lett terhes, hogy ovuláció előtt 5 nappal voltak együtt, megszakítással. A kisfia lassan már 2 éves. Minden lehetséges!

220. bangel (válaszként erre: 214. - LauraJones)
2011. nov. 8. 11:14
En ugy tudom, hogy ovu elott 3 nappal kell aktivalni ha lanyt szeretnel es ecetes vizes oblites elotte, ha viszont fiut akkor ovuhoz minel kozelebb es szodabikarbonas oblites.
219. bangel (válaszként erre: 218. - Kramer)
2011. nov. 8. 11:11
Nekem van egy fiam, ezert most inkabb egy kislanyt szeretnek.
218. Kramer (válaszként erre: 216. - LauraJones)
2011. nov. 8. 10:54

Mindkettő nagyon jól hangzik, szép nevek! :)))


Nekem mindegy h fiú v lány, csak jöjjön és egészséges legyen. Ha nagyon őszintén magamba nézek, talán a lány felé húzok. TI?

217. Babus83 (válaszként erre: 214. - LauraJones)
2011. nov. 8. 10:41

"Tuningoltok"?? :))) Akkor most már nem is kell a védekezés, minden mindegy alapon... durr bele, hisz mire várni?? :) Na ilyennel én próbálkoztam, de azt mondta a párocskám, hogy nem, védekezzünk tovább, úgysem bizti semmi. Én is hallottam hogy ovu előtti és utáni teherbeesés meghatározza a baba nemét, de többet nem tudok róla nyilatkozni.

A neveken én is gondolkoztam, nálunk is téma volt egy időben gyakran, mert párocskám ki van akadva hogy neki olyan hülye családneve van ahhoz nem illik semmi keresztnév. Áááá nem tudom miért gondolja így, mindenhez lehet ideális hangzású nevet találni. Mondtam, hogy ha odajutunk biztos találunk mindkettőnknek tetszőt. Az már biztos, hogy nem "tömeg nevet" fogunk választani.

216. LauraJones (válaszként erre: 215. - Kramer)
2011. nov. 8. 10:34

Mi már elneveztük a babát a párommal.

Ha lány lesz: Virág lesz a neve :)


Farkas Virág Laura


ha pedig fiú, akkor Levente; Farkas Levente Lóránt

215. Kramer (válaszként erre: 213. - LauraJones)
2011. nov. 8. 10:30

Mi állandóan poénkodunk a nevekkel. Csak most már eljött az az idő, hogy nem szívesn beszélek erről és azt szokdtam mondani, h majd akkor beszéljünk erről, ha már van kinek nevet adni.


De persze vannak nevek. Nyilván nagyban befolyásolja választást a vezetéknév.


De ha már neveken gondolkodsz, az jó jel! :)))

Neked mi a befutó név?

214. LauraJones (válaszként erre: 212. - Kramer)
2011. nov. 8. 10:28

Hehe :) Azóta már tuningoltunk is egy kicsit a baleseten, mondhatni kísértjük a sorsot... :)

De a hivatalos dátum: 2011. 11. 24-én...



Egyébként szerintetek tényleg van abban valami, hogy ovu előtt inkább fiút, ovu után inkább lányt lehet várni??? Van erre valami %-os tapasztalati tényező, vagy valami?

2011. nov. 8. 10:25

Sziasztok Lányok! Persze nem akarom beleélni magam, és még annyira nem is köt le a dolog. Inkább csak aggódom, hogy ha mégis, akkor még bele sem kezdtem abba a terhességes könyvbe :) És van vagy ezer oldal, amit gyorsan-gyorsan jó lenne kiolvasni :D


És persze egyébként valahol én is érzem azt, hogy biztosan nem így van, hiszen, az azért elég ritka, amikor pikk-pakk összejön a baba...


Egyébként nevekben gondolkodtatok már?

212. Kramer (válaszként erre: 211. - Babus83)
2011. nov. 8. 10:20

Ez pontosan így van.


JAnuár mindjárt itt van és addig van egy karácsony, ami valljuk be igen meggyorsítja az idő kerekét. December hip-hopp el fog jönni!


Hogy vagy Laura? Mikor is kell majd h megjöjjön neked? Csak hogy lássuk, mi lett a "balesetből"! :)

211. Babus83 (válaszként erre: 210. - Kramer)
2011. nov. 8. 09:37

Nem aggódom, de azért tényleg izgi, hogy mikor fog sikerülni.

A párom mondta azt, hogy mit számít akkor már ez a pár hónap, várhatunk is januárig.... :( Pedig én is lobbiztam, hogy minél előbb kezdjük, hisz mi sem leszünk fiatalok és persze tényleg anyagilag sosem jön jókor a baba, de hát ha így gondolkozunk sosem lesz családunk. Meg ki tudja, lehet most nem vállalnánk a babát mert nincs pénzünk, 15év múlva meg már vállalnánk gyereket mert van pénzünk de akkor már nem lehet... szóval ezt nem!!!

210. Kramer (válaszként erre: 209. - Babus83)
2011. nov. 8. 09:00

Ne aggódj előre! Menni fog!


nálunk is ugyanaz volt a szitu. Biztos meló legyen és várjuk meg a jövő évet. De nem ment, mert minden hónapban kiborultam, a férjem ezt látta rajtam és végül belement, mondván ne szenvedjek, nem számít már az a pár hónap. Így szeptemberben neki álltunk.


Azt nem lehet tud ni kinek hány hónap kell a csodáig, van akinek 1-2 hónap de van akinek 1-2 év. Ezért érdemes minél korábban elkezdeni!!!


A baba sosem jön jókor, ha az anyagiakat vesszük. Persze tudom, hogy ezt nem neked kellene olvasni, hanem inkább a párodnak! :)))


Szombaton tesztelek, remélem beköszönt a két csík.

209. Babus83 (válaszként erre: 208. - Kramer)
2011. nov. 8. 07:07

Áh nem a foggátló miatt, azt már lassan 2 éve nem szedem.

Nagy "harc" eredménye a párommal ez a közös megállapodás, hogy jövőre belefogunk mi is! Addig rendezzük sorainkat. A nagyobb lakás (albérlet) és a kissé több fizuval járó meló megvalósult, már csak pár hónap kell hogy anyagilag is biztonságban érezze magát/ magunkat és januárban, februárban belevágunk. Eddig mindig volt valami "kifogás", kicsi az albi, kevés a fizu, sok a hitel, kevés a megtakarítás...stb. Persze én ezeket nem láttam ennyire borúsan, de hát végül jobbra fordult a sorsunk és még ráadásul a barátainkhoz is jött a gólya. Ösztönzőleg hatott páromra.

1-2szer én is úgy voltam, hogy hááátha na majd ebben a hónapban becsúszik a baba és nem kell kivárni az időt, de neeem, pedig volt már 1-2 "balesetünk". Aggódom is egy kicsit, hogy januártól majd hogy fog összejönni.

208. Kramer (válaszként erre: 207. - Babus83)
2011. nov. 7. 19:53

SZia Babus,


miért csak jövőre lesz legális a dolog, a fogi gátló elhagyása miatt?


Laura,

iaza van Babusnak. Nem szabad bele élni nagyon magad, nehogy kiábrándulás jöjjön! Bár én kívánom szívből, h "véletlenül" becsússzon a baby.


Én minden hónapban felfedezem a tüneteket magamon és még sem sikerül, na jó eddig csak kétszer jött meg. Talán ez a hónap sikeres lesz!

207. Babus83
2011. nov. 7. 18:34

Sziasztok Csajszik!

Micsoda témák futnak mostanság... szoptatás...hm én ezen valahogy még nem kattogtam. Első gondolatom az hogy szopiztatom a bébit ameddig csak tudom, ha tudom, de azért valami "fejőgépet" veszek.

Laura, végülis minden lehetséges, de azért ne nagyon éld bele magad, mert ha mégsem akkor nagy csalódás lesz. Nálunk is volt már olyan, hogy már rég nem szedtem a fogamzásgátlót és a gumi meg akció közben kiszakadt, már a végén vettük észre. Sőt mindez ovuláció előtt 1 nappal történt, pár nap múlva szurkált a hasam, aztán hányingerem volt, szédültem, puffadt a hasam... kezdtem örülni, hogy hááátha becsúszott. Aztán elmúltak a tünetek, mensi előtt pár nappal megint minden tünet előjött vártam hátha nem jön meg, de megjött... majdnem sírtam... De hát ez van! Mindez nem jelenti azt hogy neked/nektek összejöhet! :) Hátha!


Jajj de mikor lesz már "jövőre" amikor már "legális" lesz az akció! :)

206. LauraJones (válaszként erre: 205. - Isabelle89)
2011. nov. 7. 18:22
október 23-án szedtem be az utolsót... szerintem egyébként én sem lehetek terhes... mert a ciklus.hu szerint most csütörtökön esedékes a peteérés 28 napos ciklus esetén... és ilyentájt mindig "kívánósabb" vagyok... és most is érzek valamit... csak azt nem tudom, hogy megtámadjam-e a páromat, vagy ne? :D
205. Isabelle89 (válaszként erre: 204. - LauraJones)
2011. nov. 7. 17:19

én ebben nem reménykedek :D bár tegnap nagyon beteg voltam, hánytam egész este és mindenkinek eszébe jutott hogy hoppácska, valami nem stimmel :D de biztos nem vagyok terhes sajnos :/ ma már semmi bajom. nm tudom mi lehetett ez.


Hát én nagyon drukkolok neked!!! Mikor hagytad abba a tabit?

204. LauraJones (válaszként erre: 203. - Isabelle89)
2011. nov. 7. 14:00

egyébként ez butaság :) én hallottam már olyat, hogy valaki bogyó mellett lett terhes :)


egyébként izgi...

valahogy nagyon féltem ettől az egésztől... tudtam hogy jönni fog, meg jönnie kell, de bíztam abban, hogy ott van még az a 3 hónap :)

most meg, hogy már szinte "beleéltem" magam, most meg kezdem megszeretni ezt az egészet...


szóval csak azt akarom mondani, hogy most hogy azt hiszem, hogy az vagyok :), most már jobban meg tudom emészteni agyban ezt az egészet... :)

203. Isabelle89 (válaszként erre: 201. - LauraJones)
2011. nov. 7. 13:15

Én is erre a fejős megoldásra gondoltam, ez a legszimpibb. Mondjuk biztos megpróbálom rendesen is szoptatni majd és ha megy akkor megy :D De ha nm akkor marad a fejős módszer - hülyén hangzik :D


Jók ezek a véletlenek, háátha :)

Én még mindig szedem a bogyót, úgyhogy esélyem sincs ilyen véletlenekre :/

202. Kramer (válaszként erre: 201. - LauraJones)
2011. nov. 7. 09:45

Szia!


Na örülök, hogy így alakult, minden lehetséges! Tudod írtam, hogy ilyenkor nagy az esély mikor fogi tabletta elhagyása van.


Mivel nem tudni, hogy mikor fog megjönni, szerintem a 14. dpon leghamarabb (dpo = day past ovulation). Húúú nagyon drukkolok!!!!!

Bármi lehetséges, de azért ne éld bele túlzottan magad, csak a csalódás lehetősége miatt mondom!


De a nők megérzik állítólag!

Nekünk ugye ez a 3. próbálkozós hónap és eddig most először érzem, hogy talán sikerült, persze nem biztos.

2011. nov. 7. 08:28

Sziasztok! :)


Szóval szoptatás. A mellek amúgy is feltelnek tejcsivel (ha minden jól alakul), és akkor muszáj kiüríteni :), mert fájhat, és el is apadhat. Mindenki szeretné sokáig szoptatni a babát, mert úgy gondoljuk, hogy az anyatejben sok vitamin, meg hasznos dolog van. Ezért jó, ha sokáig eszik, vagy isszák a babák. Persze az már nem normális dolog, ha 2 évesen is szopizik a baba.

Családban az a tapasztalatom, hogy egy idő után fájdalmassá válik a szoptatás. Mármint hogy a baba szopizásától kisebesedik a bimbó stb... És vagy nem szívja ki rendesen a baba, és elalszik rajta, és így órákig tart.

Úgy hogy én arra készülök, hogy egy darabig próbálom majd mellről szoptatni, aztán veszek egy tejcsi szívó akármit :) amiből vannak manuálisak, illetve már gépiek is, de valószínűleg azok árban is húzósabbak.

A sógornőm mellével semmi baj nincs :D Úgy értem nem lett amorf, vagy alaktalan. Kérdés, hogy mennyire fog majd duzzadni az anyagtól :D


Egyébként képzeljétek... :)

A múlt héten egyik nap összebújtunk a párommal. :) Felhúzta a gumit, de a végén észrevettük, hogy "út közben" lecsúszott :D És 1-2 nappal peteérés előtt állok.

Most nem tudom, hogy lesz-e egyáltalán ebben a hónapban peteérésem, vagy meg vagyok gajdulva odabent :) És az sem biztos, hogy 28 napos ciklusra fog ráállni a szervezetem, vagyis lehet, hogy később fogok érni, vagy korábban :S


Tény, hogy én is alacsony hormontartalmú bogyót szedtem. A bogyót Pesten írattam fel először, és az a doki, minden évben megvizsgált, és kikérdezett a bogyóval kapcsolatban.

Leköltöztem Pécs környékére, és kiszemeltem egy nőgyogyit, aki kb kiröhögött, amikor elmentem hozzá hasonló ügyben, hogy a bogyóval minden rendben van-e. Akkor mondta, hogy ezzel a gyógyszerrel nem igazán lehet gond, és csak akkor menjek hozzá, ha vmi gyanúm, gondom van. Nem volt gúnyos, jófej volt, csak akkor szembesültem igazán azzal, hogy ez nem egy erős valami.


Mióta együtt voltunk, azóta azt érzem, hogy terhes vagyok :D

Ez durva? :) Nem tudom, hogy azért, mert azt akarom hinni, vagy nem akarom azt hinni, és félek tőle. Csak érzem. Persze ha józan ésszel bele gondolok, akkor még nem valószínű... de ki tudja :DD

Egyébként mikor érdemes a terhességi teszteket figyelgetni? 1 hét-2 hét?

200. LauraJones (válaszként erre: 187. - Kramer)
2011. nov. 7. 08:15
Én is dolgoztam :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook