Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 áprilisi babák fórum

2011 áprilisi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
15920. b2fdf37818 (válaszként erre: 15919. - Zsanett09)
2011. okt. 10. 19:49

Szia Zsanett! :) hát így utólag én is csak nevetni tudok a kakin.. :DD

Simán felül a kiságyban is és nézelődik, ezért nem ébredek fel időben, csak már mikor gagyarászik, vagy megunta és nyűgösködik. csak akkorra meg már annyira felébred, hogy mehetünk játszani.. olyan kis energiabomba, hogy hihetetlen.. én is nehezen bírom az éjszakázást, most vasárnap aludtam 2 órát, a szülés óta először.. de iszonyat kevés volt.. :D

Momert 1701 a melegítő egyébként... én nagyon szeretem.. mostanában nem használtam éjjel, de megint el kell kezdenem úgy érzem.. míg keltünk gyakrabban, benne volt a víz a tápszernek, melegen tartotta, és csak össze kellett kevernem.. drága fiam amint felébredt, már üvöltött a kajáért, az túl sok idő volt míg leszaladtam a konyhába melegíteni.. úgyhogy nekem csak pozitív tapasztalatom van vele.. :)

15919. Zsanett09
2011. okt. 10. 18:59

Üdv kisszilvi a csapatban! Látom nektek sem egyszerű az életetek! Ezen a 1.5 méteres kakilós sztorin nevettem. :) Bár akkor biztos nem találtad viccesnek.


Vettem viburcol kúpot! Ma fürcsi után megkapja! Remélem jobb éjszakánk lesz. most vagy a telihold, vagy a szombati próbálkozásaim de valami negatívan hatott az eddigis rossz éjszakáinkra... Óránként kelt éjjel. :( úgyhogy Danika kezet foghat Dávussal... Én már tiszta ingerlékeny vagyok a nem alvástól, szóval muszi tesztelni ezt a kúpot. Tényleg nem is mondtad hogy vált be a jumperro? :)

Zétény meg felül éjjel? Hát ez sem semmi! Éjszakai baglyok lettünk!!!


Csillus nagyon nagyon sajnálom, hogy ennyire sírt Viktorka és a többiek is. :( Majdcsak hamar túl lesznek rajta. :((

Biztos Áron is ki fogja nőni a tejérzékenységet úgy mint a többiek!!


Barbi én tuti ilyen autós ételmelegítőt vennék, amit kisszilvi írt. Már akartam is csak apa lebeszélt és milyen igaza volt. :) Nincs még rá szükségünk!

15918. Zsanett09 (válaszként erre: 15900. - Bereve)
2011. okt. 10. 18:42
Neem, csak hátha jobban megenné, ha lenne benne anyatej is... de nem eszi ígyse... kanállal kapta volna.
15917. Csilluskam (válaszként erre: 15913. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 18:19

Nem indriszkét, de nem Egerbe jártam, hanem Mezőkövesdre.

Miért ? :-)

15916. b2fdf37818 (válaszként erre: 15914. - Bar-bee81)
2011. okt. 10. 18:02

Jó fej a dokid Neked is..

Szerencsére a miénk felírta azonnal amikor hazajöttünk, én is császáros voltam, nagyon minimális tejem volt, de már a kórházban is kellett pótlást kérnem. Akkor a bebát kaptuk mi is.


Nekünk most 400 grammos van, és úgy hogy 2x adok neki bébiételt naponta, 2,5 napig elég egy doboz..


Én szoktam egy adag tápszert csinálni itthon, viszem azt, tápszeradagolóba plusz tápszert, termoszba melegvíz.. + vettem autóba és hálózaton is működő bébiétel melegítőt, hogy a kész tápszert is megtudjam melegíteni ha kell, vagy ha olyan sokáig vagyunk, hogy a víz kihűlne.. jártam már így is.. a bekevert adagot én max 1x melegítem még, többször nem..

15915. Bar-bee81
2011. okt. 10. 17:50
köszönöm a köszöntéseket! :-*
15914. Bar-bee81
2011. okt. 10. 17:36

nálunk 6hós kor után nem írnak tápszert

elötte+csak 1* 1dbot jó mi?

ilyen a doktornőnk-tápszerellenes

amikor+jöttünk a korházból fel akartam iratni még 1et,nem írt azt mondta csak szoptassak!mert ugye császár volt és csak a 6.napon jött+a tejem és kellet a tápszer.de csak 2hétig.

és most kezdtem el a 6 hósat.még szopizik sokszor azért+2*kap tejpépet+1/2üveg kaját


1.kérdés: aki tápszeres! mennyi időre elég 1 doboz? mert most bebát vettünk 600g és 2500,-


2.kérdés:ha elmentek a babóval,akkor mit kell vinni? külön tápszeradagolóba tápszer+termoszba meleg víz?

vagy

1be bekevertek sokat?

15913. b2fdf37818
2011. okt. 10. 17:34

Megnéztem a képeiteket, nagyon édes gyerkőceitek vannak!!! :))))


Csilluskam lehet indiszkrét kérdésem? :D Egerben jártál középsuliba? Ha igen melyikbe? :)

15912. sorlyke
2011. okt. 10. 16:46
Vagyok csak 6ra megyünk edzésre közben ruházok meg tököm minden:-)
15911. b2fdf37818 (válaszként erre: 15904. - Bereve)
2011. okt. 10. 15:38

Hát néha még kell használni a csövet, ha olyat eszik, nagyon nehezen jön ki neki.. a banán és a szilva nagyon megfogja, akkor szoktam jobban segíteni rajta.. :) nekünk a hozzátáplálás sem oldotta meg teljesen.. dehát ez a kaki is halljátok.. az elején az allergia kezdetén úgy lőtt ki belőle a kaki.. volt hogy a 1,5 méterre lévő szekrény is olyan lett.. aztán a tápszertől volt hogy 3-4 naponta volt neki, erre azt mondta a doki, hogy normális.. így, hogy a sárgabarackot beépítettem neki 3 naponta, a következő nap könnyebb neki, de utána megint nehézkes.. inkább már azt figyelem mikor feszültebb, és akkor igyekszünk kakilni.. sokszor elég ha törölgetem a fenekét, de néha kell a cső segítsége is..

A popsiját én nem kenem semmivel.. a neogranormonos törlőkendőt használom és ha ritkán kipirosodik neki, akkor aloe verával kenem be kicsit.. még soha nem volt kiütéses, vagy tűzpiros a feneke.. szerencsére a pelusból is megtaláltuk a tökéleteset :)

15910. b2fdf37818 (válaszként erre: 15905. - Csilluskam)
2011. okt. 10. 15:30

Bocsánat, tényleg nem vagyok magamnál ma, pedig már megittam 5 kávét.. Szóval mind a 4 gyerkőc.. jajj.. hát minden elismerésem..

Igen a keresztallergiára én is figyelek.. a tojás ki is jött míg szoptattam.. tejmentes palacsintát csináltam pár napig, és előjöttek a tünetek megint neki.. szerencsére most ezekkel a bébiételekkel nincsen gond, még nem jött elő semmi másra az allergia neki.. Az az egy szerencsénk van, hogy nálunk a fogyás nem jött elő, az elején még sokat is hízott, most kezd már normalizálódni a havi hízása.. 5 hónaposan volt 7660 gramm, kíváncsi vagyok most mennyi lesz..

Nagy szerencséd van akkor orvosokkal.. most nagyon kíváncsi leszek a 6 hónapos kontrollra, mit fog csinálni, mondani.. a háziorvosom már felhúzott, mert kértem neki ajánlást, hogy ne kelljen mindig pestre mennem tápszert íratni és ezt csak a gasztros írhatja fel.. most az 5 hónapos státuszon akartam 15 dobozzal felíratni, erre azt mondja, hogy max 10-et írhat fel, annyi a korának megfelelő adag.. úgy eldurrant az agyam, mondom és akkor ha elfogy a tíz, mit adjak naki enni??? hát komolyan hülyét kapok tőlük.. a tíz doboz kb. 23 napra elég csak... úgyhogy most fel vagyok készülve, hogy kiharcolom a 15-ös receptet, ha törik, ha szakad.. :D:D

15909. Bereve
2011. okt. 10. 15:29

Írtátok, h van várandós a családban több helyen. :)

Nem érdekli őket bölcső? Telesen új, Dávus 10 percig volt benne. Angliából kaptuk. Ha érdekel vkit, szóljatok!

15908. Bereve
2011. okt. 10. 15:27

Mi ma voltunk védőnőnél, 160 g-ot hízott 1 hét alatt most 8260g és 71 cm.

A gyerekdrnőnk nagyon jó (bár magándoki), a védőnő így nem is számít... De normális, fiatal, nem kötekedős, bár sokat ő sem tud...


a tápit nem akarja enni, viszont tejcsim már csak 1 étkezésre elegendő. Így vacsira i pépet adok, reggelire meg a tejet.

Felébredt, megyünk uzsizni.

15907. Bereve (válaszként erre: 15903. - Bereve)
2011. okt. 10. 15:24
Ja, közben már írtál.:)
15906. b2fdf37818 (válaszként erre: 15897. - Bereve)
2011. okt. 10. 15:19

Éjszakák.. :DDD nem tudom Nálatok van-e már ilyen, nálunk már most egyhuzamban a 3. éjszaka hajnali 3-kor vagy 4-kor felébred, és mivel ülni tud már, hang nélkül felül a kiságyba, így én sokkal később ébredek fel amikor bekapcsol a bébiőr.. na akkor már hiába etetem, itatom, ringatom, úgy ki vannak pattanva a szemei, hogy csak na.. ilyenkor mindig lejövünk, játszunk egy órát, másfelet és akkor utána alszik megint 2 órát.. ma még magyarázott is és fújta a nyálát jókedvűen fél 4-kor én meg azt hittem ott alszom el mellette.. :D:D:D


Időjárásra nem érzékeny, nem azért van fel gyakran?

Nálunk ez akkor volt ilyen amikor még nem volt meg a megfelelő tápszer.. én is bőgtem vele.. :(

15905. Csilluskam (válaszként erre: 15901. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 15:16

mind a 4 :-(

Debrecenben szerencsére nagyon profik igy 2-2,5 éves korra kinőtték mindannyian, remélem Áron is ki fogja, és addig csak nagyon óvatosan kóstoltatok, etetek mindent, mert keresztallergia bármikor kialakulhat :-(

15904. Bereve (válaszként erre: 15889. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 15:16
És még most sem rendeződött a kaki?? Én is használtam, meg lázmérőt is, de 3 hónapos kora óta kakil szépen, amint elkezdtem a hozzátáplálást. Illetve milyen tápit eszik a manód?
15903. Bereve (válaszként erre: 15886. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 15:14

Szia!

Üdv, írj magatokról! :)

15902. Bereve (válaszként erre: 15878. - Bar-bee81)
2011. okt. 10. 15:03

Boldog félévet!

Pénteken mi is betöltjük!

15901. b2fdf37818 (válaszként erre: 15896. - Csilluskam)
2011. okt. 10. 15:03

Jah, sajnos univereset nem vettem még.. ezt jól benéztem.. :D

Huh,mind a 3 gyerkőc?? hát nem irigyellek..

A tejjel teljesen igazad van! én is szoptattam volna tovább, de még úgy sem tudtam 20-30 ml-nél többet fejni, ha csak félnaponta fejtem.. :(

Én is itthon sütöttem kenyeret magamnak, növényi margarinnal azon éltem szinte...

A nagyobb gyerkőcök mikor nőtték ki?

15900. Bereve (válaszként erre: 15872. - Zsanett09)
2011. okt. 10. 15:02
Én botmixerrrel csinálom a banánt, de tök híg magában is, vagyis pont jó kanállal adni. Vagy direkt cumisüvegből szeretnéd, azért lesz turmix? :)
15899. Bereve (válaszként erre: 15870. - Ditti12)
2011. okt. 10. 15:00
Én neogranormont használok, gyönyörű a popója. És mindent eszünk már. :)
15898. Bereve (válaszként erre: 15861. - Bar-bee81)
2011. okt. 10. 14:56

Nagyon ritkán sterilizálok már.

KB 2 éve én is behoztam a csizmámmal egyet(kint húztam le és ott felejtettem pár órára, az egér meg belement). De jött Godzi (a macskánk) és gyorsan megmenekített, vissza kergette a csizmámba, én meg kivittem, meg a macskát is, és hulla lett a hülye egérből!!! :)))

15897. Bereve (válaszként erre: 15859. - Zsanett09)
2011. okt. 10. 14:52

A tegnapelőtti éjjelünk katasztrófa volt nekünk is, fél óránként ébredt, enni nem akart, sírt, még ölben is és gőzöm sem volt mi lehet a baj!!!!!

Annyira kiakadtam tegnap reggelre, h kb fél órát bőgtem!

Dávus nem szokott sírni, csak oltáskor. Soha nem is hagyom, h sírjon, de az az éjjel nagyon nagyon rossz volt. Egy nagy sz@rnak éreztem magam!!! Ráadásul olyan fáradt és ingerlékeny voltam, h apával is jól összevesztem.


Mára már szent a béke! És tegnap már Dávus is "csak" 2X ébredt.


Zsanett, ezeket én már mind kipróbáltam és csak rontottam a helyzeten, így rájöttem, h ő ilyen, majd lesz másképp és nem szabad erőltetni amit nem akar.

De mondom, én is szívtam az "új módszerek" miatt, de most már csakis a saját érzéseimre hallgatok.:)

15896. Csilluskam
2011. okt. 10. 14:50

Szilvi, univeres cimkét gyűjt Zsezse :-)


Ez a Milupa Som gyümölcsös pép, teljesen tejmentes, tejérzékeny babáknak készült speciális pép.


Nekem mindegyik gyerkőcnek csecsemőkori tejérzékenysége van,volt, szóval túl vagyunk jó pár év kisérletezésen :-)


Mondjuk én anyatejjel szoktam elkésziteni, igy szivesebben eszi Áron is, dehát nálatok ez a lehetőség kilőve.

Áron baba is kipettyesedik és megy a hasa, ha tejes cuccot eszek, én tartom a diétát, mert nekem nagyon fontos, hogy anyatejet kapjon, mert a családban többen is immundefektussal küzdenek :-(


Lemondtam inkább mindenről, amit szeretek, mert előtte sajton és joghurton éltem, de ő a legjobbat kell hogy kapja :-)

Ha már egyszer van tejcsi

15895. Bereve (válaszként erre: 15853. - B7676b3437)
2011. okt. 10. 14:45

De szépet írtál!!! :))))

De komolyan!

15894. b2fdf37818 (válaszként erre: 15892. - Csilluskam)
2011. okt. 10. 14:44

Szia!

Köszi, ezt meg is fogom kérdezni a gasztrostól, csütörtökön megyünk kontrollra. Eddig a Sinlacot ajánlották, de nem igazán ízlik neki.. :(

Én már 80-86-os overált vettem neki, mert a 74-es éppen most jó.. 68-as ruhákat már egy hónapja nem tudunk hordani.. én meg ugye kezdő anyukaként jól bevásároltam télre a 68-as cuccokból.. :DDD


Jól olvastam, vagy félre értettem amit írtatok, hogy valakinek van szüksége bébiételes üvegre? nem vagyok a toppon ma, lehet benéztem vmit.. :DD

15893. Csilluskam
2011. okt. 10. 14:36
Barbi, Patriknak boldog felediket kivánunk!!!
15892. Csilluskam
2011. okt. 10. 14:31

Sziasztok!


Néha benézek, de útálok itthon lenni, most is sétáltunk egy nagyot, Kloét félúton már cipeltem, a nagyokat is hazahoztuk hamarabb.


Áron ma nem akar enni, csak szopizik...

Hizás ebből nem lesz,de én nem is rágom már magam rajta...

Jó kedvű, nem nyűgös, alszik is rendesen, éhen meg csak nem hal...

Holnap 6 hónaposak leszünk.

Felirattam a Milupa Som tejmentes pépét is, SZILVI, ezt nektek is ajánlom!


egyébként üdvözöllek közöttünk!


Szerintetek Mártiékkal mi lehet?

Remélem jól vannak, csak nincs ideje irni :-(


nekünk NAGYON JÓ Védőnőnk van, szeretek menni hozzá, néha túl alapos is, de ennél nagyobb baja ne legyen :-)


Emlitettem a múltkor, hogy vettem másik babakocsit Áronnak, mert ennek tágasabb a mózese, hát ebbe is belenőtt :-)

Nem tudom hosszra meddig akar még nőlni,de tuti csak nézegetni fogjuk a 68-as gyönyörű wellsoft macis bundazsákunkat...


Evésben nagy előlre lépés nincsen, illetve csak annyi, hogy a banántól brutális ekcéma jött ki rajta, igy ezt dobtam a palettáról.


Esszük a tejmentes pépeket és a gyümiket, zöldségeket, ha kérni, mindent magában, én nem szeretem keverni...


Zsani, köszi a kérdést, aranyos vagy, a gyerekeket jobbanmegviseli, mint gondoltam sajnos, főleg Viktort :-(

2 napig kapott seduxent is, mert annyira sirt, órákon keresztül, hogy vigasztalhatatlan volt :-(

15891. b2fdf37818 (válaszként erre: 15888. - Bar-bee81)
2011. okt. 10. 14:07

Huhh, hát tudnék mit mesélni.. :DDD

Volt egy tuti védőnőnk az elején, ő kint volt amikor hazajöttünk, meg 1 hónapos korában, az elején sokat segített, aztán elment.. Most az 5 hónapos kontrollon mutatták be az újat, aki ki is jött utána, de gyorsan össze is kapta magát, mert látta, hogy nem vagyok vevő rá... 4 hónapig senki felénk se nézett, most már ne kezdjen el okoskodni.. Akkor amikor nagy szükségem lett volna a segítségre, akkor senki nem volt, már késő...

Zétény fiamnak 5 hetesen véres lett a széklete, akkor diagnosztizálták nála a tejérzékenységet. Hát utána kemény 1,5 hónap következett, mire megtaláltuk a megfelelő tápszert és helyre álltak a dolgok. Volt olyan időszak, hogy esténként 3-4 órát üvöltött, semmit nem tudtam vele csinálni, annyira görcsölt a hasa.. erre a dokink azt mondta, anyuka ez lehet 2 éves koráig így lesz, ki kell bírni.. hát köszi, sokat segítettél...

Szerencsére megtaláltam a megoldást, úgyhogy elmúltak a panaszok..

Most meg kijön ez az új védőnő, osztja az észt ezerrel.. miért kezdtem el 4 hónapos korában a hozzátáplálást.. de csak gyümölcsöt adok neki, ugye?? hát nem, adok már neki mindent, 5 hónapos korától még húsosat is 3 naponta, mert a tápszer nem laktató neki.. imád mindent szerencsére, nincs olyan amit ne enne meg.. aztán jött az ülés.. ne hagyjam, hogy üljön az ölemben.. 3 hónapos kora óta felhúzza magát az ölemben, nem akar elfeküdni.. nem tudok vele mit csinálni, mert már a pihenőszékben és a hordozóban is felült.. kérdeztem a csajtól, hogy akkor erőszakkal fektessem egész nap, vagy mit csináljak vele??? csak hebegett-habogott.. aztán mérgemben leraktam a játszószőnyegre, ahol rögtön négykézlábra vágta magát.. na itt kezdett el öltözni a csaj, hogy akkor ő megy.. :DDDD 5,5 hónaposan felült, egy hete meg már mászik is.. kíváncsi leszek mit mondanak a fél éves kontrollon.. :DDDD

Zétény április 18.-án született, 3600 grammal és 57 centivel. :)

Az első gyermekem, úgyhogy nem vagyok rutinos anyuka, de próbálok beleszokni a dolgokba.. :)

a kezdeti nehézségek azért sokat edzettek..

kb 2 hete alszik többet napközben, eddig csak 30 perceket aludt 3x vagy 4x egész nap.. este tíz előtt nincs alvás, mert ha elalszik akkor éjfél, egy körül alszunk csak el.. úgyhogy már a fürdést is csak fél 9 után kezdjük.. próbáltam már mindent, de ez vált be eddig a legjobban, így egy kicsit én is tudok pihenni..

az éjszakákat van hogy átalussza, van hogy 2x ébred.. teljesen változó.

Most szerintem kezd a foga jönni, mert fújja a nyálát ezerrel, tegnap is 8 felsőt cseréltem rajta napközben. :D:D

Nekem azt mondta a doki, hogy nem kell a K vitamint adni már, de mi ugye nagyon hamar elhagytuk az anyatejet. Nem kellett neki, öklendezett a cicitől.. :( aztán már nem is erőltettem, mert a tejérzékenysége miatt nekem is diétáznom kellett és éreztem, hogy kezd fogyni az erőm, mert nem ehettem szinte semmit se.. :(

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook