Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 áprilisi babák fórum

2011 áprilisi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
15890. felicy87
2011. okt. 10. 13:51

Kisszilvi: Szia!Üdv közöttünk!

Szerintem is a legjobb helyen jársz itt!Nagyon jó kis csapat ez!És én is itt teszem fel a legtöbb kérdésem,mert Lili az első babám,tapasztalatlan vagyok és kezdő...de itt minden kérdésemre választ kapok!


Mimi: Akkor tuti egyformák!Egyformán hülyék... :/

Jó nagy f.sz akkor a tiétek is!Hát hogy mondhat ilyet 7hetesen??? Úristen...

Jó,nem túl sok az a 360g...de annyira nem vészes!És majd csak beindul most már!


Zsanett: Én adtam már neki üvegeset is...de van olyan,hogy kibontok egy egész banánt,török le neki,a kezébe adom és elszopogatja!Így szereti a legjobban! :)

15889. b2fdf37818
2011. okt. 10. 13:44

Megpróbáltam visszaolvasni a beszélgetéseteket, de a második oldalnál már kifolyt a szemem.. :D ez a mai nap sem az igazi.. :(

Jó, hogy írtátok az OVKO bébiételt, most olyat vettem, de akkor hanyagolom inkább.. Nálunk tejérzékeny a gyerkőc, így nem tudok akármilyet megvenni, a Hamé és a Kecskeméti és a HIPP eddig ami bevált..

Nekünk a sárgabarack ami meghajtja, meg én szélcsövet használok 2 hónapos kora óta, ha nincs két napig széklete, akkor azzal szoktam rásegíteni.. sokan ellene vannak, de nekünk bejött..

De jó Nektek, hogy még sokan anyatejesek vagytok.. én csak 2,5 hónapos koráig tudtam szoptatni.. :(

15888. Bar-bee81 (válaszként erre: 15886. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 13:41

AKKOR JÓ HELYEN JÁRSZ! VAN ITT 1 PÁR TÖBB GYERMEKES ANYUKA ÉS ÉN IS TŐLÜK TANULOK,MERT NAGYON KEZDŐ VOLTAM. :-D

ÍRJ MAGADRÓL IS+A BABÁDRÓL IS!

SAJNOS MINDENKI PANASZKODIK A VÉDŐNŐ-GYERMEKORVOSRÓL.HIHETETLEN A MAI VILÁGBA,HOGY ILYENEK!A MI VÉDŐNŐNK SE NAGYON AD TANÁCSOT,CSAK ARRÓL SZÓL A MUNKÁJA,HOGY KIÖLTÖZIK +IROGAT,MÉREGET.GYERMEKORVOSUNK+ÁLANDÓAN ELFOGLALT,OLYAT,HOGY FELHÍVOM-NEM IS HALLOTTAM SENKITŐL. bÁR VAN 1 ISMIM NEKI MÉG E MAILBE SKYPON IS VÁLASZOL A DOKIJA,NEM MAGÁN,HONLAPJA IS VAN-MONDJUK EZ VÁROS. PEDIG ITT FALUN AZT HINNÉ AZ EMBER,HOGY MIVEL MINDENKI ISMER MINDENKIT ÍGY ,,CSALÁDIAS" AZ ORVOS-VÉDŐNŐ VISZONY A BETEGEKKEL. SZÓVAL ÉN IS MINDENT INNEN TUDOK!

PUSZI CSILLUSKÁNAK,SORLYNEK,ZSANINAK,ZSEZSÉNEK+A TÖBBIEKNEK!!!

15887. Bar-bee81
2011. okt. 10. 13:33
KÖSZÖNÖM SUCEV-NEK A KÉPESLAPOT! :-*
15886. b2fdf37818
2011. okt. 10. 13:25
Sziasztok! Az én kisfiam is áprilisban született, szeretnék csatlakozni Hozzátok, mert a védőnő nálunk sem segítség, meg a háziorvos sem.. Szerintem itt több tanácsot kaphatok mint tőlük.. :)
15885. sorlyke
2011. okt. 10. 12:20

Zsanett09:én turmixolom körtével almával mikor hogy!


Barbi:semmi gond nem lehet mindenki jo sulyban mi se vagyunk hü de nagyok!!!!!Ez a ti napotok !!!


hu meg jött apus fizuja jobb mint amire számoltam...


érdekel valakit nadrág???most olcson vihetitek:-)

15884. Bar-bee81 (válaszként erre: 15882. - Zsanett09)
2011. okt. 10. 12:19
mi ettünk banános hippest de raktam bele barackos bébiitalt,hogy ne fogja+a hasát
15883. Bar-bee81
2011. okt. 10. 12:18

6hósan 6540g 66cm

nem dupláztuk+a születési súlyunk,de állítólag nem baj

15882. Zsanett09
2011. okt. 10. 11:30
Csajok, aki banánt ad, bolti üvegeset vagy maga reszeli le? Én most 2 órával szopi után próbáltam neki adni egy banánt anyatejjel turmixolva, dehát nem arattam vele nagy sikert... :( Danikának semmi sem ízlik csak a szopi.............................
15881. Mimi83
2011. okt. 10. 10:58

Sziasztok!

Tegnap nem tudtam jönni, rettenetesen fáradt voltam, voltunk vásárolni is, stb. Tegnap reggelre Picúrom úgy aludt, hogy minden órában szopizott fél órát. 23:30-24:00; 00:30-1:00; 2:00-2:30; 3-3:30; 4-4:30; majd 5-és 7 között aludt összesen 2x10 percet. Nagyon elfáradtam. Csináltam neki tápszert is, de az nem kellett, csak a szopi.

Ma reggelre jobban aludtunk kb. 3 óránként kelt, de ez már fantasztikusnak számított. Most az első ébredésénél rögtön tápszert készítettem neki (60 ml), megette, utána szopizott egy kicsit és bealudt, én meg még fél órát fejtem. Alig tudtam utána visszaaludni, de legalább tudtam, hogy jól lakott, nem éhezik. Mindig ettől félek, hogy éhezik :(


Zsanett: én is erre jutottam, nem megyek a védőnővel semmire. Már nem is hívom, ha akar majd jön.

Én is olvastam a Suttogót. Azt mondom, ártani nem tudott, de hogy nem aszerint éljük napjainkat az tuti. Szerintem arra jó, hogy ad egy szemléletet egy kezdő anyukának. Aztán utána úgy is mindenkinek meg kell ismernie a saját babáját, és megtanulnia, hogy neki mire van szüksége, neki mi a jó.


Feicy: Akkor tényleg nagyon hasonlóak a védőnőink. Ő is ígért mindent. Ő is folyton dicséri, hogy milyen szép, milyen aranyos, de két hasznos tanácsot még összesen nem adott. Amíg ígérni kell, nincs gond. Dórácskám kedden reggel született, ő a következő szerdán jött ki hozzánk először! Pedig előtte nagyon mondta, hogy jön első nap mindenképpen fürdetni. Ne is kérdezzek semmit, mert ő első este mindent megmutat! Hááát, majdnem sikerült neki!

Engem azzal húzott fel először nagyon, amikor 7 hetes korában ki volt akadva, hogy még nem tudja teljesen kinyomni magát úgy, hogy a nyitott tenyerén támaszkodjon! Elmondta, hogy ez azért van mert nem teszem eleget hasra, és ezt már tudnia kéne, így nem fog időben megtanulni járni, és emiatt diszlexiás lesz, és tanulási zavaros!!!! Mindezt 7 hetesen!!!

Én is remélem hogy elkezd hízni, mert 1 hónap alatt összesen hízott 360 g-ot :(


Pamoabf.sze: Köszi :) Ti is nagyos aranyosak vagytok, tényleg nagyon huncut tekintete van Dominak :)


Mi nálunk az a szokás, hogy amíg nagyrészt anyatejet kap, addig kell K-vitamin. Sajnos nekünk már nem kell :(


Én nem tudom, hogy pontosan most hány centik vagyunk, de nem vagyunk hosszúak. Vettünk mi is egy tescos overált, 6-9 hó, hát most épp jó rá. Következőnek biztos hogy eggyel nagyobbat veszek és minőségibbet.


Barbee: Boldog feledik szülinapot Patriknak! :)

15880. Zsanett09
2011. okt. 10. 09:40

Boldog 6 hónapot Patriknak!!!

Én még adtam neki K vitamint most is, amikor betöltötte a 6 hónapot, mert mi még nagyon kevés hozzátápit eszünk. Szóval én még sztem 7 hónaposan is adni fogom neki 1-et, baja nem lesz tőle az tuti!

Amúgy is a D vitamin felszívódásáért a K vitamin felelős. :)

Nekünk a levegőztetőnk 6-9 hónapig méret, de épphogy jó rá........ pl a tescos overálból a 74-es atom kicsi. C&A-ba még nem voltam, onnan tervezek venni, de ránézésre tudni fogom 74 vagy 80 kell. És azzal is számolni kell, h az első mosásnál valamennyit zsugorodik.


Csillus hogy vagytok? Gyerkőcök hogy viselik a nagymami elvesztését? :(

15879. felicy87
2011. okt. 10. 09:32

Jó reggelt!

Barbee: Boldog 6.hónapot Nektek! :)


Köszi csajok,akkor veszek sztem 74est,az akkor sokáig jó lesz!Mi most vagyunk 67centisek és olyat szeretnék,amit sokáig el tud használni!


Sorlyke: Akkor te is úgy tudod,mint én.Csak már annyi verziót hallottam és nem tudom eldönteni,hogy akkor most mi is a helyes!?


Nagyem: Az a furcsa,hogy már azt is hallottam,amit te mondtál!Hogy amíg 80%ban anyatejet kap,addig kell a vitamin...és akkor most döntsem el,hogy mit is csináljak!?


Zsezse: Megjöttetek?Milyen volt a 7vége?

15878. Bar-bee81
2011. okt. 10. 09:23

MA VAGYUNK 6!!!!!!!!! HÓSAK!


HOLNAP+ CSILLUSKA ÁRONKÁJA!!! :-*

15877. Bar-bee81
2011. okt. 10. 09:20

overál: vettem 68asat+74eset

most a 68asokba jár-de épp hogy jó! pedig még nincs ennyi centi

most megyünk 6 hósra védőnőhöz

15876. nagyem
2011. okt. 10. 09:05

Felicy: én még adom a K-vitamint, de szerintem már nem kell sokáig, én úgy tudom, csak addig kell, amíg anyatejen kívül nem kap semmi mást. Amikor elkezdesz neki adni mást is, akkor abba lehet hagyni.


Én 74-es overállt és kabátkát vettem a gyereknek, pedig Franci is 66-67 cm. A számozásban is lehetnek különbségek és azért csak kell alá adni valamit.

15875. ditti12
2011. okt. 10. 08:31

Sziasztok....

ma reggelre már nem is olyan piros neki :)

Sudocream és sima vizel töröltem neki, nem popsitörlő. azért gondolom hogy a banántól mert utána más volt a széklete, és nehezebben is jött ki neki.....szóval ezért. én most adtam először de a Hannámnak is ízelt :) huh csajok jó hideg van, pedig postára kellene mennem, délután meg Fehérvár Auschen, nem sok kedvem van hozzá. de muszáj vásárolni egy -két dolgot.....kellene vennem magamnak valami bélelt nacit, ugyanis a régi ruháim nem jönnek már rám :)

15874. sorlyke
2011. okt. 10. 07:39

felicy87:én épp most kérdeztem nekünk elég volt az a 6...


én folyamatosan adok banánt van hogy heti 3 szor is nekünk nem fog meg semmit..

15873. felicy87
2011. okt. 9. 23:37

Sziasztok!

Barbee: Köszi,szerintem nem kell!Megkérdeztem a védőnőtől is,azt mondta,ne adjunk neki semmit,elég amit a tejemből megkap! De tényleg köszi,aranyos vagy!

Amúgy Kvitaminból csak azt a 6fiolát kellett beadni?Vagy ti még mindig adjátok?


Ditti: Én a Bepantenre esküszöm!Nem sokszor piros Lili popsija,de akkor fél óra alatt helyreteszi!

Amúgy nálunk nagyjából a banán volt az első,amit kipróbáltunk,kb 3hónaposan...és semmi reakciót nem hozott ki a lányból...vagyis de: IMÁDJA! :)


Amúgy ti mekkora overallt vesztek?Lili 67centi,mekkora méretűt kellene?

15872. Zsanett09 (válaszként erre: 15870. - Ditti12)
2011. okt. 9. 20:36

Szió, sajnálom szegényt, de biztos a banán okozza?

Én holnap tervezek neki először banánt adni anyatejjel turmixolva. Nekünk eddig 1x volt piros popó kb 4 hónapja, akkor a bepanthen gyönyörűen lehozta, én egyébként a gyógyszertári popsikrémet használom. Azóta éjszakára bepanthennel kenem neki, nappal a gyógyszertárassal.

15871. nagyem (válaszként erre: 15869. - Zsanett09)
2011. okt. 9. 20:22
Köszi, nagyon jól néz ki!
15870. ditti12
2011. okt. 9. 19:50

Sziasztok lányok, tegnap adtam először a babámnak banánt, és ma is kapott, széklete volt tegnap is és ma is....de ma délután vettem észre , hogy nagyon piros a kis popsija, a nyílásoknál....eddig mindig nagyon szép volt, valószínűsítem hogy az új étel bevezetése miatt van....Sudocream-et használunk, de most este mikor bekentem neki, szerintem csípte....

Csillus tudnál valami tippet, ahogy olvasgattam, azt írják, hogy ne popsitörlővel hanem kamillás vízzel törölgessem neki, + bepanten....holnap kipróbálom tuti, de kivi lennék, hogy ti mivel kezelitek....

15869. Zsanett09
2011. okt. 9. 17:10

Nagyem:

[link]


megvásároltam! Nagyon jó puha, belül polár, kívül vízlepergetős, vastag bélelt, téli. Még 10 cm-t nőhetünk bele és szépen elfér benne a hordozóban. (később, míg a hossza engedi sportrészbe is csatolható.)

15868. Zsanett09 (válaszként erre: 15864. - Sorlyke)
2011. okt. 9. 16:49
Honnan tudod, hogy nem elég? Mi a jele? Enne de nem jön? Danika kiköpi és elfordítja a fejét, a kis arcán meg folyik a tejcsi, egy cicin eszik a másikat mindig felkínálom neki, de nem hajlandó bekapni, akkor csak elég a tejcsim nem? Vagy honnan tudom ha nem elég?
2011. okt. 9. 16:44

Sziasztok!


Jól vagyunk,bár az éjszakáink még a szokásosak. 4x 5x biztos ébred. Iszik,aztán alszik tovább. Illetve 1x eszik.

8300 gramm volt tegnap Dominik.

Kis huncut,zsivány pasi :)


Mimi üdv köztünk!Nagyon édes a babócád!Domi 22.-én született. :)


Olvaslak benneteket,csak írni nincs mindig időm!

Mindenkinek sok puszi, ölelés! :)

15866. Bar-bee81 (válaszként erre: 15865. - Felicy87)
2011. okt. 9. 15:46
van 2 K vitaminom-nem kéred? ingyen elküldöm!
15865. felicy87
2011. okt. 9. 15:38

Sziasztok!

Az éjszakánk nem volt a legjobb!Nem panaszkodom,mert sokaknak itt alapból rosszabb...de azért most mi is voltunk fenn!Lili is kezd belemászni a takonyba! :( Arra ébred fel sztem,hogy zavarja,hogy tele van az orra!Fújtam neki orrsprayt,picit jobb lett,szopizott...de fél órát kellett ráznom,h elaludjon! :(

Viszont utána majdnem fél11kor kelt reggel!

Ti adtok valami vitamint a babáknak?Ajánlottak Cebion cseppet...de mivel Lili csak szopizik,így azt mondták,minden megvan a tejemben,amire neki szüksége van!Szerintetek?



Zsanett: Köszi a gratulációt! :)

Mimi: Akkor védőnő-téren is kezet foghatunk!Az enyém is hülye,mint a s.gg! :/ Eljön,elmondja,hogy milyen szép Lili,meg milyen aranyos...de ha kérdezek,akkor csak hebeg-habog!

Intéztem,h leadhassam a tejet,hát ez semmit nem segített! :/ Már nem is hívom,csak átmegyünk,ha nagyon muszáj! :(

Szerintem majd a lánykád megnyugtat,hízni fog ő... Lehet,hogy most az időváltozás,meg esetleg a fogzás miatt nem volt étvágya!

15864. sorlyke
2011. okt. 9. 14:36
Bar-bee81:nekem este ha kell potolnom akkor a milumil 6honaptol valot most 9 dobozal kaptunk 1800-ért kivi leszek mikor fog el fogyni ennyi:-))nekem csak este kell potolnom mert akkor már nincs annyi
15863. Bar-bee81 (válaszként erre: 15862. - Sorlyke)
2011. okt. 9. 14:07

én is hetente,de írták,hogy 6hó után már nem kell olyan sűrűn.

ti milyen tápszert adtok Launak?


itt esik fúj a szél-hál istennek picúrom már 1 órája durmol :-D


Csillus! nem vált be a vanish szappan :-(

15862. sorlyke
2011. okt. 9. 13:59

Barbi én már 1 honapos kora ota nem csak néha ki szoktam föznia cucait ezt hetente 1szer..


szét megy ma az agyam Lau is extra hiszti..

15861. Bar-bee81
2011. okt. 9. 13:36

este nem adtam picúrnak tejpépet csak cicit,így álandóan kelt vagy 2óránként-szóval kész vagyok.

DE!

volt kaka éjjel 2 golyócska :-(

aztán bementünk az ügyeletre és hoztunk hashajtót-hál istennek hatott is!

vettem beba-t azt kapta 10órakkor úgy benyalta,mint a rosseb! hiába-tuti nincs 2dl tejem még a kettő cicimbe 1*re se.

én eddig hippes kajákat vettem-nestléseket nem is láttam erre mifelénk-se dm-se tesco.


ti még sterilizáltok? én szoktam a chiccos-sal.

eddig takarítottunk,mert bejött 1 hülye egér(már évek óta nem volt!!) és mindent hipóztunk!

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook